Etiketleme ve Paketleme Kriterleri

Etiketleme ve Paketleme Kriterleri

Etiketleme ve Paketleme Kriterleri

Taşıma sırasında paketiniz birden çok kez ele alınacaktır. Ayrıca üzerine konulmuş paketler de olabilir. Paketlemeniz kurye taşımacılığına dayanacak kadar güçlü olmalıdır. Paketiniz yeterli değilse, nakliye sırasında paketinizin zarar görme riskini alırsınız ve ayrıca tazminat talep edemezsiniz. Akıncı Lojistik Kargo ve Kurye Hizmetleri , paketinizin güvenli olduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir, lütfen aşağıdaki kriterleri inceleyin ve nasıl yapılacağını görmek için paketleme yönergeleri sayfamızı inceleyin.

Paketleme Kriterleri:

 1. Mallarınız için yeterince güçlü, kapakları sağlam yeni, sert bir kutu kullanın ( Kutu Mukavemeti Yönergelerine bakın )
  1. 10 kg üzeri: çift ​​çizgili oluklu kutu.
  2. 30 kg üzeri: üç katlı oluklu kutu.
  3. 40kg üzeri: sert ahşap kutu veya palet.
 2. Bir paletin kullanıldığı durumlarda, paletin boyutları rezervasyon noktasında beyan edilmelidir.
  1. UPS gibi bazı taşıyıcılar palet kabul etmez ve kullanılmışsa paletleri kaldırır. Rezervasyon sistemimiz palet boyutlarını bildirerek yalnızca paletli gönderileri kabul eden kuryeler için fiyat teklifleri sağlayacaktır.
  2. Palet ölçülerini belirtmezseniz ve bunun sonucunda kurye paleti kaldırırsa, hasar durumunda talebinizi etkileyebilir.
 3. Kutudaki tüm etiketleri ve işaretleri çıkarın.
 4. Nakliye için tasarlanmış güçlü bant kullanın. Birleşim yerlerinde, bunları güvenli bir şekilde kapalı tutmak için yeterli bant olduğundan emin olun ve kutu ve eklemler boyunca her iki yönde 3 kez bant geçirin.
 5. Yeterli yastıklama malzemesi kullanın ve kutunun içinde hareket veya boşluk olmaması için kutuyu tamamen ambalaj malzemesiyle doldurun.
 6. Elektronik ekipman veya makine gibi büyük kırılabilir öğeler gönderiyorsanız, ürün, gönderdiğiniz ürüne özel olarak kalıplanmış kalıplanmış polistiren kullanılarak kutunun içinde tamamen askıya alınmalıdır.
 7. Ürünlerinizin kutunun duvarlarına değmemesine dikkat edin, ambalaj içinde asılmalıdır.
 8. Tüm öğeleri ayrı ayrı sarın.
 9. Dış ambalajı kağıt veya plastikle kapatmayın veya ip kullanmayın.
 10. Teslimat ve iade bilgilerini içeren tek bir adres etiketi kullanın.
 11. Paketin içine yinelenen bir adres etiketi yerleştirin.

Bir Bakışta:

İyi ve güçlü bir ambalaj kullanın, kutunun içine bol miktarda koruyucu yastık koyun, öğenizi iyi sarın ve kutuyu iyice kapatın.

Etiketleme Kriterleri

 1. Gönderi etiketini yazdırabilir veya kendinize / başka birine e-posta ile gönderebilirsiniz.
 2. Herhangi bir lazer yazıcı kullanarak nakliye etiketlerini yazdırabilirsiniz.
 3. Akıncı Lojistik Kargo ve Kurye Hizmetleri normalde her koli için nakliye etiketinin iki kopyasını yazdırır, yedek etiket alıcı kuryeye teslim edilmelidir.
 4. Ekli Belgeler kullanarak her pakete bir nakliye etiketi yapıştırın.
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp