Şartlar ve Koşullar

Şartlar ve Koşullar

Aşağıdaki belge, Moto Kurye web sitesi ve hizmetlerinin kullanım şartlarını özetlemektedir. Moto Kurye hizmetlerinden herhangi birini kullanmadan önce bu şartları okumanız, anlamanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

Hizmetler

1.1 Moto Kurye hizmetleri, hesap sahibi olduğumuz başlıca Kurye Şirketleri arasından seçim yaparak koli/ler göndermenize olanak tanır. Bu kullanım koşullarında bu kurye şirketlerini “Taşıyıcı” olarak anıyoruz.

1.2 Eşyaların taşınması Taşıyıcı tarafından üstlenilir ve eşyaları kendimiz taşımayız. Bununla birlikte, eşyaların taşınmasına ilişkin sözleşmeniz sizinle Moto Kurye arasında kalır, Taşıyıcı ile etkileşimin tüm yönlerini sizin adınıza yönetiriz (örneğin, siparişin verilmesi ve sahip olabileceğiniz herhangi bir hizmet şikayeti dahil). Buna göre, verdiğiniz herhangi bir siparişle ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa, Bölüm 13.1’de (aşağıda) açıklandığı gibi Moto Kurye (varsa referans/takip numaranızı belirterek) ile iletişime geçmelisiniz.

1.3 Bize sipariş verdiğinizde, ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere bağlı olarak bir dizi farklı Taşıyıcı arasından seçim yapabilirsiniz. Hizmetlerimizi size makul beceri ve özenle sunacağız ve Sevkiyatları taşımak için yalnızca saygın Taşıyıcıları seçtik.

1.4 Web sitemizin Moto Kurye tarafından herhangi bir insan müdahalesi olmaksızın otomatik sipariş verilmesine izin verdiğini lütfen unutmayın. Diğer bir deyişle, siparişinizi Taşıyıcı firmalara vermeden önce ‘kontrol etmiyoruz’. Bu nedenle, doğru Hizmetlerin ve fiyatlandırmanın görüntülenmesi için siparişin doğru girilmesi ve beyan edilmesi önemlidir. Ayrıca bkz. Ek Ücretler 6.3.4

1.5 Sipariş sürecimiz, bir siparişin tamamlanabilmesi için bu Kullanım Koşullarını anladığınızı belirtmek için işaretlenmesi gereken bir onay kutusu içerir. Siparişinizi vermeden önce, bu Koşulları (ve sipariş sürecinin bir parçası olarak bağlantılı tüm ilgili bilgileri, örneğin ilgili SSS bölümü ve Yasaklı / Kısıtlanmış Öğeler listesi de dahil olmak üzere) okumalısınız. Hizmetlerimizi sunduğumuz şartlar.

1.6 “Yasaklanmış Ürünler” (Tehlikeli maddeler, pornografik ürünler ve tütün ürünleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hizmetimiz kullanılarak gönderilmemelidir.

1.7 “Kısıtlı Ürünler” (Cam eşyalar, dizüstü bilgisayarlar ve aynalı ürünler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere), hizmetimizi kullanarak göndermemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz öğelerdir.

1.8 Bölüm 1.6 ve 1.7’ye bakılmaksızın, Yasaklı veya Kısıtlanmış Öğeler göndermek için hizmetimizi kullanmaya karar verirseniz, Moto Kurye Yasaklı ve Kısıtlanmış Öğelere ilişkin kayıp veya hasar için diğer ürünlerle aynı düzeyde sözleşmeye dayalı koruma sağlamadığını bilmelisiniz. –Yasaklanmış/Kısıtlanmış öğeler. Daha fazla ayrıntı aşağıda 4.5, 4.6,10 ve 11. bölümlerde verilmiştir.

Tanımlar

 • 2.1 Aşağıda, bu kullanım koşullarında aşağıdaki anlamlara sahip olacak tanımlanmış terimler listelenmiştir:
 • 2.1.1 AWB / Airwaybill / Airway bill – Koli üzerine yerleştirilen belgeler.
 • 2.1.2 Taşıyıcı – Sevkiyatı taşıyan üçüncü şahıs kurye şirketi anlamına gelir.
 • 2.1.3 Konsinye – Moto kurye hizmeti kullanılarak her bir adrese gönderilen her koli veya koli grubu.
 • 2.1.4 Gelişmiş Teminat – Paragraf 4’te (aşağıda) ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, sipariş verildiği sırada satın alınan dahil edilen kapağın yerini alan ek bir Transit Teminat seviyesi anlamına gelir.
 • 2.1.5 İhracat Hizmetleri – Sevkiyatın dışındaki bir adrese teslim edildiği bir hizmet anlamına gelir.
 • 2.1.6 Atıldı – Bir Sevkiyat ‘terk edildiğinde’/tahrip edildiğinde.
 • 2.1.7 Garantili Toplama Hizmeti – Bir Sevkiyatın toplanmasının belirli bir saat ve/veya tarih tarafından garanti edildiği bir hizmet anlamına gelir.
 • 2.1.8 Garantili Teslimat Hizmeti – Bir Sevkiyatın teslimatının belirli bir zaman ve/veya teslim alındığında garanti edildiği bir hizmet anlamına gelir.
 • 2.1.9 Garantili Hizmet – Garantili Toplama Hizmetleri ve/veya Garantili Teslimat Hizmeti anlamına gelir.
 • 2.1.10 İthalat Hizmeti – Sevkiyatın içindeki bir adrese teslim edildiği bir hizmet anlamına gelir.
 • 2.1.11 Paketleme – mallarınızı sarmak veya korumak için kullanılan en dıştaki malzemeler
 • 2.1.12 Ön Ödeme – Çevrimiçi web hesabına geçerli bir Kredi / banka kartıyla yapılan ön ödeme, hesabı gelecekteki siparişler için kredide tutar.
 • 2.1.13 Yasaklanmış Öğe – örneğin öğe tehlikeli veya Tehlikeli olduğu için Moto kurye hizmetleri kullanılarak gönderilmemesi gereken bir öğe anlamına gelir.
 • 2.1.14 Alıcı – Gönderiyi alan kişi.
 • 2.1.15 Kısıtlı Öğe – örneğin öğe kırılgan olduğu için, burada daha ayrıntılı açıklandığı gibi Moto kurye hizmetlerini kullanarak göndermemeniz şiddetle tavsiye edilen bir öğe anlamına gelir Yasaklanmış / Kısıtlanmış Öğeler
 • 2.1.16 Transit Teminatı – finansal değer anlamına gelir Gönderinizin aşağıdaki 4. paragrafta daha ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde korunduğu.
 • 2.1.17 Çalışma Günü – ile ilgili olarak, resmi tatiller ve resmi tatiller hariç Pazartesiden Cumaya 08:30 – 18:00 arası ve dışındaki bir ülke veya diğer ülkeler ile ilgili olarak, bankaların zaman zaman çalışma yaptığı günler anlamına gelir. resmi tatiller hariç o ülkede normalde iş için açıktır.

Lütfen bazı hizmetlerin mesai saatleri dışında verildiğini unutmayın – Daha fazla bilgi için lütfen hizmet açıklamasına bakın.

Sipariş Verme ve İptal Etme Hakkınız

3.1 Moto kurye sizden sipariş kabul etmek zorunda değildir – ve hizmetler için bir sözleşme ancak siparişinizi kabul ettiğimizde ve bunu size onayladığımızda oluşturulacaktır. Moto kurye, herhangi bir siparişi reddetme ve iptal etme ve gelişmiş Ödeme ve Dolandırıcılık güvenlik kontrollerini çalıştırma hakkını saklı tutar.

3.2 Moto kurye , başka bir üçüncü taraf komisyoncu değil, yalnızca son kullanıcı olması gereken Türkiye de ikamet edenlerin çevrimiçi siparişlerini kabul edebilir. KDV’nin doğru bir şekilde uygulandığından ve ödenmesi gereken geri ödemelerin / kredilerin uygulanabildiğinden emin olmak için satın alma için Türkiye de kayıtlı bir kart veya PayPal Hesabı kullanılmalıdır.

3.3 Moto kurye , sipariş sırasında sizin tarafınızdan seçilen saygın bir Taşıyıcı ile bir üçüncü taraf hizmeti aracılığıyla Sevkiyat/lar’ın teslimatını ayarlayacaktır. Bu hizmet satın alındıktan sonra mevcut değilse, hemen benzer bir alternatifle veya iptal etme hakkıyla iletişime geçilecektir.

3.4 Bir Sevkiyatın teslim alınması normalde, 7 gün öncesine kadar rezerve edilebilen seçtiğiniz tarihte gerçekleşir. Herhangi bir sipariş sizin tarafınızdan iptal edilebilir ve Konsinye sizden tahsil edilene kadar tam bir geri ödeme yapılacaktır. ANCAK SİZDEN BİR GÖNDERİ ALDIKTAN SONRA SİPARİŞİNİZ İPTAL EDİLEMEZ. Bunun nedeni, siparişi sizin adınıza Taşıyıcıya vermiş olmamız ve tahsilat için ücretlendirilmemizdir. Sevkiyatın tahsil edilmesini düzenleyerek, size hizmet sunulmasına rıza göstermiş olursunuz ve buna bağlı olarak, sahip olabileceğiniz herhangi bir yasal iptal hakkını (‘bekleme’ hakkı olarak da bilinir) şu andan itibaren kullanamazsınız. Konsinye sizden tahsil edilir.

3.5 Sipariş ve siparişin iptali yazılı olarak teyit edilecektir. Bu size ulaşmazsa veya mükerrer belgelere ihtiyacınız varsa, lütfen bölüm 13’te açıklanan şekilde ofislerimizle iletişime geçin, işlem onaylanacaktır.

3.6 Bir sipariş, yalnızca sipariş verildikten sonra yedi günlük bir süreye kadar beklemeye alınabilir ve yeniden etkinleştirilebilir. Bu noktadan sonra para iadesi talep edilmeli ve gerekirse yeni bir sipariş verilmelidir.

Ücretler

5.1 Bu web sitesinde verilen tüm fiyatlar sterlin cinsindendir.

5.2 Ödeme şu şekilde yapılabilir:

5.2.1 Geçerli bir Kredi / banka kartı kullanarak sipariş sırasında.

5.2.2 Tekrarlanan işlemler için daha önce ödeme işlemcimiz tarafından sitemiz aracılığıyla güvenli bir şekilde saklanan bir kartı kullanarak.

5.2.3 Web hesabınıza kartla yatırılan Ön ödemeli fonlarla (Minimum 20 £, işlem başına maksimum 200 £, kart başına maksimum 1.000 £), ‘Ön ödeme tesisi’ olarak bilinir. Mevcut bir cari bakiyeye günün 24 saati hesabınız üzerinden erişilebilir. Ön Ödeme, yalnızca bir siparişin tamamını ödemek için kullanılabilir, kısmi ödeme olarak değil. Sitemiz üzerinden satın alma dışında Ön ödeme hesabınızdan para çekmek isterseniz, geri ödeme için lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin, geri ödeme 7 gün kadar sürebilir. Lütfen minimum para çekme işleminin 1,00 £ olduğunu unutmayın. Lütfen geri ödemenin yalnızca başlangıçta fonları önceden ödemek için kullanılan karta yapılacağını unutmayın. Bir yıl sonra kullanılmazsa fonlar otomatik olarak sona erer.

5.2.4 PayPal ile.

5.3 Ödeme, Taşıyıcımızda hizmet rezervasyonu yapıldıktan sonra siparişinizin sonunda otomatik sistemimiz tarafından alınır. SİPARİŞİNİZDE BELİRTİLEN ÜCRETLERE EK OLARAK, ÖRNEK TESLİM OLUŞTURULDUĞU ZAMAN GÖNDERİ AÇIKLANMADIĞINDA VEYA İHALE YAPILMADIĞINDA EK ÜCRETLERİN SİZİN TARAFINDAN ÖDENEBİLİR OLABİLİR. BELİRTİLEN ZAMAN. AYRINTILI BİLGİLER AŞAĞIDAKİ BÖLÜM 6’DA BELİRTİLMİŞTİR

5.4 Düzenli kullanıcılara Moto kurye web üyesi olma seçeneği verilecektir. Üyelerimiz zaman zaman online adres defterinden, tam sipariş yönetiminden ve promosyon tekliflerinden faydalanacaktır.

5.5 Artık standart üyelere indirim sunmuyoruz, ancak geçici özel teklifler, bu Hüküm ve Koşullar geçerlidir. 5.7’ye bakın

5.6 Düzenlenen herhangi bir Promosyon kodu, sipariş sırasında girilmelidir ve girilmediği takdirde sipariş tamamlandıktan sonra İADE EDİLMEZ.

5.7 Herhangi bir özel teklif fiyatı elde etmek için, reklamını yapabileceğimiz sipariş, özel teklif döneminde verilmelidir. Çevrimiçi fiyat, sipariş sırasında doğru olacaktır ve teklifin süresi dolduktan sonra rezervasyon yapılırsa eski tarihli olmayacaktır.

6.1 Siparişinizin standart teslimatı için maliyet olarak belirlenen taşıma ücretlerine ek olarak bazı ek ücretler tarafınızdan ödenebilir. Ek ücret ödenmesi gerektiğinde, doğrudan ilk siparişi vermek için kullanılan ödeme yönteminden tahsil edilebilir (bunu kabul ettiyseniz). Ek ücretleri doğrudan orijinal ödeme yönteminizden tahsil etmek için onayınızı almadıysak, ödemeyi ayarlamak için sizinle doğrudan iletişime geçeceğiz.

6.2 Ek Ücretler, Moto kurye maruz kalacağı ek idari maliyetleri ve Moto kurye Taşıyıcılardan maruz kalabileceği ücretleri temsil eder ve Moto kurye tarafından uygulanan cezalar değildir. Bu bilgiler, siparişinizi vermeden önce size sunulur.

6.3 Açıklama amacıyla, ek ücretlerin ne zaman ödenebileceğinin ayrıntılı olmayan bir listesi aşağıda verilmiştir.

6.3.1 Sürücü toplamaya çalışırken dışarıdaysanız veya Gönderi başka şekilde teslim alınamıyorsa, minimum £ 10,00 ek ücret uygulanacaktır.

6.3.2 Bazı hizmetlerde, alıcı gerektiğinde teslim alamadığından yeniden teslimatın gerekli olması halinde ek ücret alınacaktır. Lütfen göndermeden önce hizmet açıklamasını kontrol edin.

6.3.3 Alıcının malları teslim almayı reddetmesi ve size geri gönderilmesi gerekiyorsa başka ek ücretler uygulanabilir.

6.3.4 Gönderilerinizin ağırlık ve boyutlarını girerek posta ücretini peşin ödemiş olursunuz. Gönderi/ler, kurye tarafından daha ağır veya daha büyük olarak ölçülürse, ek ağırlık/boyut, siparişin verildiği karttan geçerli oranda tahsil edilecektir. Ayrıca 15 £ + KDV’lik bir ek ücret de dahil edilecektir. Bu ücreti ‘Manuel Ücret’ olarak adlandırıyoruz.

6.3.5 Cumartesi teslimat ek ücreti (Cumartesi günü teslimat için ekstra ödeme yaptığınızda), Cumartesi teslimat hizmetinin seçilmesi durumunda geçerlidir ve yalnızca talep edilmesi durumunda uygulanacaktır.

6.3.6 Bazı alanlar, uzak alan ek ücretine tabi olacaktır. Bu, rezervasyon noktasından önce teklif sisteminde hesaplanacaktır. Teslimat değişikliği talebinin transit geçişte yapılması durumunda, yeni yerleşim yerine bağlı olarak Ek Ücret uygulanabilir.

6.3.7 Posta ücretlerini önceden ödüyorsunuz. Denizaşırı gönderiler için herhangi bir Gümrük ücreti alıcı tarafından ödenmelidir veya ortaya çıkması halinde Göndericiye yansıtılabilir. Lütfen, gümrük vergilerinin ödenmemesi durumunda iade ücretlerini de kapsayan aşağıdaki Gümrükleme bölümüne 12 bakın.

6.3.8 Moto kurye, varsa Palet hizmetinde olmadığı sürece paletleri taşıyamaz. Standart hizmetlerimizden herhangi birinde rezerve edilen bir palet üzerinde toplanan tüm siparişler için ek ücret alınacaktır.

6.3.9 Sevkiyatlar, doğru taşıyıcıya / sürücüye verilmelidir. Mallar yanlış taşıyıcıya / sürücüye verilirse, paketi iade etmeye çalışacağız. Bunun mümkün olmaması halinde, hizmetin satın alındığından daha pahalı olması durumunda ek ücret uygulanabilir. Sitemiz üzerinden birden fazla gönderi ve birden fazla şirket rezervasyonu yaptıysanız, lütfen her sürücüye doğru gönderileri verdiğinizi onaylayın.

6.3.10 Gönderinize eşlik edecek Belgeler sağlayabiliriz. Bunun eklenmemesi Ek Ücrete neden olabilir. Bölüm 7.6’ya bakın.

6.3.11 Palet ve Aynı Gün hizmetlerinde, sürücü 5 dakikadan fazla bekletilirse bekleme Ek Ücreti, teslim alınacak bir şey yoksa veya toplama veya teslimat noktasında kimse yoksa başarısız toplama ek ücreti alınabilir. Tahsilatın vadesinden itibaren 3 saat içinde tahsilatın iptal edilmesi durumunda da bir iptal ücreti ödenecektir. Bu posta koduna / siparişe özeldir ve talep üzerine size bilgi verilecektir.

6.3.12 Bir Çekin, siparişin verildiğinden başka bir ad veya şirkete yeniden düzenlenmesi gerektiğinde ek bir ücret alınacaktır.

Kargo

7.1 Moto kurye Premium gibi bir ‘Garanti Edilen Toplama Hizmeti’ seçmediğiniz sürece toplama tarih ve saatleri garanti edilmez. Garantili Tahsilat Hizmeti, nakliyecinin hatası veya başarısızlığı nedeniyle toplama tarihinde başarısız olursa para iade garantisi sunar. Garantisi olmayan tahsilat servisleri bu garantiye sahip değildir. Daha fazla ayrıntı aşağıdaki 9. bölümdedir. Ancak, yukarıdaki paragraf 3.4’te açıklandığı gibi bir siparişi iptal etme hakkınızı lütfen unutmayın.

7.2 Otomatik sistem, müşterinin isteğine göre koleksiyonu kaydeder. Sistem, zaman diliminin müsait olup olmadığını size söyleyecektir ve yoksa bir alternatif seçebilirsiniz. Lütfen dikkat, bir sabah koleksiyonu belirleyemeyiz. Seçilen herhangi bir zaman dilimi yalnızca bir taleptir ve tahsilat 8.30’dan akşam 6’ya kadar herhangi bir zamanda yapılabilir (Bu, EVRI Ekonomi Hizmeti için herhangi bir iş gününde akşam 9’a kadar olabilir). Sürücü, mümkün olduğunda her zaman istenen zaman aralığına bağlı kalacaktır.

7.3 Tahsilatlar ana ön kapıdan, resepsiyondan veya içerideki eşyalardan yapılacaktır. Sürücüler ayrı bir departman, blok veya daire numarasından tahsilat yapmayacaktır.

7.4 Otomatik sipariş sistemimiz, müşterinin talep ettiği şekilde koleksiyonu kaydeder. Nadiren, Taşıyıcının tahsilatı yapamaması durumunda, kesinti geçmemişse veya bir sonraki iş günü teslim almak için aynı gün içinde yeniden rezervasyon yapacağımız Moto kurye ile hemen iletişime geçin. Lütfen bizimle iletişime geçilinceye kadar tahsilatla ilgili herhangi bir sorundan haberdar olmadığımızı ve rezervasyon, taşıyıcı ile Moto kurye hesabında yapıldığından taşıyıcıyla doğrudan iletişime geçilmemesi gerektiğini unutmayın.

7.5 Moto kurye, Sevkiyat/lar ile doğrudan temasa geçmez, ancak hesabı sahibi olduğumuz büyük Taşıyıcılardan biri aracılığıyla toplamayı düzenler. Lütfen sipariş sırasında seçtiğiniz doğru toplama acentesine doğru kolinin verildiğinden emin olun, bkz. 6.3.9.

7.6 İhracat hizmetleri bir ikamet adresinden veya işyerinden alınabilir. İthalat hizmetlerinin yalnızca bir iş adresinden tahsil edildiğini lütfen unutmayın.

7.7 Gönderinize eşlik edecek belgeler sağlayabiliriz. Sipariş sırasında bu konuda bilgilendirileceksiniz. Bu, gönderiye eklenmelidir, aksi takdirde gönderiniz gecikebilir ve ek bir prime tabi olabilir (ek ücretlerle ilgili bölüm 6’ya bakın). Daha fazla talimat, rezervasyon yapıldıktan sonra gönderilen onay e-postasında bulunacaktır.

7.8 Gönderiniz/Sevkiyatlarınız makul bir standartta paketlenmeli, içindekiler yastıklı ve korumalı olarak çift cidarlı bir karton kutu içinde paketlenmelidir. Ambalaj ayrıca Sevkiyatın ağırlığını korumak için yeterli olmalıdır. Bir Sevkiyatın düzgün bir şekilde paketlenmediği her zaman açık değildir. Taşıyıcılar, Sevkiyatların doğru şekilde paketlendiğini varsayacak ve buna uygun düzeyde beceri ve özen gösterecektir. Makul bir standartta ve yukarıdakilere uygun olarak paketlenmemiş bir koliden kaynaklanan herhangi bir talep reddedilebilir. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bölüm 14’e bakın.

7.9 Hizmetlerimiz aracılığıyla seyahat eden herhangi bir öğenin kısa bir düşüşe dayanabilmesi gerektiğini, kırılabilir öğelerin hizmetlerimiz aracılığıyla gönderilmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Lütfen ek olarak paketleme yönergelerimize ve Yasaklı / Kısıtlanmış Ürünlere ve ayrıca genel olarak Yasaklı Ürünler ve Kısıtlanmış Ürünlere ilişkin 10 ve 11. bölümlere bakın.

7.10 Yasaklı Ürünler ve Yasaklı Ürünler ve düzgün paketlenmemiş gönderiler hizmetlerimiz kullanılarak gönderilmemelidir. Hizmetlerimiz kullanılarak gönderilirlerse, etkilenen ürün gecikmeye, iadeye tabi olabilir, Gümrük tarafından el konulabilir veya siz ya da alıcı tarafından teslim alınmak üzere bekletilebilir. Mallar teslim alınmak üzere tutuluyorsa, söz konusu malların toplanmasının belirli bir tarihe kadar düzenlenmesi gerektiği veya malların depolama ücretine tabi olabileceği ve nihai olarak atılabileceği size bildirilecektir. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, mallar şu durumlarda atılabilir: i) Gümrük, Yasaklı öğeyi kaldırır ve imha eder (Bu yalnızca, Kısıtlamayan Yasaklı öğeler için geçerlidir) ii) bir Sağlık ve Güvenlik riski oluşturacak ölçüde hasar görmüşse (kırılmış cam gibi). );

7.11 Paketler birbirine bağlanmamalı veya bağlanmamalıdır. Bu, kargoların Taşıyıcı ağında seyahat etmesi için güvenli bir yol değildir. Güvenli bir şekilde paketlenmeyen veya başka bir pakete bağlanmayan herhangi bir ürün Yasaklı Ürün olarak kabul edilecektir (daha fazla bilgi için bölüm 11’e bakın)

7.12 Taşıyıcı / Paketler Arası, paketleme yapılmaması, yetersiz paketleme gibi makul bir nedenle Gönderiyi reddetme hakkına sahiptir. veya Sevkiyat, sipariş sırasında verdiğiniz bilgilere uymuyor – örneğin doğru etiketlenmemiş, Yasaklanmış bir ürün içeriyor veya belirtilenden daha büyük.

7.13 Tahsilatlar yalnızca İş günlerinde yapılır. Cumartesi teslimatları çevrimiçi olarak rezerve edilebilir ancak garanti edilmez. İlgili Cumartesi günü teslimat yapılmaması durumunda Cumartesi ek ücretinin iadesi uygulanacaktır.

7.14 Lütfen toplama noktasının talep ettiğiniz teslim saatinde müsait olduğundan emin olun. Dışarıdaysanız veya Taşıyıcı toplamaya çalıştığında Gönderi başka türlü kullanılamıyorsa 10,00 £ ek ücret uygulanabilir. Daha fazla bilgi için lütfen bölüm 6’ya bakınız.

7.15 Gönderinizin teslim alınmasına ilişkin bir makbuz alınmalıdır. Sevkiyat veya siparişinizin işlenmesiyle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun için tahsilat belgesi istenecektir. Sürücünün makbuzu yoksa, Moto kurye makbuzunuzu yazdırın, sürücü adını alın ve bu sürücü tarafından imzalanabilir.

7.16 Lütfen belirli hizmetler için barkodlu bir etiketin / AWB’nin yazdırılıp koliye eklenmesi gerektiğini unutmayın. Alıntı ve Rezervasyon bölümünde, hizmetin bir Yazıcı gerektirdiği hizmet açıklamasının yanında vurgulanacaktır. Barkodlu etiket / AWB, siparişinizin sonunda görüntülenecek ve eklenecek ilgili etiketin bir kopyasını size e-posta ile göndereceğiz. Lütfen bunu kurye gelmeden önce yapın. Etiketi almazsanız, lütfen 13’te açıklandığı gibi Müşteri Hizmetleri ile iletişime

geçin. Diğer tüm Hizmetler için sürücü, Toplama noktasının gelen ve giden adres ayrıntılarıyla tamamlaması gereken bir Konşimento belgesi sağlayacaktır.

7.17 Teslimat, Sevkiyatta listelenen ayrıntılara yapılacağından, tüm ayrıntıların doğru bir şekilde doldurulması ve doğru Sevkiyatta görüntülenmesi müşterinin sorumluluğundadır. Bu bilgileri kontrol etmek sürücünün sorumluluğunda değildir, bu yüzden lütfen yola çıkmadan önce kontrol edildiğinden emin olun.

7.18 dışına seyahat eden herhangi bir gönderi, sürücünün içeriğini incelemesi için açık bırakılmalıdır. Bu, sürücü tatmin olduğunda toplama noktası tarafından kapatılabilir.

Kargo Teslimatı ve Takip

8.1 Garantili Teslimat Hizmeti seçmediğiniz sürece teslimat tarihleri ​​ve saatleri garanti edilmez. Garantili Teslimat Hizmeti, teslimat uzak bir adrese yapıldığından, gecikme nedeni gümrük sorgusu olmadığı sürece belirtilen tarihte (veya garantili zamanlı hizmetlerde belirtilen zamanda) teslimat yapılmadığında para iade garantisi sunar. 9. bölümde açıklandığı gibi alan, yanlış bilgi verilmiş veya alıcı teslimatı alamadığından teslimat hatası. Garanti edilmeyen teslimat hizmetleri bu garantiye sahip değildir.

8.2 Belirtilen taşıma süreleri, tahsilat yapıldıktan ve sevkiyatın Transit halinde olduğu andan itibaren hesaplanır. Örneğin, ‘ertesi gün’ garantili hizmet sipariş edilirse, ‘ertesi gün’, Konsinye’nin alındığı tarihten itibaren hesaplanır.

8.3 Teslimatlar, Çalışma günlerinde yalnızca 08:30-18:00 saatleri arasında yapılır (09.10 Öncesi gibi Zamanlanmış hizmetler sabah 8.30’dan önce olabilir ve teslimat, EVRI Ekonomi Hizmeti için herhangi bir iş gününde akşam 9’a kadar olabilir). Cumartesi ve Pazar teslimatları çevrimiçi olarak rezerve edilebilir ancak garanti edilmez. İlgili gün teslimat yapılmaması durumunda hafta sonu ek ücretinin iadesi uygulanacaktır.

8.4 Moto kurye parselleri takip etmediğini ve bu nedenle kendi kolilerini takip etmek ve herhangi bir sorun varsa bize bildirmek müşterinin sorumluluğunda olduğunu lütfen unutmayın. İzleme, Web sitemiz aracılığıyla veya Müşteri Hizmetleri departmanımızla iletişime geçilerek yapılabilir. İzleme, gönderimden itibaren 12 haftalık bir süreye kadar mevcuttur. Bu aşamadan sonra takip numarası yeni bir gönderiye yeniden tahsis edilebilir.

8.5 Tüm siparişleri online olarak takip edebilir ve herhangi bir sorunu gidermek için iadeden önce ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. İade edildikten sonra, ödenmesi gereken herhangi bir iade ücreti siparişi veren kişi tarafından ödenmelidir, siparişin iadesi yapılmaz ve ürün ücretsiz olarak yeniden gönderilmez. İade, üzerinde anlaşılan sözleşmeyi tamamlar. Bu nedenle, teslimata potansiyel olarak yardımcı olmak ve herhangi bir iade ve ilgili maliyetleri önlemek için takip önemlidir.

8.6 Sürücü beklenenden farklı bir takip numarası kullandıysa veya toplama noktası Moto kurye tarafından sağlanan yerine sürücüden yeni bir nakliye etiketi kullanmayı seçerse, yalnızca teslim alma sırasında kalan numarayı kullanarak takip edebileceksiniz. Taşıyıcıların kendi web sitesinde veya Müşteri Hizmetleri ekibimizle iletişime geçerek.

8.7 Moto kurye Ltd sadece açık adrese teslimat yapabilir. Bir Posta Kutusuna veya BFPO adresine teslimat yapamıyoruz. İleriye dönük koleksiyon için bir Argos Mağazasına teslimat yapamıyoruz. Ayrıca Tuffnells & EVRI ile bir Amazon adresine teslimat yapamıyoruz. Taşıyıcınızı seçmeden önce Amazon’un teslimatı kabul edip etmeyeceğini kontrol etmelisiniz. Bu nedenlerle bir Sevkiyatın iade edilmesi gerekiyorsa, geri ödeme yapılmayacaktır.

8.8 Teslimatlar, ürün üzerindeki adrese, ana ön kapıya, resepsiyona veya içerideki mallara yapılacaktır. Sürücüler, bireysel departman veya Blok numaralarına teslimat yapmayacaktır. Teslimat noktası dışındaysa, ancak mallar için imzalanmışsa, komşu bir adrese teslimat yapılabilir.

8.9 Her Sevkiyat için alıcı için bir telefon numarası gereklidir (örneğin, bir adres sorgulaması durumunda alıcının aranabilmesi için). Lütfen herhangi bir denizaşırı adres için yerel bir numara gerektiğini unutmayın, Taşıyıcı numarasını aramayacaktır. Moto kurye , bir telefon numarası verilmemişse ve Taşıyıcı bir telefon numarası verilmediği için teslimatı ayarlayamamışsa, iade edilen hiçbir ürünü yeniden göndermeyecek veya iade etmeyecektir.

8.10 Tahsilatlar ve Teslimatlar, Yodel hizmetlerinde ve EVRI Economy’de saat 21.00’e, diğer tüm hizmetlerde saat 17.30’a kadar herhangi bir zamanda yapılabilir.

8.11 Hizmete bağlı olarak her Sevkiyat için 1-3 teslimat denemesi yapılacak, başarısız olunması durumunda Sevkiyat göndericiye iade edilecektir. Sadece adres değişikliği talep edilebilir. Sözleşme, öğenin üzerindeki adrese teslim etmektir, bu nedenle adres değişikliği garanti edilemez.

8.12 dışındaki TÜM ülkeler için bir gümrük faturası doldurulmalıdır. Varsa, bunu tamamlamanız için çevrimiçi olarak yönlendirileceksiniz ve sipariş verildikten sonra size bir şablon e-posta ile gönderilecektir. Bu faturaya doğru bir İhracat açıklaması ve nedeni girilmelidir. Gümrük, beyan edilenden farklı öğeler veya belirtilen ihracat için yanlış bir neden (gerçekten satın alındığında Hediye gibi) tespit ederse, ek bir ücret uygulanabilir, ürünlere el konulabilir veya gönderi iade edilebilir (bu ücrete tabi olabilir). Tahsilat sırasında sürücüye gümrük faturasının dört nüshası verilmelidir.

8.13 Parseller arası hizmetler genellikle “kapıdan kapıya” sunulmaktadır. Bu, bir adresten teslim alma ve başka bir adresten teslim alma ayarlayacağız ve teslimatta bir imza alacağımız anlamına gelir. Alıcı dışarıdaysa, mallar imzaya müsaitse komşuya bırakılabilir. İlk teslimat denemesinden sonra sevkiyat, toplanmak üzere yerel bir erişim noktasına bırakılabilir. Ayrıca, konut adreslerinin küçük bir bölümünün ‘Sürücü serbest bırakma alanı’ olarak sınıflandırıldığını, bu alanın ‘güvenli’ kabul edildiği ve sürücünün malları gözden ve hava dışında bırakabileceği yer olduğunu lütfen unutmayın

Sınırlı Öğeler

10.1 Hizmetimizi kullanarak Kısıtlanmış Öğeler göndermemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bunun nedeni, bu tür öğelerin kırılgan, tehlikeli veya hizmetlerimiz ve Ağımız tarafından taşınması uygunsuz olmasıdır. Bu tür malları göndermeye devam etmeniz durumunda, ürünün yalnızca Kayıp için karşılanacağını ve herhangi bir hasar teminatından hariç tutulacağını anlayarak bunu riski size ait olmak üzere yaparsınız.

10.2 Sipariş süreci, bir siparişin tamamlanabilmesi için Yasaklanmış / Kısıtlanmış ürünler listesinin okunup anlaşıldığını belirtmek için işaretlenmesi gereken bir onay kutusu içerir. Siparişinizi vermeden önce Gönderinizi taşıyabileceğimizden emin olmak için Yasaklı / Kısıtlı ürünler listesini kontrol etmelisiniz. Bir Kısıtlanmış Ürünle ilgili bir sipariş verirseniz, Yasaklanmış / Kısıtlanmış ürünler listesinin ne içerdiğini anladığınızı ve Moto kurye bu tür öğelerle ilgili sorumluluğunu sınırlamaya çalıştığını anladığınızı onaylamak için kutuyu işaretlemeniz gerekir.

10.3 Web sitemizin siparişleri otomatik olarak kabul ettiği göz önüne alındığında, siparişinizi verirken kısıtlanmış bir ürün listelemiş olsanız bile, bir Kısıtlı Ürün’ün taşınmasını talep ettiğinizin farkında olmayabiliriz. Her durumda, Taşıyıcı, Sevkiyatın Kısıtlanmış Bir Öğe içermediğini varsayacak ve bu Sevkiyatı taşırken Kısıtlı Öğe içermeyen bir Sevkiyat için uygun olan beceri ve özen düzeyini gösterecektir.
10.4 Kısıtlı Öğe içeren bir Sevkiyat kaybolursa, o zaman geçerli kapsayıcı Transit Teminat düzeyine kadar (bu kayıp Sevkiyatla ilgili olarak bölüm 4.2’de (yukarıda) açıklandığı gibi) talepte bulunabilirsiniz. Kısıtlanmış Öğe içeren bir Sevkiyat hasar görürse, riski size ait olmak üzere gönderildiği için Bölüm 14’te açıklandığı gibi bir talepte bulunamazsınız (ve Moto kurye işbu belgeyle sorumluluğunu buna göre sınırlar).

10.5 Hasar durumunda, Müşteri tarafından toplanması için sınırlı bir ürün tutulabilir. Bu, mallar yasaklanmışsa ve sistem üzerinden gönderilemiyorsa veya ileriye taşımanın mümkün olmadığı ölçüde hasar görmüşse söz konusu olabilir. Bu durumda, malların bu noktadan sonraki 7 gün içinde toplanması gerektiği yazılı olarak size bildirilecek ve bunlar atılacaktır. Mallar, içerikleri yok edilecek kadar ağır hasar görürse veya mallar Sağlık ve Güvenlik riski oluşturursa, derhal atılabilirler.

10.6 Kısıtlanmış ürünler, Gümrük tarafından tahsil edilememe, gecikme, iade veya müsadere tabi olabilir. Bu gibi durumlarda, sınırlı bir eşyanın Taşıyıcı tarafından alınması ve daha sonra iade edilmesi halinde, taşıma ücreti iadesi yapılmaz ve iade ücretleri uygulanabilir.

10.7 Ek olarak, sınırlı bir ürün gönderirseniz, bunun taşınan diğer Sevkiyatlara zarar verebileceğini ve bu Sevkiyatların göndericileri sizi takip etmeye çalışırsa, nihai olarak bu diğer Sevkiyatların kaybından sorumlu olabileceğinizi unutmamalısınız.

Yasaklı Öğeler

11.1 YASAK ÜRÜN HİZMETLERİMİZ KULLANILARAK GÖNDERİLMEMELİDİR. Hizmetlerimizi kullanarak Yasaklanmış Öğe göndermek bu kullanım koşullarına aykırıdır. Yasaklı Ürünler için Transit Teminat sağlanmaz. Yasaklı Öğe içeren bir Sevkiyatın kaybolması veya hasar görmesi durumunda, bu tür öğelere ilişkin herhangi bir kayıp veya hasarla ilgili olarak Moto kurye herhangi bir Transit Teminat talebinde veya başka bir talepte bulunamazsınız (ve Moto kurye işbu belgeyle sorumluluğunu buna göre sınırlar).

11.2 Web sitemizin otomatik olarak siparişleri kabul ettiği göz önüne alındığında, siparişinizi verirken yasaklanmış bir ürün listeleseniz bile, bir Sevkiyatın Yasaklı Bir Ürün içerdiğinin farkında olmayabiliriz. Yasaklanmış bir Öğe göndermeye çalıştığınızı öğrenirsek, onu taşımayı reddedeceğiz. Bu durumda ve Taşıyıcı Gönderiyi teslim almışsa, malların bu noktadan sonraki 7 gün içinde teslim alınması gerektiği yazılı olarak tarafınıza bildirilecek ve ürünün ıskartaya çıkacağı bildirilecektir. Mallar Sağlık ve Güvenlik riski oluşturuyorsa, derhal atılabilirler. Yasaklı Ürünler için hiçbir Transit Teminat sunulmaz ve Yasaklı Ürünlerle ilgili herhangi bir kayıp veya gecikme talebinde bulunamazsınız.

11.3 Yasaklı Ürünlerin taşınması yasağımıza ek olarak, hizmetlerimizden tehlikeli / tehlikeli mallar kesinlikle yasaktır. Tehlikeli/tehlikeli madde beyan etmemeniz, sınırsız para cezası ve hapis cezasının mümkün olduğu durumlarda yargılanmanıza neden olabilir. Hizmetlerimizle ilgili Yasaklı/Kısıtlı öğelerin listesinin, nelerin tehlikeli veya tehlikeli olarak kabul edilebileceğinin kapsamlı bir listesi olmadığını lütfen unutmayın.

11.4 Tehlikeli bir kutu içinde gönderilen ürün/ürünler bu şekilde sınıflandırılacaktır ve kesinlikle yasaklanmıştır. Lütfen eski tehlikeli kutuları tekrar kullanmayın.

11.5 Ek olarak, Yasaklı bir Öğe gönderirseniz, bunun taşınan diğer Sevkiyatlara zarar verebileceğini ve bu Sevkiyatların göndericileri sizi takip etmeye çalışırsa, nihai olarak bu diğer Sevkiyatların kaybından sorumlu olabileceğinizi unutmamalısınız.

Zarar ve Hasar İddaları

LÜTFEN BİR SEVKİNİN ZARAR VEYA HASARLARINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR İDDİADAN EN KISA SÜREDE VE HASAR VEYA KAYIPTAN 28 GÜN İÇERİSİNDE BİZE BİLDİRİNİZ.
Bunun nedeni, taşıyıcıların kayıtlarını yalnızca sınırlı bir süre (normalde en fazla 12 haftaya kadar) tutmalarıdır, daha sonra bir soruşturma yürütmelerini sağlamak için sizin adınıza ilgili Taşıyıcı ile iletişime geçeceğiz. 28 günlük sürenin ardından, araştırma için taşıyıcıyla iletişime geçilebilir, ancak ancak taşıyıcının sistemleri izin verirse devam edebiliriz.

14.1 Sevkiyatlardaki kayıp veya hasarla ilgili tüm sorular Moto kurye aracılığıyla yönlendirilmelidir. Lütfen siparişiniz hakkında doğrudan Taşıyıcı ile iletişime geçmeyin. Taşıyıcı ile doğrudan iletişime geçilmesi, yaşayabileceğiniz sorunların çözümünde gecikmelere neden olabilir.

14.2 Bu durumda malları “hasarlı” olarak imzalamanız gerektiğini lütfen unutmayın (ve malın Alıcısı değilseniz, Alıcıdan da aynısını yapmasını isteyin). Malların iyi durumda olduğu imzalanırsa, malların nakliye sırasında hasar gördüğünü göstermeniz zor olacaktır. Sürücünün ne zaman orada olduğunu kontrol edemiyorsanız, lütfen malların “kontrol edilmemiş” olarak imzalanmasını sağlayın.

14.3 Bir talebi işleme koymak için, Taşıyıcının Gönderiyi sizden aldığına dair kanıtınızın olması gerekir. Bu tür bir kanıtın en iyi şekli, Sevkiyat alındığında Taşıyıcının size vermesi gereken makbuz veya sahip olduğunuz sevkıyat etiketinin bir nüshasının imzasını almaktır. Ayrıca, bir talep olması durumunda, Sevkiyatın değerini kanıtlamak için bir fatura kopyası gerekecektir.

14.4 Hasarlı ürün, tüm ambalajlarıyla birlikte, daha fazla fotoğraf veya öğenin incelenmesi gerekebileceğinden, talep sonuçlanana kadar saklanmalıdır.

14.5 Bir Sevkiyatın hasar gördüğü iddiasında bulunulursa, tüm ambalajlar Taşıyıcı tarafından incelenmek üzere saklanmalıdır. Ürün, teslim edildiği durumda, teslim edildiği adreste de muayene için hazır olmalıdır. Daha ileri yolculuklar daha fazla hasara neden olabilir ve bu da orijinal hasarın değerlendirilmesini zorlaştırır. Ayrıca, talebi işleme koymak için iç ve dış ambalajın yanı sıra hasarlı ürünün fotoğraflarını da isteyebiliriz.

14.6 Bir öğenin nakliye sırasında hasar görmüş olduğu gösterilirse, öğenin hasar düzeyine bağlı olarak ve Bölüm’deki genel hükümlere tabi olarak, yenisiyle değiştirilmek yerine genellikle (kendi takdirimize bağlı olarak) onarılacak hasarın ücretini öderiz. 14 aşağıda. Buna göre, hasarlı bir öğeyle ilgili bir talepte bulunursanız, onarımı gerçekleştirecek bir uzman tarafından sağlanan o öğe için tahmini onarım maliyetlerini de isteyebiliriz. Öğe tamir edilemezse, dikkate alınacak öğenin değiştirilmesiyle ilgili bir talep için uzmandan bunu yazılı olarak almamız gerekir.

14.7 Bir talebin onaylanması ve onarım/değiştirme masraflarının ödenmesi durumunda, makul değerlendirme raporunun masraflarını ve bu onarım/değiştirme ile ilgili posta masraflarını da ödeyeceğiz (posta ücretinin Taşıyıcı tipiyle sınırlı olmasına tabidir). öğenin hasar gördüğü servis) – bölüm 14.3’te belirtilen maksimum miktara kadar. Moto kurye talep ekibi, talep edildiğinde öğenizin Moto kurye Hizmetleri aracılığıyla onarım için taşınmasını ayarlayacaktır.

14.8 Kayıp eşya ile ilgili bir talep, ancak Taşıyıcı eşya için yaptığı aramaları bitirdikten ve eşyanın kayıp olarak beyan edilmesinden sonra işleme alınabilir.

14.9 Mallar, talep sonuçlanmadan önce geri alınırsa, talep iptal edilecek ve mallar iade edilecektir. Talebiniz sonuçlandırılıp ödeme yapıldıktan sonra mallar geri alınırsa, mallar size geri ödenen değerde geri teklif edilecektir.

14.10 Kaybolan veya hasar gören bir ürünle ilgili olarak ödenmesi gereken tutarlar, yalnızca 16.4’te ayrıntılı olarak açıklandığı gibi siparişi veren tarafa ödenecektir. Lütfen tam adın veya şirket adının rezervasyon sırasında girildiğinden emin olun, çünkü yeniden ödeme çeki düzenlemek için Ek Ücret tahsil edilecektir. Ek ücretlerle ilgili daha fazla ayrıntı için 6. bölüme bakın.

14.11 Moto kurye sadece siparişi veren kişiyle ilgilenecektir.

14.12 Herhangi bir hak talebi kararına itiraz etmek isterseniz, kararı Talep Yöneticisi ile görüştükten sonra bu süre içinde (aşağıdaki bölümde açıklandığı gibi) lütfen Müşteri Hizmetleri Direktörüne yazın – bkz. bölüm 13.1.

14.13 İstisnalar – Lütfen 16.6’ya bakın

Geç Teslimat

15.1 Garantili bir toplama veya teslimat hizmetinde bir Garantili bölgeye gönderilen veya bu bölgeden alınan herhangi bir koli, 14 gün içinde tarafımıza bilgi verildiği takdirde garantinin başarısız olması durumunda tam olarak iade edilecektir. Bazı istisnalar geçerlidir, aşağıya bakın.

15.2 İstisnalar:
Geç teslimatlar için para iade garantisi aşağıdaki durumlardan herhangi birinde geçersiz olur:

Eğer Toplama veya teslimat posta kodu garantili bir bölgede değilse (lütfen göndermeden önce kontrol edin)

Endüstriyel / Grev eylemi

Aşırı hava koşulları gibi Tanrı’nın Elçileri, mekanik sorun veya insan kontrolü dışında doğal olarak meydana gelen herhangi bir olay.

Savaşın Sonuçları

Gümrük veya nakliyeci izni nedeniyle gecikme.

Yetersiz Paketleme

Sevkiyat, yasaklanmış veya kısıtlanmış bir ürün içeriyorsa.

Teslimattan 14 gün sonra geçtiyse

Sorumluluğun Sınırlandırılması

16.1 Moto kurye size karşı sorumluluğu, bu bölümde listelenen istisnalara tabidir. Bu, belirli istisnalar dışında, Moto kurye karşı yapabileceğiniz maksimum talep tutarının değer olarak sınırlı olacağı anlamına gelir.

16.2 Bu bölümdeki hiçbir şey, Moto kurye ihmalinden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma ile ilgili iddialar veya kanunen hariç tutulamayacak başka herhangi bir sorumlulukla ilgili olarak Moto kurye size karşı olan sorumluluğunu sınırlamaya çalışmaz.

16.3 Moto kurye SİZE KARŞI MAKSİMUM YÜKÜMLÜLÜĞÜ GENEL OLARAK SİPARİŞ VERİLDİĞİ ZAMAN SEÇİLEN TRANSİT KAPLAMA TUTARI (GELİŞTİRİLMİŞ KAPILAR DAHİL) VE SİPARİŞLE ÖDENEN POSTA ÜCRETLERİ İLE SINIRLIDIR.
Örneğin, 25 £ dahil standart bir sipariş verilmişse ve Gelişmiş Teminat seçilmemişse, bu siparişe 25 £ Transit Teminat dahil edilecektir. Posta ücreti 15 £ ise, Moto kurye bu Sevkiyatla ilgili olarak size karşı maksimum yükümlülüğü toplam 40 £ ile sınırlı olacaktır (Transit Teminatın 25 £ artı 15 £ posta ücretidir). Aynı örnekte, 200 £ değerine kadar Gelişmiş Teminat seçilmişse, Moto kurye maksimum yükümlülüğü 240 £ olacaktır (Kapsamlı teminat artı Gelişmiş Teminat artı posta ücretinin değeridir). Ancak Moto kurye genel sorumluluk limitleri, bu bölüm 14’te açıklanan diğer kısıtlamalara tabidir.

16.4 Moto kurye bu kullanım koşulları kapsamındaki sorumluluğu, siparişi veren sözleşme tarafı ile sınırlıdır. Gönderici siparişi vermişse, alıcıyla (ve tersi) bir sözleşmemiz yoktur ve siparişi veren kişi dışındaki diğer tarafların uğradığı zararlardan sözleşmeye dayalı olarak sorumlu olamayız.

16.5 Her halükarda, yasaların izin verdiği ölçüde, Moto kurye burada sorumluluğunu sizin maruz kaldığınız doğrudan kayıplarla sınırlar (bu kullanım koşullarında aksi açıkça belirtilmedikçe). Buna göre, hizmetten kaynaklanan veya hizmetle ilgili olarak ortaya çıkan kar kaybı, bir öğenin kullanım kaybı, gelir kaybı, idari rahatsızlık, hayal kırıklığı veya dolaylı veya sonuç olarak ortaya çıkan kayıp veya hasar iddialarından sorumlu olmayacağız. sipariş edildi.

16.6 Moto kurye, Hizmetlerimiz kullanılarak gönderilmemeleri gerektiğinden, Yasaklı Öğelerdeki kayıp veya hasar için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Yasaklı Ürünlerle ilgili sınırlamalar hakkında daha fazla bilgi için 11. bölüme bakın.

16.7 Moto kurye, malların makul beceri ve özenle taşınmadığı durumlarda Kısıtlanmış Ürünlere verilen hasar için yalnızca sorumluluk kabul edecektir. Bu ürünleri hizmetlerimizi kullanarak göndermemenizi tavsiye ettiğimizi ve Taşıyıcıların Sevkiyatların Kısıtlanmış Öğeleri içermediğini varsayacağını hatırlatırız. Kısıtlanmış Öğeler ile ilgili sınırlamalar hakkında daha fazla bilgi için bölüm 10’a bakın.

16.8 Moto kurye, bir öğenin doğru şekilde paketlenmemesi ve/veya etiketlenmemesi durumunda, makul becerilerle hareket etmediğimizi göstermedikçe, öğedeki kayıp/hasar için hiçbir sorumluluk kabul etmez. ve bakım.

Bölünebilirlik

Bu kullanım koşullarının herhangi bir bölümünün yasa gereği uygulanamaz olduğu tespit edilirse, bu koşulların diğer herhangi bir bölümünün uygulanabilirliği etkilenmeyecektir.

Geçerli Hukuk

Bu kullanım şartları ve aramızdaki herhangi bir sözleşme, Kanunlarına göre yönetilecek ve yorumlanacaktır ve aramızdaki herhangi bir anlaşmazlıkta Mahkemeleri yargı yetkisine sahip olacaktır.

Kanuni Haklar

Bu kullanım koşulları, tüketici olarak sahip olduğunuz ve hariç tutulamayacak yasal hakları ortadan kaldırmaz.

Üçüncü Kişinin Hakları

Bu anlaşmaya taraf olmayan bir taraf (örneğin bir alıcı), 1999 tarihli Sözleşmeler (Üçüncü Tarafların Hakları) Yasası uyarınca veya başka bir şekilde bu anlaşmanın şartlarını uygulayamaz.

İletişim

Üstün Müşteri hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Eskalasyon sürecimiz şu şekildedir – Danışman – Takım Lideri – Müşteri İlişkileri Departmanı – Müşteri Hizmetleri Müdür Yardımcısı – Müşteri Hizmetleri Direktörü. Aldığınız hizmetle ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, lütfen mail@motokuryem.com.tr adresinden telefon veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin; burada sorgunuz bir sonraki aşamaya taşınacaktır.

Sorunuzun nasıl çözüldüğünden hala memnun değilseniz, Müşteri Hizmetleri Direktörümüze 13.1’de listelenen posta adresinden yazılı olarak resmi bir yanıt verebilirsiniz. Herhangi bir yazılı (posta) yazışmaya yanıt için lütfen 14 iş günü bekleyin. Herhangi bir Talep kararından memnun kalmazsanız, lütfen Talep Yöneticimizle iletişime geçin – bkz. 13.1. Müşteri Hizmetleri Direktörümüzün 13.1’de de belirtilen posta adresinde bulunmaması. Herhangi bir yazılı (posta) yazışmaya yanıt vermek için lütfen 28 iş günü bekleyin.

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp