Amazon Flex ve DoorDash Rehberi

Son Güncelleme Tarihi: Ocak 7, 2023 tarafından Moto Kurye

Amazon Flex ve DoorDash karşılaştırması, kariyer, yarı zamanlı iş veya ek iş olarak teslimat sürüşüne girmek isteyen kişiler tarafından sorulan yaygın bir sorudur. Bu makalede, ABD pazarında daha yeni bir isim olan Amazon Flex ve DoorDash kıyasla bazı büyük isimlerle var olan kurye/kurye fırsatlarına ve Amazon Flex ve DoorDash bir bütün olarak teslimat endüstrisine nasıl uyum sağladığını ve onu geliştirdiğini inceliyoruz.

Amazon FlexPin
Amazon Flex

Amozon Flex ve DoorDash

Küresel olarak yükselen ‘Gig ekonomisi’ ile birlikte, işlerine, ailelerine veya öğrenci taahhütlerine ek olarak ekstra para kazanmak için bu tür işlere bakan daha fazla insan var. Elbette bu tür serbest meslek işlerinde tam zamanlı çalışan insanlar da var. Bu yazıda, ABD pazarında daha yeni bir isim olan Amazon Flex ve DoorDash kıyasla bazı büyük isimlerle var olan kurye/kurye fırsatlarına bakıyoruz.

  • Amazon Flex ve DoorDash, doğrudan Amazon Flex ve DoorDash ile istihdam sağlamadığı için diğer 2 servisle aynı değildir. Kuryelerin, bazıları burada ele alınanlar da dahil olmak üzere birden fazla teslimat hizmeti sağlayıcısının işlerine ve işlerine erişmesine olanak tanır. Sektöre nasıl uyduklarını görmek için diğer 2’yi yaptığımız gibi karşılaştıralım.
  • Konum. Hem Amazon Flex ve DoorDash hem de Amazon Flex, DoorDash kadar ülke çapında henüz mevcut değil, ancak Service Club kısa süre önce ABD’de piyasaya sürüldü ve bir büyüme eğrisi üzerindedir, bu nedenle daha fazla yerde mevcut olacak ve düzenli olarak yenileri eklenecektir.
  • Ödemek. Hizmet kulübü, size ödeme yapmadıkları için ücret konusunda rekabet etmez, bunun yerine sizin ücretiniz, Hizmet kulübü platformu aracılığıyla vermeyi seçtiğiniz hizmetin ücretidir. Hizmet Kulübü üyelerinin, çalışma sürelerini daha verimli kılacak eğitim ve becerilere sahip oldukları için daha fazla kazanacaklarına dair ileri sürülecek bir tartışma var.
  • Çalışma saatleri. Model netleşiyor, bir kez daha verdiğiniz hizmete göre çalışma saatlerinizi kendiniz seçiyorsunuz. Hizmet kulübünün bir üyesi olmanın sağladığı eğitim ve bilgi, teorik olarak çalışma saatlerinizi azaltarak eşdeğer ücret karşılığında daha az çalışmanız için sizi iyi bir konuma getirecektir.
  • Karar. Çalışılacak en iyi teslimat hizmeti hakkındaki karar, konum, araç türü, müsait saatler ve daha fazlası gibi pek çok değişkenle hiçbir zaman özellikle açık değildir. Açık olan şu ki, ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi teslimat şoförü işleri ararken, aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş bir yelpazeye sahip olmanın büyük bir avantaj olduğu açıktır.
DoorDash 2Pin
DoorDash 2

Amozon Flex ve DoorDash Nedir?

Yani, ek iş olarak mı yoksa tam zamanlı bir gelir olarak mı teslimat şoförü olmayı arıyorsunuz? Cevabınız evet ise hangi konser sağlayıcıyı seçmelisiniz? Amazon Flex ve Door Dash ile Amazon Flex ve DoorDash karşılaştırıyoruz ve yarı zamanlı, tam zamanlı veya esnek kurye olarak teslimat işine girmek isteyen kişiler için hangisinin daha iyi olduğunu görüyoruz. Başlamadan önce, tüm bu hizmetlerin serbest meslek sahibi olarak çalışma fırsatı sağladığına, işinizi seçme esnekliğine sahip olduğunuza, ancak vergilerle ilgili bazı ek sorumluluklara sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Bu, bu makalenin kapsamı dışındadır, resmi gov web sitesi , ABD’de serbest çalışan bir kişi olarak sorumluluklarınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Amazon Flex nedir? Amazon Flex, size Amazon için paketler teslim ederek para kazanma fırsatı veren, yarı zamanlı, isteğe bağlı bir iştir. Amazon.com, Prime Now, Amazon Fresh ve mağaza siparişleri için teslimat yapabilirsiniz. Kendi aracınızı kullanıyorsunuz yani güvenilir olmalı ve 21 yaşında veya daha büyük olmanız ve geçerli bir ehliyetinizin olması gerekiyor.
  • DoorDash nedir? DoorDash, yerel restoranlardan müşterilerin kapılarına yiyecek teslim etmenize olanak sağlayan bir yemek dağıtım hizmetidir . Bağımsız bir yüklenici olarak kendi programınızı seçebilirsiniz. 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız ve güvenilir bir araca erişiminiz olmalıdır.

Amoxon Flex ve DoorDash Faydaları Nedir?

Amazon Flex ve DoorDash, iş ekonomisinde ve ötesinde çalışan teslimat şoförleri ve kuryeler için üyelere özel bir platformdur. Platform yalnızca tüm büyük teslimat şirketlerindeki işlere erişim sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda becerilerini geliştirmelerine ve daha istihdam edilebilir olmalarına olanak tanıyan tam teşekküllü bir akademi Kurye Fiyat Hesaplama olduğundan,Amazon Flex ve DoorDash üyeleri en iyi performans gösteren kuryelerdir.

Amazon Flex ve DoorDash, işletmeleri teslimat sürücüleri ile birleştiren, isteğe bağlı bir platformdur. İşletmeler tamamlamaları gereken işleri ilan edebilir ve Amazon Flex ve DoorDash yetenekli üyeleri, işletmelerin profesyonelliklerini takdir ettiğini bilerek başvurabilir. Bu makaledeki diğer hizmetlerin aksine, herhangi bir doğrudan iş sağlamazlar, İkitelli Kurye bunun yerine birden çok işverenden gelen işleri üyelerine sunarlar.

İstanbul Kurye ve Buradaki diğerleri gibi, 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve başvurduğunuz işe uygun güvenilir bir araca erişiminizin olması gibi bazı kısıtlamalar vardır. Artık her şirketin ne yaptığını Maslak Kurye biliyoruz, şimdi doğrudan biri veya diğeri için çalışmanın sizin durumunuz için en iyi seçenek olup olmadığını araştıralım ve Amazon Flex ve DoorDash bir alternatif olup olmadığını inceleyelim.

Amazon FlexPin
Amazon Flex

Amoxon Flex vs DoorDash

Amazon Flex ve DoorDash karşılaştırması Bu işverenlerin her biri arasında çok az benzerlik vardır, farklı sektörlerde faaliyet göstermelerine rağmen, birileri kurye işine geçmek istediğinde genellikle birbirleriyle karşılaştırılır. Ankara Kurye Her şey gibi, kendi koşullarınız birinin size diğerinden daha uygun olup olmadığını belirleyecektir, bu yüzden sizin için nasıl biriktiklerine bir bakalım.

Konum Amazon Flex, şu anda faaliyet gösterdikleri alanlar açısından biraz daha sınırlıdır, Bursa Kurye yalnızca Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki belirli şehirlerde mevcuttur. DoorDash ise ABD’deki her eyalette mevcuttur. Bulunduğunuz yere ve Amazon Flex’in kullanılıp kullanılamayacağına bağlı olarak, sizin için yararlı olup olmayacağı belirlenir. Kazanan: DoorDash bu turu varsayılan olarak kazanır!

DoorDashPin
DoorDash

Ödeme ve Ücretler

Ödeme söz konusu olduğunda, hem Amazon Flex hem de DoorDash, teslimat başına kazanacağınız minimum tutarı garanti eder. Bununla birlikte, Amazon Flex ile belirli sayıda teslimatı tamamlama veya Uçak Kargo yüksek müşteri memnuniyeti puanına sahip olma gibi şeylere dayalı olarak bonus kazanma potansiyeline de sahipsiniz. Amazon Flex için taban ödeme Hızlı Kargo oranı genellikle saat başına 18 ABD Doları* iken, DoorDash için temel ödeme oranı genellikle saat başına 15 ABD Dolarıdır*. Ancak, teslimat başına ücretler sipariş toplamına göre değişir.

  • Konum: Amazon Flex, belirli şehirlerde, DoorDash ise ülke Hızlı Kurye çapında kullanılabilir
  • Ödeme: Amazon daha iyi öder, ancak genel olarak DoorDash’ten daha fazla maliyeti vardır.
  • Esneklik: DoorDash daha esnektir çünkü Amazon Flex, sürücülerin zaman blokları belirleme taahhüdünde bulunmalarını gerektirirken, DoorDash daha çok işe koyulup işe koyulur.

Doğal olarak, toplam kazancınız, nerede bulunduğunuz, aldığınız ipuçları, teslimatlar tamamlamanızın Kurye ne kadar sürdüğü ve diğer değişkenler dahil olmak üzere Acil Kurye birçok faktör tarafından belirlenecektir. Aynısı, DoorDash için daha az geçerlidir çünkü teslimat işleri Amazon’lardan daha yereldir ve teslimat bazında seçim yaparsınız.

* Gerçek anlamda, bu saatlik ücretlerin her ikisi de ilham vericidir, Amazon’daki gerçek saatlik ücretiniz, işler arasındaki mesafeden, işe başlamadan önce depodan ne kadar uzakta olduğunuzdan ve her bir teslimatın başarıyla tamamlanıp tamamlanamayacağından etkilenir.

Amazon Flex ve DoorDash

Çalışma saatleri

Amazon Flex ile DoorDash arasındaki bir benzerlik, her iki şirketin de sürücülerin kendi programlarını belirlemelerine izin vermesidir. Bu, ne zaman çalışmak istediğinizi ve her hafta kaç saat çalışmak istediğinizi Moto Kurye seçebileceğiniz anlamına gelir.

Gerekli minimum saat yoktur ve hatta vardiyalarınızı diğer taahhütlerinize göre planlayabilirsiniz.

Ancak Amazon Flex ile teslimat yapmak için müsait olacağınız zaman blokları belirlemeniz gerekir. Genellikle bunlar, her gün sabah, öğleden sonra ve akşam bloklarının mevcut olduğu günlerdeki zaman bloklarıdır.

Teslimat acenteleri uygun depoya giderler, araçlarını yüklerler ve ardından teslimatlar başlarlar, Kurye Hizmetleri çünkü ücret ‘teslimat başına’ esasına göredir ve eve dönüş ücretsiz bir süredir ve her vardiyada birkaç saati bulabilir.

Amoxon Flex ve DoorDash S.S.S

Amoxon Flex ve DoorDash Ne Kadar Kazanır?

Bir teslimat sürücüsü ne kadar kazanabilir? Bir kuryenin ne kadar kazanabileceği, yalnızca yukarıda özetlenen Amazon Flex ve DoorDash’e değil, tüm şirketlere göre değişir. Amazon Flex ve DoorDash bu makale, teslimat sürücülerinin ne kadar kazanabileceğini açıklıyor.Amazon Flex ve DoorDash platformunu kullanan şirketlerin çoğunda saatte 20-25$ kazanç makul bir şekilde beklenebilir.

En iyi kurye teslimat uygulamaları nelerdir? En iyi kurye teslimat uygulamalarından bazıları Uber Eats, Just Eat, Deliveroo ve tabii ki Amazon Flex ve DoorDash! Her uygulamanın nasıl biriktiğini gerçekten bilmek istiyorsanız, bunun hakkında burada yazdık. Teslimat sürücüsü olarak nasıl iş bulabilirim? Bir teslimat şoförü olarak iş bulmak için, başvurmak istediğiniz teslimat şirketinin tüm gerekliliklerini kontrol ettiğinizden ve karşıladığınızdan emin olmanız gerekir. uygulamadan önce.

Amoxon Flex ve DoorDash Saatlik Ücreti Nedir?

En iyi kurye işlerini bulmanın en iyi yollarından biri, Amazon Flex ve DoorDash üye olarak katılmaktır; ilgili eğitimi tamamlayabilir ve diğer başvuru sahiplerinden sıyrılmak için becerilerinizi geliştirebilirsiniz! Kendi arabamla teslimat şoförü olabilir miyim? Evet, teslimat yapmak istediğiniz şirketin gereksinimlerini karşıladığı sürece kendi aracınızla teslimat şoförü olabilirsiniz. Örneğin, bazı şirketler, sürücülerin orta büyüklükte bir sedan veya daha büyük bir araca sahip olmasını şart koşuyor.

Elbette diğer işlerde bisiklet kuryesi olarak çalışabileceksiniz. Teslimat sürücüsü olmak için nerede eğitim alabilirim? Amazon Flex ve DoorDash gibi şirketlerden teslimat şoförü olmak için eğitim alabilirsiniz. Amazon Flex ve DoorDash üye olarak, her modülün sonunda sertifika verilen 70 öğrenim modülü sunan ücretsiz bir eğitim platformu olan Amazon Flex ve DoorDash erişim hakkı kazanırsınız. Amazon Flex ve DoorDash aracılığıyla işe alım yapmayan şirketlere iş başvurusu yaparken bile akademimizden yararlanabilirsiniz.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp