Ankara Kurye İş İlanları

Son Güncelleme Tarihi: Eylül 17, 2022 tarafından merve merve

Motosiklet kuryeleri, küçük eşyaları şahsen toplar ve teslim eder. Hızlı Kargo Bunlar genellikle acil ve güvenli taşıma gerektiren gizli mektuplar veya belgelerdir.

Ankara Kuryeleri Ne İş Yaparlar?

Motosikletli kuryeler, günde yaklaşık 100 mil yol kat ederek şehir genelinde günde yirmi sefer yapıyor. Gürültülü şehir trafiğinde sürekli çalışırlar. Bazen şiddetli yağmurda, rüzgarda, karda ve buzda uzun süre binerler. Bir kurye, trafik dumanından İstanbul Kurye korunmak için kask, deri, eldiven, çizme ve bazen bir maske gibi güvenlik kıyafetleri giyer. Ağır bir kese veya çanta takmaları gerekebilir.

İki yönlü telsizler veya cep telefonları kullanarak bir ana depo ile sürekli temas halinde olan Ankara motosiklet kuryeleri, planlı teslim alma talimatları alır. Toplama ve Uçak Kargo bırakma görevleri tipik olarak şunları içerir:

 • Koleksiyondan sonra öğe veya öğeler için imzalama.
 • Teslimat rotasını planlamak, sapmalar ve sıkışık rotalar arasında gezinmek.
 • Paketlerin genellikle muhatabına teslim edilmesi gerekir.
 • Alıcı imzalarının alınması ve teslimat sürelerinin belgelenmesi.
 • Merkez depo ile teslimatın onaylanması ve bir sonraki iş için talimatların toplanması.

Ankara Motosiklet kuryeleri normalde haftada 40 ila 48 saat çalışır, ancak saatler değişebilir. Erenköy kuryeleri yarı zamanlı çalışma yaygındır ve bazı şirketler vardiyalı çalışma gerektirir. Şehirlerarası Kurye Ücret, yapılan seyahat sayısına bağlı olduğundan, güvenlikle birlikte hız özellikle önemlidir.

Normalde, motosiklet kuryeleri şunları sağlamalıdır:

 1. Kendi motosikletleri (en az 200 cc).
 2. Yakıt, kurye sigortası, yol vergisi ve MOT (uygunsa).
 3. Güvenlik kıyafetleri ve kask.

Ankara da Şirketler genellikle floresan ceket, çanta ve Moto Kurye motosiklet üstü kutu ünitesi gibi aksesuarlar sağlar. Maslak kuryeleri ve Bazı şirketler kuryelere düşük ücretlerle ‘şirket motosikletleri’ kiralar, ‘satın almak için kiralama’ planları yürütür veya bir ikramiye planının parçası olarak ücretsiz motosikletler sağlar.

Çoğu kurye, nakliye şirketi ile kurye arasında müzakere edilen ücret oranlarıyla serbest meslek esasına göre çalışır. Gelir günden güne değişir. Büyük şehirlerde, kazançlar yılda 12.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Ankara da deneyimli moto kuryeler 15.000 TL a kadar kazanabilirler.

Ankara Kurye İş İlanı Yapmadan Önce

Türkiye genelinde çalışan yaklaşık 2.000.000 motosikletli kurye var. Çoğu fırsat büyük şehirlerde, özellikle de 440.000 civarında olan Ankarada.. Motosiklet kuryelerinin sayısı Moto Kurye Fiyat son birkaç yıldır sabit kaldı.

Tipik olarak, motosiklet kuryeleri ya doğrudan kurye hizmeti şirketleri tarafından istihdam edilir ya da serbest meslek sahibi ve sözleşmeli olarak kurye Hızlı Kurye hizmeti şirketleri tarafından çalıştırılır. Bazı kuryeler bağımsız çalışır. Parsel ve kurye bayilikleri de mevcuttur.

Ankara Kurye İş İlanlarıPin

Ankara Kurye İş İlan Başvurusu

10 10 gün, 10 saat ve 10 dakika

1. Adım CV Hazırlayın ve Araştırma Yapın

ankara kurye iş ilanı cv hazırlamakPin

Ankara kurye iş ilanlarına başvuru dan önce detaylı ve özenle özgeçmişinizin CV sini hazırlayın. Motosiklet sürüş becerinizden iş ahlakınıza kadar kendinizi kısaca özetleyin.

Kurye İş Başvuruları Yapın

Ankara Kurye İş BaşvurusuPin

İnternette size uygun olan her firma için CV lerinizi gönderin ve iş başvursun da bulunun. Unutmayın, CV ler ne kadar detaylı ve özenli olursa ilk görüşte izlenim o kadar kaliteli olur.

Kurye İş Başvuru Sonuçlarını Değerlendirin

Ankara Motorlu Kurye İş Başvuru Sonucu DeğerlendirmePin

Başvuru yaptığınız onlarca Ankara kuryesi arayan firmadan gelen yanıtlara göre, değerlendirme yapın ve en uygun olan kurye iş başvurusuna dönüş yapın.

Estimated Cost: 8498 TL

Supply:

 • Motosiklet Sürüş Becerisi ve Ehliyeti
 • Adli Sicil Kaydı ve Sabıka Kaydı Olmayan
 • Toplum İlişkileri Gelişmiş
 • Kötü Aksiyonlarda Pratik Çözüm Üretebilen

Tools:

 • Dolgun Maaş
 • Esnek Saatler
 • Primler
 • Sigorta

Materials: Ankara moto kurye ve araçlı kurye iş ilanları ek iş arayanlar ve günü birlik paraya ihtiyacı olan herkes tercih edebilir.

Kurye Olmak İçin Eğitim, Öğretim Gerekli Mi?

Motosiklet kuryesi olmak için herhangi bir akademik nitelik gerekli değildir. Katılımcılar en az 17 yaşında olmalı ve normalde tam bir motosiklet ehliyetine sahip olmalıdır. Ancak, bazıları bisikletli kurye olarak başlar ve motosiklet kurye eğitimine geçici bir lisansla başlar. Sigorta nedenleriyle birçok işveren 21 yaş üstü kişileri tercih ediyor.

Kuryeler İçin Mesleki Yeterlilik Belge ve Sınavı Var Mı?

Kurye eğitiminin çoğu iş başındadır, ancak harici eğitim kurslarına katılanlar Malları Taşıma ve Teslim Etmede NVQ/SVQ Seviye 2’ye doğru çalışabilirler. Ankara kuryeleri malların taşınması, malların toplanması ve teslimi, sağlık ve güvenlik, iş yerinde güvenlik, çalışma ilişkileri ve müşteri hizmetleri olmak üzere sekiz birimden oluşur. Adaylar birimleri seçebilmelerine rağmen, tam NVQ için tüm alanlarda tam yetkin olmaları gerekir.

Ankara Kuryesi Olmak İçin Gerekli Nitelikler

Bir motosiklet kuryesi şunları yapmalıdır:

 1. Yerel sokaklar hakkında uzman bilgisi olan yetenekli ve güvenli bir sürücü olun.
 2. Zinde ve sağlıklı olun.
 3. Motosiklet bakımına ilgi duymak.
 4. Gizli belgeleri işlerken güvenilir ve dikkatli olun.
 5. Güvenlik konusunda sorumlu bir tutum sergileyin.
 6. Metodik ve organize olmak.
 7. İyi müşteri hizmetleri becerilerine sahip olun.
 8. Kendi kendine motive ol ve inisiyatiflerini kullan.
 9. Her türlü hava koşulunda açık havada çalışmaya hazır olun.

Kuryelik Uzun Vadede Neler Katabilir?

Bazı kuryeler, depo kontrolörü olmak (işleri devretmek) veya kendi kurye firmalarını kurmak için ilerler.

Ankara Kuryeleri Ne İş Yapar?

Ankara Kurye teslimat süreci  şirkete, sözleşmeye, yere ve diğer çeşitli faktörlere bağlıdır.  Ya bir şirket kendi teslimatını yerel bir depoya sağlar, bu depo daha sonra kurye tarafından alınır ve müşterilere dağıtılır ya da kuryeler paketleri doğrudan satıcıdan alır.

Kurye İşinin Fiyatı, Kazancı veya Maaşı Nedir?

Kuryeler saatte ortalama 36 TL kazanıyor ve herhangi bir topluluk için çok ihtiyaç duyulan bir hizmeti sağlıyor.  Biraz sıkı çalışma ile kurye işiniz kısa sürede karlı olabilir.

Kimler Kurye Hizmeti Kullanır?

E-ticaret şirketleri bir kurye servis sağlayıcısının müşterileridir. Bir kurye şirketi birden fazla e-ticaret işletmesi ile çalıştığından, siparişlerini idare edecek, COD havalelerinin kaydını ve diğer süreçleri tutacak kadar verimli bir yönetim sistemine sahip olmak zorunludur.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp