Elektrikli Scooter Nelere Dikkat Etmeliyim?

Son Güncelleme Tarihi: Eylül 15, 2022 tarafından merve merve

Elektrikli Scooter son dönem de çok popüler. Peki Elektrikli Scooter nelere dikkat etmeliyim sorusunu sizin için cevapladık. Elektrikli Scooter satın alma rehberi.

Elektrikli Scooter Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yerlilerin elektrikli scooterlarında esintisini görmüş İstanbul Kurye
olabilirsiniz ve belki de bir e-scooter’ın banliyö yaşam tarzınıza uygun olacağını düşünüyorsunuz.

Sonuçta, bir e-scooter, eğlenceli olduğu kadar kullanışlı ve çevre dostu bir ulaşım şeklidir. Ancak, tüm seçenekler arasında, güvenliğinizi ilk sıraya koyan yüksek kaliteli bir scooter’ı nasıl seçersiniz? Karar vermenize yardımcı olmak için bu yeni başlayanlar için elektrikli scooter satın alma rehberini derledik.

Elektrikli Scooter 2022Pin
Elektrikli Scooter 2022

Elektrikli Scooter Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasarım

Tekme scooter üzerinde bir çocuk gibi görünmek istemiyorsanız, zarif tasarım özelliklerine sahip bir e-scooter seçin. Bazı scooter’ların kabloları dağınık olsa da, şık Unagi Model One scooter’ın gidonunda her şey bulunur.

Tüm kontroller parmaklarınızın ucunda ve katlanabilir tasarımı Unagi Model One’ın taşınmasını ve saklanmasını kolaylaştırıyor. Scooter’ınızdaki renkleri bile kişisel tarzınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Sürüşünüzde havalı görünmek en Moto Kurye büyük önceliğiniz olmasa da, kesinlikle dikkate değer.

Ağırlık

Bir e-scooter seçerken, hem scooter’ın taşınabilirliğini etkileyen taşıma ağırlığını hem de sürücüler için ağırlık sınırlarını göz önünde bulundurmalısınız. İşe gidip gelirken ne kadar ağırlıkla merdivenleri tırmanabileceğinizi veya otobüse binerken sabit kalabileceğinizi düşünün. 

Unagi, seçtiğiniz motora bağlı olarak sadece 23–26,5 Hızlı Kurye libre ağırlığıyla piyasadaki daha hafif scooterlardan biridir. Model One, 275 libre veya daha az ağırlığa sahip biniciler için üretilmiştir. 

Km Başına Tüketim

Bir e-scooter’ın pil ömrü, onu ne sıklıkla şarj etmeniz gerektiğini etkiler. Elektrikli scooter’ınızla uzun mesafelerde seyahat ediyorsanız, tam şarjın sizi en azından gitmeniz gereken yere götüreceğinden emin olmak isteyeceksiniz. 

Ayrıca scooter’ınızı şarj etmenin ne kadar sürdüğüne ve pil takımının ne kadar taşınabilir olduğuna da bakmak isteyeceksiniz. Unagi Model One, 15,5 mil menzile sahiptir ve tam şarj için sadece 4-5 saat sürer. 

Elektrikli Scooter Dikkat Edilmesi Gereken HususlarPin
Elektrikli Scooter Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Azami Hız

Ne kadar hızlı gitmek istiyorsun, hız iblisi? Size ayak uydurabilecek bir scooter seçtiğinizden emin olun, ancak bu soruyu cevaplarken hava koşullarını ve güvenliği de göz önünde bulundurun. Çoğu elektrikli scooter için en yüksek hız yaklaşık 20 mildir, ancak o kadar Moto Kurye Fiyat hızlı seyahat etmeniz gerekmeyebilir. Model One en hızlı 17 mil hıza ulaşır.

Motor Gücü

En az 250 watt gücünde bir elektrikli scooter seçmelisiniz. Bu, sizi düz bir zeminden ve küçük tepelerden geçmeniz için yeterli olacaktır. Çift motorlu bir scooter veya daha güçlü tek motorlu bir scooter, çok fazla tepe olan bir bölgede yaşayan biri için daha iyi bir seçim olacaktır. 

Dik bir yokuş çıkıyorsanız 500 watt’lık bir motor bile yavaşlayacaktır. 

Aydınlatma

Güvenliğinizi sağlamak için, e-scooter’ınız için yeterli aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olun. E-scooter’ınız için her zaman ek ışıklar satın alabilirsiniz, ancak en iyi scooter’larda yerleşik olarak harika bir aydınlatma bulunur. Karanlıktan sonra her türlü sürüş, hem ön hem de arka ışık gerektirir. Unagi Model One, LED stop lambalarına ek olarak yüksek Şehirlerarası Kurye parlaklıkta LED farlarla donatılmıştır. 

Frenler

E-scooter’lar için birkaç farklı fren türü mevcuttur:

  1. Elektrik veya rejeneratif
  2. Ayak frenleri
  3. Kampanalı frenler
  4. Disk frenler

Bu türler arasında disk frenler en etkili ve güvenilir olanlardır, ancak genellikle yalnızca en pahalı elektrikli scooterlarda bulunurlar. Elektrikli frenler sıfır bakım gerektirir ve Unagi Model One fren sisteminde olduğu gibi ayak freni ile birleştirildiğinde iyi çalışır. Model One için kuru yolda fren mesafesi sadece 13 fittir

Lastikler

Elektrikli scooterlar ya pnömatik ya da havasız lastiklerle gelir. Moto kurye sektörü için de bir ihtiyaçtır. Pnömatik lastikler daha fazla şok emilimi sağlarken, havasız lastiklere göre daha fazla bakım gerektirir. Unagi Model One, şok emilimi için havalandırılan Uçak Kargo havasız kauçuk lastiklere sahiptir, böylece lastik patlaması riski olmadan yumuşak bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. 

Fiyat

Elektrikli scooter satın alırken çok çeşitli fiyat seçenekleriniz olsa da, kalite genellikle fiyatla birlikte artar. Yetişkinler için en üst düzey scooterların çoğu en az 600 dolara mal olur, ancak bundan daha fazlasını harcarsanız daha fazla özellik elde edersiniz. 

Elektrikli Scooter Nelere Dikkat EtmeliyimPin
Elektrikli Scooter Nelere Dikkat Etmeliyim

Garanti

Tüm e-scooter’lar güvenebileceğiniz bir garantiye sahip değildir ve doğrudan yabancı bir ülkeden satın alırken özellikle dikkatli olmalısınız. Ayrıca Amazon’da satın alma işleminizi koruma garantisi olmayan çok sayıda ucuz scooter bulunmaktadır. Unagi elektrikli scooterlar ise bir yıl garantilidir. Ve ilk üç ayda herhangi bir arıza olursa size yepyeni bir scooter göndereceğiz. 

Elektrikli Scooter Seçme Rehberinin Özeti

Bir e-scooter’ın tüm özellikleri önemli olsa da, bazıları sizin için diğerlerinden daha alakalı olabilir. Örneğin, nispeten düz bir arazide sürüyorsanız ve yağmurda sürmeyi planlamıyorsanız, en pahalı scooterlarla birlikte gelen motor gücüne, frenlere veya Hızlı Kargo lastiklere ihtiyacınız olmayabilir. Sizin için en iyi elektrikli scooter’ı seçerken bireysel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.

Diğer Hizmet Alanlarımız

Dudullu Kurye

İncirli Kurye

İkitelli Kurye

Şirinevler Kurye

Kurtköy Kurye

Gebze Kurye

Tuzla Kurye

Sancaktepe Kurye

Sultanbeyli Kurye

Ataşehir Kurye

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp