En Ucuz Motosiklet Fiyatları

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

En ucuz motosiklet mi arıyorsunuz? Ucuz motosiklet fiyatlarını bilmiyor musunuz? Bu makalemiz de en ucuz motosikletleri listeledik.

Şunu bir kenara bırakalım: Alabileceğiniz en iyi ama en ucuz motosikleti almaya başladığınızda, bazı tavizleri kabul etmeniz gerekir. Kozmetik olarak, İstanbul Kurye motosikletiniz çizik, ezik, sürtme ve diğer küçük-orta problemlerden payını alacaktır.

Ucuza alışveriş yaptığınızda, gerçekten bulmak istediğiniz şey “tek boynuzlu attır: kozmetik ve mekanik olarak mükemmel olan o nadir bisiklet. Ancak, tıpkı tek boynuzlu atların gerçek olmadığı gibi , bakımlı frenleri, süspansiyonları ve motorları olan, ancak kozmetik kusurları ve bir veya iki gözü morarmış birçok bisiklet bulmanız çok daha olasıdır.

Motosiklet Fiyatların da Dikkat Edilmesi Gereken 5 Faktör

Bunlar değer alışverişi yaparken yaşadığım kurallardır. Cüzdanım ucuz gibi görünse de, yine de alabileceğim en iyi bisikleti almak istiyorum, ancak güvenli olmayan bir şeye ya da gerçekleşmeyi bekleyen mekanik bir felakete atlamak istemiyorum. Moto kurye sektörü için motosiklet seçimi çok önemlidir.

Seçeneklerimi daraltmak ve doğru bisiklete odaklanmak için her zaman şu beş kuralı göz önünde bulundururum:

10 Yaşından Büyük Motosiklet Almayın

Bir şey ne kadar eskiyse, kırılma olasılığı o kadar yüksektir. Moto Kurye Bu, özellikle motorlar söz konusu olduğunda geçerlidir.

Eski bisikletleri ne kadar sevsem de, sürekli bakıma ihtiyaç duymaları (ve sizi yolda bırakmaları) daha olasıdır. Benim ’07 FZ6 bana (bir yol geçen yaz mahsur kaldı bir çekiciyle eğlenceli yolculuğu ) ve ben fren rotor değiştirip bu sezon stator zorunda bakıyorum. 13 yaşında, daha sık hafif-orta onarım gerektiren hayatının o dönemine giriyor.

Yeni başlayan bisikletlerin çoğu için tatlı nokta 7-9 yaştır. Bu aralıkta bir bisiklet satın alırsanız, giriş seviyesi standart ve spor motosikletlerin yanı sıra bazı daha küçük deplasmanlı kruvazörlere bakacaksınız. ABS ve çekiş kontrolüne sahip birkaç bisiklet bile bulabilirsiniz.

Bütçeniz 5.000 $’a ulaşırsa, yeni biniciler için mükemmel olan çok sayıda harika yepyeni bisiklet var. O bisiklet hissini yenemezsin.

Hem Popüler Olan Hem de Olmayanları Tercih Edin

Bu, işte klasik arz ve taleptir: En ucuz motosikletler, büyük arzı olan veya ilk etapta kimsenin gerçekten istemediği modeller olacaktır.

Örnek: erken model yılı Suzuki SV650’ler. SV650 hemen bir satış sansasyonu değildi ve ilk model yıllarını harika bir fiyata bulabilirsiniz. Kelly Blue Book’a göre, 2004 SV650 ortalama 2.575 dolar. Giriş seviyesi spor motosiklet kategorisindeki diğer modeller Hızlı Kurye kadar popüler olmayan bir 2004 Suzuki GS500F modeli ortalama 2,175 dolar.

Yeni alışveriş yaparken aynı konsepti uygulayın.

65 Bin Km den Az Olan Ürünleri Tercih Edin

40k mil / 64k km’lik bir araba pratik olarak yepyeni iken, aynı şey bisikletiniz için geçerli değildir. Motosikletlere daha sert binilir ve elementlere daha fazla maruz kalır ve bu nedenle bir araba için 40k, bir bisiklet için 90k gibidir (düşün: insan ve köpek yılları).

Bu “zor” bir kural değildir, çünkü genellikle daha yüksek kilometreli ve hala harika çalışan kruvazörler ve tur motosikletleri bulacaksınız. Bunu bir rehber olarak kullanıyorum, çünkü küçük bakımları (zincirin temizliği, yağ değişimi vb.) halledebilirken, Moto Kurye Fiyat daha yüksek kilometreli motorların gerektireceği daha ciddi bakım yapmakla ilgilenmiyorum.

Piyasa Değerini Bilin

İnsanlar alçakgönüllülüklerin çok şey elde etmenin yolu olduğunu düşünürler, ancak genellikle iyi karşılanmazlar ve sohbete kötü bir notla başlamaları muhtemeldir. Çok şey elde etmenin en iyi yolu, istediğiniz bisiklet için adil bir piyasa fiyatının ne olduğunu bilmek ve ardından doğru bisiklet için bunu ödemeye hazır olmaktır.

Bölgenizde bir tane bulamazsanız, yakınlarda ne olduğunu görmek için eBay, sahibinden gibi sitelere bakın. Sadece birkaç saat uzaklıkta olan bir şey bulursanız, bir motosikletin nakliyesi şaşırtıcı derecede ekonomiktir.

Sadece Motosikleti Değil, Kişiyi Satın Alın

Ben alışveriş yaparken satışı yapan veya bozan sahibidir. Bakımını sürdüren ve motosikleti iyi durumda tutmak için yatırım yapan birinden bisiklet satın almak istiyorum. Güvenilir birinden satın aldığınıza dair işaretler:

 1. Servis kayıtları, parça faturaları vs. var.
 2. Bisiklet estetik olarak iyi görünüyor – küçük çizikler/çizikler/vb. olabilir, ancak tüm kaplamalar ve trim genel olarak iyi durumda. Onarımlar varsa, iyi yapılırlar ve genellikle genel görünümden uzaklaşmazlar.
 3. Bisikletle ilgili bilgilerle doğrudan ve açık sözlüler (soruları cevaplarken kaçamak veya tarafsız olan birinden satın almayı düşünmekten kesinlikle kaçınıyorum).
 4. Organizedirler ve genellikle kendi pisliklerini bir arada bulundururlar.

Profesyonel ipucu: Kendinizi tüm bu kutuları işaretleyen biriyle Şehirlerarası Kurye konuşurken bulursanız, motosikletleri için biraz daha fazla ödemeye değer olabilir…

Muhteşem ve Ucuz Motosikletler

Yamaha TW200 (2020)Pin

Yamaha TW200 (2020)

Yamaha TW200 (2020)

Hafif/kolay parkurların, çakıllı yolların veya sürüş için diğer hafif off-riad alanlarının olduğu bir yerde yaşıyorsanız, çift sporlu bir motosikletin yeniliğini ve faydasını takdir edeceksiniz. Yepyeni bir ucuza istiyorsanız, TW200 daha iyi seçimlerden biridir.

Sadece 11 beygir gücüne sahip olmasına ve 1987’deki tanıtımından bu yana nispeten değişmemesine rağmen, TW200 şaşırtıcı derecede hafif arazi sürüşünde yetenekli ve asfalt yollarda da harika hissediyor. Herhangi bir yarış kazanmayacak, ancak Uçak Kargo hatasız bir şekilde başlayacak, harika bir gaz kilometresi elde edecek ve sizi olmanız gereken yere götürecek (yol asfalt olmadığında bile).

Yamaha V Star 250Pin
Yamaha V Star 250

Yamaha V Star 250

V Star 250’nin klasik stili ve yetenekli 249 cc v-twin’in kalıcı bir kombinasyon olduğu kanıtlanmıştır. Sürdüğüm ilk bisiklet 2000’lerin başındaki V Star’dı – gittiğim binicilik okulunda ders için bunlardan bir sürü vardı. Düşük ağırlık merkezi sayesinde bu giriş seviyesi cruiser, motosiklet kullanmayı öğrenen yeni biniciler için harikadır .

V-twin yaklaşık 21 beygir gücü ve 15 ft-lb tork üretiyor ve tahmini 85 mil / 140 km / saat azami hıza sahip. V-Star, 70 mil / 110 km / saat’te rahatça seyir yapabilir, ancak sadece 326 librelik hafifliği hem bir nimet hem de bir lanettir: hafif ağırlık, V Star’ı şehirde manevra kabiliyeti ve duyarlı hale getirirken, aynı zamanda daha kolay hale getirir. rüzgarın bisikleti

V-twin yaklaşık 21 beygir gücü ve 15 ft-lb tork üretiyor ve tahmini 85 mil / 140 km / saat azami hıza sahip. V-Star, 70 mil / 110 km / saat’te rahatça seyir yapabilir, ancak sadece 326 librelik hafifliği hem bir nimet hem de bir lanettir: hafif ağırlık, V Star’ı şehirde manevra kabiliyeti ve duyarlı hale getirirken, aynı zamanda daha kolay hale getirir. rüzgarın bisikleti savurması için (özellikle otoyol hızlarında).

Yaklaşık 200 mil / 320 kilometre menzile sahip V Star 250, muhtemelen satın alabileceğiniz en iyi barebone banliyö bisikletlerinden biridir.

En Ucuz Motosiklet Fiyatı
Honda Asi 300Pin
Honda Asi 300

Honda Asi 300

27 beygir gücüyle Honda’nın en küçük kruvazörünü sürmek çok eğlenceli. Duyarlı kontroller, led aydınlatma ve harika frenler, Rebel’i mükemmel bir günlük sürüş makinesi yapar. Hemen hemen her yönden V Star’dan daha üstün bir makinedir, ancak aynı zamanda yaklaşık 40 libre daha ağırdır. Ver ve al, değil mi?

Çıplak miras/kruvazör stili işe yarıyor, ancak 286cc tek silindirli motor, V Stars krom kaplı V-Twin’e kıyasla oldukça zayıf görünüyor. V Star 250 gibi, Rebel 300 de etkileyici bir 78 mpg alıyor ve 200 mil / 320 kilometre menzile sahip.

Husqvarna Svartpilen 401Pin
Husqvarna Svartpilen 401

Husqvarna Svartpilen 401

2020 Husqvarna Svartpilen 401

ABD MSRP: $4,999
Kanada MSRP: $5,699

Birçok kişi İsveçli Husqvarna markasını motorlu testere ve diğer mekanik ürünlerin üreticisi olarak tanıyabilir, ancak aynı zamanda bisiklet de satıyor ve yeni Svartpilen 401 çıplak çerçevesi, endüstriyel sınıf tasarımı ve düğmeli lastikleriyle harika görünüyor. 

Svartpilen’i aceleyle Hızlı Kargo durdurmak için büyük frenlere sahip, şehir etrafında hızlı bir performans için yeterli olan 44 beygir ve 27 pound-feet tork geliştiren sıvı soğutmalı, 373 cc’lik bir tekli tarafından destekleniyor. Husqvarna Vitpilen 401, Svartpilen’e çok benzeyen ve aynı fiyata sahip bu en iyi 10 ucuz motosiklet listesini sadece birkaç stil ve özellik farkıyla yapabilirdi. Husqvarna artık Avusturyalı üretici KTM’ye ait.

Kawasaki Ninja 400Pin
Kawasaki Ninja 400

Kawasaki Ninja 400

2020 Kawasaki Ninja 400

ABD MSRP:
4,999 $ Kanada MSRP: 6,299 $

Spor bisiklet kategorisinde pek çok ucuz motosiklet var, ancak Kawasaki Ninja 400’ün bizi memnun eden küçük bir yanı daha var. Gösterişli gövde, sıvı soğutmalı, 399 cc çift silindirli motorunun Ninja model yelpazesinin en küçüğü olduğu gerçeğini ele vermiyor, ancak mükemmel performans için 48 beygir gücü ve 28 pound-feet tork üretiyor. Ve bisiklet 366 lbs ağırlığında. (166 kg), yani idare edilebilir. Kawasaki Yarış Takımı renklerine ve grafik paketine dayanan harika KRT Sürümünü birkaç ekstra dolar karşılığında alabiliriz.

Suziki DR200SPin
Suziki DR200S

Suziki DR200S

2020 Suzuki DR200S

ABD MSRP: 4.649 $
Kanada MSRP: 5.099 $

Çift amaçlı bir bisiklet, dolambaçlı yoldan çıkmak isteyenler için iyidir, ancak yine de yolda sürüş kalitesi de isterler. Suzuki DR200S, yaklaşık 5 bin dolarlık uygun fiyatlı MSRP’si ile ucuz bir motosiklet tanımına uyuyor. 

Hava soğutmalı, 199 cc tek silindirli motorun yanı sıra denenmiş ve test edilmiş mekanik bileşenlerle donatılmıştır ve ağırlığı 278 lbs’dir. (126 kg), patikalarda son derece çevik olmasını sağlar. Yakın zamanda yenilenen DR200S, artık daha fazla konfor ve yeni stil için yeniden şekillendirilmiş koltuk ve yakıt deposuna sahiptir.

Yamaha xMAX 250Pin
Yamaha xMAX 250

Yamaha xMAX 250

2020 Yamaha xMAX

ABD MSRP: 3.799 $
Kanada MSRP: 4.099 $

Son olarak, daha büyük ve daha konforlu birkaç scooter var ve Yamaha SMAX buna iyi bir örnek. Dört zamanlı, sıvı soğutmalı 155 cc tek silindirli motora sahip ve 81 MPG (2,9 L/100 km) sağladığı ve 10 pound-feet tork ürettiği söyleniyor. 

Elbette, daha basit bir sürüş deneyimi için otomatik şanzımana da sahiptir ve uçakta fazladan bir yolcu için bolca yer vardır. SMAX aynı zamanda, koltuğun altındaki 1,1 fit küp (32 litre) saklama bölmesi ve çift kilitlenebilir kask tutucuları ile pratiktir, 2,0 galon (7,5 litre) deposu ise iyi bir menzil sağlar. 

Yaklaşık 4.000 $ ile Yamaha’nın scooter’ı, 2020 için en ucuz 10 motosikletteki yerini haklı olarak hak ediyor.

Honda GROMPin
Honda GROM

Honda GROM

2020 Honda Yıldırım

ABD MSRP: 3.399 $
Kanada MSRP: 3.699 $

Bu ucuz motosikletler listesindeki daha geleneksel modellere kıyasla bu pipsqueak biraz maliyetli görünebilir, ancak Grom tamamen farklı bir teklif. Hava soğutmalı, 125 cc tek silindirli motoru bir güç merkezi değil ve bisiklet sonunda yaklaşık 100 km/s hıza ulaşabilir, ancak asıl amacı şehir ormanında süzülmek, patlamak değil. otoyol. 

Grom sadece 229 lbs ağırlığındadır. (104 kg), bu nedenle son derece manevra kabiliyetine sahiptir ve çok eğlencelidir. Evet, Honda Grom’da minyatür bir bisikletin pedallarını çeviren bir sirk ayısı gibi görüneceğiz, ama kimin umurunda? 

Bu olay yüzümüzü güldürüyor. Grom’dan birkaç yıl sonra piyasaya çıkan ve birkaç yüz dolar daha az olan Kawasaki Z125 Pro’ya onurlu bir söz – ancak Honda’nın artık bir kültü ve çok sayıda satış sonrası aksesuarı var. özelleştirme.

BMW G310RPin
BMW G310R

BMW G310R

Efsanevi BMW yapısı ve güçlü 34 beygir gücündeki tek silindirli 313 cc motor, G 310 R’yi günlük şehir sürüşü için harika bir motosiklet haline getiriyor. Bu BMW, neredeyse herkes için harika bir boyuttadır, 411 lb ağırlığında ve 31,5″ koltuk yüksekliğindedir. Standart/dik sürüş pozisyonuna sahiptir ve tüm gün sürüş için çok rahattır.

BMW G 310 R, hem görünüşü hem de sürüşü açısından buradaki listenin en sportifi. Bu model ABS, sportif ters çatallar ve brembo frenlerle birlikte gelir. Güzel!

Kawasaki Z400Pin
Kawasaki Z400

Kawasaki Z400

Cycle World tarafından 2019’un en iyi hafif sokak bisikleti olarak adlandırılan Kawasaki Z400, burada listelenen beş yepyeni bisikletin objektif olarak en hızlı ve en yetenekli motosikletidir. 399cc paralel ikiz motoru 49 beygir gücü düşürür ve 368 lbs’lik hafif boş ağırlığı sayesinde Z400’ü mutlak bir sürüş isyanı haline getirir.

Sürüş pozisyonu buradaki diğer motosikletlerden biraz daha sportiftir ve yukarıda bahsedilen BMW veya Honda ve Yamaha kruvazörleri kadar konforlu olmasa da, günlük işe gidip gelmek veya uzun yolda geçirdiğiniz coşkulu zaman için yine de bundan keyif alacaksınız. , Dolambaçlı yollar.

Aprilia SR Motard 50Pin
Aprilia SR Motard 50

Aprilia SR Motard 50

2020 Aprilia SR Motard 50

ABD MSRP: 2,199 $
Kanada MSRP: 2.645 $

Artık piyasada 50 cc’lik çok fazla scooter yok, bu bir utanç, çünkü hem gençler hem de yetişkinler için ödemeler ve yakıt için bir servet harcamadan şehirde dolaşmak harika. Aprilia SR Motard 50, ucuz motosikletler listemizdeki en düşük fiyatlı modeldir.

Honda Ruckus gibi köklü rakiplerin birkaç yüz dolar altında ezilir. Hava soğutmalı, dört zamanlı tek silindirli bir motorla çalışır, 14 inç tekerleklerle donatılmıştır ve önde ve arkada disk frenlere sahiptir. 

Ayrıca, kararlı bir şekilde sportif görünüyor ve gençler “sevimli” bir scooter ile yetinmeyecekler, bu iyi.

2023 de Alınacak En Ucuz Motosikletler Listesi

Yepyeni olmaya hevesli değilseniz ve bütçeyi mümkün olduğunca düşük tutmak istiyorsanız, burada listelenen 10 bisiklet harika seçeneklerdir. Burada bahsedilen tüm bisikletler güvenilir ve uygun fiyatlıdır (eBay, Kelly Blue Book ve Auto Trader aracılığıyla kontrol edilen fiyatlar).

 1. 2015+ Yamaha R3 – 3.500 $
 2. 2018+ Kawasaki Ninja 400 – 4,500 $
 3. 2010-2014 Suzuki SV650 – 3.500 Dolar
 4. 2010+ Suzuki DRZ-400 – 2.850$
 5. 2013 Kawasaki Ninja 250 – 2,500 Dolar
 6. 2009 Kawasaki Ninja 500 – 2500$
 7. 2009 Kawasaki Vulcan 500 – 2.215$
 8. 2010+ Kawasaki Vulcan 900 – 4.000 $
 9. 2005 Yamaha V-star 650 Classic – 2.965$
 10. 2006 Honda Rebel 250 – 1.880 Dolar
 11. 2008 Suzuki GS500F – 2.175 Dolar

Bu fiyatları bir rehber ve müzakereler için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın, ancak aradığınız yere göre bir miktar değişiklik olmasını bekleyin. Koşullarınıza bağlı olarak, bu bisikletlerden bazılarını listelediğim fiyatlardan bile daha ucuza alabilirsiniz.

Motosiklet Donanımı ve Eğitimi

Artık bir motosiklet satın almak için bir başlangıç ​​noktanız olduğuna göre, donanım için paradan tasarruf etmek inanılmaz derecede önemlidir. Motosiklet donanımı , cildinizi vücudunuzda , beyninizi yerinde ve kemiklerinizi tek parça halinde tutan şeydir .

 1. Elbette bir motosiklet ve teçhizat, uygun eğitim olmadan işe yaramaz. 
 2. İnsanlara her zaman nasıl binecekleri konusunda şahsen talimat almalarını tavsiye ederim. 
 3. Yaşadığınız yere bağlı olarak MSF, Harley Davidson ve STARS tarafından sunulan kurslar vardır. 
 4. Genellikle bu eğitim kurslarının maliyeti 100-200 dolar arasındadır ve bir hafta sonu sürer. 
 5. Onlarda öğrendiğiniz beceriler bir ömür boyu sürecek ve sizi güvenli ve sağlıklı bir motosiklet kariyerine hazırlayacaktır. 
 6. MSF kursumda hedef tespiti hakkında öğrendiklerim, kelimenin tam anlamıyla birden fazla kez hayatımı kurtardı.
Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp