Konya Moto Kurye İş İlanları 2024

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Konya moto kurye iş ilanları diğer ilçelere göre daha fazladır. Konya en işlek ilçelerinden biridir. Bu nedenle sık sık kurye hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Konya Moto kuryeler yemek siparişinden evrak gönderimine kadar her sektörde çalışabilen meslek gruplarıdır.

Moto kurye arayan firmalar

Gelişen teknoloji ile moto kuryeler neredeyse her alanında kullanılabilen bir meslek grubu haline gelmiştir. Bu nedenle moto kurye işi arayan kişilerin iş bulması oldukça kolaydır. Özellikle Konya gibi yoğun bir nüfusa sahip ilçede moto kurye ihtiyacı oldukça fazladır. Kalabalıklaşan şehir yoğun trafikleri de beraberinde getirmektedir. Bu yoğun trafiklerde kişiler acil bir gönderim ihtiyacı duyduğunda ya da trafiğe girmek istemediklerinde motosikletli kuryeleri tercih edebilirler.

Moto Kuryeler bir firma bünyesinde çalışabilmektedir hurilerin çalıştığı bu firmalar çeşitli hizmetler verirler. Konya kuryeleri bu hizmetlerden bazıları yemek bazıları evrak gönderim olabilir. Ayrıca bu firmalar part-time ya da tam zamanlı çalışanlara ihtiyaç duyabilirler Konya moto kurye iş ilanları içerisinde firmaların hangi tür çalışan aradıklarını belirtmek zorundadırlar.

Moto kuryeler özel kurye, yemek siparişi, market alışverişi gibi kategorilerde çalışabilir. Bu kategorilere göre hizmet şekli değişebilir moto kurye hizmeti veren ya da eleman arayan firmalardan bazıları:

Konya de Moto Kurye Arayan Kurumsal Firmalar

  • banabi.com: bu firma dışarıdan eleman alan bir firmadır. Yarı zamanlı ya da tam zamanlı elemanlar çalıştırmaktadır. banabi sipariş verme üzerine çalışan bir moto kurye hizmetidir.
  • Yemek Sepeti: Yemek sepeti neredeyse her ilde ve ilçede bulunan bir platformdur. Bu online platform üzerinden kişiler istedikleri yere istedikleri yemek siparişlerini kuryeler aracılığıyla alabilmektedirler. Yemek sepeti çeşitli firmalar ile çalışsa da üyelerini kendi bünyesinde alabilir ya da çalıştığı bu firmalar kurye alımı yapmaktadır.
  • Trendyol kurye: Trendyol hem kargo hem de kurye hizmeti veren bir online alışveriş platformudur. Bu platform üzerinden hızlı gelmesi istenen siparişler kurye tercihi ile gönderilmektedir. Firmanın aldığı kuryeler genelde serbest çalışır ve boş vakitlerini bildirdikleri sürece onlara iş gitmektedir.
  • Getir.com: Bu platform müşterilerinin aldıkları market ürünlerini evlerine kadar götüren bir kurye hizmeti vermektedir. Moto Kuryeler depodan aldıkları siparişleri, onlar bozulmadan ya da başlarına bir iş gelmeden hızlı bir şekilde müşterilere iletmektedir. Aynı zamanda getir üzerinden yemek siparişi de vermek mümkündür.

Konya Moto Kurye İş İlanları Numaraları

Konya moto kurye iş ilanları içerisinde herkesin bilmediği firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalar genelde küçük işletmeler ya da esnaf lokantaları olabilmektedir. Ayrıca bu küçük işletmeler bulundukları ilçe ya da şehrin genelinde özel paket gönderimi de yapmaktadır.  Bu paketlerin içerisinde evrak, küçük hediyeler, bir yerden alınıp gönderilmesi gereken eşyalar bulunabilir. Motosiklet üzerinde taşınabilecek her ürün bu gönderimi kapsamaktadır.

Kadıköy Moto Kurye İş İlanları 2021Pin
Konya Moto Kurye İş İlanları

Moto kurye ve kargo aynı şey midir?

Konya moto kurye iş ilanları arandığında aralarında kargo işleri de görülmektedir. Kargo ve kurye aynı şey değildir. Kurye hizmetleri genellikle kısa süre içerisinde ulaştırılması gereken ürünleri kapsar. Örneğin 1 saat içerisinde acil ulaştırılması gereken bir evrak kurye ile ulaştırılır. Moto Kurye siparişlerinde müşteri firmaya ulaşmaktadır. Gönderilmesi istenen paketi, gerekli süreyi ve gönderilmesi gereken adresi firmaya bildirir. Daha sonra firmanın moto kuryesi siparişi müşteriden alacak ve gitmesi istenen yere götürecektir. Bu hizmet genelde aynı gün içinde teslimat ile çalışır.

Kargo firmalarında ise durum daha farklıdır. Kargolar günlük değil daha uzun süre teslimatlar için çalışmaktadır. Kargo firmasına giden müşteri paketi çalışanları teslim eder. Daha sonra gerekli bilgileri doldurur ve şubeden gider. Paketi kargo şubesinin yoğunluğuna, tatil sürelerine göre yola çıkacaktır. Bu paketler şehir içi değil, genelde şehir dışı ya da yurt dışına gönderilir.

Konya Moto Kurye ve Kargo İşi Yapanlarda İş Fırsatı

Konya moto kurye iş ilanları aranırken firmaların kurye mi kargo mu aradıklarına dikkat edilmelidir.  Moto kuryeler genelde kısa süreli çalışan hizmetlerdir. Ancak kargolarda bu hizmet günlere, hatta bazen haftalara yayılabilir. İşi acil olan kişiler genelde moto kuryeleri tercih etmektedir. Özellikle yemek siparişi ya da acil evrak gönderiminde moto kurye kullanılır.

Moto kurye firmalarının çalışma koşulları firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Bazı firmalar  sadece günlük mesai saatlerinde çalışırken, bazı firmalar gece mesaisi de vermektedir. Hatta bazı moto kurye firmalarında Ekspres servis olarak adlandırılan hızlı gönderim servisleri de bulunmaktadır.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp