Kurye Maaşları

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

Kurye maaşları ne kadardır? Kurye maaşları, kuryenin çalıştığı yere, iş yoğunluğuna ve çalışma şekline göre değişiklik göstermektedir. Kuryeler artık neredeyse her alanda çalışır. Bu nedenle çalıştıkları işletmelere bağlı olarak aldıkları moto kurye fiyat para da değişiklik gösterecektir.

Firmalar ve MaaşlarıKurye Firma Maaşları
Kurye Maaşları NedirEn İyi Maaşı Veren Kurye Firması
Yemeksepeti Kurye MaaşlarıGetir Kurye Maaşı Nedir
UBER Kurye Maaşları NedirTrendyol Express Kurye Maaşı
Scotty Kurye MaaşıBanabikurye Maaşı Nedir
Firmaların Kurye Maaşları

Kurye MaaşlarıPin
Kurye Maaşları

Kurye Maaşları Nedir?

Kurye maaşı olarak çalışmak için gereken nitelikler arasında 7/24 kurye ehliyeti, binicilik becerileri ve faaliyet gösterilen bölgedeki yolların bilgisi yer alır. Çoğu işveren lise diploması bekler. Müşterilerle hem teslim alma hem de teslim verme işlemlerinde aynı gün teslimat etkileşim kurulduğu için, iletişim ve müşteri hizmetleri becerilerine ve Express moto kurye teslimatın zamanlaması ile ilgili soruları yanıtlama becerisine ihtiyaç vardır.

İş unvanıYıllık gelirAylık ödemeHaftalık ödemeSaatlik ücret
Kurye Sahibi Operatör169,049 TL14,087 TL3,250 TL81.27 TL
Seyahat Kuryesi80,843 TL6,736 TL1,554 TL38.87 TL
Hava Kuryesi79,657 TL6,638 TL1,531 TL38.30 TL
Serbest Meslek Kurye77,228 TL6,435 TL1,485 TL37.13 TL
Yenilikçi Kurye Çözümleri72,936 TL6,078 TL1,402 TL35.07 TL
Kurye Maaşları

Motosiklet için de sigortaya ihtiyaç olacaktır. Ülkemizde bu sigortala işlemi genelde verilecek olan maaştan kesilir ve işletme tarafından yapılır. Kurye maaşları ne kadardır? Bu ücretler çalışılan kuruma göre değişiklik göstermektedir.

Kurye Maaşları

Kurye Ne Yapar?

Moto kuryenin iş görevleri, bir motosiklet kullanarak belgelerin veya eşyaların alınmasını ve teslim edilmesini içerir. Kurye olarak, her teslimat gezisi hakkında bilgi almak için sevkiyatla şehirler arası kurye birlikte çalışılır. İş görevleri, gönderici ve alıcı arasında belgelerin, arabalı kurye paketlerin veya malların taşınmasını içerir. Moto kuryelerimizin maaşları her zaman merak konusu olmuştur.

 1. Bir kuryenin sorumlulukları, her teslimat için en verimli rotayı planlamayı da içerir. 
 2. Bu hizmeti genellikle araba kullanmanın ve park yeri bulmanın zor özel kurye olduğu kentsel alanlarda yoğunluktadır. 
 3. Bazı kuryeler yemek dağıtımında uzmanlaşmıştır
 4. Neredeyse her alanda çalışsa da yemek sektöründe buna daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Kurye Mesleğinin Avantajı Nedir?

Kurye maaşları ne kadardır? Çalışılan süreye göre ve bahşiş alımına bağlı olarak bu durum araç kurye değişiklik göstermektedir. Yoğun trafik ve trafik sıkışıklığında yıldırım hızı moto kuryelerin en önemli avantajıdır. Arabalar ve kamyonetler yoğun şehir trafiğinde yavaş yavaş eziyet edip bu süreçte çok hızlı kargo zaman kaybederken, motosiklet kuryesi çok daha hızlı hareket eder. Bu, gönderinizin varış noktasına özellikle hızlı bir şekilde ulaştığı anlamına gelir.

Kurye sürücülerinin avantajları şunlardır:

 • Diş sigortası,
 • Sağlık Sigortası,
 • Ücretli İzin,
 • Vizyon Sigortası,

Kurye Nasıl Olunur?

Esnek ve günün her saati hareket halinde ola moto kurye çok esnektir. Trafik sıkışıklığını kolayca atlayabilir. Bu, hızlı kuryenin müşteriye kısa sürede teslimat yapması için oldukça önemlidir.

 • Araba veya hava kuryesiyle mükemmel bir şekilde birleştirilebilir 
 • Moto kurye, diğer ulaşım araçlarıyla özellikle iyi bir gün içi kurye şekilde birleştirilebilir. 
 • Sürücü, teslimatı kalabalık şehirden hızla çıkarır ve dışarıdaki bir meslektaşına teslim eder.
 • Kurye maaşları ne kadardır?
 • Çalışma şartları ve çalışılan kurumun büyüklüğü maaşları etkileyecektir.

Küçük gönderiler için en iyi alternatif olarak moto kuryelerdir. Kuryelerimiz eğitimli ve kurye hizmetleri donanımlı kişilerdir. Motosikletle taşıma, acil kurye zorlu trafik koşullarında bile ilgili varış noktalarına özellikle hızlı bir şekilde getirilmesi gereken kurye mektuplar, belgeler ve daha küçük paketler için özellikle uygundur.


Kurye Aylık ve Haftalık Maaşları

Kuryeler gelişen teknoloji, sıkışan trafik ve sıklaşan online alışveriş nedeniyle artık çok fazla kullanılmaktadır. Kuryelerin en sıkışık trafikte bile Avcılar kurye kolayca yol bulabilmesi, hızlı teslimat yapabilmesi gibi seçenekler bu işin önünü oldukça açmış bulunmaktadır. Moto kuryelerin işe kabul edilebilmesi için Ataşehir kurye pek çok şartı yerine getirmesi gerekmektedir. Gerekli koşullara uyan kişiler işe alınacaktır.

Kurye maaşları kabaca 5 kategoride incelenebilir:

 • Kurye firmalarında aylık maaş ile çalışan kuryeler: Bu kuryeler aylık yaklaşık olarak 4 bin ile 5 bin Türk Lirası para kazanır.
 • Kurye firmalarında primli çalışan kuryeler: Bu kuryeler genelde yüzde 50 prim ile çalışmaktadır. Bu prim alınan maaşa eklenir. En az 4 bin maaş alan kuryeler çalışılan yere bağlı olarak en çok 10 bin Türk Lirası para kazanır.
 • Firma olamayan özel işletmelerde çalışan kuryeler: Bu firmaların büyüklüğüne bağlı olarak kazanç değişir. İyi bir firmada, her şey dahil çalışan ve motoru da firmanın verdiği kuryeler 4 bin ile 6 bin Türk Lirası arasında maaş alır.
 • Kendine ait işletmesi olan kuryeler: Kendine ait olan ir sitede giderler daha Fatih kurye az olacağı için kuryelere daha çok kazanacaktır. Bu kazanç 10 bin ile 20 bin Türk Lirası arasında değişmektedir. Bu fiyat üzerinde çalışılarak artırılabilir.
 • Gıda sektöründe çalışan kuryeler: Bu kuryeler genel olarak 4 bin ile 6 bin arasında kazanır. Bu maaşa bahşişler de dahildir.

Belirtilen kategoriler dahilinde kurye maşları tam zamanlı çalışılıyorsa en az 4 bin Türk Lirasıdır.


Kurye Maaşları S.S.S

Kurye İş Türleri Nedir?

Kurye maaşları ve işkategorisiyle ilgili olarak yılda tipik bir kurye maaşından daha fazla ödeme yapan en az beş iş bulduk. Bu rollere en iyi örnekler şunlardır: Kurye Sahibi Operatörü, Seyahat Kuryesi ve Hava Kuryesi.

Daha da önemlisi, tüm bu kurye işlerine ortalama 32.893 TL olan kurye maaşından 40.043 TL (%121,7) ile 136.156 TL (%413,9) arasında ödeme yapılması. Kalifiye iseniz, bu ilgili Kurye işlerinden biri için işe alınmak, ortalama bir Kurye pozisyonundan daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Kurye Maaşları Ne Kadar Doğru ve Günceldir?

Kurye maaş tahminleri, öngörü, trendler ve karşılaştırmalar hem işveren iş ilanlarından hem de üçüncü taraf veri kaynaklarından elde edilir. Kurye maaşları ve işleri için en doğru saatlik maaş aralığını tahmin etmek için kurye maaşları yerel olarak yayınlanan milyonlarca aktif işten oluşan veri tabanını sürekli olarak tarar. Kurye olarak bir sonraki yüksek ücretli işinizi bugün kurye maaşlarını bulun.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp