Kurye ve Kargo

Son Güncelleme Tarihi: Ocak 7, 2023 tarafından Moto Kurye

Düzenli olarak paket gönderen bir işletme olarak, büyük olasılıkla mallarınızı teslim etmek için en uygun maliyetli seçenekleri arıyorsunuz. Ve şimdiye kadar sizin için en iyi teslimat seçeneğine hala karar vermediyseniz, bunu anlamanıza yardımcı olmak için buradayız. Bugün kargoları teslim etmek için iki ana seçenek var: kargo servisi ve kurye servisi. Her ikisi de benzer rollere sahip olsa da, her biri işi özellikle farklı şekillerde ve maliyetlerle gerçekleştirir. Bu infografikte, Türkiye de lider bir kurye hizmeti olan Akıncı Kuryeleri, bu tesisler arasındaki farkları tanımlayacaktır.

Kurye ve KargoPin
Kurye ve Kargo

Kurye ve Kargo Farkı Nedir?

Kurye hizmeti, gönderileri mümkün olan en kısa sürede toplayıp teslim eden birinci sınıf, her şey dahil bir hizmettir; posta hizmetleri ise genellikle, nihai varış noktasına ulaşması bazen biraz zaman alabilen mektup ve paketleri taşımak için kullanılır. Bu noktaya önsöz olarak, posta hizmetlerinin hiçbir şekilde yavaş ve verimsiz olduğunu söylemiyoruz. Kullandıkları paketlerin ve mektupların hacmini ve tüm postaları işleme hızlarını düşündüğünüzde, bu her zaman iyi bir seçenektir. Bununla birlikte, kurye hizmetlerinin büyük bir işlevi, genellikle gönderileri teslim etme hızı ve verimliliğidir. Bu nedenle, işiniz uluslararası nakliye ile ilgiliyse ve zaman çok önemliyse, kurye hizmeti daha etkili bir seçenek olabilir.

Kurye hizmetleri ayrıcalıkları:

 • Hız ve Verimlilik
 • Daha Az Boyut Kısıtlaması
 • Gerçek Zamanlı İzleme
 • Profesyonel Ambalaj
 • Görevler ve Vergi
 • Ismarlama Hizmetler

Kurye Kargo dan Daha Hızlı

Örneğin, her iki hizmet arasındaki fark, kurye hizmetlerinin ertesi gün uzman teslimat sağlama eğiliminde olmasıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda kurye hizmetleri de daha spesifik ertesi gün teslimat süreleri sunabilir ve genellikle birinci sınıf bir uluslararası teslimat hizmeti sunmayan posta alternatiflerine kıyasla çok daha spesifiktir. Genellikle posta hizmetlerinin teslimatı belirli bir zamana göre değil, belirli bir tarihe kadar tahmin etme eğiliminde olduğunu göreceksiniz. Bu kabul edilebilir ve yanlış bir şey olmamasına rağmen, işiniz için mutlaka işe yarayacağı anlamına gelmez. Ancak kurye hizmetleri, çoğu durumda çok daha uygun olan tahmini bir zaman aralığı sağlayabilir. Bazı durumlarda, Akıncı Kurye gibi kuryeler, zaman açısından kritik bir İngiltere aynı gün teslimat hizmeti bile sağlayabilir.

Kurye Daha Az Kargo Boyutları

Ayrıca, kurye hizmetlerini normal posta hizmetlerinden ayıran şey, konu mal sevkiyatı olduğunda daha az ağırlık ve boyut kısıtlamasına sahip olmalarıdır. Bir posta hizmetini kullanırken, potansiyel olarak malları varış yerlerine göndermenizi engelleyebilecek boyut, ağırlık ve mal kısıtlamalarını görmek yaygındır. Bu, malları daha az kısıtlamayla gönderebildiğiniz ve bunu kolayca yapabildiğiniz için, posta seçeneklerinin aksine kurye hizmetleri lehine ölçeği önemli ölçüde değiştiren bir şeydir.

Kurye ve Kargo Farkı NedirPin
Kurye ve Kargo Farkı Nedir

Kurye Canlı GPS Takibi

Kurye hizmetlerinin diğer bir işlevi ve posta hizmetlerinden farkları gerçek zamanlı takip sağlama yetenekleridir. Bu, gönderinin bulunduğu yer ve ulaşması gereken gün gibi daha genel olma eğiliminde olsalar da, posta hizmetlerinin izleme özellikleri sunmadığı anlamına gelmez. Ancak kurye hizmetleri, gönderilerinizin tam olarak nerede olduğunu bilmeniz için size gerçek zamanlı izleme sağlar. Ayrıca kurye hizmetlerini daha benzersiz kılan şey, birlikte çalıştığınız kurye şirketini telefonla arayarak güncellemeleri isteme olanağına sahip olmanızdır. Akıncı Kurye, özel müşteri hizmetleri ekibimiz tüm teslimatlar proaktif olarak yönetir. Böylece gönderiler hakkında daha az endişelenebilir ve bunun yerine temel iş görevlerine odaklanabilirsiniz.

Kargolar GPS Takibi Yapılamaz

Telefonun diğer ucundaki özel müşteri hizmetleri ekipleriyle, gönderilerinizin nerede olduğuna dair doğru güncellemeleri alma olasılığınız çok daha yüksektir. Uluslararası mal gönderirken, gönderdiğiniz malların nerede olduğu konusunda hala büyük bir görünürlüğünüz olması önemlidir. Bunu yapmanın en kolay yolu uluslararası takiptir, ancak bu yine kurye ve posta hizmetleri arasında farklılık gösterir. Bir posta hizmeti seçerseniz, uluslararası gönderi gönderirken yalnızca en temel izlemeyi (kalkış ve varış gibi) sunduklarını bilmek önemlidir. Bu ek özelliği elde etmenin tek yolu, özellikle izleme sunan bir posta hizmeti seçmenizdir. Öte yandan, kurye hizmetleri her zaman uluslararası takip imkanı sunar. Elbette, seçtiğiniz hizmete bağlı olarak bazıları diğerlerinden daha iyidir, ancak kullanabileceğiniz bir uluslararası izleme biçimi olacağından emin olabilirsiniz.

Kurye ve Kargo Fiyat Karşılaştırması

Maliyet Teslimat maliyeti, bir tüketicinin satın alma kararını etkileyen ana faktördür. Bir posta hizmeti genellikle daha ucuz olmasına rağmen, fiyatı etkileyebilecek faktörler vardır. Bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Paket Boyutu
 • Hedef
 • Teslimat süresi
 • Opsiyonel Sigorta

Bu faktörler kurye hizmetleri için de geçerlidir. Ancak fark, çevrimiçi olarak sunulan pek çok kurye şirketiyle, fiyatları kolayca karşılaştırabilir ve teslimat ihtiyaçlarınızı mümkün olan en düşük maliyetle karşılayabilecek olanları arayabilirsiniz.

 1. Teslim seçenekleri Fiyatları makul tutmanın yanı sıra, kurye şirketleri farklı bütçe ve teslimat gereksinimlerini karşılamak için bir dizi hizmet sunmaktadır. Bu seçenekler aynı gün, ertesi gün, çoklu teslimat ve uluslararası teslimatlara kadar değişebilir. Posta Servisi: ★★★★ Kurye Hizmeti: ★★★★
 2. Güvenilirlik Doğası gereği, hem ulusal postalar hem de kurye şirketleri yüksek verimli lojistiğe sahiptir. Ancak bir kurye hizmetini diğerlerinden ayıran şey, paketin teslimat noktasına kadar takip edilmesini sağlayabilmesidir. Kurye web siteleri genellikle gönderenlerin nerede olduğunu izlemelerine olanak tanıyan ve aynı şekilde alıcıları ne zaman bir teslimat bekleyeceklerini güncelleyen izleme araçlarıyla donatılmıştır. Bu, bir paketi postalarken, postanenin göndericiyi yalnızca paketin alıcısına ulaşması gerektiğinde bilgilendirebileceği posta yönteminin aksinedir. Posta Servisi: ★★★ Kurye Hizmeti: ★★★★★
 3. Teslimat süresi Belirtildiği gibi, postaneler, diğer birçok posta seçeneği gibi, belirli bir tarihe kadar teslimatı garanti eder. Ancak alıcının sadece belirli bir saatte müsait olabileceği durumlarda kesin bir saat ve tarih gerekebilir. Bazı kurye hizmetleri, gönderenlerin teslimatın ve teslim almanın ne zaman yapılması gerektiği konusunda kesin bir tarih ve saat belirtmesine izin verir. Teslimatı talep edilen sürede hatta daha erken yerine getirmeyi garanti edebilirler. Posta Servisi: ★★ Kurye Hizmeti: ★★★★
Kurye Kargo Fiyat KarşılaştırmasıPin
Kurye Kargo Fiyat Karşılaştırması

Kurye, Kargo Hangisi Ne Zaman Seçilmelidir

Yaptıkları teslimatlar sayısı ve hacmi ve bunları işleme hızları göz önüne alındığında, posta hizmetinin önemli bir seçenek olmaya devam ettiği inkar edilemez. Bununla birlikte, bir kurye veya posta hizmetinin ne zaman daha iyi bir seçenek olduğunu belirlemek yine de aşağıdaki durumlara bağlı olabilir.  

Kargo Servisi

 • kartpostallar ve küçük eşyalar gönderirken
 • postaneye uğramak istediğinde
 • kendi teslimatınızı paketlemek kabul edilebilir olduğunda
 • paketin ne zaman geleceği belirsizliğine aldırış etmediğinizde

Kurye servisi

 • kolaylık peşinde olduğunuzda
 • teslimat zamana duyarlı olduğunda
 • ücretsiz paketleme hizmetiyle ne zaman yapabilirsin
 • paketi izlemeniz sizin için önemli olduğunda

Kurye Profesyonel Ambalaj Sunar

Paketleme küçük bir sorun gibi görünse de, konu kurye hizmetleri olduğunda paketleme ile onları posta hizmetlerinden farklı kılan şeyler arasında hala açık bir fark var. Hangi hizmeti seçerseniz seçin, mallarınızın doğru şekilde paketlendiğinden ve gerekli özellikleri karşıladığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Akıncı Kurye Mallarınızın doğru şekilde paketlendiğinden emin olmak hem sizin hem de kuryenin çıkarınadır. Gönderilerinizin güvenli bir şekilde varış noktasına ulaşması anlamına gelir.

Tersine, bir kurye hizmetiyle, uzman rehberliği sağlamak için hazır bulunan müşteri destek ekipleri aracılığıyla benzersiz tavsiyeler sunabilirler. Bu, gönderilerinizin güvenli ve güvenli bir şekilde gönderildiğinden emin olmak için size yardımcı ipuçlarıyla yardımcı olmalarını içerebilir. Akıncı Kurye gibi kuryeler, talep üzerine, eşyalarınızın kalkıştan önce profesyonelce paketlenmesini ayarlayarak, kırılabilir eşyaların varış noktalarına mükemmel durumda ulaşmasını sağlayabilir. Normal bir posta servisi, uygun şekilde açılmamış görünen mallarınızı göndermeyi de reddedecektir. İşte bu noktada, iyi bir kurye servisi, diğerlerinin sağlayamadığı faydalı bir ek hizmet sağlayabileceğinden, çok önemli bir fark yaratabilir.

Kurye ve Kargo S.S.S

Kurye ve Kargo Hangisi Seçilmelidir

Yine, bu kurye hizmetleri arasında değişebilir, bu nedenle seçtiğinize bağlıdır. Posta hizmetleri söz konusu olduğunda, belirli gönderiler için mükemmel çalışan, ancak düzenli uluslararası gönderilere bağımlı işletmeler için zorunlu olmayan, herkese uyan tek bir yaklaşım sunma eğilimindedirler. Ismarlama hizmetler ve uygulamalar sunan bir kurye hizmeti, muhtemelen bir ilişki kurabileceğiniz bir hizmettir. Örneğin, Akıncı Kurye ile, kurum içi geliştiricilerden oluşan ekibimiz, gönderilerinizin dağıtımını kolaylaştırmak için ısmarlama uygulamalar oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir. Ayrıca, mevcut e-ticaret siteniz veya sipariş işleme sisteminizle sorunsuz bir şekilde arayüz oluşturabiliriz. Ismarlama seçeneklerimiz size mükemmel teslimat çözümünü sunar ve önde gelen teknolojileri kullanarak sizi destekler. Genel posta hizmetlerinde, işinizi derinlemesine anlamak için oluşturulabilecek gerçek bir ortaklık olmadığından kişisel ilişkiler kurmak daha zordur. İşiniz ve ihtiyaçlarınız hakkında hiç veya çok az bilgi sahibi olduğunuzda, posta hizmetleri belki de kurye hizmetleri gibi mümkün olan en iyi ısmarlama çözümleri sağlayamaz.

Güvenilir Kuryeleri Seçtiğinizden Emin Olun

İşletmeniz İçin En Güvenilir Kurye Hizmetini Seçtiğinizden Emin Olun Önemli eşyaları kurye ile gönderiyorsanız, tüm süreç boyunca güvenebileceğiniz bir ortak seçmeniz akıllıca olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz avantajlardan yararlanmak ve işinizi başarıya hazırlamak için, bu kararı çok daha kolay hale getirmenize yardımcı olmak için küçük ve büyük kurye hizmetlerini karşılaştırmanız için bir karşılaştırma kılavuzu oluşturduk. Ücretsiz kopyanızı almak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp