Moto Kurye Şirketi Nasıl Açılır?

Son Güncelleme Tarihi: Ocak 7, 2023 tarafından Moto Kurye

Moto kurye sektörü son zamanlar da çok artışta. Bu sebeple herkesin aklında moto kurye şirketi nasıl açılır sorusu oluşuyor.

Moto Kurye İşi Nedir?

Kurye işi, ödeme karşılığında malları bir bölgeden İstanbul Kurye diğerine taşımakla ilgilidir. Bir kurye şirketi mektupları, paketleri ve postaları teslim eder. Hız, güvenlik, takip hizmeti ve uzmanlık gibi parametreler bir moto kurye şirketinin popülaritesine ve etkisine karar verir.

Moto Kurye Şirketi Açmaya Nasıl Başlanır?

Kariyer yolu olarak bir kurye şirketi kurmak kazançlıdır ancak yatırım ve hazırlık gerektirir. Teslimatı nasıl güvence altına alacaksınız, müşterilere sağlayacağınız farklı ulaşım türleri nelerdir ve geri ödeme planı nedir? Doğru düzenlemeler ve çaba ile kurye şirketinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Her şeyden önce Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı ile iletişime geçip, Moto Kurye gerekli prosedürleri öğrenmelisiniz.

Moto Kurye Şirketi AçmakPin
Moto Kurye Şirketi Açmak

Planlama

Hizmet alanınıza ve kabul edeceğiniz ürün türlerine karar verin. Müşteri hizmetleri temsilcileri, teslimat görevlileri, kurye yardımcıları, muhasebeciler, adli yardım vb. istihdam edeceğiniz personelin farklı bölümlerinde kesinleşin. Firmanızın ne tür paketleri iletmeye karar vereceği rezervlerinize bağlıdır. Bir motosiklete bağımlıysanız, kurye hizmetlerini Hızlı Kurye minyatür kaplar ve zarflarla sınırlamanız gerekebilir.

Kamyonet ve kamyonetler gibi devasa otomobillere erişiminiz varsa, muazzam teslimatlarla servet kazanmaya hazır olun. Yasaların belirli türleri için geçerli olduğunu unutmayın. Örneğin, tıbbi yardım kuruluşları ve endüstriyel kimyasalların belirli işleme prosedürleri ve bakım yönetmelikleri vardır.

Danışmanlar İşe Alın

Belirli bir işletme hakkında kapsamlı bilgiye sahip değilseniz, ilgili bir işletmenin tüm yönlerini tek başına organize edebileceğiniz kesin değildir. Moto Kurye Şirketinizin aşamalarını belirlemek için danışmanların bir karışımını dahil etmek tercih edilir. İşi, mesajlaşma hizmeti endüstrisinden haberdar olan ve sonuçları size bildirecek bir avukatla tartışın. Bunlar, sanayiyi ikamet ettiğiniz yerden işletiyorsanız özellikle önemli olan bölgesel imar anayasalarını içerir.

Bir muhasebeciden, iş belgelerinizi, tarife beyanlarınızı, işçilerin ustalıklarını ve sahtekarlıklarını özerk yüklenicilere karşı nasıl koruyacağınız konusunda talimat vermesini ve bir analiz politikası düzenlemesini isteyin. Alıcıların nasıl geri ödeme yapabileceğini Moto Kurye Fiyat ve ne tür kredi kartlarının, incelemelerin ve diğer harcama seçeneklerinin kabul edilebilir olduğunu anlamak için can atacaksınız.

Moto Kurye Şirketi Nasıl Açılır?Pin
Moto Kurye Şirketi Nasıl Açılır?

Araçları, Cihazları ve Teknolojik Moto Kurye Şirket Ürünlerini Alın

Moto Kurye Şirketinizi kurmanın başlangıç ​​aşamasından geçerken araçları/kaynakları düzenlemek için biraz zaman ayırın. Kullanacağınız otomobillere karar verin. Yalnızca mesaj veya küçük paketler gönderiyorsanız, motosiklet veya küçük araba kullanmayı düşünün. Çok büyük malları aktarıyorsanız, büyük bagaj kamyonları kullanmanız gerekebilir.

Teslimat araçları temin etme masrafıyla karşılaşmak için işletme kredisi almanız gerekebilir . Cep telefonları, panolar, grafikler ve GPS ağları kurye işi için Şehirlerarası Kurye hayati öneme sahiptir. Çalışanlarınızın üniforma giymelerini istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör de budur.

Ayrıca pazarlama mekanizmalarına para harcamanız gerekecek . Başlangıçta, moto kurye şirketiniz hakkında insanlar arasında farkındalık oluşturmak zorunludur. Uçak Kargo Bazı pazarlama gereksinimleri, bir web sitesine, iletişim mekanizmasına ve sosyal medya varlığına sahip olmayı içerir.

Her şeyden önce, envanteri stoklamak ve ara gereksinimleri karşılamak için bir veya daha fazla deponuz olması gerekir.

Maliyetleri Hesaplayın

Aylık ödemeleri düşünün. Aylık maliyetlerinizin ne kadar olabileceğini toplamak için biraz zaman harcayın. Beykoz kuryeleri yıllardır kendini moto kurye sektörün de kanıtlamış, profesyonel uzmanlardır. Bu veriler, ileride kaç müşteri edinebileceğiniz konusunda anlaşmaya varırken faydalı olabilir.

Bir kurye işletmesi için en büyük aylık harcamanız araç sigortası, kargo sigortası ve enerji olacaktır. Sübjektif iş planınızı göz önünde bulundurarak benzersiz harcamalar olabilir. Aylık maliyetinizin tamamını hesaplayabilmeniz için her ay karşılaşabileceğiniz olası ödemelerin bir listesini hazırlayın.

Giderlerin altına düşen her şeyin daha net bir resmini elde etmek için kazançlar, işlemler ve tanıtım araçları gibi öğeleri değerlendirin.

Moto Kurye Şirketiniz İçin Teslimat Kanıtı ve Önemi

Sadık müşteriler başarılı bir işin anahtarıdır. Kadıköy kuryelerimiz, moto kurye şirketi açma hususun da sizlere yardımcı olabilir. Bunları sürdürmek için iyi hizmet sunmak çok önemlidir. Satıcılar, paketin kesin kişiye ulaştığından emin olmalıdır. Teslimat kanıtı, alıcının paketi aldığına dair bir onaydır.

Müşteriler bir paketi ancak iyi durumdaysa kabul edeceklerdir. Teslimat kanıtı, satıcıdan müşterilere aktarılan malların sorumluluğunu taşıdığı için önemlidir.

Neden Teslimat Kanıtına İhtiyacımız Var?

Doğru müşteriye ulaşan paket, başarılı bir moto kurye işi sürdürmenin gizli sosudur. Hedef bir ofis veya ev olabilir, ancak alıcı orada değilse, tek seçenek paketi kapıda bırakmaktır. Teslimat kanıtı ile paket teslimatı konusunda iddiada bulunmak kolaydır. Teslimat kanıtı, Hızlı Kargo müşteri ve satıcı arasındaki teslimat sorunlarını çözer.

Moto Kurye Şirketleri 2022Pin
Moto Kurye Şirketleri 2022

Teslimat Kanıtı Türleri

 • Kağıt Teslimat Kanıtı- alıcının imzası kağıt üzerinde alınır.
 • E-Teslimat Kanıtı- alıcının dijital imzası alınır. Bir E-Teslimat Kanıtı kullanmak kolaydır ve bunun bir kopyası göndericiye kolayca gönderilebilir. Bu nedenle, POD sorunsuz son kilometre teslimatı sağlar.

Moto Kurye Şirketi Açmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Bir kurye işine başlamadan önce yapmanız gereken öğeler:

 • Bir kurye iş planı geliştirin.
 • Güvenilir araçlar edinin.
 • Bir depolama alanı düzenleyin.
 • Ekipman ve malzeme satın alın.
 • İş sigortası yaptırın.
 • Kurye işinize bir isim verin.
 • Bir logo alın.
 • Kurye işinizin yasal yapısını düşünün.

Gıda ve Bozulabilir Ürünler İçin Moto Kurye Şirketi Zorlukları

Göndermeden önce, gıda maddelerini ve diğer bozulabilir şeyleri saklamaya yönelik temel bir amacınız olsun.

 • Çok az kurutulmuş gıda bileşenlerini kullanın: Gıda maddeleri çürümeye karşı hassastır. Çürümeyi önlemek için ısıtılmış gıda bileşenleri kullanın. Nemli gıda ürünlerini hava geçirmez kaplarda saklayın ve daha küçük bir geçiş momentine sahip olun.
 • Paketleme: Diyetin veya kızarmış ikramların tazeliğini taşır. Sıkı soğutucu depolar, transfer sırasında paketinizin emtiasını soğuk tutar. Bisküvi/çikolata paketlerken üniteler arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Aralarındaki alanı kapatmak için taze gıda maddelerini kağıt mendil ve doldurulmuş kağıtla kaplayın.
 • Transit için hazırlanın – Dikkatlice seçin : Geçerli yardım sağlayan ve zamanında korumalı ve uygun maliyetli teslimatlar sağlayan bir nakliye firması seçin. Bozulabilir gıda ürünleri ihraç ediyorsanız, ticari ürünler için buzdolapları öneren 

Moto Kurye Şirketi Hakkında Özet

Herhangi bir işe başlamak zor değildir, ancak sürdürmek daha zordur. Aynı şey bir kurye işi için de geçerli. Kendinizi işinize adadıysanız, kesinlikle başarılı olacaksınız. Kurye iş fikirleriniz için basit adımları izleyin ve başarılı bir şirkete sahip olma yolunda ilerleyin.

Moto Kurye Şirketi Lisansı Nasıl Alınır?

Ulaştırma ve Alt Yapı bakanlığı ile iletişime geçip net prosedürleri öğrenin. Kurye şirketiniz için bir isim oluşturarak kurye lisansı alın. Kurye lisans formunu almak için yerel belediye idaresi ile iletişime geçin. Başvuru formunu doğru bilgilerle doldurun. Ruhsat dairesine teslim edin.

Moto Kurye Şirketiniz İçin İş Fikrileri Nedir?

Bazı kurye iş fikirleri: Yiyecek teslimatı, meyve ve market teslimatı, çamaşırhane ve kuru temizleme hizmeti, bisiklet hizmeti kuryesi, Mobilya teslimatı ve montajı vb.

Moto Kurye Şirketi Açmak Kârlı Bir İş Mi ?

Evet, kurye servisi günümüzün harika bir iş fikri.  Düşük yatırım ve yüksek kârlı bir iş fikridir. Bir Moto kurye şirketine sahip olmak da mükemmel bir kariyer beklentisidir.

Diğer Hizmet Alanlarımız

Dudullu Kurye

İncirli Kurye

İkitelli Kurye

Şirinevler Kurye

Kurtköy Kurye

Gebze Kurye

Tuzla Kurye

Sancaktepe Kurye

Sultanbeyli Kurye

Ataşehir Kurye

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp