Moto Kuryeler Ne Kadar Kazanır?

Son Güncelleme Tarihi: Şubat 25, 2022 tarafından Moto Kurye

Moto kurye ne kadar kazanır? Motosikletli kurye maaşları çalışılan yere göre değişiklik gösterir. Tam zamanlı çalışmalarda bu ücretin en az asgari ücret kadar olduğu belirtilmiştir. Moto kuryeler çevrimiçi alışverişin arttığı son dönemlerde artık çokça ihtiyaç duyulan bir alan haline gelmiştir. Ataşehir moto kuryeler gayet makul bir para kazanır.

Moto Kurye Ne Kadar Kazanır?

Moto kurye olmak isteyen pek çok kişi olabilir. Kuryelik pek çok işletmenin ihtiyaç duyduğu bir meslektir. Yaygın olarak taşıma, gıda, sağlık, turizm ve hizmet sektörlerinde kuryelere ihtiyaç duyulmaktadır. Kurye olma şartı çalışılan yere göre değişse de ortak birkaç belge bulunmaktadır.

Moto kurye nasıl olunur?

Ülkemizde moto kurye olabilmek için ehliyete sahip olmak gerekir. Ehliyeti olan kişi, çalışacağı yerin şartlarını taşıyorsa işe başlayabilir. Moto kurye ne kadar kazanır? Bu işletmenin çalışma şartlarına göre değişebilir. Ancak çoğu işletme ehliyetin yanında birkaç şart da sunmaktadır: Beykoz moto kurye nasıl olunur ?

 • Okur yazarlık en önemli şarttır. Çünkü tabelaları, adres bilgisini ve benzeri bilgileri okuyamayan kurye teslimatta başarısız olacaktır.
 • Bir diğer şart güler yüzlü olmaktır. İnsan ilişkileri kuryelik için oldukça önemlidir. Yol sormak için, teslimatı ulaştırdığında, teslimatta sorun olduğunda ya da herhangi bir kaza durumunda kuryenin kendini açıklayabilmesi gerekmektedir.
 • Yol ve adres bilgisine sahip olmak moto kuryeliğin en önemli şartlarındandır. Kişi çalışacağı bölgedeki önemli binaların yerlerini (hastane, okul, karakol gibi), cadde ve semt adlarını bilmelidir. Bu sayede tarif edilen adrese kolayca ulaşabilecektir.
 • Sağlıklı olmak da önemli bir durumdur. Herhangi bir sağlık sorunu (örneğin epilepsi, diyabet gibi) çalışmayı engelleyebilecektir. Bu şart sadece bazı işletmelerde geçerlidir. Ancak kuryelik işi için genç yaşta ve sağlıklı kişiler daha çok tercih edilir.
 • Trafik kurallarına uymak da önem taşır. Bir kurye hem kendi hem de çevresindeki canlıların sağlığı için kurallara uymalıdır. Teslimat yetişmeyecek olsa bile hız sınırlarını aşmamalıdır.
Moto Kuryeler Ne Kadar Kazanır?Pin
Moto Kuryeler Ne Kadar Kazanır?

Moto kurye ne kadar kazanır? Bu şartları sağlayan kişiler işe kabul edilecektir. Her işletmenin maaşları değişiklik gösterebilir. Bu fiyatlar çalışma koşullarına, işletmenin büyüklüğüne ya da çalışanın çalışma süresine göre belirlenebilir. Çekmeköy moto kuryeler ne kadar kazanır ?

Moto kurye maaşları ne kadardır?

Motosikletli kuryelerin kazançları çalışılan işletmeye ve şehre göre değişebilir. İstanbul gibi büyük ve kurye ihtiyacının çok olduğu bölgede daha çok kazanırken, küçük şehirlerde bu ücret azalabilir. Ayrıca işletmeler çalışacak kişi ile asgari ücret ile anlaşabileceği gibi asgari ücret + prim olarak da çalışabilirler. Bu gibi durumlar kuryelerin maaşlarını etkilemektedir. Kartal moto kuryelerin maaşları ne kadardır ?

Moto kurye ne kadar kazanır? Motosikletli kuryelerin maaşları 5 bölümde incelenebilir:

 • Kurye firmasında maaşlı çalışan kurye: Bu kuryeler aylık maaş sistemi ile çalışır. Aldıkları maaş çalışılan kuruma göre değişse de 4 bin ile 6 bin arasında bir kazanç olduğu belirtilmiştir.
 • Kurye firmasında primli çalışan kurye: Bu kuryeler aldıkları maaşa ek olarak yarı yarıya prim sistemi ile çalışır. Bu durumda maaşları en az 4 en çok 10 bin arasında değişir. Bu fiyat çok uçuk görünse de bazı firmalar oldukça yüksek maaş ile çalışmaktadır.
 • Firma olmayan özel işletmede çalışan kurye: Bu moto kuryeler her şey dahil olarak 4 ile 6 bin arasında maaş alabilirler.
 • Kendine ait işletmede çalışan kuryeler: Bu kuryeler sadece kurye olarak çalışmaktan değil verdikleri hizmetten de kazanacaktır. Moto kurye ne kadar kazanır? Bu durumda kazançları 20 bin Türk Lirasına kadar çıkabilir.
 • Yemek gibi sektörlerde çalışan kuryeler: Bu kuryeler aylık olarak ortalama 4 ile 6 bin arası kazanacaktır. Bu ücretin içerisinde alınan bahşişler de bulunur.
 • Moto Kuryeler Ne Kadar Kazanır 2021Pin
  Moto Kuryeler Ne Kadar Kazanır 2021

Çoğu kurye firması prim ile çalışmaktadır. Prim ile maaş hesaplama yönteminde prim genelde yüzde 50’dir. Bu durumda örneğin moto kurye günlük 500 Türk lirası kazanmış olsun. Gün sonunda bunun yarısını alacaktır. Maltepe moto kuryeler günlük iyi para kazanıyor.

Ancak işletmelerin çoğunda benzin, su, yemek, motosiklet masrafı gibi giderler kuryeye ait olmaktadır. Firmalar sadece zorunlu olarak kurye çantalarını, moto kurye kıyafetini ve sigortayı yapmaktadır. Ayrıca çoğu firma herhangi bir durumda çalışanının arkasında durmayacaktır. Bu nedenle her zorluğu bilerek bu işe başlamak önemlidir. Pendik moto kuryeler ürünleri sigortalı taşır ve teslim ederler.

Kuryeler kamu kuruluşlarında da çalışabilmektedir. Moto kurye ne kadar kazanır? Genelde PTT bünyesinde çalışan moto kuryeler ortalama olarak memur maaşı alacaktır. Ancak bunun için KPSS şartı aranmaktadır.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp