Uçak Kargo Fiyatı

Son Güncelleme Tarihi: Şubat 12, 2023 tarafından Moto Kurye

Uçak kargo fiyat maliyetleri ve kg başına uluslararası ve ekspres hava taşımacılığı oranları. Uçak kargo, küresel ithalatçılar ve 7/24 kurye ihracatçılar tarafından malları bir yere hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırmaları gerektiğinde kullanılmaktadır.

Her şeyin %90’ı okyanus taşımacılığı ile gönderilirken, uçak kargo taşımacılığı dünyayı daha hızlı birbirine bağlayarak Çin-ABD nakliye ve aynı gün teslimat süresini okyanus yoluyla 20-30 günden hava kargo ile yalnızca üç güne indiriyor. Uluslararası uçak kargo taşımacılığı ve ekspres kargo gönderileri aynı şeyler değildir. İletişim: mail@motokuryem.com.tr veya 0543 748 61 61

Uçak Kargo Fiyatı Nedir?

Ekspres uçak kargo taşımacılığı, genellikle tüm gönderi yaşam döngüsünü yöneten tek bir şirket (DHL, UPS veya FedEx gibi) tarafından gerçekleştirilir ve Express moto kurye, kapıdan kapıya beş günden kısa sürede gönderilir. Ekspres uçak kargo taşımacılığı gönderileri genellikle hava taşımacılığından daha küçüktür (bir metreküp ve 200 kilogramdan az).

 • Uluslararası hava taşımacılığı gönderileri önemli ölçüde daha büyük olabilir ve gönderi sırasında birden çok taşıyıcı arasında hareket edebilir.
 • Nitekim, en büyük kargo uçağı olan Anatov 225, bütün bir treni taşıyabilir.
 • Tipik bir sezonda, uluslararası uçak kargo fiyatları, gönderdiğiniz yükün türüne ve mevcut alana bağlı olarak kilogram başına yaklaşık 2,50-5,00 TL arasında değişebilir.
 • Ancak, deniz taşımacılığındaki ciddi kesintiler ve yüksek tüketici talebi nedeniyle maliyetler Şubat 2020’den bu yana keskin bir şekilde arttı.
 • Şu anda hava kargo fiyatları kilogram başına moto kurye fiyat 4,00-8,00 TL arasında değişmektedir.
Uçak Kargo Fiyatı NedirPin
Uçak Kargo Fiyatı Nedir

Uçak Kargo Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Uçak kargo fiyatı nasıl hesaplanır, uçak kargo taşımacılığı maliyetinizi hesaplamak mı istiyorsunuz? Bir sonraki gönderiniz için bir uçak hızlı kargo fiyat teklifi istiyorsanız, şehirler arası kurye aşağıda anında bir kurye fiyat teklifi almak için bilgilerinizi girmeniz yeterli!

Yukarıdaki maliyete göre hesaplanan hava taşımacılığı giderinin ötesinde, hava yoluyla göndermenin toplam maliyeti muhtemelen şunları da içerecektir:

 1. Ek yakıt ücretleri
 2. Güvenlik ek ücretleri
 3. Konteyner yük istasyonu/terminal
 4. Paketleme ücretleri
 5. Havalimanı aktarmaları

Ek olarak, kapıdan kapıya masraflar için, özel kurye fiyata aşağıdakiler dahil olmak üzere hava kargo hizmetleri de dahildir:

 1. Gümrük komisyonculuğu
 2. Teslim alma ve teslimat
 3. Kargo sigortası
 4. ek ücretler

Hafif hava gönderileri için, gönderinizin gerçek ağırlığa mı yoksa boyutsal ağırlığa göre mi ücretlendirileceğini öğrenmek için bu ücretli ağırlık hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.

Uçak Kargo Fiyatı Nedir

Uçak Kargo Faydası Nedir?

Uçak kargo taşımacılığının faydaları, hava yoluyla nakliyenin üç ana faydası vardır:

 1. Hız: Uçaklar, okyanus gemilerinden yaklaşık 30 kat daha hızlıdır. Yolcu jetleri 575 mil hızla seyrederken, yavaş buharlaşan okyanus gemileri 16-18 mil hızla hareket ediyor. Bu, bir hava kargo gönderisinin Çin’deki bir fabrikadan ABD’deki bir arabalı kurye depoya yalnızca beş gün sürebileceği anlamına gelir. Hava nakliyesi için nakliye sürelerine ilişkin tahminler almak için gerçek son gönderilerden elde edilen verilere dayanan bu nakliye süresi hesaplayıcısını kullanın.
 2. Güvenilirlik: Hava yoluyla nakliye, mallarınızın doğru zamanda doğru yere ulaşacağı konusunda daha iyi takip ve daha fazla kesinlik sağlar.
 3. Koruma: Ürünlerin, deniz taşımacılığı ile seyahat ederken, araç kurye, hava taşımacılığına göre daha fazla hasar görme olasılığı daha yüksektir. Bu, onu kırılgan öğeler için iyi bir seçenek haline getirir.

Uçak Kargo Dezavantajları Nedir?

Ne zaman uçak kargo veya hava yoluyla göndermemeliyim? Hava yoluyla nakliyenin dezavantajlarından bazıları şunlardır:

 1. Uçak kargo fiyatları: Hava taşımacılığı, okyanus taşımacılığına kıyasla ağır bir fiyat etiketi ile gelir. Hava ve deniz taşımacılığı karşılaştırıldığında, gün içi kurye Çin’in Shenzhen şehrinden Los Angeles, ABD’ye orta büyüklükte bir kutu, okyanus yoluyla 1.500 ABD Dolarına, ancak hava yoluyla 8.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabilir. Ancak, Arnavutköy kurye şu anda yüksek olan okyanus maliyetleri ile bu fark daha düşük olabilir.
 2. CO2 emisyonları: Hava taşımacılığı çok daha moto kurye fazla emisyona yol açar. Örneğin, İngiltere hükümet araştırmasına göre, okyanus yoluyla 5.000 kilometre sevk edilen 2 ton, hava yoluyla 6.605 kg CO2 emisyonuna kıyasla 150 kg CO2 emisyonuna yol açacaktır. Kesinlikle sevk etmenin en çevreci yolu değil.
 3. Ağır gönderiler: 1960’lardan bu yana, yük taşımacılığı, büyük, ağır öğelerin taşınması için harika olan nakliye konteynırları etrafında dönmüştür. Hava taşımacılığı, fiyatı çok hızlı bir şekilde ölçekleyebilen hem boyuta hem de kurye hizmetleri ağırlığa göre fiyatlandırılır.

Uçak Kargo: Hangi Ürünler Gönderilir

Uçak kargo ile genellikle hangi mallar gönderilir? Hava kurye ücretleri pahalı olduğundan, genellikle daha küçük, yüksek değerli mallar veya zamana duyarlı öğelerle sınırlıdır.

 • Elektronik. Steve Jobs, tatil sezonundan önce ilk iMac’i göndermek için önemli Asya-ABD rotaları boyunca mevcut tüm hava taşımacılığı kapasitesini satın aldı.
 • Giyimde mevsimsel trendler hızla değişebilir. Sonuç olarak, hızlı kurye şirketlerin genellikle kıyafetleri fabrikalardan mağazalara olabildiğince çabuk taşıması gerekir.
 • Giysilerin küçük boyutu ve yüksek değeri ayrıca hava taşımacılığını değerli bir masraf haline getirir. İlaçlar. Küçük boyutları ve değerleri göz önüne alındığında, Fatih kurye tıbbi ürünler sıklıkla hava yoluyla gönderilir.
 • Belgeler ve örnekler. DHL Global Forwarding, yeni bir West Coast-Hawaii okyanus hattı boyunca serbest bırakılmasını hızlandırmak için okyanus taşımacılığı belgelerini hava yoluyla göndererek işe başladı.
 • Havayolu, belgelerin nakliyesi için en uygun maliyetli yöntem olmaya devam etmektedir.
 • Mevsimsel gönderiler. Ürün ne olursa olsun, bir tedarik acil kurye zincirinin desteklenmesini gerektiren bir ürüne yönelik yüksek uluslararası talep varsa, genellikle hava yoluyla sevk edilir.

Uçak Kargo Fiyat S.S.S

Uçak Kargo Fiyat İndirimi Nasıl Yapılır?

Hava taşımacılığı nakliye fiyatları söz konusu olduğunda, ağırlık ve hacim kilit faktörlerdir. Uçak kargo hizmetlerinin hangisinin daha pahalı olduğuna bağlı olarak, hacimsel ağırlık (boyutsal ağırlık olarak da bilinir) veya gerçek ağırlık üzerinden ücretlendirme yapacaktır.

Uçak Kargo Hizmeti Nedir?

Uçak kargo taşımacılığı için hacimsel ağırlığı hesaplamak için, öğenin metreküp cinsinden hacmini 167 ile çarpın. Yani, aşağıdaki ölçülere sahip bir paketiniz olduğunu varsayalım: G: 40cm, Y: 40cm L:40. Bu, hacmin .064 olduğu anlamına gelir (tüm kenarların çarpımı bölü bir milyon). Bunu 167 ile çarpın ve 10.67 kg’lık bir hacimsel ağırlık elde edin. Hacimsel ağırlık, ürünün gerçek ağırlığını aşarsa, hacimsel ağırlık ücrete tabi ağırlık olur.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp