Getir Kurye Nasıl Olunur?

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Getir de çalışan moto kuryelerin aldığı maaş son dönemler de İstanbul Kurye merak edilen bir konu. Peki, Getir Kuryeleri ne kadar maaş alıyor merak ediyorsanız. Sorunun cevabı burada. Devam eden gereksinimler ve uygun fiyat ile tutarlı bir teslimat işi istiyorsanız, Getir kurye ve teslimat sürücüsü olarak bir iş mükemmel olabilir.

Getir Kurye Ne Kadar KazandırıyorPin
Getir Kurye Ne Kadar Kazandırıyor

Getir Kurye

Öncelikle, Getir de kuryelik yapmak için kendi şahıs şirketinizi kurmalısınız. Esnaf kuryelik modeliyle kuryelik yapabiliyorsunuz. Bu vesileyle kendi şirketiniz olduğu için hangi saatte çalışıp, işi ne zaman bırakacağınıza siz karar veriyorsunuz. Ayrıca, bir den çok firma ile çalışabilirsiniz. Örneğin Getir de çalışırken aynı zaman da Trendyol, Fiyuu ya da Banabi de sözleşme yapıp ortak çalışma yürütebilirsiniz.

Getir Kurye Başvuru

Korona virüs ile birlikte, kuryelik sektörü bir hayli çoğaldı. Artık insanlar evden çıkmadan her şeyi kapısına kadar sipariş verebiliyor. 5 litrelik su ya da iki üç tane muz, hatta kişisel hijyen den ev tasarım ürünlerine kadar bütün ürünlerin taşımacılığını moto kuryeler yapıyor. Moto Kurye Bu büyük talep doğrultusun da moto kuryelerin üzerine düşen iş yoğunluğu artmakla beraber kazanç da orantılı olarak artıyor.

Öte yandan, Getir için bağımsız olarak çalışmak istiyorsanız, aşağıdaki uygunluk şartlarını yerine getirmeniz gerekir:

 1. 18 yaş ve üstü
 2. Geçerli sürücü belgesi
 3. Tüm eyalet ve federal yönergelerle iyi durumda
 4. Otomatik sigorta kanıtı
 5. Güvenilir bir araca sahip olmak
 6. GPS’li ve flaşlı bir iOS veya Android akıllı telefon

Getir Kurye Yetkinlikleri

Uygunluk gereksinimleri, Getir kurye ile olan ilişkinizin türüne göre değişir. Kalıcı bir Getir teslimat sürücüsü olmak istiyorsanız, aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

 • En az 21 yaşında
 • Lise diploması veya dengi
 • Eyaletler Arası (A Sınıfı) Ticari Sürücü Belgesi
 • Ticari motorlu araç kullanırken ciddi trafik ihlalleri yok
 • Son on (10) yıl içinde DUI, DWI, OUI veya alkol/uyuşturucu mahkumiyeti içeren dikkatsiz sürüş yok.
 • A Sınıfı bir traktör veya treyler ile 30 aylık çalışma deneyimi
 • Net bir DOT kayıtları
 • Sürüş kayıtlarınızda ölüm veya yaralanma ile sonuçlanan kaza yok
 • Son 3 yılda kişisel veya ticari motorlu araç kullanırken 2’den fazla hareket ihlali olmaması

Getir Kurye Motor Veriyor Mu?

Müsait durumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak alabilirsiniz. Getir moto kurye iş başvurusu ve kurye teslimat sürücüsü işleri çok fazla esneklik sunar. Çalışma programınızı istediğiniz zaman oluşturabilirsiniz. Artı, paketleri arabanızla teslim edebilirsiniz. Nasıl Amazon Flex sürücüsü veya FedEx teslimat sürücüsü olunacağını zaten ele aldık. Ve bu yazıda, Getir Kurye için teslimat sürücüsü olmak için bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Getir kurye teslimat sürücülük işlerine nasıl başvurabilirsiniz? Uygunluk şartları nelerdir? Ve en önemlisi, bir Getir motorlu kurye bakkal teslimat sürücüsü olarak ne kadar kazanabilirsiniz? Bu ve daha birçok soruyu bu yazıda cevaplıyoruz. Aşağıda, öğreneceklerinizin kısa bir özeti bulunmaktadır.

Getir Kurye Maaşları

Öncelikle Getir moto kurye maaşları yaptığınız mesaiye götürdüğünüz pakete göre değişmekte olup, 3,300-9,500 arasın da değişkenlik göstermektedir. Örneğin günde 30-50 paket atarsanız, maaşınız ayın sonun da 9,500+ seviyelerini görebilir. Bu bir nebze ne kadar çalışırsanız o kadar maaş alırsınız demektir. Getir de moto kuryelik yapan kişilerin tahminen +12 saat çalıştığı biliniyor. Sabit 3,300 maaş almaktadırlar ayrıca 300 TL de yemek parası almaktadırlar.

Getir Kurye Şartları ve MaaşıPin
Getir Kurye Şartları ve Maaşı

Getir Kurye Gereksinimleri

Fakat bu aldığınız net gelir olmuyor, kendi şahıs şirketinizi Hızlı Kurye kurduğunuz için sigortanızı, muhasebe ücretlerini siz kendi cebiniz den ödemek zorunda kalıyorsunuz. Günde 8 saat bir kişinin çalıştığını düşünürsek ve bu kişi yıllardır moto kuryelik yapıp günde 30 paket attığını varsayalım. Giderleri çıktığın da ortalama 6-7 bin tl cebine net kar bırakabilir.

Getir de moto kuryelik yapmak için genel şartlar şunlardır;

 1. A2 Motor ehliyetine sahip olmak
 2. +18 Yaş üzerin de olmak
 3. Kendi şahıs şirketini kurmuş olması

Getir Kurye Nasıl Çalışır?

Öncelikle, 2 tür pozisyon vardır. Birincisi bildiğiniz üzere moto kuryelik dir. İkincisi ise market reyonun da görevli olup. Gelen siparişleri hazırlar ve moto kuryelere teslim eder. Market reyonun da görevli olan kişiler asgari ücret alır ve şahıs şirketi kurması istenmez. Moto Kurye Fiyat Moto kuryeler için şahıs şirketi zorunluluğu vardır.

Getir Kurye Başvuru Şartları

Getir de internet üzerinden online bir şekil de başvuru da yapabilirsiniz. İsterseniz şubelerine gidip insan kaynaklarından da başvuru yapabilirsiniz. Şehirlerarası Kurye Gerekli şartları sağlan herkes getir de işe girebilir. Getir ne işe yarar bilmeyenler için kısaca bir özetleyelim. Tam açıklamasıyla sanal market uygulamasıdır. Markette bulunan her hangi bir yiyecek, içecek, bakım, kozmetik ürünleri, ev ürünleri vs. gibi tüm ürünleri Hızlı Kargo sanal alışveriş yapıp kapınıza gönderimini sağlayan bir uygulamadır. +18 yaş üzerin de olan, gerekli motosiklet sürüş kabiliyeti olan ve ehliyeti olan herkes getir de çalışma imkanına sahiptir.

Genel olarak getir de çalışmak isteyenler aşağıda ki özelliklere sahip olmaldır;

 • İyi derecede motosiklet sürüş kabiliyeti ve minimum A2 ehliyet.
 • Siparişi eksiksiz tamamlamak ve ürünlerin bozulmadan gecikmeden götürülmesini sağlamak.
 • Müşterilere pozitif yaklaşım, kötü aksiyonlar Uçak Kargo da dahi olumlu çözümler üretmek.
Getir Kurye Ne Kadar KazandırıyorPin
Getir Kurye Ne Kadar Kazandırıyor

Getir Kurye Başurusu Nasıl Yapılır?

Getir Moto Kurye Teslimat Sürücüsü İşlerine Nasıl Başvurulur Getir kurye teslimat sürücüsü işlerine başvurmanın iki yolu şunlardır: Getir Kariyer Sayfası, Getir’in kariyer sayfasını ziyaret edin , üst kısımdaki ‘Tüm Kariyer Alanları’ sekmesine tıklayın ve açılır menüden ‘Sürücüler ve Ulaşım’ı seçin. Sürücüler ve Ulaşım sayfasında Bugün Başvur düğmesini bulacaksınız. Düğmeye tıkladığınızda, Getir gibi diğer işletmeler için mevcut olan teslimat şoförü işleriyle ilgili ayrıntılı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Kalıcı, yarı zamanlı veya geçici teslimat pozisyonlarını bulmak için aramalarınızı filtreleyebilirsiniz.

Sevdiğiniz bir Getir moto kurye teslimat işi bulduğunuzda, bağlantıya tıklayabilirsiniz ve sizi işle ilgili tüm ayrıntıların bulunduğu bir web sayfasına götürecektir, örneğin:

 • Konum özeti
 • Gerekli asgari nitelikler
 • Tercih edilen nitelikler
 • İşin yeri.

Bilgileri okuduktan sonra, sayfanın üst kısmındaki Uygula düğmesine tıklayabilirsiniz. Daha sonra bir şifre ve e-posta adresi ile oturum açmanız veya yeni bir hesap oluşturmanız istenecektir. Daha sonra bilgilerinizi manuel olarak veya LinkedIn kullanarak doldurarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ardından başvurunuzu web sitesi üzerinden gönderin ve geri bildirim için bekleyin. Başvurunuz kabul edilirse, bir röportaj yapmanız istenebilir.

getirPin
getir

Getir

2015 yılında kurulmuş bir Türk start- up’ıdır. Mobil uygulaması aracılığıyla, market ürünleri için isteğe bağlı teslimat hizmetleri ve restoran yemek teslimatları için kurye hizmeti sunmaktadır. Getir Şirket, 2015 yılında Türk araç çağırma uygulaması BiTaksi’yi de kuran Nazım Salur’un da aralarında bulunduğu bir ekip tarafından kuruldu. Getir, 2019’un ikinci yarısında siparişlerini ikiye katlayarak o yılın Aralık ayında neredeyse 1,5 milyona ulaşarak o zamandan bu yana hızla genişledi.

Getir Web Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz: www.getir.com

2019 yılındaki satışlardan 120 milyon dolar gelir elde etti. Temmuz 2021’de Getir, Güney Avrupa’daki birkaç büyük şehri teslimat noktalarına ekleyerek İspanyol çevrimiçi bakkal girişimi BLOK’u satın aldı. 23 Kasım 2021’de Getir, İngiltere merkezli hiper hızlı market teslimatı girişimi Weezy’yi satın aldı. Mart 2022’de şirket, Mubadala Yatırım Şirketi’nin liderliğini yaptığı 768 milyon dolar toplayarak bir E Serisi finansman turunu kapattı. Getir’in değerlemesi daha sonra 12 milyar dolara yükseldi.

Slogan Getir Bi Mutluluk /Getir De Getirelim
Kuruluş 2015 2015
KurucuNazım Salur
Genel merkeziİstanbul, Türkiye
Hizmet verilen alan(lar)Türkiye Avrupa Birliği ABD
Toplam kaynak artış 11,8 milyar $
Çalışan sayısı35.000
Web sitesigetir.com
GETİR Kurye

Getir Kurye Nasıl Olunur S.S.S

Getir Kurye Çalışma Olanakları Nedir?

Çalışma saatleri olarak istediğiniz saatte çalışabiliyorsunuz. Bu çalışanlar için +1 puan olarak görüyorum. Ayrıca, maddi durumu kötü olup iş ihtiyacı olan kişiler için gün de 30-40 paket attığınızı düşünürsek ay da 6-7 bin tl para kazanmanız mümkün.

Getir Kurye Aylık Maaş Ücreti Nedir?

Evet efendim, gün de 12 saat çalıştığınızı düşünürsek ve 35-40 paket attığınızı var sayarsak ayda 9-10 bin tl ciro yapmanız mümkün. Fakat yanlış anlaşılan en önemli nokta, bu ücretin hepsi cebinize girmiyor. Kendi şahıs şirketiniz olduğu için sigorta, muhasebe ücretleri v.s cebinizden çıkmaktadır.


Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

“Getir Kurye Nasıl Olunur?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp