Motosiklet Fiyatları Nedir?

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

Yeni bir bisiklet satın alma kararınızın neresinde olursanız olun, kullanılmış ve yeni motosiklet fiyatlarını araştırmanıza yardımcı olur.

Alıcımızın fiyatlandırma kılavuzu tüm ayrıntıları içerir ve yıla, markaya, motor hacmi boyutuna, fiyat aralığına veya kruvazör, spor motosiklet veya macera turu gibi bisiklet kategorisine göre arama yapma olanağı sunar.

Motosiklet Fiyatları 2023

Bir motosiklet bayisine girdiğinizde, muhtemelen şekerci dükkanındaki bir çocuğun tepkisini alacaksınız. Sorun değil – bu çoğumuzun başına geliyor çünkü bisikletleri seviyoruz ve binmeyi seviyoruz. Ancak sizin için doğru motosikleti seçmek için öncelikle motosiklet fiyatlandırması hakkında bazı temel gerçekleri bilmek gerçekten önemlidir.

2. El Motosiklet Fiyatları

Herhangi bir motorlu araç gibi, bir motosiklet de önemli bir yatırım olacaktır. Ve binek araçlara çok benzer şekilde, en üst düzey modeller göz kamaştırıcı derecede pahalıdır. Neyse ki, ancak yeni başlıyorsanız, birkaç bin dolara saygın bir motosiklet bulmak tamamen mümkün.

Tahmin edebileceğiniz gibi, her şey aradığınız şeye bağlıdır. Bir motosikletin maliyeti tipik olarak ne kadardır? Bunu öğrenmenin zamanı geldi!

Bu yazıda, motosikletlerin nasıl fiyatlandırıldığına dair hızlı bir kılavuz sağlayacağız. Yol boyunca, farklı motosiklet türleri arasında bulmayı bekleyebileceğiniz fiyat farklarını ve dikkat etmeniz gereken gizli maliyetleri inceleyeceğiz.

Motosiklet Fiyat Pin
Motosiklet Fiyat

Motosiklet Fiyatları Sıfır

Sıkı motosikletçiler olduğumuz için Ducati , BMW, Harley-Davidson, Honda, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha ve dahil olmak üzere tüm en iyi üreticilerin motosikletleri hakkında fiyat bilgilerini bulacaksınız. daha fazla.

50 cc Motor Fiyatları Sıfır

İstediğiniz bilgiyi arayarak sayısız saatler geçirebilir veya buradan başlayıp zor işi bize bırakabilirsiniz. Bir sonraki 50 cc motosikletiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , kapsamlı test sürüşleri ve deneyimli sürüş ekibimiz tarafından yürütülen yazılar için Satın Alma Kılavuzumuzu veya incelemeler bölümümüzü okuyun.

Motosiklet TürüOrtalama Fiyatlar (USD)
Kir bisikleti$8,000 – $12,000
Çift Spor$5,000 – $10,000
Macera$8,000 – $20,000
Gezi$10,000 – $40,000+
kruvazör$5,000 – $20,000+
Sokak$5,000 – $20,000+
Spor$5,000 – $40,000+
Motosiklet Fiyat Tablosu

Yukarıdaki tablodaki fiyatlar sadece genel bilgi amaçlıdır ve motosikletlerin ortalama fiyatlarını göstermektedir!


Motosikletin Ortalama Fiyatı Nedir?

Yeni bir motosiklet, giriş seviyesi bir model için 4.000 ila 6.000 ABD Doları arasında, çok üst düzey bisikletler için 30.000 ABD Doları ve daha fazlaya mal olabilir. Çoğu motosiklet, aralarında bir yerde fiyatlandırılır.

 • Stillerin çoğu için, 6.000 ila 15.000 ABD Doları aralığında kümelenmiş çok sayıda harika model bulacaksınız.
 • Kullanılmış bir motosiklet düşünüyorsanız, önemli ölçüde daha az parayla iyi bir bisiklet bulabilirsiniz.
 • MSRP’nin yüzde 20 ila 50’si veya daha fazlası için çevrimiçi olarak listelenen kullanılmış motosikletleri sıklıkla bulacaksınız.
 • Bununla birlikte, aşağıda daha sonraki bir bölümde tartışacağımız, farkında olmak için kullanılmış bir bisiklet satın alma konusunda bazı finansal uyarılar vardır.
 • Günün sonunda, fiyatı ne olursa olsun, bedeninize uyan ve beceri seviyenize uygun bir motosiklete sahip olmak en önemlisidir.

Bununla birlikte, bir motosiklet için ödediğiniz fiyat, bakacağınız genel bisiklet yelpazesini oluşturmak için önemlidir. Ve elbette, karşılayamayacağınız bir şey satın alarak kendinizi finansal sıcak suya sokmamak önemlidir.

Sokak motosikletleri veya çıplak bisikletler olarak da adlandırılan standart motosikletler, sade ve çok yönlü bir stildir. Bazıları kaportasız spor bisikletleri andırırken, diğerleri daha eski bir tarz sallıyor.

Ekonomik tasarımları ve geniş fiyat aralığı sayesinde her beceri seviyesinden binici arasında popülerdirler ve çoğu bisiklet üreticisi bir tür standart modeller sunar.

Motosiklet Fiyatını Etkileyen Faktörler Nedir?

Motosiklet üreticilerinin modellerini fiyatlandırmak için kullandıkları başlıca faktörler nelerdir? Daha doğrudan koyun, bir motosiklet almak için paranızı yatırdığınızda ne satın alıyorsunuz?

 • Motor Boyutu: Bir motosikletin motorunun boyutu, fiyatında önemli bir faktördür. Motor boyutu aynı zamanda yer değiştirme olarak da bilinir ve tipik olarak CC (santimetre küp) cinsinden ölçülür. Daha büyük CC motorları tipik olarak daha pahalıdır.
 • Beygir gücü: Bir motosikletin beygir gücü (HP) , ne kadar fiziksel güç ürettiği açısından çıktısının bir ölçümüdür . (Beygir gücü, yer değiştirme ile aynı şey değildir, ancak ikisi birbiriyle ilişkilidir.) Daha fazla beygir gücüne sahip motosikletler genellikle daha pahalıya mal olur.
 • Yenilik: Arabalar gibi, motosikletler de zamanla değer kaybeder , bu nedenle eski bir motosiklet modeli, koleksiyon olarak kabul edilecek kadar nadir olmadıkça, aynı modelin yeni bir versiyonundan neredeyse her zaman daha az değerli olacaktır.
 • Gövde: Özellikle çekici gövde stiline ve/veya daha kaliteli gövde malzemelerine sahip motosikletlerin fiyatı daha yüksek olabilir.
 • Özellikler: Ekstra özellikler ve yükseltmeler, bir motosikletin fiyatını artıran en yaygın şeyler arasındadır. Yerleşik
 • GPS, uydu radyosu, kilitlenme önleyici frenleme, yan çantalar gibi özellikler—liste uzayıp gidiyor ve ne kadar çok eklerseniz o kadar fazla ödersiniz.
 • Marka: Bazı motosiklet markaları, özellikle Ducati veya Harley-Davidson gibi efsaneler, yanlarında çok fazla prestij taşır. İsim için ödeme yaptığınızda, kısmen kalite konusundaki itibarları için ödeme yaparsınız.

Sıfır Motosiklet Fiyatları Nedir?

Yeni bir motosikletin ne kadara mal olduğunu araştırırken, net bir cevap veren herhangi bir çevrimiçi kaynak olmadığını gördüm. Bu, bu yıl satışa sunulan her motosiklet ve perakende fiyatları hakkında kendi araştırmamı yapmama neden oldu.

Motosiklet fiyatları şu kriterlere göre değişebilir:

 • Marka
 • Tip
 • Verim
 • Özellikler ve aksesuarlar
 • Bayi ücretleri
 • Hazırlık ve nakliye masrafları
 • vergiler

Bu liste, kir bisikletlerini içermez, yalnızca sokak yasal motosikletlerini içerir. Peki yeni bir motosiklet ne kadara mal olur? Yeni motosikletlerin maliyeti 2.499$ Honda Metropolitan’dan 78.000$’lık BMW HP4 Race’e kadar değişiyor.

Bu yıl satışa sunulan 353 yeni motosikletin ortalama maliyeti 15.867 dolar. Yeni başlayanların çoğu, kullanılmış motosikletler satın alma ve birkaç yıl sonra yeni bir tane satın alma eğilimindedir.

Motosiklet Fiyatları

Ekonomik Motosiklet Fiyatları Nedir?

Yeni Motosiklet Fiyatları Bulabileceğiniz Diğer Yerler Satın almayı düşündüğünüz yeni bir motosikletin fiyatlarını almak için ek kaynaklar arıyorsanız, aradığınızı bulmanıza yardımcı olacak birçok platform var. Motosiklet bakımı nasıl yapılır ve Motosiklet fiyatlarını bulmak için çevrimiçi olarak en güvenilir yer, gerçek üreticinin web sitesidir.

Motosiklet Fiyatları S.S.S

Motosiklet Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Performans bisikletlerine giren tüm mühendislik, motosikletin maliyetini çok hızlı bir şekilde artırıyor. Her motor bileşeni, sürücülerini güvende tutmak için mümkün olan en sıkı toleranslarla ve mevcut en iyi malzemelerden üretilir.

Bazı modellerin bu şekilde fiyatlandırılmasının nihai ve en önemli nedenlerinden biri, yıllar önce birinci sınıf sınıflarınızda öğrendiğiniz gibi basit arz ve talepten kaynaklanmaktadır. Bazı modeller genel halk tarafından daha çekici olarak görülüyor ve bunlar daha hızlı tükeniyor, bu yüzden insanlar ödemeye istekli oldukları için her yıl fiyatı daha da yükseltiyorlar.

Motosiklet Güncel Fiyatları Nedir?

Birkaç ay önce belirli bir motosikletin amortismanını hesaplamanın iyi bir yolunu bulmaya çalıştım ve bu belirli modelin birkaç yıl içinde değerini tahmin etmek için internette pek iyi bilgi yoktu. Yani kendi araştırmamı yaptım. Motosiklet amortismanı, ilk iki yıl boyunca, genellikle orijinal fiyatın %19-27’si arasında en sert olanıdır.

Motosiklet Fiyatı Arabadan Ucuz Mu?

Evet! 2019 yılında bir arabanın ortalama fiyatı 36.700 dolar olduğu için motosikletlerin arabalardan çok daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Daha kesin olmak istersek, bir motosikletin ortalama maliyeti, ortalama bir arabanın fiyatının yarısından azdır. Dahası, motosikletler sadece daha uygun fiyatlı olmakla kalmaz, aynı zamanda bakımı arabalardan çok daha ucuzdur.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp