Mondial Motosiklet

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

FB MONDIAL’in atıl yıllarında, Conte Boselli markasının sahibi, Pelpi uluslararası İtalya’nın sahibi Cesare Galli ile birlikte, dostlukları ve ortak bisiklet tutkusu sayesinde, MotoGB’nin Exclusive olmaktan gurur duyduğu iddialı bir proje doğurdu.

İngiltere Distribütörü. Fikir, FB Mondial tarafından özünde temsil edilen ilkeleri koruyarak ve takip ederek, markanın durduğu yere en yakın yerde “tekrar yola çıkmak” teknoloji ve estetik kalite el ele gider.

Mondial MotosikletPin
Mondial Motosiklet

Mondial Motosiklet Nedir?

FB Mondial, 1929 yılında Milano, İtalya’da kurulmuş bir motosiklet üreticisidir. En çok 1949 ve 1957 yılları arasında Dünya Motosiklet Şampiyonasına hakim olmaları ile tanınırlar. Şirket, zamanın en gelişmiş ve başarılı Grand Prix yol yarışçılarından bazılarını üretti ve bu kısa sürede beş sürücü ve beş üretici Dünya Şampiyonası kazandı.

Mondial Türkiye Resmi Web Sitesi: https://www.mondialmotor.com.tr/


Mondial En Çok Tutan Modelleri Nedir?

FB-Mondial, 1948 ve 1979 yılları arasında en az 31 yıl boyunca bisiklet üreten bir İtalyan motosiklet üretim şirketidir. Ancak, FB’yi ilk kez 1929’da dört Boselli kardeşin FB’yi kurduğu zaman duyduk. Sadece bisiklet ve üç tekerlekli bisiklet üreten ve satan bir şirket olan Fratelli Boselli. Motosiklet genel bilgi yazımızı inceleyebilirsiniz.

 1. Yirmi yıl sonra ilk 125 cc, tek silindirli motoru yapmayı başardılar.
 2. Bu motor bir kez bir motosiklete takıldığında şirketin birden fazla Grand Prix yarışı ve en az beş Dünya Şampiyonası kazanmasına yardımcı oldu.
 3. Şirket daha çok yarış motosikletleriyle ilgilense de, 1950’de piyasaya sürülen 125cc dört zamanlı bisiklet gibi birçok beğenilen roadster’ı da üretti.
 4. Mali sorunlar nedeniyle şirketten ayrılmak zorunda kaldı.
MondialPin
Mondial

Mondial Motor Fiyatları Nedir?

Ancak, 1992 yılında, firma sahibinin oğlunun KTM 560cc, tek silindirli bir motosiklet üretmesiyle Mondial yenilendi. 1999 yılında güçlü bir iş adamı olan Roberto Zilleti, Mondial’in haklarını satın aldı. Birkaç yıl sonra, Ziletti’nin babası öldükten sonra Roberto, Lastra Group’un yönetiminden sorumlu oldu.

Ancak Mondial mali sorunlar yaşamaya başladı ve o zamandan beri önemli bir bisiklet piyasaya sürülmedi. Son dönemde şirket birkaç deneme yarışmasına katıldı ancak kayda değer bir başarı elde edilmedi.


Mondial Motor Türleri Nedir?

1957 yarışına katılan 250cc Mondial motosiklet, 10.800 devirde sadece 29 beygir güç üreten motoruyla 216 km/s azami hıza ulaşmayı başardı. Özellikle yarış yarışmaları için tasarlanan Mondial bisikletleri, 1960 yılında bir kez daha yarışlara katılma girişiminde bulundu ancak önemli bir sonuç kaydedilmedi. Mondial, 1992 yılına kadar yeni motosiklet üretmedi, şirket çoğunlukla diğer üreticilerin sağladığı motorlara odaklandı.

 1. Fb Mondial HPS125 Hipster,
 2. Fb Mondial Flat Track 125,
 3. Fb Mondial Pagani 1948,
 4. Fb Mondial SMX Motard,
 5. Fb Mondial SMX Enduro,
 6. Fb Mondial Piega,
 7. Fb Mondial Imola 125,
 8. Fb Mondial SMX M 125,
 9. Fb Mondial Imola,
 10. Fb Mondial SMX E 125.

İletişim için: mail@motokuryem.com.tr veya 0543 748 61 61


Mondial Motosiklet S.S.S

Mondial Motosiklet Firması Kimdir?

‘FB Mondial’deki ‘FB’, ‘Fratelli Boselli’ anlamına gelir – İtalyanca, Mondial’in kurucuları olan ‘Boselli kardeşler’ anlamına gelir. Şirket ilk olarak 1929’da İtalya’nın Milano kentinde kuruldu. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Mondial, 1949 ile 1957 yılları arasında Dünya Motosiklet Şampiyonasına hakim oldu. 1960 yılında tamamen Mondial olan son motosiklet üretildi. Sonraki 19 yıl boyunca, Mondial tarafından üretilen çerçevelere diğer üreticilerin motorları takıldı ve satıldı. Ancak 1979 yılında üretim tamamen durmuştur.

Mondial Motosiklet Şirket Profili Nedir?

Mondial’in ikinci vuruşları, hakların Roberto Ziletti tarafından satın alındığı 1999’da başladı. Mondial Piega 1000 superbike bu dönemde satılan modeldi. Ancak şirket 2004 yılında iflas etti ve 2005 yılında iflas mahkemeleri markayı sattı. 2014, Mondial’in üçüncü vuruşunu kutladı. 2015 yılına gelindiğinde eskizler gerçeğe dönüşüyordu.

Mevcut Mondial bisiklet serisi, Vespa ve Aprilia markalarının sahibi olan aynı grup olan Piaggio tarafından üretiliyor, ancak teknik özellikler Mondial’e ait. Mondial, 2017 ile 2023 yılları arasında ürün gamında farklı motor hacimlerine sahip üç model daha bulundurmayı planlıyor.

Kaynak:

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp