Motosiklet Aküsü

Son Güncelleme Tarihi: Mart 5, 2023 tarafından Moto Kurye

Motosiklet aküleri, diğer araçlarda bulabileceğiniz akülerden farklıdır. Motoru çalıştırmak için yüksek bir enerji patlaması sağlamak ve ardından motor çalışırken alternatör tarafından hızlı bir şekilde yeniden şarj edilmek üzere tasarlanmıştır. Sonuç olarak, motosiklet aküleri tipik olarak araba akülerinden daha kısa bir ömre sahiptir.


Motosiklet AküsüPin
Motosiklet Aküsü

Motosiklet Aküsü Nasıl Çalışır?

Motosiklet aküleri nasıl çalışıyorlar? Her motosiklet aküsünün kalbi, elektrik enerjisi üreten kimyasal bir reaksiyondur. Bir motosiklet aküsünde bu reaksiyon kurşun ve sülfürik asit arasındadır. Bu iki madde temas ettiklerinde kurşun sülfat ve elektronları vardır. Kurşun sülfat hızla kurşun ve sülfat iyonlarına ayrılır ve elektronlar motora güç sağlamak için harici bir devreden akar.

Alternatör, motor çalıştıktan sonra aküyü şarj ederek kimyasal enerjiyi tekrar elektrik enerjisine dönüştürür. Bu döngü, motosiklet aküsünün dayandığı süre boyunca güç sağlayarak art arda tekrarlanabilir.

Soğuk marş amperi (CCA), yedek kapasite (RC) ve amper saat (Ah) için orijinal ekipman spesifikasyonlarını karşılamak veya geçmek üzere tasarlanmış bir seçimle, açık yolda bir sonraki yolculuğunuz için ihtiyacınız olan motosiklet aküsüne sahip olursunuz. Yedek motosiklet aküsü ararken en uygun motosiklet aküsünün, modelinize ve sürüş alışkanlıklarınıza bağlıdır.


Motosiklet Aküsü Türleri Nedir?

Motosiklet aküleri birkaç farklı çeşitte gelir. En yaygın tip, güç oluşturmak için kurşun ve sülfürik asit kullanan kurşun asitli aküdür. Kurşun asitli aküler nispeten ucuzdur ve uzun ömürlüdür, ancak aşırı şarj veya derin deşarjdan zarar görebilirler.

 1. Lityum-iyon piller daha yenidir ve kurşun-asit pillere göre çeşitli avantajlar sunar.
 2. Daha hafiftirler, daha yüksek güç yoğunluğuna sahiptirler ve pile zarar vermeden daha sık şarj edilip boşaltılabilirler.
 3. Bununla birlikte, lityum-iyon piller de kurşun-asit pillerden daha pahalıdır.
 4. Son olarak, sıvı yerine jel elektrolit kullanan jel motosiklet aküsü vardır.
 5. Jel aküler, diğer motosiklet akülerine göre titreşime karşı daha dayanıklıdır, bu da onları yarış veya arazi motosikletleri için uygun hale getirir..
 6. Bununla birlikte, hem kurşun-asit hem de lityum-iyon motosiklet akülerinden daha pahalıdırlar.

En İyi Motosiklet Aküsü Nedir?

Güvenilir Motosiklet Aküleri Uzun bir yolculuğa çıktığınızda motosikletinizin her parçasının güvenilir olması çok önemlidir. Bu nedenle size en iyi motosiklet akülerinden fazlasını sunuyoruz. Geniş motosiklet aküleri yelpazemiz, gittiğiniz her yerde size ihtiyacınız olan görünürlüğü sağlar.

Orijinal ekipmanı karşılayacak veya ondan daha iyi olacak kaliteli ampul değişimleriyle bir dizi ampul rengi ve ömrü satın alın.

 1. Motosikletiniz için bir akü seçmeye gelince, dikkate almanız gereken birkaç şey vardır.
 2. İlk olarak, ne tür bir motosiklete sahip olduğunuza karar vermeniz gerekecek.
 3. Üç ana motosiklet türü vardır: yol motosikletleri, dağ motosikletler ve hibrit motosikletler.
 4. Her motosiklet tipinin kendine özgü motosiklet akü gereksinimleri vardır. Örneğin yol motosikletleri, dağ motosikletlerinden daha fazla güç gerektirir.
 5. İkinci olarak, motosiklet akü boyutunu ve ağırlığını göz önünde bulundurmanız gerekir.
 6. Daha büyük bir motosiklet akü tipik olarak daha fazla güç sağlar, ancak aynı zamanda motosikletinize ağırlık da ekler.
 7. Son olarak, ne kadar güce ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekecek.
 8. Motosikletinizi sadece kısa sürüşler için kullanıyorsanız, uzun mesafeler sürmeyi planlayan biri kadar güce ihtiyaç duymazsınız.
 9. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, motosikletiniz için doğru aküyü seçebileceksiniz.

Hangi motosiklet aküsü en iyisidir? Motosiklet akülerimiz size tamamen şarj edilmiş, test edilmiş ve kuruluma hazır olarak gelir. Çoğu sipariş, Pazartesi’den Cuma’ya (tatil günleri hariç) 1:30 PST’den önce sipariş edilirse aynı gün gönderilir. Motosikletinizi yola geri çıkarmanın önemini bildiğimiz için müşterilerimize zamanında sipariş işleme sağlıyoruz!

Motosiklet aküsü kategorisini okuyan kullanıcılar bunları da merak ettiler:

 1. Motosiklet Çantası
 2. BMW Motosikleti
 3. Motosiklet Aküsü
 4. Motosiklet telefon tutucu
 5. Motosiklet sis farı
 6. Motosiklet aynası
 7. Motosiklet branda
 8. A101 Motosiklet
 9. Motosiklet Tamircisi
 10. Motosiklet Ekipmanları
 11. Üç tekerlekli motosikletler

Motosiklet Aküsü Nasıl Şarj Edilir?

Bir motosiklet aküsünün şarj edilmesi söz konusu olduğunda, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Öncelikle, başlamadan önce akünün motosiklete bağlantısının kesildiğinden emin olun.

 1. Ardından, terminallerdeki kiri veya pisliği silmek için temiz, kuru bir bez kullanın.
 2. Terminaller temizlendikten sonra, şarj cihazının pozitif terminalini akünün pozitif terminaline bağlayabilir ve ardından aynı işlemi negatif terminaller için de yapabilirsiniz.
 3. Son olarak, lütfen şarj cihazını açın ve motosiklet aküsü tamamen şarj olana kadar çalışmasına izin verin.
 4. Şarj cihazına göz kulak olun ve aşırı ısınmadığından emin olun; eğer öyleyse, bağlantısını kesin ve devam etmeden önce birkaç dakika soğumasını bekleyin.
 5. Bu basit adımların izlenmesi, motosiklet akünüzün yeterli şekilde şarj edilmesini ve uzun süre dayanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Motosiklet, Araba Aküsü ile Çalışır Mı?

Büyük bir araba aküsü, motorun çalışmasına gerek kalmadan bir motosikleti birkaç saniye içinde ateşlemek için bol miktarda enerjiye sahiptir. Mümkünse, “ölü” motosiklet üzerindeki topraklama kelepçesini bu çerçeve donanımı gibi bir şasi zeminine yerleştirin. Bu, potansiyel kıvılcımları yanıcı buharlardan uzak tutar.


Motosiklet Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Motosiklet aküleri, motosikletinizin sorunsuz çalışmasını sağlamanın önemli bir parçasıdır. Düzgün çalışan bir akü olmadan motosikletiniz çalışmaz, motosikletinizi çalışmaz ve yolda kalırsınız. Neyse ki, bir motosiklet aküsünün bakımı düzenli olarak kontrol edilir ve temiz tutulursa nispeten kolaydır.

İlk adım elektrolit seviyesini kontrol etmektir. Kapakları çıkararak ve içindeki sıvının özgül ağırlığını ölçmek için bir hidrometre kullanarak yapabilirsiniz. Seviye düşükse, dolum çizgisine ulaşana kadar damıtılmış su ekleyin.

 1. Ardından, korozyonu gidermek için terminalleri bir tel fırça ile temizleyin.
 2. Terminaller temizlendikten sonra, gelecekte paslanmayı önlemek için ince bir tabaka vazelin sürün.
 3. Son olarak, doğru şekilde şarj olduğundan emin olmak için motosiklet aküsünü bir voltmetre ile test edin. Bu basit adımları izleyerek,
 4. Artık bir motosiklet aküsünün maliyetini ve bakımını yapmanın önemini bildiğinize göre, siz hazır olduğunuzda motosikletinizin de her zaman yola hazır olacağından emin olabilirsiniz.
 5. Elektrolit seviyesini düzenli olarak kontrol etmeyi, terminalleri temizlemeyi ve motosiklet aküsünü bir voltmetre ile test etmeyi unutmayın ve hazır olacaksınız.

Nasıl Motosiklet Aküsü Seçmeliyim?

Nasıl bir motosiklet aküsü seçmeliyim? Çeşitli motosiklet akü markaları ve aradaki her şey için yedek motosiklet aküsünü bulmanıza yardımcı olabilir. Dökülmez satış sonrası motosiklet aküsünü sunuyoruz. Motosiklet aküleri, 2000 yılından beri tavizsiz yüksek standartlarda akü üreten, dünyanın önde gelen motosiklet aküsü üreticisi akülerinin satış sonrası pazardaki birinci sınıf yedekleridir.

 • Lityum pillerle ilgilenenler için üç üretici sunuyoruz.
 • Motosiklet akü bulucu, uygulamanıza uygunsa bunları otomatik olarak yukarı çekecektir.
 • Tüm motosiklet aküleri, orijinal stok şarj sistemiyle çalışacak ve ılıman iklim koşullarında kullanıldığında yüksek marş performansı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Lityum motosiklet akülerinin avantajı, motokros gibi yarış camiasında popüler olmalarını sağlayan hafif tasarımdaki üstün marş kabiliyetidir.


Motosiklet Akü S.S.S

Özel Motosiklet Aküsü Nasıl Boyutlandırabilirim?

Özel motosikletler için orijinal motorun uygulamasına göre bir akü seçmenizi öneririz. Örneğin, motor eski bir Harley Davidson’dan geldiyse, o motora uygun aküyü bulmak için ”Motosiklet Akü Bulucumuzda” o modeli arayın. Motosiklet aküsünü bulduğunuzda, takıldığından emin olmak için boyutları özel uygulamalarınızın motosiklet akü kutusuna göre doğrulayın. Akü sığmazsa veya motorunuzun hangi uygulamadan geldiğinden emin değilseniz, doğru boyuttaki aküyü bulmanıza yardımcı olacak bir motosiklet aküsü boyut tablosuna sahibiz.

Motosiklet Aküsünün Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet aküsünün ömrü genellikle yaklaşık üç ila beş yıl sürer. Geleneksel asit dolu bir motosiklet aküsünün ömrü iki ila beş yıldır. Motosikletinizin aküsünü değiştirme zamanının geldiğinden şüpheleniyorsanız, bunu nasıl doğru yapacağınızla ilgili ipuçları aşağıda verilmiştir. Bir motosiklet aküsünün maliyeti, ihtiyacınız olan akünün boyutuna, markasına ve türüne bağlı olacaktır. Yeni bir motosiklet akü için 50 ila 200 ABD Doları arasında herhangi bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Yüksek performanslı bir motosiklet aküsüne ihtiyacınız varsa, daha da fazla ödemeniz gerekebilir.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp