Motosiklet Aynası

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

Nadiren, bir motorcu yeni bir araç satın alabilir ve dikiz aynası olmadığını görebilir. Kendilerine “Motosikletimde aynalara ihtiyacım var mı?” diye soruyorlar.

Kısa cevap evet, hem yasal olarak hem de kendi güvenliğiniz için. Bazı bölgeler de onlarsız bir motosiklet bulmak kolaydır, ancak aynı araç aslında yasa dışıdır.


Motosiklet AynasıPin
Motosiklet Aynası

Motosiklet Aynası Nedir?

Klasik motosikletler genellikle aynasız satılır, ancak yasal olarak sürmek için onlara ihtiyaçları vardır. Bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız veya yalnızca sürüşünüzü daha güvenli hale getirmeye çalışıyorsanız, motosiklet aynası gereksinimlerine göz atın.

Her bölgenin ayrıca arkanızı ne kadar uzağı görebilmeniz gerektiği, motosiklet aynanın araca nerede sabitlendiği ve yansımanın yüzey alanı gibi kendi özel gereksinimleri vardır.


Motosikletlerin Aynaya İhtiyacı Var Mı?

Motosikletlerin aynaya ihtiyacı var mı? Motosikletlerde bir tür ayna gerektirir ve iki dikiz aynası gerekir (tipik olarak her gidonda bir tane). Diğer yasal olarak bir ayna gerektirmese de, kazaları önlemek ve araba sürmeyi kolaylaştırmak için en az 200 fit arkanızı gösteren bir aynaya sahip olmak yine de iyi bir fikirdir.


Motosiklet de Kaç Tane Ayna Olması Gerekiyor?

Bir motosiklette kaç aynaya ihtiyacınız var? Genel olarak, en az bir dikiz aynasına ihtiyacınız vardır, ancak her gidonda bir tane olmak üzere iki tane gerektirir.

 • O bölgede bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız, halihazırda iki aynası olan bir motosiklet satın almayı veya ikinci gidona fazladan bir ayna takmayı planlamalısınız.
 • Nereye bindiğiniz önemli değil, güvenlik her zaman Çatalca kurye bir öncelik olmalıdır.
 • Çoğu motosiklette size en iyi görüşü vermeyen veya sürüş pozisyonunuza uymayan aynalar bulunur.
 • Stok motosiklet aynaları, çok daha fazla görünürlük sunan satış sonrası değiştirmelerle kolayca değiştirilebildiğinde, mücadele etmek veya risk almak için hiçbir neden yoktur.
 • Bazen motosiklet OEM aynalar iyidir, ancak moto kurye stilini korkak ama işlevsel bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz.

Piyasada çok çeşitli malzeme ve tarzlarda çok çeşitli motosiklet aynaları bulunmaktadır. Hatta farklı montaj yöntemleriyle gelirler ve bazılarında yerleşik LED dönüş sinyalleri bulunur. Motosikletiniz için en iyisini bulmanıza yardımcı olmak için piyasadaki en iyi motosiklet aynalarından bazılarına bakıyoruz.

Motosiklet aynaları yazımızı okuyan kullanıcılar bunları da merak ettiler:

 1. Motosiklet Çantası
 2. BMW Motosikleti
 3. Motosiklet Aküsü
 4. Motosiklet telefon tutucu
 5. Motosiklet sis farı
 6. Motosiklet aynası
 7. Motosiklet branda
 8. A101 Motosiklet
 9. Motosiklet Tamircisi
 10. Motosiklet Ekipmanları
 11. Üç tekerlekli motosikletler

Motosiklet Aynaları Ne Zaman Kullanmalısınız?

Motosikletiniz şerit değiştirdiğinde veya trafiğe karıştığında karşıdan gelen motosikletlere göz kulak olmak için sürücü tarafındaki aynayı kullanın. Diğer motosikletlerin veya araçların çok yakın olmadığından emin olmak için sürüş sırasında aralıklı olarak tüm motosiklet aynalarınıza bakmalısınız.

Uzmanlar, her beş saniyede bir tüm motosiklet aynaların taranmasını tavsiye ediyor.

 1. Neredeyse tüm modern motosikletler aynalarla birlikte gelir, ancak çoğu durumda aynalar ya çok küçüktürler ya da konumları nedeniyle sürücüye iyi bir görüş sağlamazlar.
 2. Bazen standart motosiklet aynaları, satış sonrası muadilleri kadar şık görünmüyor veya zamanla yıpranıyor.
 3. Bu kılavuzda, bugün mevcut olan en iyi motosiklet aynalarından bazılarına göz atacağız ve her birinin neler sunduğunu ayrıntılarıyla anlatacağız.
 4. Günün sonunda, sürüş sırasında güvenlik son derece önemlidir ve mükemmel bir görüş açısına sahip olmak önemlidir.

En İyi Motosiklet Aynası

Motosiklet aynaları çok yönlüdür ve sokak motosikletleri, kruvazörler ve scooter dahil olmak üzere çoğu motosiklet türüne uyabilir. Ayrıca KTM, Ducati, MV Augusta, BMW, Honda, Yamaha, Kawasaki ve Suzuki modellerine de uyarlar.

Motosiklet ayna muhafazası, korozyona dayanıklı paslanmaz çelik bir gövdeye bağlı gözyaşı damlası şeklindeki yüksek etkili ABS plastikten yapılmıştır.

En iyi motosiklet aynasın da aranacak özellikler;

 • Gözyaşı şekli,
 • 360 derece dönebilir,
 • Paslanmaz çelik gövde,
 • Yüksek etkili,
 • ABS muhafazası,
 • Kurulumu kolay,
 • Daha kolay saklama için katlayın,
 • Dışbükey şekil daha iyi görünürlük sağlar.

Her motosiklet aynasu 157,75 mm x 80,06 mm boyutlarındadır ve daha iyi görüş için dışbükey bir tasarıma sahiptir. Gidona kolayca takılır ve 360 ​​derece döndürülebilir. Bu katlanır aynalar ayrıca motosiklet depolamayı kolaylaştırır.Motosiklet Aynası S.S.S

Motosikletlerdeki dikiz aynalarının durumu nedir?

Pek çok eski kafalı motosikletçi, güzel motosikletine şatafatlı bir ayna takma fikriyle alay edebilir ve kör noktalarını görmek için arkalarını dönebileceklerini iddia edebilir; ancak, sürüş tamamen tepki süresi ile ilgilidir. Kask takılıyken başınızı döndürmek, yaralanmayı önlemek için bir kazaya tepki vermeniz gereken saniyenin değerli kısımlarını alır.

Motosikletin aynaları neden önemlidir?

Motosiklet aynaları, özellikle otoyollarda çok önemli olan virajlarda sürüş sırasında dikkatli olmanıza yardımcı olur. Aslında motosiklet aynaları, sürüşünüz için vazgeçilmez bir güvenlik önlemidir ve gittiğiniz her yerde motosikletinizi her zaman kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp