giriş yap

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bir hesabınız yok mu?

Ücretsiz bir hesap oluşturun

Blog

Motor Kurye Kıyafet ve Aksesuarları - İçin: Genel Kurye, İstanbul Moto Kurye

İçinde : Genel Kurye, İstanbul Moto Kurye Yorumlar : 0 Yazar : akincilojistik Tarih : 25 Tem 2021

Moto kurye kıyafet ve aksesuarları, sürücünün konforlu ve güvenli bir yolculuk yapmasına katkıda bulunur. Moto kuryeler her türlü hava koşulunda ve şartta çalışmaktadır. Bu nedenle kıyafet ve aksesuar alırken özen göstermek sürüşlerde kolaylık sağlayacaktır. Ataşehir moto kuryelerimiz gelişmiş aksesuarlara sahiptir.

Moto Kurye Kıyafet ve Aksesuarları Nelerdir?

Moto kurye kıyafet ve aksesuarları sürücüyü kazalardan ve istenmeyen durumlardan korumaktadır. Ayrıca sürüşü kolaylaştırmak için de çeşitli aksesuarlar üretilmiştir. Moto kurye aksesuarlarından en çok kullanılanlar:

Motor Kıyafet ve Aksesuarlar
Motor Kıyafet ve Aksesuarlar

Kask:

En önemli motosiklet aksesuarıdır. Sürücünün herhangi bir kaza anında kafasını koruması sağlamaktadır. Kafatası ve beyin en hayati öneme sahip organdır. Ayrıca kasklar sürücünün güneş, rüzgâr, yağmur gibi hava koşullarından korunmasında yardımcı olmaktadır. Ülkemizde kasksız motosiklet kullanmanın cezası bulunmaktadır. Beykoz moto kuryelerimiz güvenli ve kendini koruyabilen kasklar takarlar.

Mont:

Motorcu montlarının koruyucu özelliği bulunmaktadır. Bu sürücünün hem olumsuz hava koşullarından hem de kazalardan korunması için oldukça önemlidir. Alınacak montun kol ve dirseklerinde, bel ve sırt bölgelerinde koruyucular olmalıdır. Sağlam olmayan koruma montları tercih edilmemelidir. Çekmeköy moto kuryeler, kazalara ve düşmelere karşı dayanıklı montlar kullanırlar.

Pantolon:

Moto kurye kıyafet ve aksesuarları arasında en önemli olanlardan biridir. Montta bulunan koruma pantolonda da olmalıdır. Ayrıca pek çok cebe sahip olan motorcu pantolonları oldukça işlevseldir.

Çizme:

Moto kuryeler için oldukça önemlidir. Özellikle uzun süre motosiklet kullanacaklar için korumalı ve özel çizmeler bulunmaktadır. Bu çizmeler sürücünün ayaklarını herhangi bir kaza anında koruyacaktır. Ayrıca soğuk havalarda oldukça koruyucu olacaktır. Kadıköy moto kuryelerimiz korunaklı çizmeler ile çalışırlar.

ilgini çekebilir  Gümrük Moto Kurye İş İlanları

Dizlik:

Dizler kaza anında en çok hasar alan ve iyileşmesi zaman alan bölgelerdir. Sürücünün kendine zarar vermemesi için dizlik kullanması oldukça önemlidir.

Bellik:

Pek çok kullanıcı önemsemese de bellik belin korunması için önemlidir. Bellik kaz anında sürücünün omuriliğini ve omurgasını koruyacaktır. Bu sayede felç kalmak gibi hayati sorunlar önlenebilmektedir. Kartal moto kuryeler taşıma işlemı sırasın da profesyonel bellik kullanırlar.

Eldiven:

Moto kurye kıyafet ve aksesuarları arasında en çok kullanılmak istemeyen üründür. Çünkü kuryelerin her işlemde takıp çıkartması onlara zor gelmektedir. Ancak eldiven kullanmak el ve parmakların kazadan korunması için önemlidir. Ayrıca terleyen eller kayabilir ve bu da kazaya neden olabilir. Eldiven bu durumu da önlemektedir.

Diz örtüsü:

Kuryeler özellikle yağışlı ve soğuk havalarda tercih ederler. Çünkü soğuk havada kurye o soğuğu daha çok hissedecektir. Özellikle uzun süreli araç kullanımlarında diz örtüsü kullanmak önemlidir. Kuryenin sağlığı ve güvenliği için dikkat etmesi gerekmektedir. Maltepe moto kuryeler diz örtüsü kullanır ve kendilerini, kargolarını korurlar.

Yağmurluk:

En önemli üründür. Kuryeler yağışlı havalarda da çalışmak zorundadır. Bu nedene kendilerini ve hatta taşıdıkları paketi korumak için yağmurluk kullanabilirler. Su geçirmeyen ve kaliteli bir yağmurluk kuryeyi hastalıktan koruyacaktır.

Intercom:

Ülkemizde yenilerde kullanılmaya başlanan bir üründür. Moto kurye kıyafet ve aksesuarları içinde kuryelerin sıkça kullandığı bir üründür. Özellikle sık sık telefona ihtiyaç duyan kuryeler için vazgeçilmez bir üründür.

Telefon tutacağı:

Telefon tutacağı kullanmak özellikle GPS ve harita uygulamasına sık sık ihtiyaç duyan kuryeler için önemlidir. Telefonun sürücünün göreceği ve rahatça kullanacağı şekilde sabitlenmesi adres bulmayı kolaylaştıracaktır. Pendik moto kuryeler, telefon tutacağı kullanarak gideceği konumlara daha hızlı ve kestirme yollardan giderler.

ilgini çekebilir  Moto Kurye ve Kargo Yazılımının 4 Faydası

Kask kamerası:

Kuryeler tarafından pek sık kullanılmamaktadır. Ancak gidilen yolun video olarak kaydedilmesi kuryenin güvenilirliğini arttıracaktır. Özellikle kaza ya da teslimat gecikmesi gibi durumlarda kuryeler bu kamera yardımıyla kendilerini savunabilirler.

Maske:

Sürücülerin bakteri ve virüslerden korunmasını sağlar. Ayrıca tozlu ya da kimyasal içeren yollarda maske takmak sağlık açısından önemlidir.

 

Motor Kurye Kıyafetleri
Motor Kurye Kıyafetleri

Buff/Bone:

Moto kurye kıyafet ve aksesuarları içinde olan buff terleyen sürücünün terlerini çekmesi için kullanılır. Hem kaskın içini koruyan buff hem de sürücüye ayrı bir hava katmaktadır.

Moto Kurye Kıyafet ve Aksesuarları Önemi Nedir?

Moto kuryeler son zamanlarda oldukça kullanılan bir servistir. Her alanda tercih edilen kuryeler kendi can sağlıkları ve güvenlikleri için bazı Moto kurye kıyafet ve aksesuarları kullanmalıdır. Bu aksesuarlar kuryeleri kazalardan ve olumsuz hava koşullarından korumaktadır.

Ayrıca kullanılan bazı aksesuarlar daha konforlu yolculuk seçeneği sunar. Moto kuryelerin telefonlarına sıkça ihtiyaç duyduğu için kullanılan aksesuarlar vardır. Ayrıca moto kuryelerin araçları için de gerekli eşyalar bulunmaktadır.

Moto kuryeler kıyafet ve aksesuarlarını kendileri almaktadır. Bazı firmalar kıyafetleri sağlasa da çoğu gerekli güvenliği sağlamayan ürünlerdir. Ancak firmalar çalışanların kullandığı araçların paket aşıma bölümü gibi yerlerini karşılamakla yükümlüdür. Kıyafet ve aksesuar alınırken kaliteli almak can güvenliği için oldukça önemlidir.

 

Fıstıkağacı Moto Kurye Hizmeti 2021 Aynı Gece Moto Kurye Hizmeti

Yorum bırak

Call Now ButtonKuryeyi Ara