Motosiklet Egzoz

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

Bilge Konfüçyüs’ün bir zamanlar dediği gibi, “Motosikletinin önünde koşan adam yorulabilir ama arkasından koşan adam yorulur!” İster ses, görünüm, ister ağırlıktan tasarruf sağlayan yangın söndürme performansı için işin içinde olun, Bağcılar kurye motosikletinize, zevklerinize ve bütçenize uygun bir satış sonrası egzoz sistemi vardır.

Motosiklet EgzozPin
Motosiklet Egzoz

Motosiklet Egzoz Nedir?

Feryat eden 4-silly’nizin sesli siren şarkısını, güm öfkeli sesini veya All-American kaslarının kusursuz Harley gümbürtüsünü duymak istiyorsanız, Motosiklet egzoz seçimi yüzünüzde neredeyse aynı genişlikte bir gülümseme oluşturacaktır. gerçekten duyduğunuzda olduğu gibi.

 • Adım 1. Egzozunuzun tıpasını çıkarın ve o ağır katalitik kapatın.
 • Adım 2. Giriş tarafını yüksek akışlı bir hava filtresi veya hava temizleyici ile boşaltın.
 • Adım 3. Yakıtı bir Power Commander, FP3 Fuelpak, jet kiti veya özel modelinizin gerektirebileceği herhangi bir şeyle yağlayın.
  • Bu, dostlarım, bisikletinizi yumuşaktan vahşiye dönüştürmek için parçalardaki cıvataların kutsal üçlüsüdür. Midillileri kaldırıma koyun.

Slip-On susturucular, en uygun maliyetli ve kurulumu en kolay olanlardır, eğer amacınız ses açısından canavarı stok kutusu üzerinden serbest bırakmaksa. Öte yandan, beygir gücüne aç sürülerin kumaşından kesilirseniz, hız ihtiyacınızı karşılamak için satış sonrası tam sistem egzoz borularını fazlasıyla stoklarız.


Motosiklet Egzoz Ne İşe Yarar?

Motosikletlere birkaç nedenden dolayı motosiklet egzoz takılır:

 1. Yanma gazlarını sürücüden ve yolcudan uzaklaştırırlar . Siz ve yolcunuz bir karbon monoksit kokteyli içmek veya çizmelerinizi sıcak bir boruda yakmak istemezsiniz, değil mi? Egzoz boruları, motosiklet egzozu daha uygun bir yere taşır!
 2. Gürültüyü boğarlar. Bir motora susturucu takmak, onu oldukça sessiz hale getirmenin harika bir yoludur. Daha önce piste, dragstrip’e veya yerel susturucu dükkanınıza gittiyseniz, motosiklet egzoz sistemi olmayan bir aracın ne kadar insanın içini eritecek kadar gürültülü olduğu hakkında bir fikriniz vardır.
 3. Motorun daha iyi performans göstermesine yardımcı olurlar. İster inanın ister inanmayın, bir motora basit bir boru takmak aslında onun çok daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir. Termodinamik ve laminer akış gibi alanlarda yalnızca motosiklet egzoza adanmış inanılmaz bir araştırma grubu var, ancak doğru egzozun daha hızlı gitmenize yardımcı olabileceğini söylemek yeterli.

Daha iyi akan bir motosiklet egzoz, özellikle emme tarafındaki hava ve yakıt akışındaki iyileştirmelerle birleştiğinde, motosiklet egzoz gazlarını dışarı attığında motorun gerçekleştirmesi gereken işi azaltacaktır.

Motosiklet Egzoz

Motosiklet Egzoz Performansı Nasıl Artırılır?

Motorun daha fazla iş yapmasını sağlamanın birkaç yolu vardır – motoru büyütmek, daha hızlı devir yapmak, hava girişini sıkıştırmak vb. Bu seçeneklerin daha kapsamlı bir açıklaması için, bkz. Yakıt Yönetimi 101.

Motosiklet egzoz yazımızı okuyan kullanıcılar bunları da merak ettiler:

 1. Motosiklet Çantası
 2. BMW Motosikleti
 3. Motosiklet Aküsü
 4. Motosiklet telefon tutucu
 5. Motosiklet sis farı
 6. Motosiklet aynası
 7. Motosiklet branda
 8. A101 Motosiklet
 9. Motosiklet Tamircisi
 10. Motosiklet Ekipmanları
 11. Üç tekerlekli motosikletler

Egzozdan bahsederken ilgili yaklaşım, motorunuzun verimliliğini artırmaktır. Motorunuz, tam olarak ölçülmüş bir hava ve yakıt karışımını kendi içine taşıyan ve yanmış hava ile yakıtı (motosiklet egzoz) dışarı atan bir pompa olarak düşünülebilir. Pompalama verimliliğini artırmak, fazladan birkaç midilli almanın en hesaplı yoludur.


Ne Tür Motosiklet Egzoz Almalıyım?

Ne tür bir egzoz almalıyım? Mükemmel soru! Ne tür binicilik yapıyorsun? Harley çantasında bir sürü kamp malzemesi taşıyan ağır bir adam, hafif bir CBR ile pisti parçalayan birinden çok daha farklı bir motosiklet egzoz isteyecektir.

Motosiklet egzoz sistemleri tipik olarak iki tipten birinde gelir:

 1. Yalnızca susturucular (sürgülü veya cıvatalı sistemler olarak da adlandırılır). Bu tip motosiklet egzoz, fabrika kafa borularını tutar ve yalnızca susturucunun yerini alır.
 2. Tam sistem. Bu tip motosiklet egzoz, kafa(lar)dan bisikletin arkasına kadar her şeyin yerini alır.
 3. Çoğu geçmeli sistem tipik olarak (her zaman değil ama genellikle) bisikletinizde değişen tek şey olacak şekilde tasarlanmıştır.
 4. Performans artışı, tam bir sistem kadar büyük değildir, ancak ilk nakit harcaması azalır ve kurulum genellikle oldukça basittir.

Eksiksiz sistemlerin çoğu, düzgün çalışması için yakıt yönetimi değişikliklerine ihtiyaç duyar. Bu, tipik olarak karbüratörlü bir bisiklet için bir jet kiti veya yakıt enjeksiyonlu bir motosiklet için bir yakıt kontrolörü gerektirecektir. Bu tür bir motosiklet egzoz sisteminin montajı, yalnızca susturucuların kullanıldığı sistemden tipik olarak daha karmaşıktır, ancak ödül, daha fazla güç kazancı ve genellikle estetik açıdan daha hoş bir egzoz sistemidir.


Motosiklet Egzoz Ne Kadar Gürültü Çıkaracak?

Ne kadar gürültülü olacak? Bu birkaç şeye bağlı. Neredeyse her satış sonrası motosiklet egzoz, fabrika egzozundan daha gürültülüdür. Satış sonrası bir Harley egzozu satın aldıysanız , muhtemelen oldukça gürültülü olacaktır. Performans kazancının bir kısmı, bisikleti susturmaya gerek kalmamasına bağlıdır.

Egzoz çok yüksekse, bazı üreticiler bisikletin hacmini stoğa yaklaştırmak için takabileceğiniz daha sessiz bölmeler sunar. Bir spor motosiklet için bir motosiklet egzoz satın aldıysanız, genellikle susturucunun ucunda (genellikle bir dB katili olarak anılır) ses seviyelerinin benzer şekilde değiştirilmesi için çıkarılabilen veya takılabilen çıkarılabilir bir bölme bulunur. Performans genellikle bu bölmelerin varlığından veya yokluğundan etkilenmez.Motosiklet Egzoz S.S.S

Motosiklet Egzoz Stilleri Nedir?

Konfigürasyon: Genellikle, fabrikada dördü ikiye motosiklet egzoz (iki susturucuya ayrılan dört silindirli bir motor için dört başlık) satış sonrası dördü bir sistem olarak yapılır, çünkü motosiklet egzoz neredeyse aynı hızda hareket ettirilebilir. daha az kısıtlayıcı sistem ve ikinci susturucunun fazla ağırlığı ortadan kaldırılmıştır. Bazı motor türleri, bir konfigürasyonla diğerine göre daha iyi çalışır.

Belki de büyük, karbon fiber bir kutu sizin görünümünüzdür. Belki Brit bisikletiniz için eski moda kokteyl çalkalayıcıları veya puro susturucuları seviyorsunuzdur. Belki kaz kesimli çıkışlar veya balık kuyruğu sizin tarzınızdır. Özellikle kruvazörler için olmak üzere bazı satış sonrası motosiklet egzozlara, farklı bir görünüm vermek için kolayca değiştirilebilen çeşitli uçlar takılabilir. Her şey senin iyi göründüğünü düşündüğün şeyle ilgili!

Ekonomik Motosiklet Egzoz Nedir?

Titanyum ve karbon fiber, düşük ağırlıkları nedeniyle popüler hale geliyor. Ancak, maliyetleri engelleyici olabilir. Alüminyum, kilo kaybı ve daha düşük maliyet gibi bazı avantajlar sunar. Paslanmaz çelik, maliyet ve dayanıklılık nedeniyle her zaman popülerdir. Krom kaplı çelik genellikle güzelliği ve uzun ömürlülüğü nedeniyle ödüllendirilir. Bisikletinizin görünümünü ne kadar titizlikle koruduğunuz ve nasıl görünmesini istediğiniz de malzeme seçiminizde etkili olacaktır.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp