Motosiklet Kiralama Maliyet/Fiyat Nedir?

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Genel olarak konuşursak, motosiklet kiralama maliyetleri tipik olarak günlük 75TL ile 250TL arasında ve haftada 500TL-1.500TL arasında değişmektedir. Ancak göreceğiniz gibi, motosiklet kiralama fiyatları seçtiğiniz motosiklet türü, konumu ve kiralama fiyatına dahil olan aksesuarlar gibi birçok faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Bu oranlar ilk bakışta yüksek görünebilir ancak motosiklet sahibi olmak da ucuz değil!

Motosiklet Kiralama Hizmeti Vermiyoruz Lütfen Aramayınız !

Ortalama motosiklet kiralama fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Motosikletler Kiralanabilir Pin
Motosikletler Kiralanabilir

Motosiklet Kiralanabilir Mi?

Evet, tıpkı arabalar veya kamyonlar gibi, ülke çapında birçok şirketten motosikletler de kiralanabilir. Ayrıca son yıllarda motosiklet kiralamaya olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Bu nedenle, büyük motosiklet üreticileri tarafından sunulan daha fazla kiralama programı görebilirsiniz. Bu imkanların yanı sıra başka birçok kaynaktan da motosiklet kiralayabilirsiniz.

Motosiklet Kiralama Hizmeti Vermiyoruz Lütfen Aramayınız !

Motosiklet kiralamak için en iyi yerlerin nerede olduğunu merak ediyor musunuz? Okumaya devam et!

Motosiklet Nerede Kiralanır?

Genel bir kural olarak, aşağıdaki gibi dört farklı kaynaktan motosiklet kiralayabilirsiniz:

 1. Genel motosiklet kiralama mağazaları
 2. Yetkili Kiralama Satıcıları (Motosiklet kiralama programları)
 3. Eşler arası motosiklet kiralama siteleri
 4. Motosiklet kiralama uygulamaları
 5. Her birine daha yakından bakalım!
Motosikletler Nerede & Nasıl KiralanırPin
Motosikletler Nerede & Nasıl Kiralanır

Yakınım da ki Motosiklet Kiralama

Genel motosiklet kiralama hizmetlerini hemen hemen her büyük kasaba ve şehirde bulabilirsiniz. Ancak, mevcut kiralık motosikletlerin yaşı, özellikleri ve durumu bir mağazadan diğerine değişir. Bölgenizdeki en yakın hizmeti bulmak için “yakınımdaki motosiklet kiralama” için bir Google araması yapmanız yeterlidir.

Yetkili Motosiklet Kiralamacılar

Yüksek kaliteli kiralık motosikletler arıyorsanız, resmi bir kiralama programında yanlış gidemezsiniz. Bu, yetkili kiralama bayilerinden yüksek kaliteli bisikletler kiralayabileceğiniz anlamına gelir. Harley-Davidson’ın yanı sıra, giderek daha fazla şirket Indian veya BMW gibi kendi programlarını başlattı. Günlük ve haftalık kiralamaların yanı sıra, bu şirketlerin çoğu rehberli turlar da sunuyor.

Motosiklet Kiralama UygulamalarıPin
Motosiklet Kiralama Uygulamaları

Motosiklet Kiralama Uygulamaları

Evet, iyi haber şu ki, App Store ve Google Play‘de birçok motosiklet kiralama uygulaması mevcut. Size kolaylık sağlamak için en popüler motosiklet kiralama uygulamalarından bazılarını derledik:

 • Kiralık Motorsiklet
 • Wicked Ride: Bisiklet Kiralama
 • Sıçrama: Bisiklet ve Scooter Kiralayın
 • VOGO: Scooter ve Bisiklet Kiralama Uygulaması
 • HIZLI: Araba ve Motosiklet Kiralama
 • Wheelstreet: Bisiklet Kiralama
 • Cooltra: Elektrikli scooter ve Motosharing kiralayın
Yetkili Motosiklet Kiralama UygulamalarıPin
Yetkili Motosiklet Kiralama Uygulamaları

Motosiklet Kiralamanın Ücret/Fiyatı Nedir?

Motosiklet Kiralama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Bisikletin tipi ve performansıDiğer mevcut hizmetler (yardım, bırakma ücretleri, lastik koruması vb.)
İsteğe bağlı ek ücretler (çevresel ek ücret, motosiklet rallisi kiralama vb.)Sigorta
Vergiler ve ek ücretler (“gizli ücretler” olarak bilinir)Kilometre sınırlamaları
KonumMevcut aksesuarlar ve donanım (genellikle ek ücret karşılığında sunulur)
Motosiklet Kiralama Fiyatlarını Etkileyen Faktör

Bu motosiklet kiralama fiyatını etkileyen faktörler bir mağazadan diğerine farklılık gösterebileceğinden, motosiklet kiralama maliyetleri büyük ölçüde değişmektedir.

Motosiklet kiralama maliyetlerin yanı sıra, şirketlerin genellikle kredi kartınıza yatırılması gereken bir güvenlik teminatı talep ettiğini unutmayın. Motosikleti iyi durumda teslim ederseniz, bu depozito iade edilecektir. Bu güvenlik depozitosu miktarı her zaman ne tür motosiklet ve sigorta paketi seçtiğinize bağlıdır. Bu tutarın 5.000 TL ulaşabileceğini unutmayın, bu nedenle kartınızın bu kadar büyük bir depozito tutarı için kullanılabildiğinden emin olun.

Limiti gerekli depozitodan düşükse kartınızın geçerli olmayacağını unutmayın. Şimdi lafı fazla uzatmadan ortalama motosiklet kiralama fiyatlarını karşılaştıralım!

Motosiklet Kiralama Fiyatları Günlük & AylıkPin
Motosiklet Kiralama Fiyatları Günlük & Aylık

Günlük Motosiklet Kiralama Fiyatı Nedir?

Genel bir kural olarak, bir günlüğüne 75-250 TL arasında bir motosiklet kiralayabilirsiniz. Motosiklet kiralamanın en ucuz yolu motosiklet paylaşım sitelerini kullanmaktır. Bu platformlarda günlük motosiklet kiralamaları tipik olarak 75-120 TL gibi düşük bir fiyata mevcuttur. Bir kiralık dükkana gitmeyi tercih ederseniz, modele bağlı olarak yaklaşık 100-200 dolar ödemeye hazır olun.

Sadece hızlı bir sürüş arıyorsanız, iyi haber şu ki birçok servis yarım günlük, hatta saatlik olarak Motosiklet kiralama seçenekleri sunuyor. İlk bakışta, bir veya iki saatliğine motosiklet kiralamak mantıklı gelmiyor. Ancak bir motosiklet satın almayı düşünüyorsanız, birçok farklı modeli tek bir yerde test etmenin harika bir yolu. Demo sürüşleri mevcut değilse, son kararınızı vermeden önce farklı modelleri gerçekten denemenin tek yolu motosiklet kiralamaktır. Fiyatları karşılaştırırken, kiralama politikasını ve indirim planını dikkatlice okumalısınız.

Günlük kazançlı fiyatlar için sunulan birçok bisiklet görebilirsiniz, ancak çoğu durumda bu fiyatlar yalnızca birkaç günlük kiralamalar için geçerlidir. Bu fiyatları alabilmek için minimum kiralama süresi genellikle 3-4 gün veya daha fazladır. Bu motosikletleri bir günlüğüne kiralamak istiyorsanız, fiyatlar genellikle önemli ölçüde yükselir.

Rezervasyonunuzu yapmadan önce, motosiklet kiralama gününün ne anlama geldiğini netleştirmek her zaman akıllıca olacaktır. Birçok mağazada bir kiralama günü, 24 saatlik bir zaman dilimi anlamına gelir. Diğer servislerde bu aralık, aynı gün sabah 9-10 civarında başlar ve 16:00’da sona erer. Bu seçenek aynı zamanda “günlük motosiklet kiralama” olarak da bilinir.

Haftalık Motosiklet Kiralama Fiyatı Nedir?

Haftalık motosiklet kiralama fiyatları, 500 ila 1,500 TL arasında değişiyor. Çoğu kiralık dükkanda birden fazla gün indirim bekleyebilirsiniz, yani günlük motosiklet kiralama fiyatları üzerinden %15-20 indirim alabilirsiniz. Dahası, birçok şirket birkaç haftalığına kiralık motosikletler sunuyor. Bu dönemler için iskonto oranları tipik olarak %20 ile %35 arasında değişmektedir.

Bugünün motosikletleri oldukça pahalıdır , bu nedenle herkesin bir tane satın almaya gücü yetmez. Bu nedenle, çok günlük ve haftalık motosiklet kiralamaların popülaritesi artıyor. Bazı servislerin sınırsız kilometre sunduğunu, bazılarının ise motosikletlerin de mevcut milleri sınırladığını unutmayın. Çoğu durumda, bu paketler size belirli sayıda ücretsiz mil sağlar ve ek maliyetler için ekstra miller mevcuttur. Dikkatli olun, çünkü bir haftalığına motosiklet kiralarsanız ve uzun bir tura çıkmayı düşünüyorsanız, belirtilen bu limiti kolaylıkla aşabilirsiniz!

Motosiklet Nasıl Kiralanabilir?

arley-Davidsons, tartışmasız Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ünlü motosikletlerdir. Nasıl kiralayabileceğinizi görelim!

Harley-Davidson’dan Motosiklet Kiralayabilir misiniz?

Evet, birçok hayranı memnun etmek için Harley-Davidson motosikletleri kiralanabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, EagleRider Rentals’da resmi Harley-Davidson motosiklet kiralama hizmeti sunulurken, Amerika Birleşik Devletleri dışında yetkili bir Harley-Davidson Rental Bayisini ziyaret etmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı ve resmi Harley-Davidson kiralamalarının bir listesi için üreticinin web sitesini ziyaret etmekten çekinmeyin .

Günlük Harley Davidson Motosiklet Kiralama Fiyatı

Harley motosikletlerinin kiralama maliyeti günlük 200 TL ile 650 TL arasında değişmektedir. Street 500 veya Iron 883 gibi giriş seviyesi Harley’ler günlük 100-150TL’dan satın alınabilir. Günlük ücretlerin yanı sıra bazı gizli ücretlere de hazırlıklı olmanız gerektiğini unutmayın!

Haftalık Harley Davidson Motosiklet Kiralama Fiyatı

Haftalık Harley-Davidson motosiklet kiralamalarının ortalama maliyeti 1,000-2,500TL arasında. Evet, bir haftalığına Harley motosiklet kiralamak ucuz değil, ancak her sezon sadece bir haftalığına ata binebiliyorsanız, kiralamak çok daha faydalı olabilir.

Honda Motosiklet Kiralama Fiyatı Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir Honda motosikleti kiralamak yaklaşık 100-400 TL tutuyor. Kiralanacak en ucuz model, genellikle günde yalnızca 50 dolardan satılan Honda Grom’dur. Yelpazenin diğer ucunda, ikonik Honda Gold Wings’i günde 150-200 TL’ye bulabilirsiniz. Bazı örnekler aşağıdaki gibidir:

 1. Honda Grom: 100TL/gün
 2. Honda CTX700N: 160TL/gün
 3. Honda Gölge 750: 180/gün
 4. Honda Interstate 1300: 200TL/gün
 5. Honda Altın Kanat: 170-350TL/gün
Motosiklet KiralamakPin
Motosiklet Kiralamak

Motosiklet Kiralamak İçin Neler Gerekli

Yetkili bir motosiklet kiralama şirketinden bir Harley-Davidson kiralamak istiyorsanız, şunlara ihtiyacınız olacaktır:

 • Yeterli limite sahip geçerli bir kredi kartı
 • Motosiklet için geçerli sürücü belgesi
 • 21 yaşında olmanız gerekir.
 • Uygun donanım (genellikle kiralanabilir)

Motosiklet Kiralama Özet

Söylemesi üzücü ama bir motosiklet satın almak ve sahip olmak oldukça pahalı. Bu nedenle motosiklet kiralama Türkiye’de giderek daha popüler hale geliyor. Bir motosiklet kiralamak ne kadara mal olur? Özetle, günlük fiyatlar 75TL ile 350 TL arasında değişirken, haftalık Motosiklet kiralamaları 500TL-2.500TL arasında değişmektedir. Motosiklet kiralama fiyatları, motosiklet türünden konuma kadar birçok faktöre bağlı olduğundan, bunların yalnızca afaki rakamları olduğunu lütfen unutmayın.

Motosiklet Kiralama Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye de Motosiklet Kiralayabilir misiniz?

Elbette, İstanbul da hemen hemen her köşede bir motosiklet kiralama dükkanı bulabilirsiniz! Ancak herhangi bir nedenle bulamazsanız, yukarıda belirtilen sitelere göz atmaktan çekinmeyin. Ayrıca, “yakınımdaki motosiklet kiralama” için de Google’a başvurabilirsiniz.

Avrupa da Motosiklet Kiralamak Ne Kadar?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, motosiklet kiralama da Avrupa’da daha ucuz değil.  Araştırmalarımıza göre Avrupa’da günlük motosiklet kiralama fiyatları 100 EUR’dan başlıyor ve 250 EUR’ya kadar çıkıyor. Bir haftalığına kiraladığınızda maliyetler düşme eğilimindedir ve bu da haftalık 600-1200 EUR’luk maliyetlerle sonuçlanır.  Avrupa’da motosiklet kiralayabileceğiniz kısa bir liste:

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp