Motosiklet Yan Çanta

Son Güncelleme Tarihi: Mart 19, 2024 tarafından Moto Kurye

Motosiklet yan çantaları, motosiklet gezicileri için en önemli aksesuarlardan biridir ve oldukça ağır yükler için bile uygun bir bagaj çözümü sunar. Motosiklet yan çanta kapsamlı motosiklet yan çantaları koleksiyonu, klasik güçlü ve sert modellerin yanı sıra her tercihe uygun çeşitli yumuşak modelleri içerir.

Motosiklet yan çanta ve tüm motosiklet çantaları gibi, hepsi özenle seçilmiş malzemeler ve yüksek düzeyde tasarımla farklı kapasite ve şekillerde mevcuttur ve evrensel sabitleme sistemleri her motosikletle uyumluluğu sağlar.

Motosiklet Yan ÇantaPin
Motosiklet Yan Çanta

Motosiklet Yan Çanta Nedir?

Benzin fiyatlarının artmasıyla birlikte daha fazla insan motosikletleri tercih ediyor. Motosiklet yan çanta birincil veya en sık ulaşım aracı olarak kullanıldığında, motosiklet yan çantaları mutlak bir gereklilik haline gelir. Her zamanki gibi klasik, şık ve sade bir şekilde kullanışlı olan motosiklet yan çanta, zamana gerçekten göğüs geren yalnız kovboy günlerinden kalma bir Amerikan kalıntısıdır.

 • Sırt çantanıza sığan çoğu şey ve hatta daha büyük eşyalar, kaliteli bir deri motosiklet yan çanta kolayca ve daha güvenli bir şekilde taşınabilir.
 • Motosiklet yan çanta kavramı, eski zamanlarda atların ve katırların bagajlarını taşımak için kullanılan çuvallardan gelmektedir.
 • Motosiklet yan çanta, atlarda kullanılan motosiklet yan çantalar göre çok daha gelişmiş ve yüksek teknoloji ürünüdür.
 • Motosikletin yan çanta ile kat ettiği ortalama hızda, sürücünün eşyalarını taşımak için güvenli ve uygun bir araç gerekiyordu.
 • Bu makale, doğru türde motosiklet yan çanta seçmek için adım adım yönergeler sunmaktadır.

Her şey düşünüldüğünde, geleneksel olarak at sırtında kullanılanlardan modern motosiklet yan çantalarına pek bir şey değişmedi. Ancak motosikletiniz de atkılar gibi bir dizi boyunduruk, evrensel motosiklet yan çanta çalıştırmayı planlıyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç şey var.


Motosiklet Yan Çanta Türleri Nedir?

En önemlisi, çantalarınızın işlere (arka lastik, zincir/tahrik bileşenleri ve süspansiyon gibi hareketli parçalar) takılmasını önlemek için hala bir tür yan çanta braketlerine veya desteklerine ihtiyacınız var. Yumuşak yan çantalar genellikle form ve işlev dengesi için en iyi seçenektir.

Bir scrambler, cruiser veya modern bir klasik sürüyorsanız, motosikletin hatlarına uyum sağlayacak ve yalnızca vintage estetiğinizi geliştirecek bir dizi motosiklet yan çanta vardır.

 • Alternatif olarak, yumuşak yan çantalardan vazgeçebilir.
 • Özellikle motosikletiniz için tam oturacak şekilde tasarlanmış bir dizi yarı sert çanta, sert yan çanta, yan çanta veya diğer daha sert varyantları tercih edebilirsiniz.
 • Herhangi bir bagajda olduğu gibi, kayışların veya çantaların kendilerinin hareketli parçalara ve motosikletin güvenli çalışmasına müdahale etmesi nedeniyle potansiyel olarak tehlikeli durumlardan kaçınır.
 • Yumuşak yan çantaları için alışveriş yapmadan önce uygun bir yan çantası destek braketleri seti bulmak için motosiklet bulucuyu kullanmanız önerilir.
 • Motosiklet yan çanta türleri çok çeşitli çantalar, takma kitleri ve hızlı bağlantı kesme kurulumları sunar; spor motosiklet ve macera yan çantalarından su geçirmez, dayanıklı arazi motosikleti yan çantalarına kadar her şey, böylece motosikletiniz ve bagaj ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü bulabilirsiniz.

En İyi Motosiklet Yan Çanta

Motosikletiniz için yan çantasını seçerken en önemli faktör, motosiklet sürücüsüne ve bagajına güvenlik sağlayıp sağlamadığını belirlemektir. Son derece ucuz yan çantalar sunan birkaç çevrimiçi perakendecinin teklifleriyle karşılaşabilirsiniz. Ama size tam bir çözüm sunduklarını düşünüyor musunuz ve sunmuyorlarsa, o zaman tam bir çözüm nedir?

 1. Eksiksiz bir çözüm veya bir motosiklet sürücüsünün bir motosiklet yan çantası satın almadan önce bilmesi gereken üç şey.
 2. Bunların bir motosiklete güvenli bir şekilde monte edilip edilemeyeceği, kilitlenebileceği ve kolay erişilebilir olup olmadığıdır.
 3. Bir motosiklet yan çantasını herhangi bir motosiklete monte etmek için yan çantalarının montaj donanımıyla birlikte verilmesi gerekir.
 4. Motosiklete yan çanta montajı ile ilgili açık talimatlar içermeyen veya içermeyen bir motosiklet çantası seti güvenli bir çözüm değildir.

Motosiklet yan çanta yazımızı okuyanlar, bu motosiklet makalelerini de okudular:

 1. Motosiklet Çantası
 2. BMW Motosikleti
 3. Motosiklet Aküsü
 4. Motosiklet telefon tutucu
 5. Motosiklet sis farı
 6. Motosiklet aynası
 7. Motosiklet branda
 8. A101 Motosiklet
 9. Motosiklet Tamircisi
 10. Motosiklet Ekipmanları
 11. Üç tekerlekli motosikletler

Motosiklet Yan Çanta Montaj Nasıl Yapılır?

Bir motosiklet montaj donanımının yokluğunda, motosiklet sürücülerinin yan çantalarını çamurlukla bağlamaya çalışması ciddi bir kazaya neden olabilir. Ayrıca motosikletin arka çamurluğuna da zarar verebilir. Motosiklet yan çanta ikinci önemli ve en çok ihtiyaç duyulan özelliklerinden biri de kilitlenebilmeleridir. Kolayca kilitlenebilen yan çantalar almaya çalışın.

 • Bu, motosikletinizden uzaktayken size bir parça fikir verecektir.
 • İyi bir motosiklet yan çanta ararken göz önünde bulundurulması gereken üçüncü kritik faktör göz yummaktır.
 • Erişmesi kolay yan çantalar almaya çalışın. Erişim kolaylığı derken, hızlı açılan tokaları kastediyorum.
 • Çabuk açılan tokalar, motosiklet bagajını kayışlarını bükmeden ve çözmeden açıp kapatmanıza olanak tanır.
 • Aramanız gereken bazı daha gelişmiş özellikler, ayırma yeteneği, güçlendirme Esenyurt kurye ve renk eşleştirmedir.
 • Giderek daha fazla sayıda motosiklet sürücüsü saniyeler içinde çıkarılıp motosiklete takılabilen motosiklet yan çantalarını tercih ediyor.

Bu seçenek, daha pahalı motosiklet çantaları setinde mevcuttur. Renk uyumu başka bir popüler olgudur. Giderek daha fazla sayıda motosikletçi, çantalarının rengini motosikletleriyle eşleştirmeye çalışıyor; bu kesinlikle motosikletin görünümünü geliştirir.

Motosiklet Yan Çanta


Motosiklet Yan Çanta S.S.S

Motosiklet yan çantalarına ne denir?

Motosiklet yan çantaları normalde bir motosikletin arka koltuğuna, arka çamurluğuna veya bagaj rafına asılır. Çiftler halinde gelirler ve arka tekerleğin her iki yanında otururlar. “Motosiklet yan çanta” dediğimizde normalde yumuşak kabuklu veya yarı sert bir çantayı kastederiz.

Motosiklet yan çanta faydaları nedir?

Eşyaları motosiklet yan çantasında taşımak sırt çantasına göre çok daha kolaydır, bu da sürüş sırasında vücudunuzun ağırlığını azaltabilir. Motosikletleriniz den indiğinizde eşyalarınızı yan çantalarınızda bırakabilir ve onları taşımak zorunda kalmazsınız.

Motosiklet yan çanta nasıl seçilir?

Motosiklet yan çanta boyutlarına ve boyutlarına çok eleştirel bakmanız gerekir. Çantalar arasındaki boşluğu kontrol etmeniz gereken ilk önemli şey. Motosiklet yan çantalarının motosiklete mükemmel şekilde oturması gerekir. Ve emin olmanız gereken ikinci önemli şey, egzozla temasın olmamasıdır.

Motosiklet yan çanta her motosiklete uyar mı?

Bir motosiklet yan çantasını herhangi bir motosiklete monte etmek için motosiklet yan çantalarının montaj donanımıyla birlikte verilmesi gerekir. Bir motosiklete montajı ile ilgili açık talimatlar içermeyen veya içermeyen bir motosiklet çantası seti güvenli bir çözüm değildir.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp