Yağmur da Motosiklet Nasıl Sürülür?

Son Güncelleme Tarihi: Ekim 1, 2022 tarafından merve merve

Yağmur da motosiklet sürmek bir hayli zor. Yağmur da motosiklet nasıl sürülürün bütün ayrıntıları makalemizde. Yağmur da profesyonelce motosiklet sürün.

Yağmur da Motosiklet Sürmek

Bahar resmen geldi ve yaz tam köşede, İstanbul Kurye sürüş sezonunu tüm hızıyla döndürüyor. Yılın bu zamanı, hava raporlarını ne kadar kontrol ederseniz edin, bahar yağmur fırtınaları birdenbire ortaya çıkabilir. Bu bahar ve yaz yollara çıktığınızda her şeye hazır olduğunuzdan emin olmak için yağmurlu havalarda sürüş ipuçlarına birlikte dalalım.

Not: Yağmurlu havalarda motosiklet sürmenizi önermiyoruz, ancak bazen bu kaçınılmazdır. Bir fırtınaya yakalanırsanız bu ipuçlarını öneririz. Orada güvende kalın.

Rotanızı Önceden Planlayın

Moto kuryeler için rotanızı önceden planlamanızı öneririz, böylece alternatif rotaları zaten bilirsiniz ve bir yol geçemeyecek kadar su basmışsa yoğun trafik alanlarından kaçınabilirsiniz. Ne olursa olsun, gökyüzü açılırsa ve yolculuğunuz raydan çıkarsa nereye gideceğinizi bilmek istersiniz.

Doğru Vites de Gidin

Tüm hava koşullarına uygun ekipmanlara yatırım yapın, böylece yağmur yağdığında hazır olabilirsiniz. Su geçirmez ceketler, pantolonlar, eldivenler ve botlar, binici gardırobunuzda olması gereken harika zımbalardır. Su geçirmez giysiler ararken, suyun giysilerinizin altından geçmemesi için hizalamak yerine dikişlerin üst üste geldiğinden emin olun. Moto Kurye Kaskınızın kalkanı yoksa, bir çift gözlük satın alın. Yağmurda sürerken, mümkün olduğunca net görmek önemlidir. Gözlüklerinize veya yüz siperinize de buğu önleyici bir işlem eklemeyi unutmayın.

Yağmur da Motosiklet Nasıl SürülürPin
Yağmur da Motosiklet Nasıl Sürülür

Ekstra Giysiler Yanınıza Alın

Uygun ekipman olmadan yağmurda mahsur kalırsanız, giysileriniz büyük olasılıkla sırılsıklam olacaktır. Yanınızda fazladan bir kıyafet seti ve ıslak eşyaları saklayabileceğiniz plastik poşetler bulundurmak iyi bir fikirdir. 

Kuru Yol Hattı Bulun

Bu çok basit görünebilir, ancak sürüş sırasında çekiş her şeydir. Yağmurda sürerken veya bir yağmur fırtınasından hemen sonra, otomobilin lastik izlerinin Hızlı Kurye bulunduğu yoldaki en kuru çizgiyi bulmanızı ve daha kaygan bir yüzey olduğu için boyalı çizgilerden uzak durmanızı öneririz. O sürüşü en iyi noktayı bulduğunuzda, trafik yasalarına uyun ve sürüş şeklinizi değiştireceğinizi fark etmeyebilecek arabaların farkında olun.  

Lastiklerinizi Sürüş Öncesi Kontrol Edin

Motosiklet Her sürüşten önce TCLOCS yöntemini izlediğinizi umuyoruz , ancak bu özellikle yağmurlu havalarda sürüş söz konusu olduğunda önemlidir. Lastiklerinizin aşınmadığından ve düzgün çekişe sahip olduğundan emin olmak için iki kez kontrol etmek isteyeceksiniz, böylece kaygan koşullarda yolu kolayca kavrayabilecekler. Ve çöl bölgelerine yakın binicileriniz için yoldan tamamen uzak durmak isteyebilirsiniz. Bu iklimlerdeki yollar, yağmurlu havalarda tehlikeli petrol birikintileri haline gelir.

Fren Mesafesi Çok Önemlidir

Herhangi bir sürüş sırasında fren yapmak için yeterli alana sahip olmak önemlidir, ancak bu özellikle yağmurlu havalarda sürüş söz konusu olduğunda hayati önem taşır. Yağmur yağdığında çekiş ve görüş sınırlıdır, bu nedenle sürüş sırasında bisikletiniz ile diğer Moto Kurye Fiyat arabalar veya sürücüler arasında fazladan mesafe bıraktığınızdan emin olmanız çok önemlidir. Bazen ağırdan almanın zor olduğunu biliyoruz, ancak güvenliğin 1 numaralı öncelik olduğunu unutmayın.

Yağmur da Motosiklet SürmekPin
Yağmur da Motosiklet Sürmek

Su Birikintilerine Dikkat Edin

Bazen su birikintileri sıçramaya değer ve heyecan verici görünür. Buzzkill olduğum için üzgünüm, ancak onlardan kaçınmanızı öneririz. Bir su birikintisinin ne kadar
Şehirlerarası Kurye derin olduğunu belirlemek zordur ve su birikintileri aslında çukur olabilir. Herhangi bir nedenle bir su birikintisinden kaçınamıyorsanız, yavaş ve sabit bir şekilde alın.

Gök Gürültüsü ve Şimşeklere Dikkat Edin

Bazı durumlarda yağmurlu havalarda çalışabiliriz ama gök gürültüsünü duyar duymaz veya şimşek görür görmez bir an önce yoldan çekilin. Bir pit stop bulun ve bekleme, kurulama veya yemek yeme fırsatını yakalayın. Başka seçenek yoksa, bir köprünün veya üst geçidin altından siper almak hızlı bir çözüm olabilir. Ancak şimşek çaktığında saklanmak için en yakın dinlenme Hızlı Kargo durağını, benzin istasyonunu, lokantayı veya kafeyi bulun. Unutmayın, bisikletiniz metaldir…metal yıldırımı çeker… riske atmak istemezsiniz.

İlkbahar ve yazınızın güneşli, mükemmel bir sürüş havasıyla dolu olduğunu umuyoruz – ama öyle değilse, şimdi ne yapacağınızı biliyorsunuz. Sadece yavaşlamayı ve Uçak Kargo yolculuğun tadını çıkarmayı unutmayın.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp