En İyi Motosiklet Kaskları

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

En iyi motosiklet kaskları kuryeyi oluşabilecek kazalardan koruyan kasklar denebilir. Kaza anında kafanın zarar görmesi kuryeye oldukça zarar verir. Bu nedenle en iyi motosiklet kaskı kullanırken en iyisini tercih etmeye dikkat edilmelidir.

En İyi Motosiklet KaskPin
En İyi Motosiklet Kask

En İyi Motosiklet Kaskı 2022

Motosiklet kullanan tüm sürücüler için kask en önemli aksesuardır. Çoğu sürücü kask kullanmıyor ya da kullandığı kasklar oldukça güvenliksiz. Bu durumda kişinin kendi can güvenliği için en iyi kasklardan tercih etmesi oldukça önemlidir. Kartal moto kurye kask olarak en iyi motosiklet kaskkullanır. En iyi motor kurye kask markalarından bazılarını sıraladık:

Ls2: Türkiye içerisinde en çok tercih edilen kask modellerinden biridir. Çin’de 1991 yılından beri faaliyette olan bir firmadır. Daha sonra başka ülkelerde fabrikalar açmış ve gelişmiştir. Sharp testlerinde çoğu modeli 5 yıldız alamasa da 4 yıldıza sahip modelleri bulunmaktadır. Fiyat ve performans açısından en iyi motosiklet kaskları arasında en çok tercih edilen markadır.


Marka
modeliFiyat
Sokak için en iyi motosiklet kaskıShoeiRF-1400$580
Sokak ikincisi için en iyi motosiklet kaskıAGVK6$500
Uzun oval kafalar için en iyi motosiklet kaskıbariyerSignet-X$700
Yuvarlak oval kafalar için en iyi motosiklet kaskıbariyerKuantum-X$700
En iyi modüler motosiklet kaskıSchubertC4 Pro Karbon$506
En iyi modüler motosiklet kaskı ikincisiAGVSportmodüler Karbon$780
En iyi macera motosiklet kaskıTırmanmakbağıracak$500
En iyi kir motosiklet kaskıShoeiVFX-EVO$570
En iyi vintage tarzı motosiklet kaskıAGVX3000$380
En iyi vintage tarzı motosiklet kaskı ikincisiZilBullitt$430
En iyi parça motosiklet kaskıAGVGP RR parkuru$1,400
En ucuz motosiklet kaskıHJCBen 10$150
En İyi Motosiklet Kask Tablo

En İyi 6 Motosiklet Kask Markaları

 • Nolan: 1972 yılından beri faaliyette olan köklü bir firmadır. Ülkemiz içerisinde orta kalitede kasklar satmaktadır. Grex markası bu firmanın alt markasıdır. İtalyan markası olan bu firmanın güvenlik testi olan sharp’ta 5 yıldıza sahip ürünü bulunmamaktadır. Nolan Kask Web Sitesi: www.nolanhelmets.com
 • Agv: 1947 yılından beri faaliyette olan bir İtalyan firmasıdır. Firmanın Sharp testinden 5 yıldız ile geçen ürünleri bulunmaktadır. Ürünlerinin fiyatları ortadan daha yüksektir. Ancak kullanan çok kişi bulunmakta ve kullanıcılar memnun olduklarını bildirmektedir. Maltepe moto kuryeleri kasklara önem verir ve profesyonel tercihlerde bulunur. Agv Motosiklet Kask Web Sitesi: www.agv.com
 • Shoei: 1960’lı yıllardan beri faaliyette olan bir Japon firmasıdır. En kaliteli kaskların üretildiği firmalardan biridir. Bu alanda düzenlenen pek çok yarışmada birincilik elde etmiştir. Ülkemizde de pek çok modeli bulunmaktadır. Shoei Motosiklet Kask Sitesi: www.shoei-europe.com
 • Arai: 1926 yılından beri faaliyette olan Japon firması en eski firmalardandır. En pahalı kasklara sahiptir ve en iyi motosiklet kask arasında olabilir. Pek çok motosiklet ve Formula1 yarışçısı tarafından tercih edilmektedir. Türkiye sınırları içerisinde ucuz modelleri de satılmaktadır. Arai Motosiklet Kaskı Web Sitesi: https://www.araihelmet.eu/
 • Shark: Eski yarışçıların kurduğu bir Fransız firmasıdır. Pek çok yarışta kullanılmıştır ve ödüllere sahiptir. Oldukça pahalı modelleri bulunsa da ülkemizde ucuz modelleri de satılmaktadır. Shark Motosiklet Kask Sitesi: shark-helmets.com

En İyi Motosiklet Kask Modelleri

Tüm özellikleri verilen ve sıralanan markaların çeşitli modellerde kaskları bulunmaktadır. Moto kuryeler için en çok tercih edilen kask modelleri:

 • Shoei – X Spiril 3 ful face
 • AGV – Corsa R full face
 • Arai – QV Pro tam kapalı
 • HJC – RPHA 11 tam kapalı
 • AGV – Pista GP R
 • Shoei – NXR
 • Arai – RX7V
 • HJC – RPHA 10 Plus
 • Shark – Race R Pro Carbon
 • BELL PS Star Carbon
 • SCHUBERTH – C4 Pro Pulse modelleri

En iyi motosiklet kaskları yanında bunlardan daha ucuz kasklar da bulunmaktadır. Bu kasklar ucuz olanlara göre daha iyi ve güvenilirdir. LS2 ve Nolan bazı kask modelleri bunlar arasındadır. Kaskların fiyatları modellerine, markalarına ve güvenliklerine göre değişmektedir. Ucuz olan çoğu kaskın güvenlik sağlamayacağı bilinmelidir. Pendik moto kuryeler kask konusun da masraftan kaçınmaz, birinci  güvenli moto kuryelerimizin güvenliğidir. Can güvenliği ucuza alınmamalıdır.

Motosiklet Kask Takmak Neden Önemlidir?

Motosiklet kullanan her sürücünün kask takması gerekmektedir. Kask takmak sürücüyü kazada ağır darbeler almaktan koruyacaktır. Ayrıca olumsuz ve zorlu hava koşullarına karşı da kasklar koruma sağlamaktadır. Moto kuryeler bu duruma oldukça önem göstermektedir. Ancak diğer kullanıcıların yüzde 90’ı kask takmayı önemsememektedir.

En iyiler kategorimizde ki diğer yazıları da incelemek isteyebilirsiniz:

 1. En iyi 300cc Motosikletler
 2. En İyi Başlangıç Motosikletleri
 3. En iyi 50cc Scooter
 4. En iyi motosiklet markaları
 5. En iyi 125cc Motosikletler
 6. En iyi 250cc Motosikletler
 7. En İyi Kurye Motosikleti
 8. En İyi Motosiklet Kaskları

Kask takmayan motosiklet sürücülerine ceza uygulanmaktadır. Ülkemizde çoğu trafik cezası sürücülerin yaptığı hatalardan caydırıcı olmak için yüksek tutulmaktadır. Kask takmayanlara da hem bu nedenle hem de can güvenliğini tehlikeye atmak gerekçesi ile ceza uygulanmaktadır.

Motor Kurye Kaskı Hayat Kurtarır

En iyi motosiklet kaskları kullanmak oldukça önemlidir. Çünkü moto kuryeler diğer motosiklet kullanıcılarından daha uzun süre araç kullanmaktadır. Dolayısıyla kaza riskleri oldukça fazladır. Güvenilirliği düşük bir kask kullanmak sürücünün hayatını tehlikeye sokacaktır.

Ayrıca moto kuryelerin teslimatı yetiştirmek için bazen hız yaptığı da bilinmektedir. Hız limiti geçilmediği sürece bu bir sorun oluşturmasa da hızlı sürmek dikkatsizliğe neden olabilir. Dikkati dağılan sürücünün kaza yapması kaçınılmazdır. Kask onu koruyacaktır.

Ülkemizde motosiklet kullanıcıları trafikte pek ciddiye alınmamaktadır. Bu nedenle çoğu otomobil kullanıcısı tarafından kazalara neden olunabilir. Kask takan moto kuryeler bu sayede hayati bir hasar almadan kurtulabilirler. Sürücünün can güvenliği için en iyi motosiklet kaskları kullanmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Kendi hayatına dikkat etmeyen sürücü başkalarını da tehlikeye sokabilmektedir.

En İyi Motosiklet Kaskı Nasıl Seçilir?

Sizin için doğru kaskı seçmek zor olabilir, kafa karıştırıcı da olabilir ama biz yardım etmek için buradayız. İşte başınızı korumak için bazı harika seçenekler. Motosiklet kaskları, bir motosiklet kazasında hayatta kalmanızı sağlamak için giyebileceğiniz en önemli sürüş ekipmanıdır.

Ayrıca çoğu eyalette yasal olarak zorunludurlar. Hazırlan ve kendini koru. Tüm kasklar aynı değildir, tıpkı tüm kafaların aynı olmadığı gibi, doğru boyutu, şekli ve stili bulmak çok önemlidir, ancak her zaman kolay değildir. Bu seçeneklerden ikisini biraz daha basit hale getirmeye yardımcı olmak için buradayız.

Bir kask için başınızı nasıl doğru ölçeceğinizi öğrenmek size kalmış, ancak en iyi ve en güvenli uyumu sağlamak için doğru şekilde yapmanız çok önemlidir. Önerilerimiz kişisel deneyime, güvenlik sertifikalarına, kullanıcı incelemelerine ve satış verilerine dayanmaktadır ve bir sonraki kaskınızı güvenle satın almanız için size bol miktarda bilgi sağlamalıdır. Bir sonraki motosiklet kaskınız için alışveriş yaparken faydalı ipuçları için daha sonra okuduğunuzdan emin olun.

En İyi Motosiklet Kaskı Hangisidir?

Her biri kendi tuhaflıkları ve özellikleri olan pek çok farklı motosiklet kaskı stili ve markası olduğundan, sizin için doğru olanı seçmek biraz göz korkutucu olabilir. Umarım rehberimiz yardımcı olur, ancak işleri sizin için çok kolay hale getirmek için, bir motosiklet kaskı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini özetleyeceğiz. İlk olarak, kaskı ne tür bir sürüş için kullanacağınızı düşünmelisiniz. Bu, seçimlerinizi büyük oranda daraltmanıza yardımcı olacaktır. Her kask, her tür sürüş veya her tür motosiklet sürücüsü için iyi olmayacaktır.

Shoei RF-1400Pin
Shoei RF-1400

Shoei RF-1400 Motosiklet Kaskı

Yani, ortalama kafa şekline sahip, sokak bisikletine binen ortalama bir motosiklet sürücüsüsünüz ve kendinizi güvende ve rahat hissettirmek için durumların %99’unda işe yarayacak, ancak hangi kaskın işe yaradığını tam olarak karşılayan bir kask istiyorsunuz. satın alıyor musun? Orta büyüklükte bir bütçeniz varsa, Shoei RF-1400’ü alırsınız. RF-1400, Snell 2020 derecesi ile mükemmel koruma, konforu en üst düzeye çıkarmak ve ağırlığı en aza indirmek için çok sayıda kabuk boyutuna sahip tonlarca boyut ve ayrıca harika görünüm ve iyi havalandırma sunan nadir bir kasktır. Birisi kask arıyorsa ve ne alacağını bilmiyorsa, bu bizim favori başlangıç ​​noktamızdır.

AGV K6Pin
AGV K6

AGV K6 Motosiklet Kaskı

Çoğu insan AGV’yi düşündüğünde, muhtemelen günlük sürüş için tasarlanmış uygun fiyatlı kaskları düşünmüyorlar ve yine de K6’yı piyasaya sürdüğünde ortaya çıkan şey buydu. Çoğu 3 poundun altında olan dört kabuk boyutuna sahip 500 dolarlık tam yüz kaskı. K6, ECE sertifikalıdır ve hatta kutuda bir Pinlock eki ile birlikte gelir. Aynı zamanda süper yakışıklı ve bir sürü renk ve grafik tasarımda mevcut.

Shoei’yi geçmemesinin tek nedeni havalandırma düzenidir. K6’nın çok sayıda havalandırma deliği var, ancak bunlar küçük ve bazı testçiler bunları eldivenlerle açmak için biraz zahmetli buldu. Bu kadar. Yüz kalkanı değiştirme mekanizmasını Shoei’ninkinden daha çok seviyoruz.

Arai SignetexPin
Arai Signetex

Arai SignetX Motosiklet Kaskı

Tüm kafalar eşit şekilde oluşturulmaz ve farklı büyüklükteki kubbeler herkesin bir kask satın alırken düşündüğü bir şey olsa da, farklı şekilli kafalar olmayabilir. Arai bunu düşündü ve aynı özelliklere sahip ancak farklı kafa şekillerine sahip bir çift kask sunuyor. Çoğu Amerikalı, orta oval kafa şekline sahiptir. Çoğu kask üreticisi buna hizmet ediyor, ancak yazarınız yalnızca dev bir noggin değil, aynı zamanda daha uzun oval bir şekil ile kutsanmıştı.

Bu, normal kaskların çoğunlukla alında sıcak noktalar oluşturduğu anlamına gelir, ancak Signet-X’in uzun oval şekli bundan tamamen kurtulur. Signet-X, Arai’nin elle yerleştirilmiş karmaşık dokuma kabuğuna, darbe sapması için yuvarlak kabuk şekline ve mikro-ayarlanabilir yanak pedlerine sahiptir. EMT’lerin bir motosikletçi kaza geçirdiğinde kullanması için acil durum yanak pedi çıkarma sistemi de dahil olmak üzere her yerinde çıkarılabilir dolgu var. Pinlock eklentisi ile birlikte gelir ve güvenlik için Snell M2020 sertifikasına sahiptir.

Arai Kuantum-XPin
Arai Kuantum-X

Arai KuantumX Motosiklet Kaskı

Yani, belirlediğimiz gibi, çoğu motosiklet kaskı orta oval kafa şekline hitap eder ve Arai Signet-X uzun ovali kaplar, ancak daha yuvarlak bir kafa şekliniz varsa ne yapmalısınız? Arai Helmets, Quantum-X kaskıyla sizi de korudu. Özellikler ve sertifika açısından Signet-X ile aynıdır, ancak uygun şekilde oturan bir kask çarpışma güvenliği ve konforu için anahtar olduğundan, yuvarlak başlılar buraya bakmalıdır.

Schuberth C4 Pro KarbonPin
Schuberth C4 Pro Karbon

Schuberth C4 Pro Carbon Motosiklet Kaskı

Ahh, modüler kasklar. En çok, maceralı gezici motosiklet sürücülerinin ve polis memurlarının giydiği kasklar olarak bilinir. Modüler bir kask, tam yüz kaskın güvenliği ile açık yüz kaskın rahatlığı arasındaki boşluğu kapatmaya çalışır (ki bunu TAVSİYE ETMİYORUZ). Bu, sert bir çene çubuğunun bir düğmeye basılarak yukarı kaldırılmasına izin verilerek yapılır.

Bu, durduğunuzda biraz hava almanızı veya bir iletişim cihazına ihtiyaç duymadan biriyle konuşmanızı kolaylaştırır. Schuberth C4 Pro Carbon ucuz değil, ancak değerinden yoksun olanı sessizlik ve teknolojiyle telafi ediyor. Güç katan ve ağırlığı azaltan çok yuvarlak bir karbon dış kabuğa sahiptir. Alet kullanmadan kolayca çıkarılabilen devasa bir vizörü var. Entegre bir iletişim sistemi için önceden kablolanmış olarak gelir ve bir Schuberth olduğu için, satın alabileceğiniz en sessiz kask olduğu için rüzgar gürültüsü bir sorun değildir. Pahalı bir modüler kask herkes için bir gereklilik midir? Hayır, ama kesinlikle uygun.

AGV Sportmodüler KarbonPin
AGV Sportmodüler Karbon

AGV Sportmodüler Motosiklet Kaskı

AGV’nin Sportmodular’ı piyasadaki en hafif ve en aerodinamik modüler kasklardan biridir. Bu hafiflik, çene çubuğu da dahil olmak üzere tam karbon fiber yapının kullanılmasından gelir ve kaskta kullanılan tüm metaller titanyumdur. Yüzü kapalıyken modüler bir kask gibi görünmüyor ve bu oldukça havalı.

Sportmodular 800 $ civarında ucuz değil, ancak bu para için harika bir kalkan değiştirme mekanizması, akıllı havalandırma, açılır bir güneşlik ve kutuda bir Pinlock eklentisi elde edersiniz. Sessizliğe odaklanan Schuberth’ten biraz daha gürültülü olacak, ancak bu aynı zamanda daha iyi nefes alması ve daha sıcak iklimler için daha iyi bir kapak olması anlamına geliyor.

Klim KrosPin
Klim Kros

Klim Krois Motosiklet Kaskı

Macera bisikletleri, motosiklet dünyasının İsviçre Ordusu bıçaklarıdır. Uzun mesafeli turlar için rahat ve güçlüdürler, arazide sürüşü mümkün kılmak için yeterli yerden yükseklik ve süspansiyon hareketine sahiptirler ve çoğu zaman virajlı bir kanyon yolunda oldukça kullanışlıdırlar. Bu çok yönlülük, bir motosiklet sürücüsünün kendilerini pek çok durumda bulabileceği anlamına gelir, bu nedenle buna uygun çok yönlü bir kask isteyeceksiniz.

Macera kaskına girin. Macera kaskları, yüz siperleri gibi yol odaklı kaskların özelliklerini ve yola bağlı bir kask üzerinde artırılmış hava akışı ile daha sessiz odaklı bir tasarımı paylaşır. Bir macera kaskının doğasında var olan uzlaşma, ağır kapaklara ve garip ergonomiye yol açabilir, ancak Krios, farkı bölmek için iyi bir iş çıkarır. Güçlü prepreg karbon fiber yapısı sayesinde hafiftir ve gerçekten havalı görünmezse kahrolacağız.

Shoei VFX-EVOPin
Shoei VFX-EVO

Shoei VFX-EVO Motosiklet Kaskı

Toprakta sürüş söz konusu olduğunda, sokakta sürdüğünüzden çok farklı bir kask isteyeceksiniz ve bunun birkaç nedeni var. Her şeyden önce, bir arazi motosikletindeki genel hızlar daha düşüktür, bu nedenle bir kaskta daha fazla havalandırma olması (normalde sessizlikten ödün verilmesiyle birlikte gelir) önemlidir. Kimse süper terli bir kafa istemez. İkinci olarak, yol dışında yaşamanız muhtemel olan kaza türleri, kaldırımda yaşayacağınız kazalardan çok farklıdır. Toprakta bir çarpışma ile, engebeli arazi nedeniyle başınızın ve boynunuzun daha fazla dönmesini deneyimlemeniz olasıdır, ancak daha düşük genel hızlar nedeniyle kazanın toplam enerjisi muhtemelen daha düşük olacaktır.

Bu, Bell’in MIPS veya Shoei’ gibi sistemlerin Bu yüzden Shoei VFX-EVO kir kaskı çok ilginç. Bağımsız hareket eden astara sahiptir ve maksimum darbe koruması için Shoei’nin en üst düzey AIM Plus yapısını kullanır. Kask 3.5 poundun biraz üzerinde hafiftir ve tonlarca havalandırmaya sahiptir. Ayrıca DOT ve Snell sertifikalıdır, bu da yol kullanımı için yasal olduğu anlamına gelir. Kirli miğferler kadar ucuz değil, ama o iki yıllık topluluk koleji de değildi, bu yüzden muhtemelen paraya değer.

AGVX 3000Pin
AGVX 3000

AGVX 3000 Motosiklet Kaskı

Triumph Thruxton veya Royal Enfield Continental GT gibi vintage görünümlü modern kafe yarışçıları gibi eski motosikletler de havalı. Ancak eski güvenlik ekipmanları havalı değil. Teknoloji yıllar içinde önemli ölçüde ilerledi ve mümkün olduğunca havalı görünmek için vintage görünümlü motosikletiniz için vintage görünümlü bir donanıma sahip olma dürtüsünü tamamen yaşarken, artık retro görünümü bir araya getiren bir kask alma seçeneğiniz var. modern güvenlik. Bunlardan favorimiz İtalyan AGV firmasının X3000 modeli. X3000, modern kompozit fiberglas teknolojisinden yapılmıştır ve Giacomo Agostini’nin kariyeri boyunca 15 GP şampiyonasında kazandığı klasik bir şekle sahiptir – çene çubuğunda çenesini motosikletinin yakıt deposuna hızlı bir şekilde koymasını sağlayan küçük bir kesik dahil.

Çoğu vintage görünümlü kask gibi, havalandırması ve özellikleri açısından hafiftir, ancak deri ve süet gibi kaliteli malzemeler açısından ağırdır. Sınırlı sayıda bir Agostini haraç modeli de dahil olmak üzere çeşitli renkler vardır ve diğer bazı retro görünümlü seçeneklerden daha pahalı olsa da, bankayı kırmayacak ve bir çarpışmada kafatasınızı kırmanızı önlemeye yardımcı olacaktır.

BullittPin
Bullitt

Bullit Motosiklet Kaskı

Bell’s Bullitt, muhtemelen vintage görünümlü kask çılgınlığını başlatan motosiklet kaskıdır ve nedenini görmek oldukça kolaydır. Bu yuvarlak kabuk şekli ve devasa vizör, 1960’ların yarışçısını haykırıyor ve karbon fiber de dahil olmak üzere çok çeşitli renk ve kaplama seçenekleri, muhtemelen herkes için bir Bullitt olduğu anlamına geliyor. Yine de Bullitt için her şey güneş ışığı ve gül değil.

Çoğu vintage tarzı kask gibi, gürültülüdür ve o kadar iyi havalandırmaz. Muazzam göz aralığı havalı görünüyor ancak kaskın sertliğinden uzaklaşıyor ve İngiltere’deki SHARP test organizasyonundan çok da sıcak olmayan bir yan darbe puanı bırakıyor. Bullitt, hem DOT hem de ECE sertifikalarına sahiptir.

Kask Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli kasklar 200 doların altında ile 2.000 doların üzerinde olabilir. Ne kadar harcamanız gerektiğini biliyorsanız, bu yine seçimlerinizi biraz daraltmanıza yardımcı olacaktır. Yine de, işini iyi yapacak iyi bir kask almak için kesinlikle bir tekne dolusu para harcamanız gerektiğini düşünmeyin. Üçüncüsü, bineceğiniz iklimi düşünün. Benim gibi, sıcak olan Güney Kaliforniya’da sürüyorsanız, gerçekten iyi havalandırmaya ve yardımcı olacak bir astar malzemesine sahip bir kaska öncelik vermek isteyeceksiniz. seni serin tutmak için. Daha soğuk veya daha ıslak bir yerde yaşıyorsanız, vizörünüzün sabahları buğulanmaması için Pinlock buğu önleyici eklenti ile çalışacak bir kask satın almayı düşünmelisiniz. Dördüncüsü, kaskınızın ne tür bir güvenlik sertifikası taşımasını istediğinizi düşünün.

En İyi Motosiklet Satın Alma Klavuzu

Sokak sürücüleri için bu daha az endişe vericidir ve çoğunlukla tercihe dayalıdır. Motosikletinizi sürmek için bir yarış pistine götürmeyi planlıyorsanız, neredeyse kesinlikle Snell sertifikalı bir kaska ihtiyacınız olacak ve muhtemelen güncel veya birden fazla kez güncel olmayan bir Snell sertifikasına ihtiyacınız olacak (örneğin 2020 ve 2015) . Son olarak, başınızın şeklini ve boyutunu düşünün.

Motosiklet Kasklar tek beden değildir ve ne kadar havalı görünürse görünsün yuvarlak oval bir kafanız varsa o tatlı Shoei RF-1400 sizin için çalışmayacaktır. Sürüş sırasında rahat olmak gerçekten önemlidir, çünkü bir dikkat dağınıklığı katmanını ortadan kaldırır ve motosiklet sürerken dikkatinizin dağılması, incinmek veya daha kötü olmak için iyi bir yoldur. İletişim: mail@motokuryem.com.tr & 0543 748 61 61

En İyi Motosiklet Kask S.S.S

Motosiklet Kask Doğru Boyut Nasıl Seçilir?

Bir motosiklet kaskı için kafanızı ölçmek, nasıl yapılacağını biliyorsanız ve yardıma hazır bir arkadaşınız varsa, düzgün bir şekilde yapılması nispeten basit olan şeylerden biridir. Başlamak için kafa şeklinizin ne olduğunu belirlemeniz gerekir. Bunu yapmak için arkadaşınızdan başınızın üst kısmının fotoğrafını çekmesini isteyin. Çoğu insan ara oval olarak adlandırılır, yani önden arkaya, yan yana olduğundan biraz daha uzundur. Her ikisi de hemen hemen tarif edildiği gibi olan uzun oval ve yuvarlak oval kafa şekilleri de vardır. Ardından, yumuşak bir mezura veya bir parça ip alın ve kafatasınızın en geniş kısmını elde ederken kaşlarınızın üzerinde başınızın etrafına sarın.

Bir ip kullanırsanız, bir cetvele yaslayın ve baş çevreniz olacaktır. Profesyonel ipucu: Kask üreticileri, boyutlandırma için çoğunlukla metrik ölçümler kullanır. Bu iki kritere sahip olmak bedeninizi seçmenize yardımcı olacaktır ve bu sadece kask stilini – sokak, kir, macera, pist, modüler vb. – ve gerçekten denemeyi bırakır. Mümkünse, şahsen bir kask deneyin ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Bu, endişelenmeniz gereken herhangi bir baskı noktası veya sıcak nokta olup olmadığını size bildirir; bu, yeni bir kapak için büyük paralar harcadıktan sonra öğrenmek isteyeceğiniz bir şey değildir. Kaskınız, salladığınızda başınızın üzerinde hareket edemeyecek şekilde sıkıca oturmalıdır. Çok sıkı olmamalıdır, çünkü bu, daha uzun sürüşler için onu rahatsız eder ve rahatsız edici bir kask, ihtiyacınız olmayan bir dikkat dağıtıcıdır.

Motosiklet Kask Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir motosiklet kaskının bakımı oldukça kolaydır. Yapmanız gereken ilk şey, özellikle kasklar için tasarlanmamış herhangi bir kimyasalla temizlemekten kaçınmaktır. Çoğu kask üreticisi, kaskınızın kabuğunu temizleyecekseniz ılık su ve yumuşak bir bez kullanmanız gerektiğini belirtir. Bu, bazı ölü böcekleri çıkarmadan önce yeniden nemlendirmek için o sıcak, nemli bezi kaskın üzerine koymanız gerekse bile, zamanın %99’unda tamamen yeterli olacaktır.

Bir vizörün temizlenmesi de kolaydır. Özel vizör temizleme spreyleri vardır veya yine su ve mikrofiber kullanabilirsiniz. Konu kaskınızın içini temizlemeye geldiğinde, her üreticinin kendi özel astar malzemeleri için farklı yönergeleri vardır, ancak Revzilla’daki arkadaşlarımız size sürece gerçekten sağlam bir genel bakış sunan bir video hazırladılar. Kaskımı her zaman serin ve kuru bir yerde saklamaktan hoşlanırım, sıcak bir günde giyiyorsam kurumasına ve defunk olmasına yardımcı olmak için vizör açık.

Motosiklet Kaskınızı Ne Zaman Değişmelisiniz

Motosiklet kaskınızı değiştirmeyi düşünmeniz için iki ana neden vardır. Birincisi, bir kaza geçirdiyseniz. Bir motosikletin genleşmiş polistiren veya EPS köpük astarı, aksi takdirde beyninize iletilecek olan bir çarpışma enerjisini emmek için deforme olduğu için tek kullanımlık bir üründür. Düştüğünde bir kaskın değiştirilmesini öneren bazı insanlar var, ancak düştüğünde herhangi bir nedenle içinde bir karpuz veya bowling topunuz yoksa, kabuk sağlam olduğu sürece muhtemelen sorun yok. Kaskınızı değiştirmenin ikinci nedeni yaştır. Bir kask her türlü polimer, reçine ve köpükten oluşur ve özellikle kaskınızda çok terlerseniz veya çok fazla saç ürünü kullanırsanız, bunların tümü yaşla birlikte zarar görebilir. Buradaki temel kural, kapağınızı her beş yılda bir yenisiyle değiştirmeniz gerektiğidir.

Yarım Motosiklet Kaskları Sizi Korur Mu?

Kısacası, tam bir motosiklet kaskı kadar iyi değil. Kolluk kuvvetleri tarafından minimum koruma olarak kabul edilirler, bu nedenle, bunu gerektiren eyaletlerde motosiklet kaskı yasalarını geçmenizi sağlarlar. Yüzünüzü, çenenizi ve kulaklarınızı açıkta bıraktıklarından, sundukları en iyi koruma türü kanundan korunmadır. İyi bir tam yüz motosiklet kaskı, tüm kafanızı darbe ve aşınmadan koruyacak ve etrafınızdaki dünyayı duymanızı veya görüşünüzü herhangi bir anlamlı şekilde kısıtlamayacaktır.

Listemizde önerdiğimiz kaskların neredeyse tamamı bir takım özellikleri paylaşıyor. Örneğin, piyasadaki kaskların çoğu, cırcır tarzı tokalar yerine çift d-halkalı çene kayışları kullanır. Çift d halkalı çene kayışı zamanla test edilmiştir ve bir çarpışma anında kaskınızı kafanızda sıkıca tutmak için çalışır. Ayrıca, önerdiğimiz kaskların çoğu Snell derecesini taşır. Bu yasal bir gereklilik değildir ve Snell dereceli bir kaskın ECE sertifikası taşıyan bir kasktan önemli ölçüde daha güvenli olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar vardır, ancak bunun iyi bir başlangıç ​​noktası olduğunu ve genel olarak bir kasktan daha iyi bir bahis olduğunu düşünüyoruz. yalnızca minimum yasal DOT sertifikasına sahiptir.

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp