giriş yap

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bir hesabınız yok mu?

Ücretsiz bir hesap oluşturun

Blog

En İyi Motor Kurye Kaskları 2021 - İçin: Genel Kurye

İçinde : Genel Kurye Yorumlar : 0 Yazar : akincilojistik Tarih : 28 Tem 2021

En iyi motor kurye kaskları kuryeyi oluşabilecek kazalardan koruyan kasklar denebilir. Kaza anında kafanın zarar görmesi kuryeye oldukça zarar verir. Bu nedenle kask kullanırken en iyisini tercih etmeye dikkat edilmelidir.

En İyi Motor Kurye Kaskları Hangileridir?

Motosiklet kullanan tüm sürücüler için kask en önemli aksesuardır. Çoğu sürücü kask kullanmıyor ya da kullandığı kasklar oldukça güvenliksiz. Bu durumda kişinin kendi can güvenliği için en iyi kasklardan tercih etmesi oldukça önemlidir. Kartal moto kurye kask olarak en iyi motor kurye kaskını kullanır. En iyi motor kurye kask markalarından bazılarını sıraladık:

Ls2: Türkiye içerisinde en çok tercih edilen kask modellerinden biridir. Çin’de 1991 yılından beri faaliyette olan bir firmadır. Daha sonra başka ülkelerde fabrikalar açmış ve gelişmiştir. Sharp testlerinde çoğu modeli 5 yıldız alamasa da 4 yıldıza sahip modelleri bulunmaktadır. Fiyat ve performans açısından en iyi motor kurye kaskları arasında en çok tercih edilen markadır.

En İyi Motor Kurye Kaskları
En İyi Motor Kurye Kaskları

En İyi Motor Kurye Kask Türleri

Nolan: 1972 yılından beri faaliyette olan köklü bir firmadır. Ülkemiz içerisinde orta kalitede kasklar satmaktadır. Grex markası bu firmanın alt markasıdır. İtalyan markası olan bu firmanın güvenlik testi olan sharp’ta 5 yıldıza sahip ürünü bulunmamaktadır.

Agv: 1947 yılından beri faaliyette olan bir İtalyan firmasıdır. Firmanın Sharp testinden 5 yıldız ile geçen ürünleri bulunmaktadır. Ürünlerinin fiyatları ortadan daha yüksektir. Ancak kullanan çok kişi bulunmakta ve kullanıcılar memnun olduklarını bildirmektedir. Maltepe moto kuryeleri kasklara önem verir ve profesyonel tercihlerde bulunur.

ilgini çekebilir  Moto Kurye Maaşları Ne Kadardır?

Shoei: 1960’lı yıllardan beri faaliyette olan bir Japon firmasıdır. En kaliteli kaskların üretildiği firmalardan biridir. Bu alanda düzenlenen pek çok yarışmada birincilik elde etmiştir. Ülkemizde de pek çok modeli bulunmaktadır.

Arai: 1926 yılından beri faaliyette olan Japon firması en eski firmalardandır. En pahalı kasklara sahiptir ve en iyi motor kurye kaskları arasında olabilir. Pek çok motosiklet ve Formula1 yarışçısı tarafından tercih edilmektedir. Türkiye sınırları içerisinde ucuz modelleri de satılmaktadır.

Shark: Eski yarışçıların kurduğu bir Fransız firmasıdır. Pek çok yarışta kullanılmıştır ve ödüllere sahiptir. Oldukça pahalı modelleri bulunsa da ülkemizde ucuz modelleri de satılmaktadır.

En İyi Motor Kurye Kask Çeşitleri

Tüm özellikleri verilen ve sıralanan markaların çeşitli modellerde kaskları bulunmaktadır. Moto kuryeler için en çok tercih edilen kask modelleri:

 • Shoei – X Spiril 3 ful face
 • AGV – Corsa R full face
 • Arai – QV Pro tam kapalı
 • HJC – RPHA 11 tam kapalı
 • AGV – Pista GP R
 • Shoei – NXR
 • Arai – RX7V
 • HJC – RPHA 10 Plus
 • Shark – Race R Pro Carbon
 • BELL PS Star Carbon
 • SCHUBERTH – C4 Pro Pulse modelleri

En iyi motor kurye kaskları yanında bunlardan daha ucuz kasklar da bulunmaktadır. Bu kasklar ucuz olanlara göre daha iyi ve güvenilirdir. LS2 ve Nolan bazı kask modelleri bunlar arasındadır. Kaskların fiyatları modellerine, markalarına ve güvenliklerine göre değişmektedir. Ucuz olan çoğu kaskın güvenlik sağlamayacağı bilinmelidir. Pendik moto kuryeler kask konusun da masraftan kaçınmaz, birinci  güvenli moto kuryelerimizin güvenliğidir. Can güvenliği ucuza alınmamalıdır.

Kask Takmak Neden Önemlidir?

Motosiklet kullanan her sürücünün kask takması gerekmektedir. Kask takmak sürücüyü kazada ağır darbeler almaktan koruyacaktır. Ayrıca olumsuz ve zorlu hava koşullarına karşı da kasklar koruma sağlamaktadır. Moto kuryeler bu duruma oldukça önem göstermektedir. Ancak diğer kullanıcıların yüzde 90’ı kask takmayı önemsememektedir.

ilgini çekebilir  En iyi istanbul Moto Kurye Hizmeti

Kask takmayan motosiklet sürücülerine ceza uygulanmaktadır. Ülkemizde çoğu trafik cezası sürücülerin yaptığı hatalardan caydırıcı olmak için yüksek tutulmaktadır. Kask takmayanlara da hem bu nedenle hem de can güvenliğini tehlikeye atmak gerekçesi ile ceza uygulanmaktadır.

En İyi Motor Kurye Kaskı Hayat Kurtarır
En İyi Motor Kurye Kaskı Hayat Kurtarır

Motor Kurye Kaskı Hayat Kurtarır

En iyi motor kurye kaskları kullanmak oldukça önemlidir. Çünkü moto kuryeler diğer motosiklet kullanıcılarından daha uzun süre araç kullanmaktadır. Dolayısıyla kaza riskleri oldukça fazladır. Güvenilirliği düşük bir kask kullanmak sürücünün hayatını tehlikeye sokacaktır.

Ayrıca moto kuryelerin teslimatı yetiştirmek için bazen hız yaptığı da bilinmektedir. Hız limiti geçilmediği sürece bu bir sorun oluşturmasa da hızlı sürmek dikkatsizliğe neden olabilir. Dikkati dağılan sürücünün kaza yapması kaçınılmazdır. Kask onu koruyacaktır.

Ülkemizde motosiklet kullanıcıları trafikte pek ciddiye alınmamaktadır. Bu nedenle çoğu otomobil kullanıcısı tarafından kazalara neden olunabilir. Kask takan moto kuryeler bu sayede hayati bir hasar almadan kurtulabilirler. Sürücünün can güvenliği için en iyi motor kurye kaskları kullanmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Kendi hayatına dikkat etmeyen sürücü başkalarını da tehlikeye sokabilmektedir.

Moto Kurye Arayan Firmalar 2021 Aynı Gün İstanbul Bursa Moto Kurye

Yorum bırak

Call Now ButtonKuryeyi Ara