En İyi 50cc Scooter

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Güven oluşturmak için daha küçük bir motorla başlamak, daha büyük bir şey için sigortalanmak için çok genç veya yerel bir tur atmak istiyorsanız, bugünlerde En İyi 50cc Scooterlar eskisi kadar güçsüz ve garip görünmüyor. Şu anda mevcut olan en iyi modellerden bazılarının bir listesini yaptık.

En İyi 50cc ScooterPin
En İyi 50cc Scooter

En İyi 50cc Scooter

Lexmoto Echo 50cc

Özellikler:

 • Motor: Tek Silindirli Hava Soğutmalı
 • Ağırlık: 78kg
 • Frenler: Ön Disk, Arka Kampana

Lexmoto, son birkaç yılda müşteri hizmetleri ve güvenilirliği konusunda iyi bir üne sahip, İngiltere’de giriş seviyesi, ilk kez kullanan bir marka olarak kendini kanıtlamıştır. Bu, iyi yakıt verimliliği ve iyi görünüme sahip, soyulmuş, hafif, küçük bir tur. Hava soğutmalı motor yumuşak hızlanma sağlar, oturma konumu ve amortisörler her şeyi konforlu tutar ve frenler bu fiyat kategorisi için gerçekten iyi performans gösterir. Echo 50, daha yerleşik markalarda onlarca yıldır görülen çizgiler ve eğrilere bağlı olarak çok özgün bir tasarım değil. Bu bir eleştiri değil. Şişli Kurye Pazarın neye yöneldiğine baktılar ve maksimum çekiciliğe sahip bir stil için gittiler. Şahsen bizim fincan çayımız değil, ancak incelemeler, oradaki en bütçeye En İyi 50cc Scooterdan biri hakkında gerçekten çok iyi.

Vespa Primavera 50

Özellikler:

 • Motor: 4 Zamanlı, Tek Silindirli, Hava Soğutmalı
 • Ağırlık: 115kg
 • Frenler: Ön Disk (ABS), Arka Kampana

1960’larda düşük deplasmanlı En İyi 50cc Scooter yükselişiyle kısmen itibar kazanan Vespa, modern makine mühendisliğinin tüm avantajlarından yararlanan retro tarzda makineler üretmeye devam ediyor. Bu, esasen GTS modelinin daha küçük bir versiyonudur ve o En İyi 50cc Scooter ile aynı minimal, şık çizgileri kullanır. 4 zamanlı motoru, listemizdeki diğerleri kadar hareketli değil, ancak çoğu insanın bir Vespa satın almasının nedeni bu değil. İyi yol tutuşu ve rahat bir sürüş pozisyonu ile güvenilir ve pürüzsüzdür. Küçük genel ayak izine rağmen, Primavera beklediğimizden daha iyi bir depolama alanına sahip. Listemizdeki bazı büyük modeller kadar olmasa da, spor salonuna veya süpermarkete bir gezi için kesinlikle yeterli alan var.

Kmyco 50cc

Özellikler:

 • Motor: 4 Zamanlı, Tek Silindirli, Hava Soğutmalı
 • Ağırlık: 92kg
 • Frenler: Ön Disk, Arka Kampana

Kymco’nun Avrupa’daki itibarı, kısmen BMW ve Kawasaki’nin üretimlerinin bir kısmını Kymco’nun Tayvan fabrikalarına lisanslaması sayesinde son yıllarda yükselişe geçti. Bunlar Japon muadillerine kıyasla düşük fiyatlıdır ancak tipik bir Çin motosikletinin biraz üzerinde fiyatlandırılmıştır . Kymco, iç pazar için düşük deplasmanlı scooter üretme konusunda çok fazla deneyime sahiptir ve Agility, üç En İyi 50cc Scooter modelinin en ucuzudur. Kesinlikle sade bir banliyö ama yapı kalitesi ve performansı şaşırtıcı derecede iyi. Motor özellikle sportif değil ancak yumuşak hızlanma ve kabul edilebilir güç sağlıyor. Fatih Kurye Bu, en ucuz, potansiyel olarak güvenilmez scooter’lar için namluyu kazımak istemeyen bir bütçeye sahip biri için iyi bir seçimdir. Daha fazla özelliğe ve klasik çekiciliğe sahip bir şey istiyorsanız, Kymco’nun retro esinli Like 50 modeli sizin tarzınıza daha uygun olabilir.

Piaggio NRG 50

Özellikler:

 • Motor: İki Zamanlı, Sıvı Soğutmalı, Tek Silindirli
 • Ağırlık: 95kg
 • Frenler: Ön ve Arka Disk

Bu, Piaggo’nun Yamaha’nın Aerox ve Peugeot’nun Speedfight’ının beğenisini alarak “spor scooter” kategorisine girişidir. Diğer ikisinden biraz daha ucuza geliyor ve ön ve arka disk frenleri, 13 inç jantları ve Euro4 uyumlu motoru ile fiyat noktasında çekici bir seçenek. Beşiktaş Kurye Hafif boru şeklindeki çelik çerçeve, 2 zamanlı motor ve mükemmel, düşük ağırlık merkezli oturma konumu gibi sportif duyguya yardımcı olur. Bu, Peugeot Speedfight ile Yamaha’nın sundukları arasında bir yere uyan bir parça gibi görünüyor. Bu kişisel bir tercih, ancak Speedfight kadar estetiği de tutturduğundan emin değiliz. Bu tür şeylerin peşinde olanlar için sağlam, canlı ve sportif görünümlü bir En İyi 50cc Scooter.

Peugeot Speedfight 4 50

Bu, son on yılda en popüler En İyi 50cc Scooterlardan biri oldu ve nedenini görmek kolay. Estetik çekiciliği çoğunlukla genç pazar scooterlarına yöneliktir ve bu bisikletlerin güvenilirliği ve yapım kalitesi iyi bilinmektedir. 2021 için yenilikler 13 inç jantlar, keskin stil ve renkler ve dijital LCD ekran. Euro 4 uyumlu, yakıt enjeksiyonlu motor, bu, uygun boyutta bir yakıt deposu ve deposu ile küçük, küçük bir gezinti. Oturma pozisyonu, direksiyon ve amortisörler doğru hissettiriyor; viraj almak eğlenceli ve hızlı tepki veriyor. Küçükçekmece Kurye, daha genç, daha sportif tiplere yöneliktir ve doğru görünüm ve eğlenceli bir sürüş sağlamak için iyi bir iş çıkarır.

En iyiler kategorimizde ki diğer yazıları da incelemek isteyebilirsiniz:

 1. En iyi 300cc Motosikletler
 2. En İyi Başlangıç Motosikletleri
 3. En iyi 50cc Scooter
 4. En iyi motosiklet markaları
 5. En iyi 125cc Motosikletler
 6. En iyi 250cc Motosikletler
 7. En İyi Kurye Motosikleti
 8. En İyi Motosiklet Kaskları
 9. En İyi Motosiklet Eldivenleri

Yamaha Aerox R

Özellikler:

 • Motor: İki Zamanlı, Tek Silindirli, Sıvı Soğutmalı
 • Ağırlık: 97kg
 • Frenler: Ön ve Arka Disk

Aerox R, muhtemelen bugünlerde En İyi 50cc Scooter üzerinde sahip olacağınız kadar eğlenceli. Hafif şasisi, teleskopik ön çatalları ve 13 inçlik tekerlekleri, hızlı tepki veren, kolay kullanımlı bir deneyim sunar. Yamaha, bu tür tekil fikirleri yaratmak için gereken küçük scooter departmanında deneyime sahiptir. Aerox R ucuz bir makine değil ama bakmak ve sürmek bir zevk. Etkileyici, sıvı soğutmalı motor, sorunsuz, güvenilir Yamaha performansı anlamına gelir – bu 50cc’den alabilecekleri her şeyi sıkıştırmaya çalışan bazı insanlar için önemlidir. Üstyapının yukarıya doğru kıvrılmış kuyruğunu ve genel şeklini ve karakterini beğendik. Aerox’un önceki nesillerinde arka yolcu koltuğu yoktu. Bu sefer yolcu için ayrı bir minder sağlanır.

Özellikler
Motor boyutu49cc
Motor tipiTek silindirli iki zamanlı
Çerçeve tipiBoru şeklindeki çelik beşik
Yakıt Kapasitesi7 litre
Koltuk yüksekliği828 mm
bisiklet ağırlığı97kg
Ön süspansiyonAyarlanamaz
Arka süspansiyonAyarlanamaz
Ön fren190 mm disk
Arka fren190 mm disk
Ön lastik boyutu130/60 13in
Arka lastik ebadı140/60 13in
Yamaha Aerox R
Mpg, maliyetler ve sigorta
Ortalama yakıt tüketimi73 mpg
Yıllık yol vergisi21 £
Yıllık hizmet maliyeti
Yeni fiyat2.199 £
Kullanılmış fiyat2.000 £ – 2.200 £
sigorta grubu2 / 17
Ne kadar sigortalı?
garanti süresiİki yıl sınırsız kilometre
Yamaha Aerox R
En yüksek hız ve performans
en yüksek güç3 beygir
maksimum tork2,7 ft-lb
En yüksek hız30 mil/saat
1/4 mil hızlanma
Tank aralığı131 mil
Yamaha Aerox R

Model geçmişi

1998’de tanıtıldı

Diğer sürümler

Aerox R Fiat Yamaha Çoğaltma

En İyi ScooterlarPin
En İyi Scooterlar

Sym Jet 50cc

Özellikler:

 • Motor: Tek Silindirli, 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı
 • Ağırlık: 113kg
 • Frenler: Ön Disk, Arka Kampana

Kendi ülkesi Tayvan’da neredeyse her yerde görülen bir manzara olan Sym Jet, daha küçük Çinli markalarla rekabet edebilecek, ancak Tayvan imalatının tüm ayırt edici özelliklerine sahip olacak şekilde fiyatlandırılmış, sade bir banliyödür. Eyüp Kurye Sym’in on yıldan fazla bir süre önce yakıt enjeksiyonu konusundaki ilk girişimleri bazı başlangıç ​​sorunlarına sahipti, ancak şimdiye kadar, bu En İyi 50cc Scooter için süper ekonomik bir yakıt enjeksiyon sistemi oluşturarak sanatı geliştirdiler.

Bunlar, En İyi 50cc Scooter ve güvenilirlik ekonomi için kendi sahalarında bilinir ve son on yılda Avrupa pazarı bunu yakaladı. Sym artık burada Silivri Kurye Birleşik Krallık’ta uygun bir temsile sahip ve ürünleri için uzatılmış bir garanti sunuyor. Jet’in estetiği “muhafazakar sportif” olarak tanımlanabilir. Görünüşünden dolayı muhtemelen herhangi bir ödül kazanmayacaktır, ancak iyi bir depolama alanına sahiptir ve elementlere karşı iyi bir koruma sağlar. Daha fazla Vespa’dan ilham alan bir şeyin peşindeyseniz, Sym’s Fiddle modelini inceleyin – İngiltere’de 50cc olarak da mevcuttur.

KİMLİK
Model türü Mobilet
TEMEL MSRP(ABD) $2,298.00
BayilerSYM Bayileri
Garanti 24
Sigorta
finans
MOTOR:  
Motor tipi Tek silindirli
silindirler 1
motor stroku 2 zamanlı
Soğutma Hava
Valf Yapılandırması Kamış Vana
Sıkıştırma oranı 7,2:1
marş Elektrik / Tekme
Yakıt Gereksinimleri Düzenli
Yakıt tipi Gaz / Petrol Enjeksiyonlu
BULAŞMA:  
İletim Türü Sürekli Değişken (CVT)
Birincil Tahrik (Arka Tekerlek) Kemer
TEKERLEKLER VE LASTİKLER:  
Ön Lastik (Tam Özellik) 120 / 70 – 12
Arka Lastik (Tam Özellik) 130 / 70 – 12
FRENLER:  
Ön Fren Tipi Hidrolik Disk
Arka Fren Tipi davul
TEKNİK ÖZELLİKLER:  
Dingil mesafesi (inç/mm) 50.2 / 1275
Yakıt Kapasitesi (gal/l) 1.7 / 6.3
Sym Jet 50cc

Aprilia SR 50 R

Özellikler:

 • Motor: Tek Silindirli, 4 Zamanlı, Sıvı Soğutmalı
 • Ağırlık: 108kg
 • Frenler: Ön ve Arka Disk
Özellikler
Motor boyutu49cc
Motor tipiTek silindirli iki zamanlı
Çerçeve tipiboru şeklindeki çelik
Yakıt Kapasitesi7 litre
Koltuk yüksekliği820mm
bisiklet ağırlığı90kg
Ön süspansiyonAyarlanamaz
Arka süspansiyonAyarlanamaz
Ön fren190 mm disk
Arka fren190 mm disk
Ön lastik boyutu130/60 13 inç
Arka lastik ebadı130/60 13 inç
Aprilia SR 50 R
Mpg, maliyetler ve sigorta
Ortalama yakıt tüketimi64 mpg
Yıllık yol vergisi21 £
Yıllık hizmet maliyeti
Yeni fiyat2.171 £
Kullanılmış fiyat£2.000
sigorta grubu2 / 17
garanti süresiİki yıl sınırsız kilometre
Aprilia SR 50 R
En yüksek hız ve performans
en yüksek güç4 beygir
maksimum tork1,3 ft-lb
En yüksek hız30 mil/saat
1/4 mil hızlanma
Tank aralığı115 mil
Aprilia SR 50 R

Model geçmişi

1994 – Model tanıtıldı

Diğer sürümler

Aprilia SR50 R
Aprilia SR50 R Fabrika

Aprilia, 70’li, 80’li ve 90’lı yıllardaki sportif başarısıyla uluslararası üne sahiptir. Hâlâ hafif spor bisikletler üretiyor olsalar da, son yıllarda odak noktaları daha genel hale geldi. Esenler Kurye SR 50 scooter, vizyonu ve uygulaması açısından benzersiz olduğu için eski moda Aprilia’ya benziyor. 5En İyi 50cc Scooterı pist yarış makinesiyle aynı aileye aitmiş gibi göstermek kolay değil ama burada elde edilen de bu. Bu, SR serisinin 2008’deki son büyük yeniden tasarımından çok fazla sapmaz ve entegre lamba ve göstergeleri, iyi görünen ve sizi kuru tutacak, etrafı saran bir ön kaporta ile tutar.

Piaggio Tpyhoon 50

Özellikler:

 • Motor: 4 Zamanlı, Tek Silindirli, Hava Soğutmalı
 • Ağırlık: 81kg
 • Frenler: Ön Disk, Arka Kampana

Typhoon, arkasında yaklaşık yirmi yıllık test ve yineleme bulunan bir modeldir. Bu, bir süre önce popüler hale gelen spor En İyi 50cc Scooter görünümünün ilk “sağlam” stil alternatiflerinden biridir. Bu tarz motosiklet, hızlı ve güçlü görünmeye çalışmak yerine, kalın lastikler, açıkta kalan çerçeve, geniş tekerlek açıklığı ve görünümlerini oluşturmak için negatif alan tercih etti. Büyükçekmece Kurye Bu gerçekten sevdiğimiz bir şey ve Typhoon en iyi örneklerden biri (eski Yamaha BWS ve Honda Zoomer’lar belki de diğer yarışmacılar). Rahat ve güvenilir bir sürüş sağlayan Euro 4 iki zamanlı tek silindirli, şık ve eğlenceli bir seçenektir. Koltuk altı saklama alanı burada oldukça iyi ve Typhoon, iyi bir koltuk ve En İyi 50cc Scooter ile konforlu sürüş pozisyonu ile kategorisi için rahat hissediyor.

Özellikler
Motor boyutu49cc
Motor tipiHava soğutmalı iki zamanlı, CVT şanzıman
Çerçeve tipiBoru şeklindeki çelik beşik
Yakıt Kapasitesi5.5 litre
Koltuk yüksekliği775 mm
bisiklet ağırlığı88kg
Ön süspansiyonHiçbiri
Arka süspansiyonHiçbiri
Ön fren190 mm disk, tek pistonlu kaliper
Arka fren100 mm davul
Ön lastik boyutu120/90-10
Arka lastik ebadı120/90-10
Piaggio Tpyhoon 50
Mpg, maliyetler ve sigorta
Ortalama yakıt tüketimi70 mpg
Yıllık yol vergisi21 £
Yıllık hizmet maliyeti
Yeni fiyat
Kullanılmış fiyat2.200 £
sigorta grubu2 / 17
garanti süresiİki yıl sınırsız kilometre
Piaggio Tpyhoon 50
En yüksek hız ve performans
en yüksek güç4 beygir
maksimum tork3.5 ft-lb
En yüksek hız35 mil/saat
1/4 mil hızlanma
Tank aralığı120 mil
Piaggio Tpyhoon 50

Model geçmişi

 • 1993: Model tanıtıldı. O zamandan beri sadece renk ve grafik değişiklikleri.
 • 2020: Bisiklet indirime girdi. 

Diğer sürümler

Typhoon 80 1994-1999: 50cc ile aynı, ancak daha büyük bir namluya sahip. Geleneksel 50cc/125cc sınıfları arasında yer aldığından Çatalca Kurye Birleşik Krallık’ta nadirdir, ayrıca hepsi en az 10 yaşındadır ve geleneksel En İyi 50cc Scooter istismarına maruz kalacaktır. Typhoon 50 ve Typhoon 80 ile çok şey paylaşır, ancak 125cc’ye kadar izin verilen sürücüler için uygun hava soğutmalı 123cc motora sahiptir.

En İyi 50cc Scooter Sonuç

En İyi 50cc Scooter pazarı, Bayrampaşa Kurye hem fiyat aralığı hem de çeşitlilik açısından düşündüğümüzden biraz daha fazla derinliğe sahip. Burada her bütçeye uygun bir şeyi ele aldık ve umarız düşük deplasmanlı banliyö ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulduk.

Sıkça Sorulan Sorular

50cc Scooter Maksimum Ne Kadar Hızlı

Çoğu 50cc scooter, bisikleti 30mph (48kph) maksimum hıza sınırlayan kısıtlı bir motorla gelir.  Bununla birlikte, 50cc’lik bir scooter 60mph’ye (96kph) kadar hızlarda gidebilirken, çoğu rahatça 40mph’ye (65kph) ulaşır. Motorlar, sürücülerin scooterlarını çarpmama kabiliyetinden daha uzun ömürlüdür. 50cc Çinli scooterlar nadiren kaza yapmadan 10.000 mil hıza ulaşırlar. Ayrıca Bintelli’nin yüksek kalitede olduğu farklı sınıflarda Çinli scooterlar ve haftanın internet satışı, markasız kapınıza kadar gemi var.

50cc Scooter Debriyajı Var Mı?

Manuel vites veya debriyaj yoktur ve bu nedenle sürüşleri daha kolay olarak kabul edilir.

50cc Scooter Bir Depo Yakıt ile Ne Kadar Gider

Genellikle bir mopedin yaklaşık 5 litrelik bir benzin deposu veya 1,32 galonluk bir deposu vardır. Scooter’lar 100 ila 120 mpg arasında hız alabilir, bu da bizi 132 ila 158.4 mil veya 212 ila 255 kilometre arasında bir tahmin aralığında bırakır.

Scooter ve Motosiklet Arasında ki Fark Nedir

Scooter’lar tasarım açısından mopedlere benzer , çünkü her ikisi de genellikle ‘adım adım’ bir çerçeveye sahiptir (bu, üzerine tırmandığınız bir motosiklet yerine kelimenin tam anlamıyla içine adım attığınız anlamına gelir). Geleneksel olarak, scooter’ların tabanında, sürücünün ayaklarını dinlendirebileceği bir platform da bulunur.

Scooterler Hangi Yakıtı Kullanır

Scooter’lar iki zamanlı motorlardır, yani silindirlerden benzin VE iki zamanlı yağın akmasını gerektirirler.  Benzin, patlamayı sağlamak ve sizi ileriye itmek için yanan şeydir ve yağ her şeyi yağlı tutar ve sürtünmeden kaynaklanan aşınma ve yıpranmayı önlemeye yardımcı olur.

Scooterlar Uzun Mesafe Yol Gidebilir Mi?

Scooterlar uzun mesafeler için tasarlanmamıştır . Daha sert bir süspansiyon düzenine sahip olun ve çoğunlukla arkada bir monoshock.  Ayrıca Hindistan’daki scooterların 5’6’dan büyük sürücüler için uygun olmadığını düşünüyorum.

Scooter Sürmek Motosikletden Kolay Mı

Scooterlar ve motosikletler söz konusu olduğunda, motosikletleri sürmeyi öğrenmek genellikle daha zordur, ancak daha büyük motorlara ve en yüksek hızlara sahiptir, scooterlar ise daha fazla yakıt tasarrufu sağlar, daha ucuzdur ve daha iyi manevra kabiliyetine sahiptir. Bu, scooter’ları şehir içi taşıtlar için iyi bir seçim haline getirir.

Scooter Kullanmak İçin Ehliyet Gerekir Mi

Pratik Testinizi geçtikten sonra, gücü 11kW ile sınırlı olduğu ve L plakaları olmadığı sürece 125cc’ye kadar herhangi bir makineye binme lisansına sahip olacaksınız ve bir arkada yolcu taşıyabilirsiniz.

Alınacak En İyi Scooter Hangisi

İşte satın alabileceğiniz en iyi scooterların ve yeni scooter’ınızı nasıl sigortalatabileceğinizin derlenmiş bir listesi. Honda Activa- Honda Activa’nın bir ev ismi olduğuna şüphe yok. TVS Ntorq 125, TVS Jüpiter, Honda Grace, Yamaha’nın , Aprilla SR 150, Honda Dio

Diğer Motosiklet Klavuz Yazılarımız

Motosiklet Klavuzu

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

3
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp