Motosiklet Sigorta Fiyatları Nedir?

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Motosikletlerimizi sigortalatmak yasal zorunlulukdan ziyade ayrıca gereklilikdir. Motosiklet sigorta fiyatlarını sizler için derledik.

Motosiklet Sigorta Fiyatlarının Faktörleri

Motosiklet sigortası oranınızı etkileyen bazı önemli faktörler şunlardır:

Yaş

Genel olarak, 70’li yaşlara gelene kadar yaşlandıkça oranınız düşer. İstanbul Kurye Genç sürücüler sigortacılar için en büyük riski oluşturduğundan, genellikle daha yüksek motosiklet sigortası oranları öderler. Ama yaşın her zaman tüm hikayeyi anlatmaz. Çekmeköy kuryeleri motosiklet sigortalatmanız da fiyat konusun da yardımcı olabilir. Daha yaşlı, deneyimsiz bir sürücü, motosiklet sigortası için çok daha genç, daha deneyimli bir sürücüye göre daha yüksek bir fiyat ödeyebilir.

Kullanım Sıklığı

İşe gidip gelirseniz, genellikle sıradan bir hafta sonu binicisinden daha fazlasını ödersiniz. Ayrıca, motosikletinizi iş amaçlı kullanmak, kişisel motosiklet poliçesi için uygun görülmemenize neden olabilir, bu nedenle bir iş poliçesi almanız gerekebilir.

Birçok sigortacı, oranları hesaplarken yıllık kilometreyi de dikkate alır. Ne kadar çok binerseniz, oranınız o kadar yüksek olur.

Motosiklet Sigorta Fiyatları Neye Göre Belirlenir?Pin
Motosiklet Sigorta Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Hız ve Trafik Cezası

İhlalin arabanızda mı yoksa motosikletinize mi gerçekleştiğine bakılmaksızın, aşırı hız cezası muhtemelen motosiklet sigorta maliyetinizi artıracaktır. Çoğu zamanlar, ihlaller genellikle üç yıl sonra sürüş rekorunuzdan düşer ve artık oranınızı etkilemez.

Kaza Geçmişi

Motorlu araç geçmişinizdeki herhangi bir Moto Kurye otomobil veya motosiklet kazası, muhtemelen motosiklet sigortası maliyetinizi artıracaktır. Hatalı kazalar genellikle daha maliyetlidir, ancak herhangi bir talep sigorta oranınızı olumsuz etkileyebilir.

Motosiklet Türü

Aynı sınıftaki motosikletleri karşılaştırırken, daha büyük motorlara sahip modellerin sigortalanması genellikle daha maliyetlidir, çünkü yüksek performanslı bisikletler kazalar için daha büyük bir risk oluşturur.

Motosiklet Sigortası Gerekli Mi?

Motosiklet sigortası hemen hemen her ülke de zorunludur. Sigortasız binerseniz para cezası alabilir, ehliyetiniz iptal edilebilir, dava edilebilir ve hatta hapse girebilirsiniz. Çoğu eyalet minimum miktarda sorumluluk kapsamı gerektirse de, bisikletinizi Hızlı Kurye finanse etmiyorsanız kapsamlı ve çarpışma kapsamı isteğe bağlıdır, bu durumda finansman şirketiniz bu teminatları isteyebilir. Ataşehir kuryelerimizin tüm motosikletleri sigortalıdır. Motosiklet sigortası gerekli olmasa bile, bir kazadan sorumlu olmanız durumunda bisikletinizi hasarlara ve mal varlığınıza karşı korumak için bir poliçe taşımak kritik olabilir.

Motosiklet Sigortası Neleri Kapsıyor?

Motosiklet sigortası, yoldayken veya yoldayken meydana gelebilecek aksilikleri kapsar. Bir motosiklet poliçesindeki en yaygın teminatlar şunlardır:

 • Sorumluluk: Çoğu eyalette sorumluluk kapsamı zorunludur ve diğer araçlara veya nesnelere verilen zararları, diğer sürücülerin ve yolcuların yaralanmasını ve bir kaza nedeniyle dava açarsanız davaları ödeyebilir.
 • Kapsamlı: Bisikletinizi finanse ediyorsanız veya kiralıyorsanız ve hırsızlık, vandalizm, ön cam hasarı, yangın, bir hayvana çarpma ve doğa olayları gibi kontrolünüz dışındaki olaylara karşı koruma sağlıyorsanız, genellikle kapsamlı teminat gerekir .
 • Çarpışma: Çarpışma teminatı genellikle Moto Kurye Fiyat
  • borç veren tarafından da talep edilir ve kimin hatalı olduğuna bakılmaksızın başka bir araç veya nesne ile çarpışmadan veya bisikletinizin devrilmesinden kaynaklanan hasarları karşılayabilir.
 • Sigortasız/eksik sigortalı sürücü malında bedensel yaralanma ve maddi hasar: Sigortasız sürücü (UM) ve eksik sigortalı sürücü (UIM) sigortaları, motosikletiniz sigortası olmayan veya yeterli olmayan bir sürücü tarafından hasar görmüşse, bisikletinizin onarımını veya değiştirilmesini poliçenizin sınırlarına kadar öder. kapsama. UM ve UIM teminatları, sigortasız veya sigortasız bir sürücü tarafından çarpılırsanız, poliçenizin sınırlarına kadar yaralanmalarınızı da kapsar.
 • Tıbbi ödemeler: Bu teminat, herhangi bir kaza geçirmeniz durumunda sizin ve yolcularınızın sağlık giderlerini, kusuru ne olursa olsun karşılar.

Motosiklet Sigortaları Neleri Karşılamaz?

Motosiklet sigortası poliçeleri aşağıdakileri kapsamaz:

 • Parkur günleri veya yarışmalar: Motosikletinizi yarışlarda, süreli etkinliklerde, hız testlerinde veya bir pistte kullanıyorsanız, genellikle kapsam dışında kalırsınız.
 • Ticari kullanım: Motosikletinizi iş amaçlı kullanıyorsanız, işteyken sigortalı olmayabilirsiniz. Bisikletinizi düzenli Şehirlerarası Kurye olarak iş için kullanıyorsanız (işe gidip gelme dışında), bir ticari araç sigortası poliçesi düşünün.
 • Aşınma ve yıpranma: Bisikletinizin amortismanı asla motosiklet sigortası kapsamında değildir.
Motosiklet Sigorta FiyatlarıPin
Motosiklet Sigorta Fiyatları

Motosiklet Sigortasının Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Sigortacılar çeşitli faktörleri göz önünde bulunduracaklar ve fiyatlandırmanın tümü riske giriyor: Bir kaza veya hak talebinde bulunma olasılığınız Uçak Kargo ne kadar ve bisikletinizi tamir etmenin veya değiştirmenin maliyeti ne olacak? Hızlı Kargo İşte fiyatınızı belirleyecek faktörlerden bazıları:

 • Binicilik geçmişi
 • Motosiklet türü
 • Yaş
 • Konum
 • Kapsam seçimi

Motosikletlerin Sigortaya İhtiyacı Var Mı?

Kesinlikle, bu bir zorunlu da olsa motosikletlerinizi sigortalatmanın faydası oldukça büyük.

En İyi Motosiklet Sigorta Şirketi Hangisidir?

En iyi motosiklet sigortası poliçesi , sahip olduğunuz motosikletin türü ve sürüş alışkanlıklarınız gibi özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Motosiklet Sigortam Neden Bu Kadar Pahalı?

Kim olduğunuz, nerede yaşadığınız ve ne tür bir motosiklete sahip olduğunuz, ne kadar motosiklet sigortası maliyetini etkileyen üç ana faktördür.  Daha genç, daha az deneyimli sürücüler veya yakın zamanda bir kaza geçirmiş olanlar, yıllarca kazasız sürüş deneyimine sahip sürücülerden daha fazla ödeme yapar.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

2
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp