Motosiklet Ehliyet Sınavına Nasıl Gidilir?

Son Güncelleme Tarihi: Ocak 7, 2023 tarafından Moto Kurye

Motosiklet sınavı çok önemlidir, özellikle heyecanlı motosiklet kullanıcıları için motosiklet sınavları tam bir baş belasıdır ve büyük sorun olarak görülür.

Açık yolda 2 tekerlek üzerinde, temiz havada (peki, hepimiz hayal kurabiliriz!), dünyanın tepesinde hissetmenizi sağlamak için hızla geçen rüzgarla İstanbul Kurye olmaktan daha iyi bir şey yoktur. Ancak bu noktaya gelmek için atlamanız gereken birkaç engel var.

Binebileceğiniz motosiklet türü yaşınıza ve sahip olduğunuz bisiklet ehliyetinin türüne bağlıdır. Motosiklet eğitim okulu olarak yola devam etmenize yardımcı olmak için aşağıda okumanız için bir rehber hazırladık.

50 CC Scooter

Hızlı bir şekilde yola çıkmak istiyorsanız ve 16/17 yaşındaysanız, işi 50cc’lik bir scooter yapacaktır. Tek ihtiyacınız olan, Motosiklet ehliyeti alınan geçici bir sürücü belgesi . Bir kimlik belgesine, son 3 yıla ait adreslere ve Ulusal Sigorta numaranıza ihtiyacınız olacak. Ehliyetinizi aldıktan sonra Zorunlu Temel Eğitiminizi (CBT) tamamlayabilirsiniz.

Moto kuryeler burada, Motosiklet Eğitim okulunda, Sürüş Standartları Ajansı tarafından ‘Onaylı Eğitim Kuruluşu’ olarak yetkilendirildik ve Motosiklet ehliyeti kursunuzu verebilir ve sertifikanızı (DL 196) yerinde verebiliriz . Açık yola çıkmadan Moto Kurye önce becerilerinizi mükemmelleştirebileceğiniz büyük bir eğitim sitesine erişimimiz var.

Motosiklet ehliyeti almak uygun fiyatlı bir seçenektir ve yapılması kolaydır. Motosiklet ehliyeti tamamladıktan sonra ‘L’ plakaları ile 2 yıl yollarda binebilirsiniz.

Motosiklet Ehliyet Sınavını KazanmakPin
Motosiklet Ehliyet Sınavını Kazanmak

125 CC Motosiklet

17 yaş ve üzerindeyseniz ve TCMB’niz varsa A1 ehliyetinizi alabilirsiniz. A1 ehliyeti, güç/ağırlık oranı kg başına 0,1 kw’dan fazla olmayan ve maksimum 15 bhp üreten 125cc’lik bir motosiklete kadar sürmenize izin verir. A1 ehliyetinin avantajı otoyollarda seyahat edebilmeniz, arkada yolcu taşıyabilmeniz ve ‘L’ plakalarınızı çıkarabilmenizdir!

A1 ehliyetinizi almak için öncelikle motosiklet teori sınavını geçmeniz ve tabii ki geçici ehliyetinizin olması gerekiyor. Motosiklet teori sınavına girmeniz gerekiyorsa, buradan online rezervasyon yaptırabilirsiniz .

Gerekli tüm belgelere sahipseniz ve bunlar geçerli ve güncelse, hazırsınız demektir. Motosiklet ehliyeti eğitimin de haftanın 7 günü motosiklet eğitimi veriyoruz. Sadece tarih ve saatinizi seçin ve Motosiklet ehliyeti çevrimiçi olarak ayırtın .

A1 Lisans testi Modül 1 ve Modül 2 olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Modül 1 eğitimi Harrow’daki 300 m2’lik eğitim alanımızda gerçekleştirilmektedir. Bu modül tamamen kontrol ile ilgilidir. Yavaş hız manevralarından hız manevralarına kadar çeşitli Hızlı Kurye koşullarda bisikletin iyi kontrolünü göstermelisiniz. Motosiklet ehliyeti eğitimin de, tüm zorunlu egzersizleri gerekli hızlarda tamamlayabildiğimiz 300 metrekarelik bir alanı tamamen özel olarak kullanıyoruz. Hafta sonları da DVSA sınav sitesine erişimimiz var, böylece sınava gireceğiniz asıl asfalt üzerinde pratik yapabilirsiniz.

Modül 2, çeşitli trafik koşullarında güvenli sürüş yeteneğinizi göstermeniz gereken yerdir. Motosiklet ehliyeti sınav görevlisi ile sınav 40 dakika sürecektir.

Her modül hakkında daha fazla ayrıntı ve çevrimiçi rezervasyon için lütfen web sitemize bakın . Neden bir değerlendirme rezervasyonu yapmıyorsunuz ?

A2 Motosiklet Ehliyeti

19 yaşın üzerindeyseniz, Motosiklet ehliyeti aldıysanız ve Motosiklet Teorisi Testinizi geçtiyseniz, sınırlı bir A2 sınavına girmeye hak kazanırsınız.

Bu seride çok sayıda bisiklet mevcuttur. İyi bir örnek, rahat bir sürüş pozisyonu ile bir spor bisiklet hissi veren ve onu çok yönlü bir işe gidip gelme bisikleti yapan bu Suzuki GSX 250R‘dir .

Motosiklet Ehliyet SınavıPin
Motosiklet Ehliyet Sınavı

Motosiklet Ehliyetinizi Kazanmak

19 yaşında A2 ehliyetinizi aldıktan sonra, tam motosiklet ehliyetinizi veya A Ehliyetinizi alabilmeniz için 2 yıllık bir deneyim daha kazanmanız gerekir. Bu, başka bir iki bölümlü pratik testi içerecektir.

24 yaşında veya daha büyükseniz, yalnızca motosiklet Moto Kurye Fiyat teori testinizi ve iki bölümlü pratik testinizi (Modül 1 ve Modül 2) almanız gerekir.

Yaşınız ve deneyim seviyeniz ne olursa olsun, Motosiklet Eğitiminde hayalinizi Hızlı Kargo gerçekleştirmenizi sağlamak için buradayız. İster ilk scooter’ınız olsun, ister tam motosiklet ehliyetinizi kazanın, eğlenceli ve keyifli bir zaman geçirmenizi sağlamak için buradayız. antrenman tecrübesi.

Motosiklet İleri Sürüş Eğitimi Alma

Sert aşıyı yaptıysanız ve tam motosiklet ehliyetinizi aldıysanız – aferin! Bu harika ve hak edilmiş bir başarı. Tam bir motosiklet ehliyetiniz varsa, nasıl sürüleceğini bildiğinizi biliyoruz, Uçak Kargo ancak öğrenecek daha çok şey var. Bir motosiklet eğitim okulu olarak, DVSA onaylı bir eğitmenle sürekli kişisel gelişim için kişiye özel bir yol sunan Gelişmiş Sürücü Programı sunuyoruz. Amaç, güçlü yönlerinizi geliştirmek ve yoldaki becerilerinizi geliştirmek olacaktır.

Eğitmenlerimiz arkadaş canlısı, son derece yetenekli ve Şehirlerarası Kurye süper bilgili. İlgileniyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen bizi +90 543 748 61 61 numaralı telefondan arayın.

Motosiklet ehliyeti almak ne kadar sürer?

Ortalama 2-3 ay da alabileceğiniz bir ehliyet olup. Adli sicil ve sabıka kaydınız da buna engel bir sebep yoksa 18 yaşını dolduran herkes alabilir.

Ehliyetim diğer ülkeler de geçerlimidir?

Turist olarak ziyaret ettiğiniz ülkenin yasalarıyla değişmekte olup, genellikle 60 gün için başka ülkeler de araç kullanabilirsiniz.

Motosiklet ehliyet alma ücreti nedir?

Ortalama 2,500-3,500 arasın da total bi masrafı bulunmaktadır.

Motosiklet Ehliyeti Almak İçin Gerekli Şeyler

102 11 gün, 11 saat ve 11 dakika

Motorsiklet Test Sürüşü Gerçekleştirin.

Motorsiklet Test Sürüşü GerçekleştiriPin

Öncesin de motosiklet test sürüşü gerçekleştirin ve biraz ısınmaya çalışın.

Ehliyet kursuna gidin ve ders alın

Ehliyet kursuna gidin ve ders alınPin

Profesyonel bir eğitici den ya da arkadaşınız dan motosiklet temel eğitim dersi alın.

Motosiklet sınavına girin

Motosiklet sınavına girinPin

Geriye kalan tek şey ise motosiklet sınavına girmek olacaktır. Türkiye de sınavda sorulacak sorular ve aşamalar bellidir. Sekiz çizilir, manevra kabiliyetleri test edilir. İki gün de bir bunlara bir ay alıştırma yaparsanız eğer, başarılı olacağınıza inanıyorum.

Estimated Cost: 2.500 TL

Supply:

  • 18 Yaşını doldurmuş olmanız, yasalar ve kanunlar gereği adli sicil kaydınız da uyuşturucu ya da alkol den kaynaklı herhangi bir yaptırım olmamalı ve akli dengesi yerin de olan herkes motosiklet ehliyeti alabilir.

Tools:

  • Milli Eğitim Bakanlığı
  • Trafik Polis Bölge Müdürlüğü
  • Adli Sicil ve İstatistik Müdürlüğü

Materials: 50 CC Motosikletler için normal araba ehliyeti de geçerlidir. Fakat 50 CC üstü her motosiklet için sınıflara ayrılmakla beraber. Normal olarka A2 ehliyeti alabilirsiniz.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp