Sessiz Motosiklet Egzozu Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme Tarihi: Eylül 15, 2022 tarafından merve merve

İki tür motosiklet sürücüsü vardır; motosiklet egzoz borularını gürleyen sesler çıkarmak için her şeyi yapanlar. Gürültüyü saldırganlık ve güç gösterisi olarak algılarlar. Ve daha sessiz sürücüleri sevenler ve egzoz borularını söndürmek için her şeyi yapanlar.

İkinci kategoriye giriyorsanız ve egzoz sisteminiz hala gürültü çıkarıyorsa, umutsuzca egzoz borularınızı tamamen susturmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. İstanbul Kurye Bu kılavuzda, egzozunuzu susturmak için kullanabileceğiniz kanıtlanmış 7 yöntemi bir araya getirdik.

Sessiz Motosiklet Egzozu Yapmanın 7 Yolu

Egzoz sisteminizde delik olup olmadığını kontrol edin

Motosiklet egzoz sisteminizin gürültü üretmesinin arkasındaki en büyük suçlulardan biri, içindeki deliklerin varlığında yatmaktadır.

Moto kuryeler için bu nedenle, egzoz borularınızda herhangi bir boru olup olmadığını kontrol ederek başlayın ve gürültüyü en aza indirmeye yardımcı olup olmadığını görmek için kapatın.

Sızıntılar nasıl kapatılır?

Bu genellikle büyük ölçüde keşfettiğiniz sızıntıların/deliklerin boyutuna bağlıdır:

Çoğunlukla pasın neden olduğu küçük delikler için bunları kapatmak oldukça kolay ve hızlıdır. Sızıntıyı kapatmak için çevresine biraz egzoz bandı koymanız yeterlidir.

Egzoz borularınızda daha büyük sızıntılar varsa, bunlar bisikletinizden gelen rahatsız edici sesin arkasında olabilir. Bunları düzgün bir şekilde yalıtmak için kendinizi bir yama, epoksi ve aşağıdaki talimatlarla donatmanız gerekir:

  • İş için kesmeniz gereken yamanın boyutu hakkında bir fikir edinmek için delik boyutunu ölçerek başlayın. Daha iyi kapsama sağlamak için elde ettiğiniz ölçümlere birkaç santimetre eklediğinizden emin olun.
  • Bir yamanız yoksa, bir alüminyum kutu harika bir alternatif olacaktır.
  • Sızdırmazlık için hazırlamak için şimdi onu ve egzoz borusu alanı sızıntı alanını temizleyin.
  • Epoksiyi yamaya uygulayın ve ardından deliği kapatmak için egzoz borunuza takın.
  • Yamanın yerinde kalmasını ve zamanla çıkmamasını Moto Kurye sağlamak için, sabitlemek için hortum kelepçeleri gibi ek araçlar kullanmayı düşünün.

Sızıntıları kapatmak bir çözüm sunmuyorsa, aşağıda özetlenen diğer egzoz ses geçirmezlik numaralarını deneyebilirsiniz.

Sessiz MotosikletPin
Sessiz Motosiklet

Susturucuları değiştirin

Bu, motosiklet egzoz sisteminizi ses geçirmez hale getirmenin ve bundan gelen dayanılmaz gürültüyü azaltmanın kanıtlanmış başka bir yoludur.

Susturucular, bisiklet motorunuz tarafından üretilen ses dalgalarını yansıtan ve böylece bisikletinizden çıkan gürültüyü bastıran bir dizi delikli tüp olarak tasarlanmıştır.

İkinci el bir bisikletiniz varsa, önceki sahibinin, susturucuların çıkarılması da dahil olmak üzere, üzerinde değişiklikler yapmış olma olasılığı yüksektir.

Boruları ve susturucuları değiştirmeyi deneyin ve gürültüyü Hızlı Kurye en aza indirmeye yardımcı olduğunu görün. Susturucular hazır ve oldukça uygun fiyatlıdır, bu nedenle bir tane almak sizin için bir güçlük olmayacaktır.

Daha iyi susturuculara yükseltin

Bazen kullandığınız susturucular sorun olabilir. Bu, çoğu motosikletin çok gürültülü olduğu bilinen standart mermi susturucularıyla geldiği göz önüne alındığında özellikle doğrudur.

Sesi düşük tutma konusunda standart olanlardan daha iyi performans gösterecek farklı susturucuları piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz.

Örneğin, odası motorunuzun ürettiği sesleri emmeye yardımcı olan tek veya çift odacıklı modelleri tercih edebilirsiniz.

Rezonatör susturucuları, gürültüyü düşük tutmak söz konusu olduğunda da sihir yapar. Bu modeller genellikle iç kısımda ses geçirmezlik özelliklerini önemli ölçüde artıran fiberglas yapıya sahiptir.

4. Boruları sarmayı deneyin

Motosiklet borularınızı birinin, borulardan çıkan gürültüyü en aza indirmek olduğunu biliyor muydunuz ?

Eh, kaliteli egzoz sargıları, titreşimleri ve frekansı önemli ölçüde azaltabilir. Bu da onların bisiklet egzozunuzu susturma yeteneklerini açıklıyor.

Bu sargılar titanyum gibi dayanıklı malzemelerden yapıldığından, egzoz sisteminizdeki yüksek sıcaklıklara ve ayrıca bindiğiniz zorlu koşullara iyi dayanma eğilimindedir.

Ve susturucular gibi, onlar da oldukça uygun fiyatlı. Moto Kurye Fiyat Ayrıca, bunları bisikletinize takmak için birini kiralamanız gerekmez; sadece bazı temel talimatlarla, borularınızı bir profesyonel gibi sarabilirsiniz!

Sessiz Motosiklet EgzozuPin
Sessiz Motosiklet Egzozu

5. Motosiklet egzoz susturucusuna yatırım yapın

Daha az meraklı egzoz sistemlerini tercih eden bisikletçilerin sayısındaki artış, üreticileri adından da anlaşılacağı gibi egzoz susturucuyu bulmaya yöneltti ve egzozunuzu daha sessiz hale getirdi.

Tipik bir susturucu, sadece deliği daraltmakla kalmayıp aynı zamanda daha sessiz sürüşler için egzozunuzu ses geçirmez hale getiren fiberglas kaplamaya sahiptir.

Yeni bir motosiklet egzozu satın alırken , kolayca monte edebilmeniz için egzoz borunuzun çapını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Mükemmel sessizlik, dış çapı borunuzun iç çapından daha küçük olan sessizliktir.

Yine, bir susturucuyu değiştirmek herhangi bir özel beceri Şehirlerarası Kurye gerektirmez. Sadece yerine oturtmanız gerekiyor, vidaları sıkın ve işiniz bitti!

6. Yeni borulara geçiş yapın

Yukarıdaki tüm numaralar meyve vermiyorsa, belki de geriye kalan tek seçeneğiniz motosiklet egzoz borularınızı yepyenileriyle değiştirmek.

Bisikletinizde çift egzoz sistemi varsa çapraz boru takmanızı öneririz. Bunlar, iki sistemden gelen egzoz artı sesi basitçe karıştırarak gürültüyü bastırmak için harika bir iş çıkarma eğilimindedir.

Y boru ve h boru tasarımları gibi diğer boru seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Bazı uzmanlar, yeni borularınızdan daha küçük bir çevre ile bir kapak takmanızı da tavsiye eder. Bu, boruların gürültüsünü daha da azaltmanın bir hilesidir.

Motosiklet Egzoz SusturucuPin
Motosiklet Egzoz Susturucu

ihai Karar

Daha sessiz sürüşleri tercih ediyorsanız veya sadece kolluk kuvvetlerinin dikkatini Hızlı Kargo çekmek veya gürültülü motosiklet egzoz sisteminizle komşularınızı rahatsız etmek istemiyorsanız, yukarıda özetlediğimiz hilelerin bir kombinasyonunu kullanarak onu susturabilmelisiniz.

Dayanılmaz gürültünün tek nedeni olabileceğinden, sızıntı olup olmadığını görmek için motosikletinizde basit bir inceleme yaparak başlamanızı öneririz. Uçak Kargo Sızıntı yoksa, gürültü sorununu çözen birini bulana kadar diğer ses geçirmezlik numarasını deneyebilirsiniz.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp