En iyi İnterkom

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

2022’nin en iyi motosiklet interkom iletişim ünitelerini mi arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Motosiklet İnterkom Bluetooth üniteleri, başkalarıyla konuşmak, navigasyon için sesli yol tarifleri almak, telefon aramalarını yanıtlamak veya yalnızca sürüş sırasında müzik dinlemek isteyen sürücüler için inanılmaz derecede faydalıdır. Bugün her zamankinden daha fazla seçenek var, bu nedenle mevcut en iyi birimleri bulmak için her iletişim biriminin kullanılabilirliğini, özelliklerini ve fiyatını derecelendirdik.

Üç ana kullanıma ayrılırlar: Büyük gruplar, küçük gruplar ve bütçe dostu temel bilgiler. Ek olarak, her kategori için hem Sena hem de Cardo’dan seçenekler eklemek için Dişli Kılavuzu formatımızı güncelledik. (Motosiklet İnterkom Bluetooth iletişimlerinin üreticiler arasında çalışması gerekir, ancak deneyimlerimize göre, grubunuzdaki herkesin aynı markayı kullanması en iyisidir.)

Hangisi En iyi Motosiklet İnterkomudur?

Motosiklet İnterkom Bluetooth iletişimleri en popüler ve en özellikli ürünlerimizden biridir, bu nedenle müşterilerimiz için test etmek ve sorun gidermek için sayısız saat harcıyoruz. Bunları ayrıca sokaktan patikalara kadar kişisel sürüşlerimizde kullanıyoruz ve Motosiklet de İnterkom Bluetooth kullanımı detaylı anlatımı için video çekerken bile onlara güveniyoruz. Bu incelemede bulunan iletişim birimleri, kendi kasklarımızda bulacağınız birimlerin aynısıdır, o yüzden başlayalım. 

İnterkom BlueetothKATEGORİFİYATDETAYLAR
SENA 50S/50RBüyük gruplar için en iyi Sena360 $Güçlü ağ bağlantısıHarman-Kardon ses
CARDO PACKTALK SLİM/BOLD JBLBüyük gruplar için en iyi Cardo265$İki ünite konfigürasyonu, her ikisi de ağJBL’den yükseltilmiş hoparlörler
SENA 10S/10RKüçük gruplar için en iyi Sena215$Kanıtlanmış, popüler seçeneklerDüğmeleri veya jog tekerleğini seçin
CARDO FREECOM 4X/2XKüçük gruplar için en iyi Cardo190-$245Mükemmel menzilDüşük profilli montaj
SENA SPIDER ST/RTEn iyi bütçe Sena$200 dolarKafes bağlantı özelliğiDüğme veya tekerlek kontrollerini seçin
CARDO SPİRİT/SPİRİT HDEn iyi bütçe Cardo90-135 dolarBluetooth 5.2 teknolojisiSağlam temel özellik seti
İnterkom Fiyatları ve Sınıflandırması

Sena 50S/50R Interkom

Sena’nın İnterkom Blueetoth PackTalk BOLD/Slim’e verdiği yanıtlar yeni Sena Interkom 50R ve 50S Harman-Kardon birimleridir. Bunlar ayrıca ağ bağlantısı özelliğine sahiptir ve beş mil boyunca 24 ağ birimine kadar “Açık Grup” ve “Özel Grup” ağ eşleştirmesi oluşturarak bu fikri bir adım daha ileri götürdüler. Sena interkomu ayrıca Harmon-Kardon’dan son neslin bazı eksikliklerini gideren şık yeni hoparlörler ekledi ve ardından sesli komut işleviyle hattı bitirdi. Otomatik güncellemeler, bağlantı sorunlarını önlemek için en son üretici yazılımını yerleşik tutar. 

Sena 50S/50R InterkomPin
Sena 50S/50R Interkom

Sena 50R interkom blueetoth modeli, geleneksel Sena İnterkom üç düğmeli düzenini ince bir profilde korur. 50S, dokunsal bir jog tekerleğine sahiptir, bu nedenle biraz daha büyüktür, ancak eldivenli bir elle ince ayarlamalar yapmak daha kolay olabilir. Her ikisi de büyük gruplar halinde sosyal olmayı sevenler için akıllıca seçimlerdir.

Cardo Packtalk İnterkom

Mesh teknolojisi, büyük gruplarla iletişim kuran interkom blueetoth için olmazsa olmazdır. Temel olarak, ağ, sürücülerin grubun iletişimine sorunsuz bir şekilde girip çıkmalarını sağlar ve iletişiminizin erişimini genişletmek için gruptaki diğer birimleri kullanarak üstün menzil sunar. Bu, özellikle virajlı yollarda veya arazi koşullarında faydalıdır. 

Cardo İnterkom Bluetooth PackTalk BOLD ve Slim birimleri, en üst düzey teklifleridir. İçlerindeki teknoloji aynı; tek fark, ünitenin monte edilme şeklidir. Bluetooth ünitenizi bir kasktan veya diğerinden değiştirirseniz BOLD interkomu öneririz. Aksi takdirde, daha düşük bir profil için pili ve ünitenin “beyinini” ayıran Slim’e gidin.

Cardo Packtalk İnterkomPin
Cardo Packtalk İnterkom

Her ikisi de toplam grup uzunluğu beş mil olan 15’e kadar diğer biniciyle eşleştirmeye izin verir. Standart Motosiklet interkom Bluetooth ünitelerine sahip biniciler de katılabilir, ancak ağ uyumlu değillerse menzilleri sınırlı olacaktır. Diğer özellikler arasında Doğal Ses Teknolojisi ile sözlü komutlar ve kulaklarımıza harika gelen JBL hoparlörler yer alır. 

Sena 10S/10R interkom

Tipik sürüşleriniz büyük bir grup değil de birkaç arkadaş içeriyorsa, önerimiz orta seviye bir Bluetooth interkom cihazıdır. Bu birimler, yukarıdaki büyük grup seçeneklerimiz kadar gelişmiş (veya pahalı) değildir, ancak yine de dörde kadar olan gruplar için birçok işlevsellik içerir.

Ve eğer binici arkadaşlarınız Sena interkomu kullanıyorsa, 10S ve 10R interkom cihazları 215$ civarında bir fiyata sahip olmanın yolu. Her iki modeli de kendi sürüşümüzde yoğun bir şekilde kullandık. Jog tekerleği kontrollerini seviyorsanız 10S’yi seçin veya üç düğmeli düzen ve daha ince, daha entegre bir tasarım için 10R’yi seçin.

Sena 10S/10R interkomPin
Sena 10S/10R interkom

Bluetooth 4.1, bir mil menzilde dört adede kadar sürücüyü birbirine bağlar. Ayrıca canlı akışlı müzik, FM radyo ve gürültü önleme teknolojisine sahiptirler. Sena 10S/10R interkom Bluetooth, çoğu kaska uyacak şekilde her ünitede kablolu ve bomlu bir mikrofon içerir ve her bir ünite, kaskınıza ulaşmadan iletişim cihazınızı kontrol etmek için bir gidon uzaktan kumandasıyla yükseltilebilir.

Freecom 2x/4x interkom

Cardo interkom blueetoth için en sevdiğimiz küçük grup iletişim birimimiz Freecom 4X veya yalnızca bir başka sürücü veya yolcuyla konuşmanız gerekiyorsa Freecom 2X’tir. Her iki Freecom X modeli de, 2X ile yarım mil veya 4X ile yaklaşık dörtte üçü mesafe için Bluetooth 5.2 bağlantılarına sahiptir.

Freecom 2x/4x interkomPin
Freecom 2x/4x interkom

Bluetooth 5.2, Senas interkomun da bulunan 4.2 kurulumuna göre kesinlikle bir gelişmedir. Ayrıca Cardo’nun “Canlı İnterkom” özelliği ile daha net iletişim sağlar. Bununla birlikte, 4X, 245 $ civarında Sena 10R veya 10S’den biraz daha pahalıdır. 2X, 190 dolardan daha uygun fiyatlı, ancak yalnızca bir başka birime eşleştiğini unutmayın. Jog Wheel kontrolleri ve JBL hoparlörler, Cardo’nun en yeni ürünlerini tamamlar.  

Sena Spider ST1/RT1 İnterkom

Yeni ST1 ve RT1 İnterkomları, Sena ailesinden ayrılmadan uygun fiyatlı bir iletişim cihazı isteyen sürücüler için bizim seçimlerimiz. Sena’nın diğer birçok hattı gibi kontrol düzenine göre bölünmüşler: ST1 interkomu bir jog tekerleği ve daha ince RT1’de üç düğme.

Her biri 200 dolardan, Sena’nın kadrosu bağlamında yalnızca bütçe birimleridir, bu yüzden onları ayıran gerçekten fiyatları değildir. Bunun yerine, Sena’nın iki giriş modelinin interkomlar teknolojisi sunduğu gerçeğidir. ST1 ve RT1, bütçeyi zorlamadan biniciden sürücüye iletişimin geleceğini kaskınıza almanın en iyi yoludur.

Sena Spider ST1/RT1 İnterkomPin
Sena Spider ST1/RT1 İnterkom

Kafes kullanarak büyük gruplarla kolayca eşleştirin, sınıfında lider menzil ve arama kalitesinin keyfini çıkarın. Bu ünitelerin yalnızca ağ olduğunu unutmayın, bu nedenle geleneksel bir İnterkom Bluetooth bağlantısı kullanarak diğer sürücülerle eşleştiremezsiniz. ST1 ve RT1 interkomları Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuzla eşleşecek, bu da müzik, telefon görüşmeleri ve navigasyon gibi temel özelliklerin hala mevcut olduğu anlamına geliyor.

Cardo Spirit HD İnterkomu

Cardo İnterkomu, meraklı modellerin tüm yüksek teknoloji özelliklerine ihtiyaç duymayanlar için bir çift mükemmel model çıkardı. Freecom 1+’ın yerini, düşük profilleri ve Bluetooth 5.2 bağlantısıyla bizi etkileyen bu iki dört düğmeli ünite aldı. Bu fiyat noktasında 5.2’yi görmek nadirdir, bu nedenle bu katmana yüksek kaliteli bağlantılar getirdiği için Cardo interkom hizmetlerine teşekkür ederiz.

Cardo Spirit HD İnterkomuPin
Cardo Spirit HD İnterkomu

Spirit ve Spirit HD interkom başka bir birime bağlanabilir. Bu, genellikle başka bir kişiyle seyahat edenler veya yolcunuzla bağlantı kurmak için önerilir. Burada birimler arasında küçük farklılıklar vardır. Temel Spirit interkom (90 $) çeyrek mil menzile sahipken, Spirit HD (135 $) bir milin üçte birine ulaşabilir. Ayrıca 40 mm hoparlörler ve bir FM radyo ekler. Her ikisi de müzik akışı yapabilir, telefon görüşmeleri yapabilir ve alabilir ve daha iyi ses kalitesi için yol gürültüsünü ortadan kaldırabilir. 

Bu, 2022 Bluetooth İnterkom Rehberimizi tamamlıyor. Bu alandaki hakimiyet için Sena ve Cardo interkomları arasındaki savaş, bize her tür sürücü için harika yeni Bluetooth üniteleri getirdi. Her markaya ait cihazların birbiriyle bağlantı kurabilmesi gerekse de (destekleniyorsa), en iyi deneyim için bir grupta sürüş yaparken kesinlikle eşleşen markaları öneririz. Bu kılavuzda yer alan modeller hakkında herhangi bir özel sorunuz varsa, sizi doğru yöne yönlendirecek dişli uzmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterlidir. 

İnterkom Satın Almak İçin 8 Neden

Hiç motosikletinizde bir yolcuyla birlikteyken başınızı çevirip onlara bir şey söylemek için bağırmak zorunda kaldınız mı? GPS’inizi izleyemediğiniz ve araba kullanamadığınız için bilmediğiniz bir şehirde kaç kez kayboldunuz? Peki ya tüm bu sorunları ve daha fazlasını çözmenin bir yolu olduğunu söylesek? Sizler için interkom neden satın almalıyızın 8 nedenini listeledik.

Pin
Motosiklet İnterkom Kullanım Örneği

Bir motosiklet interkom sistemi kurmak, sürüşlerinizi çok daha keyifli ve daha güvenli hale getirebilir. Binerken en sevdiğiniz müziği dinleyebilmek kadar küçük şeylerden, diğer sürücüleri tehlike konusunda uyarmak kadar büyük şeylere kadar, bu sistem harika bir yatırımdır. Bu motosiklet interkom kılavuzundaki 8 nedeni keşfetmek için okumaya devam edin.

Navigasyon

Bilmediğiniz bir şehirde bisiklet sürerken iki seçeneğiniz vardır: Bir telefona veya haritaya bakmayı deneyin veya tahminde bulunun ve dua edin. Bu, güvensiz sürüş veya çok fazla kaybolma anlamına gelir ve bunların hiçbiri bisikletinizle yeni bir yer keşfetmekten keyif almanıza yardımcı olmaz. Motosiklet interkom sistemine girin.

Kasklarınızda Sena ve Cardo interkom gibi bir intercom sistemi varsa , Google Maps’i çevirebilir, telefonunuzu kulaklığa bağlayabilir ve yuvarlayabilirsiniz. Google, siz giderken size yol tarifini dikte edecek ve trafiği izlemek ve manzaraların keyfini çıkarmak için sizi özgür bırakacaktır. Bin metre öteden yol tariflerini hatırlamaya ve sokak tabelalarını okumaya artık gerek yok.

Motosiklet Sürücüleri ve İnterkom İletişimiPin
Motosiklet Sürücüleri ve İnterkom İletişimi

Acil Servisleri Arama

Hiçbirimiz bunu düşünmekten hoşlanmayız, ancak bazen kazalar olur ve motosikletçilerin bir kazada ölme olasılığı, binek araç sürücülerinden yaklaşık altı kat daha fazladır . Bu istatistiklerden biri olmaktan kaçınmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, bir kazaya karışırsanız acil servisleri aramaktır. Ama ya telefonunuza ulaşamazsanız veya kaskınızı çıkaramazsanız?

Kaskınızda bir interkom sistemi olması, bir kaza geçirmeniz durumunda kelimenin tam anlamıyla hayatınızı kurtarabilir. Telefonunuza 911’i aramasını söyleyebilmek, sabitlenirseniz ve telefonunuza ulaşamıyorsanız size hızlı bir şekilde yardım alabilir. Cardo interkom gibi sistemler, sabitlendiğinizde veya hareket edemiyorsanız, tamamen eller serbest arama yapmanızı sağlayan sesle etkinleştirme özelliğine sahiptir.

Bir ambulansın kaza anında gelmesi on iki dakikadan fazla sürdüğünde, yedi dakika sürdüğünden iki kat daha fazla insan ölüyor . Bu beş dakika hayatınızı kurtarabilir, bu da tek başına bir motosiklet interkom sistemine yatırım yapmaya değer.

Güvenli Arkadaş Uyarıları

Motosiklet güvenliği konusunda, dikkat etmeyen bir arabanın neredeyse bir sürücüye çarptığını gördüyseniz, elinizi kaldırın. Kaç kere bağırdınız, dikkatlerini çekmeye çalıştınız? Ya bir dahaki sefere bu olursa, seni duyabilirler ve biraz daha güvende olurlarsa?

Bir grupla bisiklet sürmenin en güzel yanlarından biri, herkesin diğerlerine dikkat etmesine yardımcı olabilmesidir. Motosiklet interkomları bu işi daha da iyi hale getiriyor. Bir araba dikkat etmiyorsa, bir kavşağa giren biri varsa veya yoldan geçmek üzere bir hayvan varsa diğer sürücüleri uyarabilirsiniz. 

Bu uyarı sistemi, acil durumlardan daha fazlası için de iyidir. Başka bir sürücünün bisikletinin garip bir şey yaptığını veya hatta ışığının söndüğünü fark ederseniz, hemen onlara haber verebilirsiniz. Ayrıca, neyin yanlış olduğunu görmek için farklı şeyleri test ederken bisikletlerinin yolda yaşayabileceği sorunları teşhis etmeye yardımcı olabilirsiniz.

Müzik Dinleme

Bazı eski tarz biniciler, siz sürerken rüzgarın ıslığı ve yoldan geçen yolun sesiyle ilgilidir. Ve bu bir süreliğine güzel olsa da, sürüş sırasında ACDC’yi dinleyebilmek harika olmaz mıydı? Bir motosiklet interkom sistemi bunu sizin için gerçekleştirebilir. 

İnterkom Kulaklıkları iki yönlü iletişim sağlamanın yanı sıra bir nevi kablosuz kulaklık işlevi de görmektedir. Telefonunuzla senkronize edebilir ve müzik, podcast, sesli kitap – araba sürerken dinlemek istediğiniz her şeyi çalabilirsiniz. Cardo interkom kulaklıklar, mümkün olan en iyi dinleme deneyimine sahip olmanızı sağlamak için JBL’nin ses teknolojisini kullanır.

Yolcularla Konuşmak

Bir yolcuyla yolculuk yapmak harika bir deneyim olabilir, özellikle de yolcunuz aynı zamanda sizin için önemliyse. Sürüş sırasında, geçmekte olduğunuz komik reklam panosunu göstermek veya yol tarifini kontrol etmek için yolcunuzla konuşmak istemeniz doğaldır. Ancak tam kapalı kasklarla konuşmak zor olabilir ve motor sesi yüzünden bağırmak pek işe yaramaz.

Duymakta güçlük çekiyorsak, içgüdümüz diğer kişinin ne dediğini daha iyi duymak için başımızı çevirmektir. Ama o bir saniye için bile gözlerini yoldan ayırmak ölümcül olabilir. Bir interkom sistemi, motosikletler arasındaki iletişimi daha güvenli ve kolay hale getirmeye yardımcı olabilir.

Çağrı Alma

İster arabada ister bisiklette olun, bazen yoldayken telefonlar alıyoruz. Arabada bu aramaları cevaplamak, telefonu cevaplamak (belki direksiyondaki bir düğmeye basarak) ve telefonu hoparlöre almak meselesidir. Bisiklette, o kadar kolay değil.

Çoğu zaman, önemliyse kenara çekip bir aramayı yanıtlayabileceğiniz kesinlikle doğrudur ve bu en güvenli seçenektir. Ancak çoğu zaman aramayı hareket halindeyken yanıtlamak bizi cezbeder, bu da bir elimizi bisikletten çekmek anlamına gelir. Bunun tehlikeli olduğunu söylememize gerek yok. 

Bir motosiklet interkom sistemine sahip olmak, hareket halindeyken bu aramaları cevaplamanıza izin verebilir. Sena interkom sistemleri, yol seslerini değil, ailenizin sizi duymasını sağlayan akıllı gürültü kontrolüne sahiptir. Böylece ailen bir daha aradığında, komşuların gülleri hakkında annenin konuşmasını dinlerken bir rehinci dükkanının otoparkında oturmak zorunda değilsin.

Motosiklet İnterkom Bluetooth Nedir?

İki motosiklet kullanıcısının aynı motosiklet üzerinde iletişim kurması ve telefonunuzla veya uydu navigasyon cihazınızla bağlantı kurması için bir interkom. Bu tür bir interkom, tek bir sürücü ünitesiyle aynı özellikleri sunar, ancak buradaki ana özellik, yolcunuzla yakın mesafeden iletişim kurma yeteneğidir ve birlikte seyahat eden herhangi bir çift için mükemmeldir.

İnterkom Satın Almaya Değer Mi?

Motosiklet interkomları bir fayda mı yoksa bir dezavantaj mı? Kısa cevap basitçe şudur: Bir interkom, kullanımı aracımızın güvenli çalışmasına müdahale etmediğinde bir avantajdır .  Motosikletçiler olarak, çoğu zaman – iyi bir nedenle – dikkati dağıldığı için araba sürücülerini suçlamakta hızlıyız

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

2
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp