En İyi Moto Kurye Motosikletleri

Son Güncelleme Tarihi: Mart 9, 2022 tarafından Moto Kurye

En iyi moto kurye motosikletleri hem kuryenin güvenliği hem de teslimatın hızı açısından oldukça önemlidir. Her bütçeye uygun motosiklet bulunsa da her motosiklet kuryelik için uygun değildir.

En iyi moto kurye motosikletleri hangileridir?

Moto kuryeler çalıştıkları firmaya göre farklı maaşlar almaktadır. Firmalar kuryelerin kıyafet, sigorta ve motorlarını karşılamaktadır. Onun dışında motosiklet için yapılan her masraf kuryenin cebinden çıkacaktır. Bazı firmalarda ise kurye kendi motosikleti ile işe girer, firma sadece sigorta masraflarını karşılar. Bu durumda en iyisinden bir motosiklete sahip olmak sürücünün işine gelecektir. Kartal moto kuryeler en iyi motosikletleri kullanır.

Motosiklet fiyatları, motorun kullanım amacına, büyüklüğüne markasına göre değişiklik göstermektedir. Normal sürücüler için en iyi motosiklet değişse de en iyi moto kurye motosikletleri içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus benzin harcamasıdır. Motosikletin hacmindeki artışa bağlı olarak benzin kullanımı da artacaktır. Kurye benzin parasını cebinden ödeyeceği için en az masrafa sahip aracı tercih etmek mantıklı olacaktır.

En İyi Moto Kurye MotosikletleriPin
En İyi Moto Kurye Motosikletleri

Honda Cbf 150

Bu model 2005 – 2006 yılları arasında piyasaya sürülmüştür. Moto kuryeler tarafından en çok tercih edilen araçlardan biridir. Bu araç diğer motosikletlerden daha az benzin yakar, yedek parçaları ucuzdur ayrıca masrafı da oldukça azdır. Hala çok fazla kullanıcısı olan bir araçtır.

Haojue 135 Da

Ülkemizde çok fazla bilinmeyen ve satışı az olan bir araçtır. Ancak diğerlerine göre oldukça uygun fiyatlı ve az masraflı bir motosiklettir. Suzuki markasının üreticileri tarafından yapılan bu motosiklet özellikle çok az titreşime sahiptir. Titreşim sevmeyen kullanıcılar için en iyi moto kurye motosikletleri arasında olacaktır. Kadıköy moto kuryeleri haouje 135 gibi en iyi motosikletleri kullanır.

Honda Cb 125 F

Cbf 150 sonrası çıkan bu model diğer motosikletlerden daha az yakmaktadır. Kuryeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. En az benzin tüketen araçlardan bir tanesidir. Ayrıca ortalama bir hızda olması da çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Yamaha Ybr 125

Bahsedilen diğer motosikletler ile benzer özelliklerdedir. Kuryeler tarafından oldukça tercih edilen bir araçtır. Orta sınıfta yer alır ve maliyeti de diğerlerine oranla azdır.

Tvs Apache Rtr 150

Türkiye’de satılan ilk Hint yapımı motosiklettir. Görüntüsü diğerlerinden daha dikkat çekidir. Bahsedilen diğer araçlara göre daha teknolojik ve elektronik bir yapıdadır. Ayrıca daha az yakmaktadır. Hızı da ortalamanın biraz üzerindedir. Pendik moto kuryeleri Apache tarzın da hızlı ve son teknoloji motosikletleri kullanır.

Moto Kurye Motosikletleri

En iyi moto kurye motosikletleri kullanıcıya göre değişmektedir. Uzun yol mesafesi yapacak ya da hızlı gönderim yapan kuryeler ile en fazla 30 dakika yol yapanlar için motosikletler değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en çok kullanılan motosiklet modellerini sıraladık:

 • Honda Cbf 150
 • Haojue 135 Da
 • Honda Cb 125 F
 • Yamaha Ybr 125
 • Tvs Apache Rtr 150
 • Bajaj Pulsar 200 Ns
 • Bajaj Dominar 400
 • Honda Ncx 750
 • Honda Pcx 150
 • Yamaha X-Max 250

En çok tercih edilen motosikletler arasındandır. Bu motosikletlerin en çok tercih edilmesinin nedenleri arasında az yakması, kolay bulunması, tamirinin kolaylığı ve az masraf çıkarması bulunmaktadır. Ayrıca bazı firmalar motosiklet yerine Scooter tercih etmektedir. Tercih edilen en iyi en iyi moto kurye motosikletleri scooter modelleri:

 • Honda PCX 150
 • Honda Spacy 110
 • Yamaha X-MAX 250
 • Sym GTS 250 Evo
 • Honda NS S300 Forza
 • SYM Joymax 250
 • Modenas 110
En İyi Moto Kurye Motosikletleri 2021Pin
En İyi Moto Kurye Motosikletleri 2021

Scooterlar motosikletlere göre daha basit araçlardır. Kısa mesafede ve hafif paket taşınmasında sıkça tercih edilmektedir. Moto kuryeler firmalar bünyesinde çalışmaktadır. Bazı firmalar aracı kendi temin ederken bazıları motosikleti kendine ait kurye işe almaktadır. Bu gibi durumlarda kuryelerin kendileri için en uygun motosikleti tercih etmeleri önem taşımaktadır. Maltepe moto kuryeleri donanımlı ve son model motosikletler kullanırlar.

Moto kuryeler dışında firmalar da alanları için en uygun olan aracı tercih etmelidir. Örneğin küçük bir şehirde hizmet veren bir firmanın en hızlı motorlardan almasına gerek yoktur. Hem gereksiz masraf hem de ağırlığa neden olacaktır. En iyi moto kurye motosikletleri iş için en gerekli olandır denebilir.

Parçası zor bulunacak, sürekli, tamire gitmesi gereken ya da çok fazla benzin tüketen bir araç kullanmak kişinin zarara uğramasına neden olacaktır. Firmaların ya da kuryelerin kendiler için en doğru aracı bulmaları gerekir. Bunun için doğru ve ayrıntılı araştırma yapmak gerekecektir.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp