En İyi Motosiklet Botları

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

En iyi motosiklet botlarını merak ediyor musunuz ? Sizin için en iyi ve kullanışlı motosiklet botlarının inceledik ve detaylandırdık.

Motosiklet Botları

Motosiklet üzerindeyken giydiğiniz ekipmanlar neredeyse sürüş yeteneğiniz kadar önemlidir. Yoldayken her şey olabilir ve her türlü potansiyel olarak İstanbul Kurye tehlikeli senaryoya maruz kalırsınız. Bisikletinizi durdurmak kadar basit bir şey bile, bir motosikletiniz olduğunda doğru türde kıyafet ve teçhizat gerektirir. Ve motosiklet botları en önemli bileşenlerden biridir. İyi, kaliteli bir çift çizme ayaklarınızı ve bileklerinizi korur.

Sürüş sırasında destek bulmanıza, olası tehlikelerden korunmanıza ve bisikletinizi ve ağırlığını desteklemenize yardımcı olurlar. Sıra motosiklet kullanmaya geldiğinde basit bir çift ayakkabı veya sandalet yeterli olmayacaktır. Rahat, sağlam ve her türlü koşulda kavrayabilen botlara ihtiyacınız var. Aşırı soğuk, yağışlı hava ve yol enkazı gibi faktörlere karşı durmaları gerekiyor. Ayrıca çekiş sağlamaları ve sürüş ihtiyaçlarınızı karşılamaları gerekir. Mükemmel Moto Kurye bir çift erkek motosiklet botu arıyorsanız, bu en iyi seçeneklere göz atın.

Motosiklet Botları Metadolojimiz

Piyasadaki en iyi erkek motosiklet botlarını seçmek için kapsamlı bir araştırma metodolojisi kullandık . En iyi yarışmacıları seçmeden önce onlarca çift çizmeyi değerlendirdik. Bu ürünleri kişisel olarak test etmemiş olsak da, seçimimiz tüketici referansları, uzman incelemeleri, ilgili çevrimiçi forumlardaki tartışmalar ve otomotiv endüstrisine ilişkin kurumsal bilgimiz tarafından belirlenir.

Bazı markalar bu nişte zaten iyi kurulmuş ve ürünlerine öncelik verildi. Ancak daha az bilinen diğer markalar da değerlendirildi. Dikkate alınan ana özellikler Hızlı Kurye fiyat, koruma, rahat nefes alabilirlik, dayanıklılık ve su geçirmezlik özellikleriydi. Koruma sağlamadıkları veya binilmesi zor olan botlar derhal değerlendirmeden çıkarıldı.

İncelemelerimiz, uygulamalı testler, uzman girişi, gerçek alıcılardan gelen “kalabalığın bilgeliği” değerlendirmeleri ve kendi uzmanlığımızın bir kombinasyonu tarafından yönlendirilir. En iyi seçimleri bulmanıza yardımcı olmak için her zaman gerçek, doğru Moto Kurye Fiyat kılavuzlar sunmayı amaçlıyoruz.

En İyi Motosiklet Botlarına Örnekler

Forma Adventura Motosiklet BotuPin
Forma Adventura Motosiklet Botu

Forma Adventure Botları

Forma Adventure Botları, hem yolda hem de arazide sürüş yapan ADV sürücüleri için tasarlanmıştır. Vintage görünümlü deri tasarımıyla rahat, esnek ve koruyucudur. Özellikler arasında su geçirmez astar, çift yoğunluklu taban, TPU ekler, “kırılmaz” GH plastik tokalar, ayak bileği takviyeleri, hafızalı köpüklü yumuşak polimer dolgu ve antibakteriyel ayak tabanı bulunur. Botlar ayaklarınızı kuru tutacak ve iyi bir hareket aralığı sağlayacaktır. Şehirlerarası Kurye Tabanlar hem bisikletin içinde hem de dışında tutuş sağlarken TPU ekleri darbeyi emer. Kullanıcılar, etrafta rahatça dolaştıklarını ve içeri girmek için çok az zaman harcadıklarını veya hiç zaman almadıklarını bildirmektedir. Boyutları doğrudur ve giyip çıkarmaları kolaydır. 

Bununla birlikte, su geçirmez astar zamanla aşınmaya başlayabilir. Ayrıca kayması biraz zahmetli olabilir ve botlar bazı kot pantolonların altına sığmaz.

Harley Davidson Motosiklet BotuPin
Harley Davidson Motosiklet Botu

Harley Davidson Botları

Bir Harley-Davidson kullanıyorsanız ve şirket markalı giysiler giymeyi tercih ediyorsanız, Harley-Davidson Erkek İzci botlarına göz atın. Siyah ve kahverengi renkleri bulunan bu botlar yüzde 100 deridir ve üç kayışlı bir koşum takımına ve baldırın yan tarafında ve kauçuk tabanın alt kısmında Harley Davidson rozetine sahiptir. Binicilik ve sokak giyimi için tasarlanan kovboy tarzı botlar dayanıklı ve çok yönlüdür ve yandan fermuarlıdır, bu nedenle giymesi ve çıkarması kolaydır. Botun şaftı, kemerden yaklaşık yedi inç uzakta. Kullanıcılar rahat olduklarını, nispeten hafif olduklarını, içeri girmeleri kolay olduklarını ve kaygan yüzeylerde iyi bir çekişe sahip olduklarını bildiriyorlar. Ayrıca, yelpazenin daha ucuz ucundalar. 

Ne yazık ki, daha büyük baldırlarınız varsa, tamamen Uçak Kargo sıkıştırıldığında biraz gergin hissederler. Soğuk havalarda izolasyon için kalın çoraplar da giymeniz gerekebilir.

Alpinestars Motosiklet BotuPin
Alpinestars Motosiklet Botu

Alpinestars Web Gore-Tex Botu

Alpinestars Web Gore-Tex Boots, ayaklarınızı kuru tutmak için tasarlanmıştır. Alpinestars Web Gore-Tex nefes alabilen ve su geçirmez membrana ve konfor için akordeon esnek bölgelere sahip deri dış kabuğa sahiptirler. Diğer özellikler arasında yandan girişli bir fermuar, TPU kaydırma pedi koruması, darbeye dayanıklı parlama takviyeleri, ayak bileği disk koruması, çıkarılabilir bir EVA tabanlık, arkadan yansıtıcı ekler ve sağlam bir iç parmak kutusu bulunur. Genel olarak, bu CE sertifikalı botlar sağlam bir şekilde üretilmiştir ve mükemmel koruma sağlar. Rahattırlar, içeri girmeleri kolaydır ve ayaklarınızı sıcak ve kuru tutarlar. Aynı zamanda mükemmel gezi ve işe gidip gelme botlarıdır. 

Yine de, bazı kullanıcılar yaz aylarında biraz fazla ısındıklarından şikayet ettiler. Biraz pahalı olsalar da, koruma ve yapı kalitesine yapılan yatırıma değer.

TCX Fuel WP Motosiklet BotuPin
TCX Fuel WP Motosiklet Botu

TCX Fuel WP Botu

TCX Fuel WP Boots, vintage tarzı deri çizmelerden hoşlananlara yöneliktir. Birkaç dikiş yeri olan ve sıcak kömürlere karşı koruma sağlayan mühendis botlarından ilham alan TCX Fuel WP botlar, su geçirmez astarlı sırçalı deriden yapılmıştır. Güçlendirilmiş deri vites pedleri, çekiş için bir pabuç tabanı ve bir ayak ve topuk sayacına sahiptirler. Comfort Fit Sistemi (CFS), yastıklı arka alan, ayarlanabilir çelik tokalar, değiştirilebilir iç taban ve yan fermuar ve Velcro tutturucu içerirler. Harika uyuyorlar, iyi görünüyorlar ve giyip çıkarmaları kolaydır. Ayrıca macera botlarına kıyasla daha hafiftirler. 

Bir dezavantajı, botun üst kısmının uzun çoraplarla kaplanmadığında baldırlarınıza sürtebilmesidir. Parmak pedi de biraz hantal, bu da vites kolunun hissini etkileyebilir.

Stylmartin Roket Motosiklet BotuPin
Stylmartin Roket Motosiklet Botu

Stylmartin Roket Botu

Kullanıcılar, askeri botları andıran Stylmartin Roket Botlarının görünümüne bayılıyor. Kahverengi sırçalı deri kaplamaya ve su geçirmez astara sahiptirler. Diğer özellikler arasında ayak bileği koruması, deri vites değiştirme pedi, tokalı dantel koruyucu ve yandan girişli fermuar bulunur. Antibakteriyel tabanlık değiştirilebilir ve kauçuk taban yağa ve kaymaya karşı dayanıklıdır. Şehir gezileri ve günlük kullanım için rahattırlar. Stop lambalarında yolu iyi kavrarlar ve bağcıkları kapatan kayışlar kullanışlıdır. Sağlam koruma sağlarlar ancak aşırı hantal değildirler. 

Ne yazık ki, şiddetli yağmur yağdığında su içeri girebilir. Ayrıca, fermuar kulpları zamanla kopabilir ve ayak kontrollerini kullanmaya alışmak biraz zaman alabilir.

SIDI Kanyon Gore-Tex Motosiklet BotuPin
SIDI Kanyon Gore-Tex Motosiklet Botu

SIDI Kanyon Gore-Tex Botu

SIDI Canyon Gore-Tex Botları o kadar çok yönlüdür ki günlük işe gidip gelirken veya tur gezileri sırasında giyebilirsiniz. Tam taneli mikrofiber yapıya sahip su geçirmez bir Gore-Tex membrana sahiptirler. Kalın tabanlar titreşimleri en aza indirir ve cırcırlı iç ayak tokaları bunları ayağınıza sağlam bir şekilde yapıştırır. Diğer özellikler arasında tam uzunlukta bir iç tozluk, çıkarılabilir kemer desteği ve ayak bileği, topuk ve parmak koruması bulunur. Botlarda ayrıca deri burunlu vites fren balatası, dolgulu altlık plakası, yansıtıcı paneller ve kaymaz pabuç tipi taban bulunur. Bisikleti giymek rahattır ve kotları üzerlerine kaydırmak kolaydır. Tokaya alıştıktan sonra takıp çıkarmak çok kolay. Yükseklik, yol sürücüleri için de mükemmeldir. 

Bir dezavantajı, yaz sıcaklıklarında biraz sıcak hissetmeleridir. Ayrıca, diğer seçenekler kadar nefes alabilir değiller.

Bates 8 Motosiklet BotuPin
Bates 8 Motosiklet Botu

Bates 8 Botu

Bir çift Bates Erkek 8” Tactical Sport Side Zip erkek motosiklet botu alın ve bisikletinizin direksiyonunda kendinize güvenin ve rahat olun. Bates’in en popüler stillerinden biri olan bu botlar klasiktir ve her erkeğin modasına ya da stil anlayışına mükemmel uyum sağlar. Ancak daha da önemlisi, erkekler için bu yandan fermuarlı motosiklet botları, sürüş sırasında ihtiyacınız olan tüm özellikleri içerir. Botlar 8 inç uzunluğundadır ve kolay giyilip çıkarılması için bir yan fermuar içerir. Her bot burnu, ekstra güvenlik ve koruma sağlayan metalik olmayan bir kompozitten yapılmıştır. Genel olarak, botlar hafiftir ve ayaklarınızı ağırlaştırmaz. 

Onları aşırı yıpranmaya maruz bırakabilirsiniz – sıcak havaya, yağmura ve kara karşı dayanıklıdırlar. Ayağınıza uyum sağlayacak ve tabandaki sert doku sizi dengede tutacaktır.

Bruno Marc Motosiklet BotuPin
Bruno Marc Motosiklet Botu

Bruno Marc Botu

Bir çift Bruno Marc Erkek Motosiklet Combat Oxford Bot, şık ve erkek modasının ön saflarında yer alıyor. Ancak bu erkek botları çekici ve şık olduğu kadar Hızlı Kargo motosiklet sürücüleri için de oldukça işlevseldir. 1 inç topuk, 0,5 inç platform ve dayanıklı kauçuk taban ile bu botlar biraz kaldırma ve iyi miktarda kavrama sağlar. Savaş motosikleti botları olarak tasarlandılar, bu da yastıklı yakaları ve iç fermuar kapamalarını içerdiği anlamına geliyor. İçeride, her bir çift, soğuk havalarda ayak bileklerinizi, ayaklarınızı ve ayak parmaklarınızı güzel ve sıcak tutmak için peluş suni kürk astara sahiptir. 

Botlar, sürüş ve vites değiştirme için ideal olan esnektir. Ayaklarınızı kuru tutarlar, kaliteli kemer desteği sağlarlar, böylece botları saatlerce giyebilirsiniz ve kar, çamur ve yağmur gibi yaygın durumlara dayanabilirsiniz.

O'Neal Motosiklet BotuPin
O’Neal Motosiklet Botu

O’Neal Botu

Sokaklarda veya patikalarda patikalardan daha sık sürüyorsanız, O’Neal Erkek Yeni Logo Binici Botu mükemmel bir seçimdir. Bu erkek motosiklet botlarının tasarımında yer alan koruyucu özellikler, onları sıyrıklar, yol döküntüleri ve kaldırımdan kaynaklanan diğer sorunlarla mücadele için ideal hale getirir. Her çiftte, kaval kemiğinizi darbelere karşı korumak için enjeksiyonla kalıplanmış plastik plakalar, takviye ve destek sağlamak için metal sap ekleri ve rahat bir oturuş bulunur. Çıtçıtlı ayarlanabilir dört tokalı kapatma sistemi, bu botların en çılgın sürüşler sırasında bile herhangi bir noktada hareket etmemesini, kaymamasını veya çıkmamasını sağlar. Moto kuryeler hava fileli iç kısım sayesinde ayaklarınızı serin tutarlar, ancak aynı zamanda cömert yastıklı iç taban sayesinde oldukça rahattırlar. 

Isı ve egzozdan korunmayla ilgileniyorsanız, bu motosiklet botlarının ısı hasarına karşı koruma sağlamak için sentetik deri bir ısı kalkanı içerdiği gerçeğini seveceksiniz.

Erkek Motosiklet Botlarıyla Alakalı Seçimimiz

Adventure Bot erkek motosiklet botları bizim en iyi genel çifttir. Bu botlar su geçirmezdir ve bol miktarda koruma sağlar. Ancak, kısıtlı bir bütçeniz varsa, değer seçimimiz olan Harley-Davidson botlarına göz atın.

Erkek Motosiklet Botu Çeşitleri

SOKAK ÇİZMELERİ

Sokak botları çeşitli stil ve malzemelerle gelir. Hem bisiklet üzerinde hem de bisiklet dışında giyilmek üzere tasarlanmıştır. Bazı markalar su geçirmezdir, bu nedenle yağmurlu havalarda ayaklarınızı kuru tutarlar. Dezavantajı ise diğer bot türleri kadar koruyucu olmamalarıdır. Birçoğunda ayrıca çözülebilen ve uğraşması güç olan bağcıklar bulunur.

SPOR/PİST BOTLARI

Spor bir bisikletiniz varsa veya yüksek hızlarda sürüşü seviyorsanız, yüksek koruma özelliklerine sahip botlara ihtiyacınız var. Bu tür botlar, kontrolleri kolayca hissedip değiştirebilmeniz için tasarlanmıştır. Bazı bileşenler de değiştirilebilir, bu da eskimelerine yardımcı olur. Bununla birlikte, bu botlar bisikletin etrafında dolaşmak için en iyi seçenek değildir ve biraz pahalı olma eğilimindedir.

TUR BOTLARI

Uzun mesafeli yolculuklardan hoşlanıyorsanız, gün boyu konfor ve koruma sağlayan uygun tur botlarına ihtiyacınız vardır. Çoğu su geçirmezdir ve daha uzun ve daha kısa seçenekleri mevcuttur. Sokak botlarından daha fazla koruyucu olsalar da, palet botlarından daha az koruyucudurlar. Ayrıca, tasarım/tarzı söz konusu olduğunda çok fazla çeşitlilik yoktur.

MACERA BOTLARI

Hem yolda hem de arazide sürmekten hoşlanıyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir çift macera botuna ihtiyacınız var. Kirli botlardan daha rahattırlar, ancak kötü hava koşullarında iyi dururlar. Bu botlar iyi koruma sağlar ve bisikletin dışında oldukça rahattır. Ancak, bazı bisikletçiler stillerini beğenmiyor.

KİR BİSİKLET BOTLARI

Kir bisikletçileri, özellikle arazi koşulları için tasarlanmış botlara ihtiyaç duyar. Her şeyden önce, kir bisiklet botları ayaklarınızı, ayak bileklerinizi ve inciklerinizi korumak için tasarlanmıştır. Sağlam ve sağlamdırlar ve çeşitli stil, renk ve tasarımlara sahiptirler. Ancak, oldukça sert oldukları ve çoğu su geçirmez olmadığı için etrafta dolaşmak için rahat değiller.

Erkek Motosiklet Botu Seçmek İçin Ana Özellikler

BOY

Motosiklet botları söz konusu olduğunda boyut çok önemlidir. Çok küçüklerse kendilerini rahatsız hissedecekler ve sizi yanlış yerlere sıkıştıracaklar. Çok büyüklerse, vites değiştiriciyi düzgün hissetmeyebilirsiniz ve bunlar bisikletiniz üzerindeki kontrolünüzü etkiler. Bazıları alışma süresi gerektirebilirken, bisikletinize atlamadan önce botların doğru şekilde oturduğundan emin olun.

MALZEME

Motosiklet botları için en popüler malzemelerden biri deridir. Kalın, sırçalı deri çok koruyucudur ve suya dayanıklıdır. Bazı markalar, aşınma ve darbelere karşı koruma sağlamak için Kevlar veya termoplastik poliüretan kullanır ve bu, yarışçılar arasında popüler bir seçimdir. Gore-Tex nefes alabilir ve su geçirmezdir, bu da uzun mesafeler sürüyorsanız yardımcı olur.

KORUMA

Bazı motosiklet botları diğerlerinden daha fazla koruma sağlar. Yine de, en temel motosiklet botu bile, bir çarpma sırasında ayaklarınızı ve bileklerinizi en azından marjinal olarak koruyacak şekilde sağlam bir şekilde inşa edilmelidir. Daha az koruma yerine daha fazla korumayı tercih etmek her zaman daha iyidir.

SU YALITIMI

Bir süredir ata biniyorsanız, su geçirmez botların önemini bilirsiniz. Bazı günler yağmura yakalanıyorsunuz ve ayaklarınız ıslandığında çok kötü olabiliyor. Bazı botlar hava koşullarına karşı marjinal koruma sağlarken, diğerlerinde yüzde 100 su geçirmezlik için Gore-Tex membranlar bulunur.

HAVALANDIRMA

Botlar belirli bir miktarda hava akışı ve havalandırma sağlamalıdır, aksi takdirde ayaklarınız terler ve gerçekten ısınır, bu da rahatsız edici olabilir. Deri şaşırtıcı derecede iyi nefes alır, Gore-Tex ve benzeri malzemelerle astarlanmış botlar ise sıcak havalarda o kadar nefes alabilir olmayabilir.

En İyi Motosiklet Botu Markaları

FORMA

Merkezi Henderson, Nev.’de bulunan Forma Boots USA , macera sürüşü, tur, sokak sürüşü ve motokros dahil olmak üzere her türlü sürüş için çeşitli el yapımı motosiklet botları üretmektedir. Forma Macera Botlarına göz atmanızı öneririz .

HARLEY DAVİDSON

Dünya çapında en tanınmış motosiklet markalarından biri olan Harley-Davidson , 1903 yılında Milwaukee, Wis.’de faaliyete başladı. Şirket, motosikletlerin yanı sıra Harley-Davidson Footwear Men’s Scout gibi giyim ve botlar da dahil olmak üzere çeşitli aksesuarlar üretiyor. .

ALPİNESTARS

Asolo, İtalya’dan bir deri ustası olan Sante Mazzarolo, 1960’ların başında Alpinestars adı altında ürünler üretmeye başladı. Bugün şirket, motosiklet tutkunları için kask, bot ve diğer teçhizatı üretiyor. 

TCX

Kaliforniya merkezli TCX , 1999’dan beri faaliyet göstermektedir ve kadınlar için seçenekler de dahil olmak üzere tur, yol yarışı ve arazi maceraları için ayakkabılar üretmektedir. En iyi ürünlerden biridir.

STYLMARTİN

Bu İtalyan markası, 2007 yılında spor ayakkabı şirketi Antis’in kurucusu Antonio Binotto’nun onu yeniden canlandırmasının ardından yeniden doğdu.

Motosiklet Botlarıyla Alakalı İpuçları 

  • Motosiklet sürerken kovboy çizmelerinden kaçının. Genellikle kuru ve ıslak kaldırımda kayabilen pürüzsüz tabanları vardır.
  • Uzun bağcıklı botların en iyi ihtimalle baş belası, en kötü ihtimalle tehlikeli olabileceğini unutmayın. Çok uzunlarsa, vites kolu ve frenler de dahil olmak üzere bisikletinizin parçalarına müdahale edebilirler.
  • Botlarınızı düzgün bir şekilde koruyarak iyi çalışır durumda tutun. Çamur ve kiri temizleyin ve tuzu silin. Deriyse, ömrünü uzatmak için düzenli olarak özel bir deri bakım kremi ile temizleyin.

Motosiklet Sürmek En İyi Bot Hangisi?

İlk olarak, ne tür bir sürüş yaptığınızı belirleyin. Ardından, görev için tasarlanmış, iyi koruma sağlayan ve giymesi rahat olan bir çift çizme seçin.  Bu yazıda birçok seçeneğe yer verdik.

En Rahat Motosiklet Botu Hangisidir?

Rahat motosiklet botları tam oturmalı ve ayaklarınıza, ayak bileklerinize veya baldırlarınıza sürtünmemelidir. 
Farklı insanların farklı şekilli ayakları vardır, bu nedenle sizin için işe yarayan şey arkadaşınız için çalışmayabilir. 

Motosiklet Botlarına İhtiyacımız Var Mı?

Evet. Motosiklet botları, özellikle çarpma sırasında ayaklarınızı ve ayak bileklerinizi korur. Bir çift çürük spor ayakkabı giyerek yaşayabileceğiniz acıyı neden riske atasınız ki? 

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp