Motosiklet Sigortasının Maliyeti Ne Kadardır?

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Motosiklet sigorta maliyetleri en çok merak edilen konu. Motosiklet sigortaları hem kaza anı için hem güvenlik için önemlidir. Türkiye de ortalama motosiklet sigortası maliyeti yılda 1500 TLdir . Sigortanızın maliyeti, seçilen kapsama, sürücünün yaşına, sürüş siciline, İstanbul Kurye motosikletin kayıtlı olduğu duruma ve diğer çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Motosiklet sigortasının maliyetini en çok ne etkiler? En çok neyin fark yarattığına bakalım:

Motosiklet Sigorta OranlarıPin
Motosiklet Sigorta Oranları

Motosiklet Kullanıcısının Yaşı ve Cinsiyeti

İster 15 ister 50 yaşında olun, motosiklet sürmek heyecan vericidir, ancak sigorta maliyeti, sürüş kariyeriniz boyunca büyük ölçüde farklı olabilir. Yaş ve cinsiyet, sigortanızın maliyetinde önemli rol oynar, ancak tüm hikayeyi anlatmayabilir. Sigortaya dahil edilmiş fiyat kesintileri vardır ve maliyet genellikle 21, 35 ve 50 yaşlarına geldiğinizde düşer. Bunun ötesinde, 70’lerinize ulaşana kadar sabit kalır. Bu noktada, 70’i geçmek daha fazla kaza ve sigorta talebi gördüğünden hafif Moto Kurye bir artış görebilirsiniz.

Mutlaka motosiklet sigortanızı yaptırın.

Akıncı Moto Kurye

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yaş tüm hikayeyi anlatmaz, çünkü sürüş deneyimi genellikle seçtiğiniz sigorta şirketine bağlı olarak maliyeti etkileyebilir. Yeni bir güvenlik kursu almış 18 yaşındaki yeni bir binici , muhtemelen beş yıllık temiz sürüş deneyimine sahip 25 yaşındaki bir sürücüden daha fazla ödeme yapacaktır. Daha fazla deneyim, daha az risk anlamına gelir ve sigorta maliyetiniz bir farkı yansıtmalıdır.

Cinsiyet de sigortanızın maliyetinde önemli bir faktördür. Genelde erkekler daha fazla ödüyor. Bunun haksızlık olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, daha fazla iddia ve kazaya motosikletin sürücüsü olan erkekler neden oluyor. 2017 ölüm istatistikleri IIHS tarafından yayınlanan bir bisikletle 9 10 üzerinden ölümlerin bir motosikletin sürücüsü olarak kaza istiyor erkeklerden olduğunu göstermiştir. Yaralanma istatistikleri de bunu takip ediyor, bu nedenle sigorta talepleri ve maliyetleri genellikle erkekleri kadınlardan çok daha fazla etkiliyor.

Sürüş Kaydı

Sigorta maliyetinizi etkileyen bir sonraki faktör, otomobil sürüş rekorunuzdur. Bir arabayı nasıl sürdüğünüz, bir motosikleti nasıl sürdüğünüz ile doğrudan ilişkilidir. Moto kuryeler arabanızda veya kamyonunuzda biletleriniz veya kazalarınız mı var? Bunlar aynı eğilimleri motosiklette de göstermeniz gerektiğini gösteriyor. Bir motosiklete sahip olmanın ve sigorta ettirmenin kazancınızı nasıl etkileyeceğinden emin değilseniz, mevcut sigorta şirketinizden bir fiyat teklifi alın. Bunun ötesinde, herhangi bir ek sigorta için kullansanız da kullanmasanız da, diğer şirketlerden bir avuç fiyat teklifi alın. Paketleme politikaları size para kazandırabilir, ancak farklı bir şirketle çalışmak size en fazla parayı kazandırabilir.

Motosiklet Markası ve Modeli Sigortanızı Etkiler

Motosikletinizin ne olduğuna, güvenlik derecelerine ve ne sıklıkta sürdüğünüze bağlı olarak sigorta oranlarını yukarı veya aşağı çekmesini beklersiniz. Aynısı bir otomobil için de sigortayı değiştirdiğinizde veya yeni bir sigorta talebinde bulunduğunuzda incelenir. Sigorta teklif edildiğinde doğrulanan seçeneklerin çoğu şunlardır:

  • Motosiklet Değeri; Daha pahalı bir motosikletin sigortalanması doğal olarak daha pahalıya mal olacaktır. İster yeni ister kullanılmış olsun, motosikletin değiştirilecek değeri, sigorta oranının doğrudan belirleyicisidir. Sınırlı sürümler veya nadir bulunan eski motosikletler de ödemeyi beklediğinizden daha fazlasını ekleyebilir
  • Motor kapasitesi; Daha büyük bir deplasmanlı motor, daha yüksek bir kaza, daha fazla bilet veya daha fazla hak talebi olasılığını gösterebileceğinden, politikaya Hızlı Kurye maliyet ekleyebilir.
  • Güvenlik Derecelendirmeleri; Daha yüksek çarpışma derecesine sahip veya daha güvenli olduğu gösterilen bir motosiklet, sigorta poliçe oranını düşürmelidir. Kilitlenme önleyici fren sistemi gibi güvenlik özellikleri eklemek, politika oranını ve gerekli kapsamı azaltabilir.
  • Kilitlenme Oranı; Aynı motosiklete sahip sürüş ortaklarınızın oranınızı etkileyeceğini düşünmezsiniz, ancak yapabilirler. Motosikletler, ister modele özel isterse genel olarak türler olsun, kaza yapma olasılığı daha yüksek olarak birlikte sınıflandırılabilir. Bu olduğunda, kötü bir isim alır ve kaza yapsınlar ya da yapmasın diğer poliçe sahiplerini etkileyebilir. Çoğu motosikletin puanlarını ilk satıldığında veya ikinci el satın almayı planlıyorsanız birkaç yıl sonra yolda kontrol edebilirsiniz.
  • Hırsızlık Oranı; Hırsızlar için değerli bir hedef olan herhangi bir motosikletin sigortalanması için ek bir maliyeti olacaktır. Motosikletleri çalmak, otomobillerden çok daha kolaydır, çünkü bir kamyona, treylere ya da bir minibüse yuvarlanabilir ve kimse fark etmeden götürülebilirler.
  • Motosiklet Türü; Motosikletin türü de ne olduğuna göre poliçeye Moto Kurye Fiyat bir maliyet katmaktadır. Hafif ve hızlı olacak şekilde tasarlanan spor motosikletler, daha sık çalındıkları ve daha sık kaza yaptıkları için sigortalanması en yüksek olanlar arasındadır. Kruvazörler maliyetler açısından orta sıralarda olma eğilimindedir, ancak maliyeti artırabilecek daha büyük motor hacmi seçenekleri vardır. Touring motosikletleri, daha büyük motorlara sahip olmalarına rağmen, sigortalanması en ucuz olanlardır. Daha az çalınırlar ve daha az kaza yaparlar, bu nedenle bunlara sahip olma ve sigortalama riski en iyi seçeneklerden biri olmaya devam etmektedir.

Motosiklet Sigorta Oranını Artıran Diğer Etkenler

Kredi ve teminat seçimi, sigorta oranınızı etkileyebilecek iki şeydir. Zayıf kredi, pervasız veya zayıf karar vermeyi gösterebilir. Buna karşılık, yüksek bir kredi notu, seçimlerinizde temkinli bir birey olduğunuzu gösterebilir. Kredinin ötesinde, teminat seçimi poliçe fiyatına önemli bir miktar ekleyebilir. Ağır sigorta kapsamı, sigorta fiyatını ikiye veya üçe katlayabilir. Tüm seçeneklere dikkatlice baktığınızdan ve kendinizi rahat hissettiğiniz ve gerekli olduğunu düşündüğünüzü seçtiğinizden emin olun.

Motosiklet Sigorta YaptırmakPin
Motosiklet Sigorta Yaptırmak

Motosiklet Sigorta Oranını Nasıl Düşürebilirsiniz?

Sigorta oranlarınızı artırabilecek tüm faktörleri okuduktan sonra, Hızlı Kargo kulağa sadece kıyamet ve kasvet gibi gelebilir. Oranlarınızı düşürebilecek ve lehinize çalışabilecek şeyler var:

  • Motosiklet güvenlik dersi almak; İster yeni bir binici olun, ister deneyimli bir emektar olun, sigorta ücretiniz bir güvenlik kursundan yararlanabilir. Mevcut veya Şehirlerarası Kurye potansiyel sigorta şirketinizle bir kursun indirim yapıp yapmayacağını veya ücretinizi düşürüp düşürmediğini kontrol edin. Tüm kurslar geçerli olmayabilir, bu nedenle ayrıntıları kontrol ettiğinizden emin olun.
  • Üretici Sahipleri Grupları; Gibi sahipleri grubu vardır Harley-Davidson Owners Group (veya kısaca HOG) üyeleri için özel indirim sunan 42 eyalette sigorta ile bu işin. Marka elçilerine yardım eden tek üretici de HD değil. Bir sonraki motosikletiniz için alışveriş yaparken nelerin mevcut olduğunu kontrol edin.
  • Politika paketleme; Mevcut sigorta sağlayıcınız, mevcut poliçe seçeneklerinize bir motosiklet eklemek için ekstra indirim sunabilir. Neyin mevcut olduğunu anlamak için doğrudan yerel sigorta acentenizle veya sağlayıcınızdan bir temsilciyle çalışın.

Şirket derecelendirmeleri, teklifler ve en iyi kapsamı seçmeye ilişkin ipuçları gibi motosiklet sigortası hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, 2022 İçin Motosiklet Sigortası Uçak Kargo Rehberimizi ziyaret edin.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp