En İyi 7 Dizel Motosiklet

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Motorcu dünyasının dört yapraklı yoncaları gibi, en iyi dizel motosikletleri bulmak fevkalade zordur ve gerçekten bir puan alan az sayıdaki arasında el üstünde tutulur. Ve hibrit güç aktarma organları ve elektrikli motosikletler hızla norm haline geldikçe, dizel motosikletler tartışmalı bir şekilde, bir gün onları yalnızca bir otomotiv müzesinde camın arkasında belirsizliğe doğru kaymaya devam edecek .

Tabii ki, para dizel motosikletlerin birçok çekiciliğinden sadece biridir, oysa en iyi dizel motosikletler ayrıca yenilmez yapı, olağanüstü menzil ve muazzam tork sunar. Bu, başlı başına bir güvenilirlik damgası olarak hizmet etmesi gereken askeri araçlar olarak birincil kullanımlarından dolayı küçük değil.

Dizel Motosikletler Var MıPin
Dizel Motosikletler Var Mı

Dizel Motosikletler

Konseptin neden hiçbir zaman başarılı olamadığına gelince, bunun temel nedeni arzu edilen bir güç-ağırlık oranı sağlayan dizel motorların çok zor ve elden çıkarılmasının pahalı olmasıdır. Sonuç olarak, benzin yakan muadilleri veya modern elektrikli motosikletler , endüstri standartları olmaya devam ediyor. Yine de, yıllar içinde kendilerine saygın bir yer edinmeyi başaran birkaç ve gururlu dizel motosikleti kutluyoruz. Her dizel motosiklet , hem farklılık hem de dayanıklılık açısından tarihteki yerini almıştır . Bu nedenle, En İyi 7 Dizel Motosikleti sunuyoruz.

En iyi dizel Motosikletler nelerdirPin
En iyi dizel Motosikletler nelerdir
  • Dizel motorlar, benzinli motosikletlere göre daha yavaş ve daha durgun olmalarıyla ünlüdür. 
  • Dizel motosikletler de şehir sokaklarında performansta geri kalıyor.
  • Dizel motorlar, benzinli motorlara göre daha fazla tork üretir ancak devir sayısı daha düşüktür.
  • Dizel motorlu bir motosikletin iyi bir tork elde etmek için özel mühendislik de gereklidir. 
  • Dizel motorlar, birkaç büyük oranlı şanzıman dişlisinden oluştuğundan, çalışması için çok fazla alana ihtiyaç duyar.
  • Şanzıman, karter kadar büyük olacak ve ayrıca yüksek performanslı bir dizel motosiklet almak için çok para harcamanız gerekecek.
Royal Taurus Dizel MotosikletPin
Royal Taurus Dizel Motosiklet

Royal Taurus Dizel Motosiklet

Tüm zamanların en tanınmış dizel motosikleti olarak kabul edilen Royal Enfield Taurus, klasik bir estetiği güvenilir 325cc dört zamanlı hava soğutmalı dizel motorla birleştiriyor. Bu orta sınıf dizel motosiklet aslında ticari olarak üretilecek birkaç dizel motosiklet arasındaydı ve 1993’ten 2001’e kadar giden bir çalışma ile (marjinal) dizel motosiklet çılgınlığının yüksekliğine denk geldi. Öncelikle Avrupa ülkelerinde satılan bu dizel motosiklet, kısmen aşırı hantal olmayan bir güç-ağırlık oranı sayesinde yıllar içinde kendisine saygın bir kült kazandı. Royal Enfield Taurus Yeterince açık artırma yapın ve bu dizel motosikleti bugüne kadar bulabilirsiniz.

Yakıt kapasitesi: 15 litre Azami
hız: 65 km
Maksimum Güç:6,9 PS @3600 rpm
Maksimum Tork: 15,0 Nm @2500 rpm
Ağırlık: 196 kg (boş)
Royal Taurus Dizel
Hayes M1030 Dizel MotosikletPin
Hayes M1030 Dizel Motosiklet

Hayes M1030

“Askeri” kelimesi, Hayes M1030’un ortalama dizel bisikletin üzerinde bir kesim olduğuna dair ilk ipucunuz olmalıdır. Kawasaki KLR640’tan üretilen ve ten rengi tonlarda giyilen bu güvenilir dizel motosiklet, 670cc sıvı soğutmalı motorla donatılmıştır. 90mph’lik en yüksek hızlarla, bisiklet kesinlikle etkileyici, ancak dizel motosiklet haline gelmesinin nedeni bu değil. Ordunun M1030 hakkında çok sevdiği şey, çok yönlülüğüydü. Daha da önemlisi, bisiklet biyodizel, benzin, kamyon dizeli ve beş çeşit jet yakıtı ile çalışabilmek için tescilli teknolojiyi kullandı. Bir seri üretim modeli tartışıldı ama asla hayata geçirilmedi, yani bu bebeklerden birini puanlamak için doğrudan üreticiye gitmeniz gerekiyor. Sana mal olmasını bekle.

En yüksek hız; 90 mil

Sommer Dizel 462 Dizel MotosikletPin
Sommer Dizel 462 Dizel Motosiklet

Sommer Dizel 462

Daha önce sözü edilen Royal Enfield’ın durdurulan parçalarından Sommer Diesel 462 geldi. Almanya’da el yapımı ve doğrudan Avrupa pazarını hedefleyen bu dizel motosiklet, 11 hp ve 20 ft’lik bir güç için iyi olan 462cc tek silindirli 4 zamanlı bir motor kullanıyordu. -lb tork. Bu beygir gücü sayısı önemli olmaktan uzak olsa da, bisiklet her galondan 117 mil hızla çıkarak gerçekten etkileyici bir kilometre yapıyor, bu da her dolu depo için 300 mil anlamına geliyor. Bu, bu dizel motosikleti ülkenin her yerine götürebileceğiniz ve yakıttan tonlarca tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir, maksimum 65 mil hıza aldırış etmemenize izin verir. Doğrusu, ancak, bariz nedenlerden dolayı daha çok bir şehir bisikleti. Ayrıca dört vitesli bir kayış tahriki ve şanzıman da mevcuttur.

Yakıt kapasitesi: 13,50 litre
Azami hız: 99,0 km/sa (61,5 mph)
Maks Güç: 11,00 HP (8,0 kW) @ 3500 RPM
Maks Tork: 26,25 Nm @ 2000 RPM
Ağırlık: 165,0 kg (kuru)
Sommer Dizel 462 Motosiklet

Hero Motocorp

Hero MotoCorp RNT, tasarım açısından pek bir şey sunmasa da, kompakt scooter, diğer dizel motosikletlerde muhtemelen bulamayacağınız bir verimlilik ve kullanışlılık düzeyi sağlıyor. Bunun nedeni, aslında hem 1,3 hp elektrik motoru hem de şaşırtıcı derecede zorlu 13,5 hp ve 26 ft-lbs tork üreten 150cc dizel motorla donatılmış bir dizel-elektrikli hibrit olmasıdır. Bir turbo özelliği ve bol miktarda bagaj alanı ekleyin ve beklediğinizden daha fazla güce sahip düpedüz işlevsel bir dizel motosiklet elde edin. Oh, ve bu dizel bisikletin motorunun bir jeneratör olarak ikiye katlandığından bahsetmiş miydik? Şimdi geliyorsun.

Yakıt kapasitesi 6 litre Azami
hız: 70 km/s
Maks Güç: 13,5 bg @ 4000 dev/dak
Maks Tork: 35 Nm @ 1600 dev/dak
Ağırlık: 136 kg
Hero Motocorp Dizel Motosiklet
Track T800CDI Dizel MotosikletPin
Track T800CDI Dizel Motosiklet

Track T800CDI Motosiklet

Track T-800CDI sadece uzun mesafelerde takdire şayan bir dayanıklılık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bunu yaparken düpedüz şık ve modern görünür. Yamaha Super Tenere’ye çarpıcı bir benzerlik gösteren bu üst düzey dizel motosiklet, turboşarjlı 3 silindirli motorundan 45 hp’ye kadar ve 78 ft-libre tork üretiyor ve motosikleti 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında bir sürede çıkarıyor. Buna Brembo frenler, uzun mesafeli süspansiyon, kafes çerçeve ve dik, ergonomik duruş eşlik ediyor. Bugüne kadar sadece 50 adet satıldı ve bir tanesine takılmak sizi yaklaşık 25K çalıştıracak. Dizel motosiklet koleksiyonunuza eklemek için kendinizinkini oluşturmak istemeniz durumunda, planların da satılık olduğunu belirtmekte fayda var.

Yakıt kapasitesi: 22,5 litre Azami
hız: 110 mil /sa
Maksimum Güç:33/45 kW/bhp @ 3.000 ila 4.500 dev/dak
Maksimum Tork: 1800 dev/dak’da 100 Nm
Ağırlık: 225 kg (kuru)
Track T-800CDI Dizel Motosiklet
Neander Turbo Dizel MotosikletPin
Neander Turbo Dizel Motosiklet

Neander Turbo Dizel Motosiklet

Bayanlar baylar, sadece 133K’ya, şimdiye kadar yapılmış en iyi dizel motosikletlerden biri olan Neander Turbo Diesel’i kendiniz alabilirsiniz . Yatırımınızın karşılığında, karşılıklı olarak birbirine geçmiş iki krank miline sahip paralel çift silindirli turbo dizel motora erişim elde edersiniz. Bu motor, 112 hp ve eşit derecede etkileyici 133 ft-libre tork sağlıyor. Ama hepsi bu değil. Konfor ve kontrolün sağlanması, 650 libre ağırlığındaki ikiz çatallı, dörtlü ağır bir gövdedir. Dizel motosiklet ayrıca çift teleskopik çatal, Brembo frenler ve 6 vitesli kaset şanzıman ile donatılmıştır. Bu dizel motorlu motosiklet, en yüksek yakıt kilometre performansını sağlamaz, ancak bunun dışında, yüksek performanslı bir makine canavarıdır.

Yakıt kapasitesi:14 litre
Azami hız: 220.0 km/sa
Maksimum Güç: 112.00 HP (81.8 kW) @ 4200 RPM
Maksimum Tork: 214.00 Nm @ 2600 RPM
Ağırlık: 295 kg (kuru)
Neander Turbo Dizel Motosiklet
Star Twin Thunderstar Dizel MotosikletPin
Star Twin Thunderstar Dizel Motosiklet

Star Twin Thunderstar

Tekerlekli sarı bir ceket gibi, Star Twin Thunder Star 1200 TDI sarı/siyah bir renk ve ciddi bir hız sergiliyor. 1,2 litrelik 3 silindirli turbo dizel motorundan 180 beygirlik devasa bir tork ve 250 ft-lbs tork bekliyoruz. En iyi dizel motosikleti daha da Thunder Twin , üst raf süspansiyonu, karbon tekerlekler, performans frenleri ve 95 mpg’lik müthiş yakıt ekonomisidir. Bu çarpıcı dizel motosikletin prototipi 2005 yılında piyasaya sürüldü ve ne yazık ki motosiklet hiçbir zaman tam üretim durumuna ulaşmadı. Bununla birlikte, şimdiye kadar tasarlanmış en iyi dizel motosikletlerden biri olmaya devam ediyor.

Yakıt kapasitesi: 18 litre
Azami hız: 70 mph
Ağırlık: 205 kg
Star Twin Thunderstar Dizel Motosiklet

Dizel Motosikletler Hala Var Mı?

18 Temmuz 2005 Dizel motosiklet kavramı pek çok insanın aklına gelmedi – en azından pek çoğu uzun süredir düşünmedi çünkü motosiklette zengin bir yüzyıllık yeniliğe rağmen, sadece bir avuç dizel motosiklet var oldu ve çok yakın zamana kadar, hepsi ticari araçlardı – engebeli ve uzak bölgelerde şüpheli kalitede yakıtta büyük ekonomi elde etmek için tasarlanmış bisikletler ve dizel iki tekerleklilerin performans iddiası olmadığını söyledi. 

Hepimizin bildiği gibi, dizel teknolojisi son zamanlarda çok yol kat etti ve şimdi bujisiz motor, düşük emisyonları, iyi güç çıkışı ve düşük tüketimi sayesinde bir rönesans vaat ediyor. Piyasada hala eski tip dizel motosikletler olsa da, şu anda sadece bir modern üretim dizel motosiklet var, bisiklet Kawasaki KLR650’ye dayanıyor ve askeri amaçlar için kullanılıyor.

Neden Dizel Motosikletler Yok?

Benzinli motorlar ateşleme için bujiye güvenirken, dizel motorlar, yanma için basınçlı havanın ısısına dayanan sıkıştırma ateşlemesini kullanır. Motosikletlerdeki dizel motorların hiç havalanmamasının bir başka nedeni de çok ağır olmalarıdır.

Dizel Motosikletler Daha Az Yakıt Mı Kullanır?

Dizel motorlar, benzinli motorlara kıyasla karşılaştırılabilir çıktılar sağlamak için daha fazla yakıt hacmine ihtiyaç duyar. Dizel motorlar, bu nedenle, daha küçük bir benzin yakıtlı motorun sağlayabileceği yakıt tasarrufunu bile ortadan kaldıracaktır. Bununla birlikte, dizel bisikletler, galon başına çok fazla mil sunacak şekilde tasarlanmıştır.
Sadece bir avuç dizel motosiklet üretildi, bu bisikletlerin pahalı olmasının nedenlerinden biri. Dizel bir bisikleti benzinli bir bisiklete kıyasla yapmak için gereken mühendislik özellikleri nedeniyle üretim maliyetleri de engelleyicidir.

Dizel Motosiklet Nedir?

Dizel motosikletler, yakıtla çalışan motorlarla doymuş bir pazarda nadirdir.  Dizel motorlar, etkileyici bir güvenilirlik sunarken, yıkılmaz, güçlü ve çalıştırması ucuz olduklarından, avantajlarından da yoksun değildirler.  Bu profesyonellere rağmen, dizel motorlar hiçbir zaman popülerlik kazanmadı.
Saygın bir güç-ağırlık oranı sağlayacak kadar hafif bir dizel motor üretmek için özel ve pahalı mühendislik gerekir. Bu nedenle, benzinle çalışan iki tekerlek, motosiklet segmentine hakim olmaya devam ediyor.  Nadir olmalarına rağmen, zamana yenik düşmüş birkaç dizel motosiklet satın alabilirsiniz

Ayrıca bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp