Motosiklet Kaskınızın Buğulanmasını Nasıl Önleriz?

Son Güncelleme Tarihi: Ocak 7, 2023 tarafından Moto Kurye

Birçok nedenden dolayı motosiklet kaskının buğulanması yaygındır, ancak aşırı sis görüş alanını engelleyebilir ve bu da ölümcül olabilir. Bu senaryo, yağışlı mevsimlerin yanı sıra soğuk mevsimlerde de yaygındır ve motosikletçiler arasında önemli bir güvenlik sorunudur. Günümüzün birçok motosiklet kaskında, bazen etkili olabilen buğu önleyici bir teknolojiye rastlayabilirsiniz, ancak buğuyu tamamen ortadan kaldıracağının garantisi yoktur. 

Motosiklet Kask Buğulanması ÇözümPin
Motosiklet Kask Buğulanması Çözüm

Aslında üreticiler çoğu zaman çene korumasının içinde biriken havayı hızla atmak için havalandırmaya güvenirler, ancak bu bir yan ürün olarak Motosiklet kaskınızın buğulanmasına bırakabilir. Bugünkü blogda, motosiklet kaskının buğusun da ki içindeki sis oluşumunu tamamen ortadan kaldıracak etkili çözüm ve teknikleri tartışacağız. Nasıl olduğunu öğrenmek için daha fazla okumaya devam edin.

Motosiklet Kaskı Neden Buğulanıyor

Motosiklet Kaskı neden buğulanıyor? Motosiklet kaskının buğulanması, esas olarak kaskın içi ile dışı arasında oluşan sıcaklık farkıyla bağlantılı bir olgudur. Bu, özellikle soğuk havalarda veya çevre sıcaklığı ile kapalı bir kaskın içindeki sıcaklık arasındaki farkın önemli olduğu yağışlı mevsimlerde yaygındır. Sonuç olarak, motosiklet kaskı içindeki küçük Motosiklet kaskınızın buğulanma damlacıkları fark edilir. Çoğu zaman motosiklet kaskı dışarıdan buğulandığını da gözlemleyebilirsiniz, bu normalde havadaki nem oranı kaskınızın içine göre yüksek olduğunda olur. Ancak her iki durumda da Motosiklet kaskınızın buğulanmasını ortadan kaldırmanın çözümü aynıdır. Her yıl binicinin kaskından net bir şekilde görememesinden kaynaklanan binlerce ve binlerce kaza rapor edilmiştir. Ayrıca, bu tür kazalar genellikle sürücülerin sorumluluğundadır ve kazanın trajik bir ölüm içermesi durumunda hapis cezasına bile yol açabilir.

Kaskınız Buğulanırsa Yapılması Gerekenler

Kışlar sert; Sürüş sırasında sizi sıcak tutmak için özel motosiklet donanımına ve ekipmanına ihtiyacınız var. Ancak çoğu zaman en önemli donanımı ihmal ederiz. Kaskınız sadece çarpmanız durumunda başınızı korumakla kalmaz, aynı zamanda kış aylarında da sıcak tutar. Ancak bariz zorluklar nedeniyle, pek çok sürücünün Motosiklet kaskınızın buğulanmasına ve bir sonraki sürüş sezonu için koruduğunu görüyoruz. Ama Motosiklet kaskınızın buğulanmasından endişe etmeden tüm yıl boyunca motosikletinizi sürebilseydiniz güzel olmaz mıydı? Sıkı denemeler ve testlerden sonra nihayet kaskınızın buğulanmasını önlemeye yardımcı olabilecek teknikler bulduk. Bunlar aşağıdaki gibidir:

1. Kaskın altına yün takmak

Kış aylarında motosiklet gezilerinizde yünler her zaman size eşlik etmelidir. Bununla birlikte, hiçbir şekilde hafife alınmaması gereken önemli bir husus, işlevsel tasarımlarıdır. Uzun süre motosiklet kaskının altına takıldığından, her zaman iyi bir nefes alabilirliği garanti etmek için yüksek kaliteli malzemeye sahip modelleri öneriyoruz. Aynı zamanda, soğuk havalarda kullanılabilecekleri için her türlü Motosiklet kaskınızın buğulanmasını emebilecek kapasitede olmalıdırlar.

Tavsiye : Yün ve pamuğun karıştırılmasıyla yapılan yünler bu gibi durumlar için idealdir.

2. Ekler

ekleri, altına ek bir buğu önleyici lensi sabitlemenizi sağlayan iki pimden oluşur. Bu çift katman, iki cam arasındaki hava contaları sayesinde Motosiklet Kaskının buğulanmasını önler. Ancak Motosiklet Kaskınınız da pim ekleri yoksa, buğu önleyici lens ile donatılmış yeni bir Pinlock vizör satın alabilir veya üzerine iki delik açarak Motosiklet Kaskı değiştirebilirsiniz. Bu iki delik, buğu önleyici Motosiklet Kaskının iki pim ile yerleştirildiği sol ve sağdaki orijinal Motosiklet Kaskı açılmalıdır. Araştırmamıza göre bu teknik, uzun vadede kaskın buğulanmasını önlemenin en iyi yoludur. Bununla birlikte, iç vizör dış vizörle aynı boyutta olmadığı için Motosiklet Kaskının kenarlarına yakın bir yerde bir miktar sis birikebilir. Ancak görüş alanında herhangi bir tıkanıklık olasılığı nadirdir.

Motosiklet Kask BuğulanmasıPin
Motosiklet Kask Buğulanması

3. Diş önleyici filmler

Birçok motosikletçi, Motosiklet kaskınızın buğulanmasını sis birikmesini önlemek için şeffaf bir filme güvenir, bu aslında harika bir fikirdir. Vizörün iç paneli, Motosiklet kaskınızın buğulanmasına önleyebilen buğu önleyici bir film ile kaplanabilir. Motosiklet Kaskınınn buğu önleyici film yoksa, çevrimiçi olarak sipariş edebilir ve ellerinizle vizörün içine uygulayabilirsiniz. Dış kalkan ve buğu önleyici film arasında hava kabarcığı kalmaması gerektiğinden, burada sabırlı ve dikkatli çalışmanız önemlidir.

4. Nefes deflektörleri

Bildiğiniz gibi ısınan hava yükselir . Entegre bir nefes deflektörü ile nefesinizi aşağı ve Motosiklet Kaskının uzağa yönlendirebilirsiniz. Bu tür deflektörler genellikle en yeni motosiklet kasklarına entegre edilmiştir ve eğer öyle değillerse, bunları kendiniz takabilirsiniz. Elbette, kaskınıza bağlı olarak ideal bir boyut bulmanız gerekecek, bu nedenle özel bir mağazayı ziyaret etmek iyi bir fikir olacaktır (Çeneye yakın bir yerde kolayca sabitlenebilecek olanı arayın).

5. Buğu önleyici sprey

Araştırmamızda, buğu önleyici spreyin işlevselliğini, vizörü buğulanmaya karşı korumanın iyi ve ucuz bir yolunu da bulduk. Hava deflektörlerinin Motosiklet kaskınızın buğulanmasına tamamen önlemesi mümkün olmayacağından, buğu önleyici sprey ile hava deflektörlerinin bir kombinasyonu bu soruna mükemmel bir çözüm olabilir. İyi buğu önleyici spreyler, Amazon’da 10 doların altında (nakliye masrafları dahil) mevcuttur. Bu spreylerin işlevselliği, Motosiklet kaskınızın buğulanmasına camın geniş bir alanına yayılmasını sağlayarak sürücünün görüş alanında minimum engeli garanti eder.
Tavsiye : Buğu önleyici spreyi kullanmadan önce vizörün içini yumuşak pamuklu bir bezle temizlediğinizden emin olun.

6. Ev ürünleri

Ticari pazar, motosiklet aksesuarları söz konusu olduğunda pahalı ürünlerle doludur. Ancak biraz tasarruf etmek istiyorsanız, her ev dolabında kolayca bulunabilen ve Motosiklet Kaskının buğulanmasını önleyebilecek birçok ürün var. Örneğin çamaşır yıkarken kullandığımız kumaş deterjanı, Motosiklet Kaskının şeffaf bir film oluşturarak onu su geçirmez hale getirir. Böylece Motosiklet Kaskının biriken su damlacıkları kayarak size kristal berraklığında bir görüş sağlar. Dilimlenmiş bir patatesi Motosiklet Kaskının nazikçe sürmek, öncekine benzer bir etki yaratır ve genellikle daha uzun sürer. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olun, aşırı ovmak vizörü süt gibi yapabilir ve görüşünüzü daha da bulanıklaştırabilir.

Tavsiye : Eldiven giyerken bile vizörü ellerinizle temizlemekten kaçının; bu sadece sisten çok daha kötü olan rahatsız edici Motosiklet kaskınızın buğulanma izleri bırakır. Ellerinizle ovmadan gerçekten yapamıyorsanız, durup basit bir kağıt havlu kullanmak en iyisidir.

Motosiklet Kaskının Buğulanmasını ÖnlemekPin
Motosiklet Kaskının Buğulanmasını Önlemek

Motosiklet Kask Buğulanması Sonuç

Doğru aksesuar seti ile kışın bile sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Sadece bir yün giymeyi unutmayın; bu, kış aylarında başınızı sıcak tutacak ve aşırı Motosiklet Kaskının emecektir. İkinci olarak, sisli bir camla sürüş yapmadığınızdan ekstra emin olmanızı sağlayacak ekleri satın aldığınızdan emin olun. Ve unutmayın, her şey başarısız olursa, bardağınızı biraz açarak biraz hava girmesine izin verin!   Bu gönderiyle Motosiklet Kaskının buğulanmasına biraz ışık tutabildiğimizi ve önerilen çözümlerimizin Motosiklet Kaskının buğulanmasını önleyeceğini umuyoruz. Buğu önleyici spreyi kendiniz nasıl yapacağınıza dair tekniklerinizi bize anlatabilirsiniz. Cevabınızı şimdiden merak ediyoruz.


Motosiklet Klavuzu

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

3
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp