En İyi 7 Motosiklet Hırsızlık Zinciri

Son Güncelleme Tarihi: Ekim 1, 2022 tarafından Moto Kurye

Bir motosikletin sahibi için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu sadece bisikletin finansal değeri değil, aynı zamanda manevi değeridir – turların hatıraları ve modifikasyonlara harcanan zaman ve para. Bir suçun kurbanı olmak korkunç bir duygudur ve daha sonra polisle irtibat kurmaktan sigorta şirketlerine kadar çözmeniz gereken çok şey vardır. Bu yüzden güvenliği gündeminizin en üstüne koymanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Motosiklet Kesilmez Zincirleri

Motosiklet kesilmez zincirleri, bisikletinizin güvenliğini artırmanın sadece bir yoludur. Motosiklet Kesilmez Zincirler, bisikleti bıraktığınız yerden çıkarmayı zorlaştırarak çalınma riskini azaltır. Kaliteli bir ürün bulmaya odaklanırsanız, bunların genellikle oldukça etkili olduğunu göreceksiniz – özellikle de izleyiciler ve disk kilitleri gibi diğer motosiklet güvenlik yöntemleriyle birleştirildiğinde . Daha da iyisi, nispeten ucuz olabilirler. Bu makale, aracınız için doğru seçeneği bulmanıza yardımcı olmak için piyasadaki en iyi motosiklet güvenlik zincirlerinden bazılarını içermektedir.

Motosiklet Zincir: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ne arayacağınızı bildiğinizde kaliteli bir güvenlik zinciri bulmak kolaydır. Aşağıdakiler dahil, zincirin işini yapma olasılığını artırabilecek veya azaltabilecek çeşitli yönler vardır:

  • Zincir uzunluğu. Güvenlik zinciriniz ideal olarak bisikletinizi takmaya devam ederken mümkün olduğu kadar kısa olmalıdır. Bunun nedeni, gevşekliğin potansiyel bir hırsızın bağlantıların etrafında cıvata kesiciler bulmasını kolaylaştırabilmesidir.
  • Bağlantı çapı. Bağlantı çapı 16 mm ve en az 10 mm olan bir zincir almaya çalışın. Bu kalınlık, olası bir suçlunun kırılmaya zorlamasını önleyebilir, ancak unutmayın: çap ne kadar büyükse, ürün o kadar ağır olur.
  • Malzemeler. Paslanmaya karşı dayanıklı bir malzemeden yapılmış bir zincir satın alın, böylece birkaç sağanak yağıştan sonra yenisiyle değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bazen magnezyum veya titanyum ile birleştirilen çelik güçlüdür ve paslanmaz.

Kaliteli bir zincir, bisikletinizi emniyete almanın en güvenilir yollarından biridir ve diğer koruma ve hırsızlık caydırma biçimleriyle birlikte kullanımı kolaydır. Aslında, belirli motosiklet güvenlik cihazlarının kullanılması , belirli sigorta sağlayıcıları ile motosiklet sigorta priminizde indirime neden olabilir.

En İyi Motosiklet Zincirleri

Aşağıda, ihtiyaçlarınıza uygun bir seçenek seçebilmeniz için en iyi dokuz motosiklet zincir kilidinin kullanışlı bir özetini sağladık.

Almax İmmobilizer Serisi V Zincir

Bisikletinizin hiçbir yere gitmediğine dair tam bir güvence mi istiyorsunuz? O zaman Almax’tan Series V EXTREME’i düşünün. Her biri 1 kg ağırlığa sahip 22 metrelik devasa halkalara sahip zincirin hareket ettirilmesi zordur, cıvatayla kesilmesi imkansızdır ve testere ile kesme ve kaldırma saldırılarına karşı dayanıklıdır. Tek başına veya zincire ve/veya zemin çapasına uyacak şekilde özel olarak yapılmış Squire SS80CS Stronghold Lock ile satın alınabilir. Asma kilit, alaşımlı çelik ve bordan yapılmıştır ve elementleri dışarıda tutmak için koruyucu bir kapakla birlikte gelir. Üreticiler bu asma kilide o kadar güveniyorlar ki 10 yıl garanti veriyorlar.

Ana Özellikler

Almax, zincirlerini kaplamak için elektroforetik bir işlem kullanır; bu, testlerin çinko kaplamadan (birçok rakip marka tarafından kullanılan) üstün olduğunu göstermiştir. Ancak şüphesiz V Serisinin en iyi özelliği ağırlığıdır – uzunluğa bağlı olarak 16kg veya 20kg. Geçen bir suçlu, güçlü zinciri değiştirmeyi denediğinde kesinlikle tekrar düşünecektir.

Ana faydalar

Stronghold Lock, inanılmaz derecede sert bir malzeme olan bordan yapılmış 16 mm’lik bir kelepçeye ve bir Mauer A440 R1 Core’a sahiptir. Bu, zincirin gücüyle birlikte modeli hırsızlar için zorlu bir rakip haline getiriyor. Kilidin yüksek bir fiyat etiketi olabilir, ancak eşleşmesi gereken kimlik bilgilerine sahiptir.

BikeTrac Zinciri

Şık ve basit BikeTrac’ın 10 mm takviyeli zinciri, Thatcham Kategori 3 onaylı olan ilk özelliğidir. 1,2 m ve 1,4 m olmak üzere iki uzunlukta mevcuttur ve bir tutma çantası ve sabitleme kayışı, a, anahtarlı ABUS disk kilidi ve anahtar kodu arabası, kilit hatırlatıcısı ve binici eldivenleri gibi bir dizi başka güzellikle birlikte gelir. İyi üretilmiş güvenlik cihazı, gönül rahatlığı, taşınabilirlik ve basitlik sunar. Her özelliğin tasarımları sade ve pratiktir, pazardaki belirli modellerin cesur markalaşmasından hoşlanmayan herkes için uygundur.

Ana Özellikler

Listemizdeki bazı büyük zincirlerin aksine, BikeTrac zincirini toplaması ve yolculuğunuzda yanınızda götürmesi kolaydır. Uzun askısı sayesinde çoğu bisiklet türünün arkasına kolayca sığacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir tutma çantası ile birlikte gelir.

Ana faydalar

BikeTrac, zincirin ‘optimum koruma’ sunduğunu belirtiyor – açılı taşlamalara ve cıvata kesicilere karşı dayanıklı. Çanta, zincir ve kilit kombinasyonunun içerdiği ekstralar göz önüne alındığında, fiyat muhtemelen İngiltere’deki bisiklet severler için çok makul görünecek.

Kriptonit New York Zinciri ve Kilit

Kryptonite New York – büyüleyici bir şekilde ‘Fahgettaboutit’ lakaplı – bir titan. Büyük, cesur ve güçlü bu motosiklet zinciri, hırsızlara karşı maksimum güvenlik sunar. Yüksek işlem görmüş bor manganez, alaşımla güçlendirilmiş, yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır ve 11 mm, altı kenarlı zincir bağlantılara sahiptir. 6.92 kg ağırlığındaki bazıları kilidin tercih ettiğinden daha ağır olduğunu görebilir. Aynı zamanda, diğerleri bunu gerekli bir güç ve güvenlik maliyeti olarak göreceklerdir. Zincir, markanın ikonik sarı ve siyah renk paletinde gelir. Naylondan yapılmış koruyucu bir kılıf bisikletinizi çizilmelere karşı korur ve kilidin ömrünü daha da uzatmak için bir toz kapağı bile vardır.

Ana Özellikler

‘Fahgettaboutit’, bir çift sürgü kilitleme mekanizması ve güçlendirilmiş bir çelik manşon içerir. Kilit ayrıca, biri hafif ve yedek pilli olmak üzere üç anahtarla birlikte gelir ve gece gezilerini basit bir iş haline getirir.

Zincir 100 cm’dir ve olası hırsızların kaldıraç saldırılarına karşı koruma sağlamak için dar iç halkalarla tasarlanmıştır.

Ana faydalar

Bu güvenlik zinciri Thatcham CAT3 ve Motorcycle Sold Secure Gold standardına göre onaylanmıştır, bu nedenle piyasadaki en iyi ürünlerden birini satın aldığınızdan emin olabilirsiniz. Bu kilidin ana yararı, sadece gücüdür. Çift sürgü ve altıgen zincirler gibi özelliklerle, bu kilidin suçluları caydırma ve hırsızlık girişimlerini engelleme becerisine güvenerek bisikletinizden uzaklaşacaksınız.

ABUS GRANIT™ Extreme Plus 59

Sıçrayacak paranız varsa, bu premium zinciri kesinlikle dikkate almalı ve ABUS’tan kilitlemelisiniz. Model şık olmayabilir, ancak suçluları caydırmak ve hırsızlık girişimlerini durdurmak için iyi bir iş çıkaran kaliteli bir üründür. Sertleştirilmiş çelikten üretilen marka, bunu en sağlam kilit seçeneklerinden biri olarak sunmaktan gurur duyar. Ayrıca, zinciri kilitleme mekanizmasına sıkıca sabitleyen patentli bir mekanizma olan ABUS Power Link teknolojisini kullanır. Zincir, iyi oturan bir kilide sahip olmanızı sağlamak için çeşitli uzunluklarda gelir. 110cm, 140cm ve 170cm versiyonları arasından seçim yapın. Tüm modellerde zincir, boyanızın çizilmesini önlemek için yumuşak bir kumaş kılıfla birlikte gelir.

Ana Özellikler

ABUS XPlus Silindir olarak da bilinen asma kilit, manuel olarak hareket ettirilmesi gereken bir anahtar deliği kapağı ile birlikte gelir. Bu, kire ve korozyona maruz kalmayı azaltarak kilidin ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Bağlantılar altı kenarlıdır, bu da zinciri süper güçlü kılar ve bu nedenle kırılması zordur. Kilit, aynı zamanda, kilit açma ve diğer kurcalama yöntemlerine karşı da dayanıklıdır ve motosiklet sahiplerine daha fazla güvence sunar.

Ana faydalar

Bu zincir ve kilidin ana faydalarından biri, farklı ağırlık seçenekleri anlamına gelen çeşitli zincir uzunluğu seçenekleridir.

Model ayrıca biri LED ışıklı iki anahtar ve bir ABUS Kod Kartı ile birlikte gelir. Kart, gerektiğinde ek veya yedek anahtarları kesmenize olanak tanır. Bu ekstra esneklik katmanı harika bir ek avantajdır.

OnGuard 8016(L) Canavar Zinciri

OnGuard’ın çok beğenilen ‘Beast’ serisinden 8016(L), tıknaz ve korkutucu. OnGuard’ın markasına uyması için modaya uygun siyah ve hardal sarısı renginde gelir ve koruyucu bir zincir kapağı içerir. 183 cm’lik bu güvenlik zinciri, paraları için maksimum koruma isteyenler için idealdir. Hayranlar arasında evde kilitlemek için birden fazla bisikleti olanlar veya özellikle büyük motosiklet modellerinin sürücüleri bulunur. Marka ayrıca, aynı Boxer U-kilidi ile birlikte gelen, sadece 107 cm’lik daha küçük bir zincir olan 8016’yı da sunuyor. Her iki zincir de güçlü titanyumdan yapılmıştır.

Ana Özellikler

8016(L), akşamlarınızın sorunsuz geçmesini sağlamak için biri beyaz mikro ışıklı olmak üzere standart olarak beş tuşla birlikte gelir. Kilidin 7,2 kg ağırlığında olduğu göz önüne alındığında, birden fazla anahtar, işinizde veya sevdiğiniz birinin evinde yedek bir anahtarla saklamak için ek bir zincir satın almayı kolaylaştırır.

Ana faydalar

OnGuard, altı taraflı bağlantıların “demir testerelerini ve cıvata kesicileri neredeyse işe yaramaz hale getirdiğini, dar iç bağlantı boyutları ise gözetlemeyi imkansız hale getirdiğini” iddia ederek en üst düzeyde koruma sağlar. Ancak, zincirden çıkarılıp disk kilidi olarak kullanılabildiği için gösterinin yıldızı Boxer asma kilididir, bu da onu çok yönlü bir ürün haline getirir.

FD-MOTO 1.8m Zincir ve Kilit

Gözlerinizi sulandırmayacak bir maliyetle ağır hizmet istiyorsanız, FD-MOTO tam size göre olabilir. 10 mm kare çelik zincirler, bisikletinizi darbelere ve çizilmelere karşı koruyan bir dış kılıfla kaplanmıştır. 1,8 m uzunluğundaki zincirin çoğu bisikletin çevresine uyacağından eminiz ve marka, alıcılara keski saldırıları da dahil olmak üzere çoğu tür kuvvete dayanıklı olduğu konusunda güvence veriyor. Evde park etmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getirmekle ilgileniyorsanız, bu zincirin ve kilidin genellikle isteğe bağlı bir Oxford çapa ile satıldığını bilmek sizi memnun edecektir.

Ana Özellikler

Asma kilit, ekstra güvenlik için çift kilitleme mekanizmasına sahiptir ve disk kilidi olarak da kullanılabilir – parasının karşılığını veren herkes için harika bir seçim. Siyah beyaz zincir kapağı, piyasadaki daha renkli alternatiflerden bazılarına karşı olanlar için de harika bir seçimdir.

Ana faydaları

Zincir 1,8 m iken, ürün sadece 4 kg ağırlığındadır – aynı uzunluktaki birçok muadilinden çok daha hafiftir. Bu, zincirin ve kilidin taşınmasını ve taşınmasını kolaylaştırır ve aceleniz olduğu zamanlar için hızlı bir kilitleme sağlar.

Ryde Zinciri ve D-Kilidi

Bir motosiklet güvenlik zinciri için alışveriş yapıyorsanız ve son derece düşük bir bütçeye kilitleniyorsanız, Ryde’ı düşünebilirsiniz. Marka, 1m, 1.2m veya 1.4m zincir uzunluklarına sahip bir D-lock kelepçe sunar. Her zincir, kare bağlantılara sahip 5 mm kalınlığında çelikten yapılmıştır.

D kilidi 10x10cm’dir. İlave mekanik katmanlar olmadan, kullanımı da oldukça kolaydır. İki anahtar ile birlikte gelir.

Bir sınıf dokunuşu eklemek, zincirin koruyucu kapağıdır. Oxford kumaştan (çoğu gömlekte bulunur) yapılan kılıf, ekstra güç sunar ve belki de seçtiklerimizin gözüne en hoş gelen kılıftır.

Ana Özellikler

Tüm zincir ve kilit sadece 2,4 kg ağırlığındadır, bu da onu listemizdeki en hafif model yapar – ofise giderken sırt çantasına atmak için harika.

Bu zincir ve kilit, aşağı açılır bir zemin çapasıyla da satın alınabilir. Takılması hızlıdır ve altındaki çirkin armatürleri gizlemek için siyah plastik bir kapakla birlikte gelir.

Ana faydalar

Listemizdeki en küçük zincir ve kilit olan bu, daha düşük değerli bisikletleri veya mopedleri olanlar için harika bir seçenektir. Aynı zamanda, büyük bir motosiklet kilidine yüzlerce harcamanın gereksiz olduğu, suç oranının düşük olduğu bölgelerde yaşayan veya çalışanlar için de uygun bir seçimdir.

Motosiklet Zinciri: Yapılan Hatalar

Yukarıdaki liste ayrıntılı değildir ve piyasada mevcut birçok başka seçenek bulacaksınız. Hangi marka ve model alırsanız alın, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurarak ürünü doğru kullandığınızdan emin olun:

  • Zincirinizin yere düşmesine izin vermeyin. Slack, bir soygun girişimi sırasında onu daha savunmasız hale getirebilir.
  • Suçluların bisikleti parçalarına ayırmasını ve zincirlenen parçayı geride bırakmasını önlemek için zinciri çerçeveden ve tekerlekten geçirin.
  • Bir kilit iyidir, iki kilit daha iyidir! Ödeyebileceğinizden, ek bir kilit (zincir, disk kilidi veya diğer) bisikletinizi hırsızlar için daha az çekici bir hedef haline getirir.
  • Asma kilit ve motor anahtarlarınızı ayrı tutun. Bu şekilde, anahtarlarınızı kaybederseniz ve yanlış ellere geçerse, bir suçlunun eline düşmezsiniz.
  • Tavsiyeler için sigorta şirketinize danışın. Thatcham onaylı kilitler veya benzerlerini kullanırsanız, sigortacınız priminizde bir indirim önerebilir.

Motosikletinizin Zincir ve Güvenliği

Bisikletinizi güvenli ve emniyetli tutmak hırsızları bisikletinizi almaktan caydırsa da, bir saldırı girişiminde hasar görmeyeceğine dair bir garanti yoktur. Ve bazı durumlarda, en kötüsü hala olabilir. Bu nedenle, sizin ve ihtiyaçlarınız için en iyi motosiklet sigortasını satın almak çok önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Garantili Motosiklet Zinciri Nedir

Güvenilir güvenlik için, zincirin halkaları , çok kırılgan olmayan yüksek kaliteli, sertleştirilmiş çelik alaşımından yapılmalıdır Bunu garanti etmenin en kolay yolu, Kryptonite, OnGuard, Abus veya Pragmasis gibi saygın bir markadan satın almaktır. Zincir baklaları genellikle yuvarlatılmış kenarlara sahiptir.

Hangi Motosiklet Zinciri Kesilmez

Altıgen bağlantılar (veya kare veya yamuk) , cıvata kesicilerin kavrama yapmasını imkansız hale getirir. 
Yerel hırdavatçıda ayakla satılan zincir, kaldırma ve çekme işlemini iyi gerçekleştirir, ancak hırsızlığa karşı direnç göstermez

Kesilmesi En Zor Motosiklet Zinciri Nedir

Endüstriyel zincir, derecelere göre derecelendirilir; kalite numarası ne kadar yüksek olursa, içerdiği çelik alaşım elementleri o kadar fazla olur ve bir zincirin özellikle gerilimde karşılaştığı çeşitli yüklere karşı o kadar dirençli olur.  70, 80 ve 100. sınıflar, mevcut en zor ve en zor olanlardandır.

Motosiklet Zincirine İhtiyacım Var Mı?

Taşınmaz bir nesneye bağlıysa hırsızların bisikletinizi almasını engellediği için. Zincirler ve asma kilitler, motosikletinizin çalınmasını önlemek için genellikle bisikletin çerçevesine veya tekerleğin etrafına takılır. Kaliteli (bağımsız olarak onaylanmış) bir zincir ve asma kilit kullanılmalıdır .


Diğer Motosiklet Klavuz Yazılarımız

Motosiklet Klavuzu

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

1
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp