En Güvenli Motosiklet Ceketleri Nedir ?

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

Güvenli motosiklet ceketleri çok önemli. Motosiklet ceketleri İstanbul Kurye kaza anların da sizi en çok koruyacak olan şeylerdir. Motosiklet ceketlerinin kalitelisi nasıl anlaşılır?

Kaliteli ve Korunaklı Motosiklet Ceketleri

Size en güvenli motosiklet ceketini nasıl bulacağınızı göstermeden önce, motosiklet ceketleri hakkında kısa bir tarih dersi:

1920’lerin sonlarında, motosikletler giderek daha popüler hale geliyordu ve Irving Schott, motosiklete özel yeni bir deri ceket için tasarım ipuçları arıyordu. Schott, günün havacılık giyiminden fikirler ödünç aldı, onu geçmişin mızrak tarzı bir ön açıklığıyla birleştirerek ve fermuar şeklinde biraz modern teknoloji ekledi.

Sonuç? 20. yüzyılın en ikonik giyim öğelerinden biri olmak için zamana meydan okuyan güvenli motosiklet ceketi.

Deri ve Sentetik Malzemeler ile Motosiklet Ceketi

Bu teknolojik olarak gelişmiş tekstil çağında, deri ceketler hala geçerli mi? Kısa cevap evet.

Deri, kelimenin tam anlamıyla benzersizdir. Kalınlığını ons cinsinden ölçme şeklimiz bile alışılmadık. Örneğin, California Otoyol devriyesi tarafından giyilen, yaklaşık 3.5 ons ağırlığındaki yarışma sınıfı ağır deriden yapılmış iyi bilinen bir motosiklet deri ceketi alın. Kalınlık ile ilgili olarak, bu 1.4-1.5 mm’ye dönüşür. Bu arada, üreticiler her zaman yaklaşık ağırlıklar ve kalınlıklar verir çünkü deri doğaldır, dolayısıyla hiçbir post aynı değildir.

Dayanıklılığa gelince, deri ve kişisel koruma 300BC’den beri el ele gitti. Moto Kurye Kabul etmek gerekir ki, normal koşullarda bir bisiklet derisinin kullanıcısını silahlı bir saldırgandan koruması gerekmez. Bununla birlikte, vücudun hatlarına uyum sağlama ve kullanıcıyı koruma yeteneği, 2000 yılı aşkın bir süre önce olduğu kadar şimdi de önemlidir.

En Güvenli Motosiklet Ceketi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kalınlık ve Dayanıklılık

Bununla birlikte, bir motosiklet ceketi düşünülürken uygulanacak bir genel kural vardır ve basitçe söylemek gerekirse, ne kadar kalın olursa o kadar iyidir. Daha önce bahsedildiği gibi, kalınlık genellikle ağırlıkla ilgilidir ve bu da doğrudan derinin aşınmaya dayanma kabiliyeti anlamına gelir.

Perfecto Motosiklet Ceketi , Amerikan modasının ikonik bir temel unsuru olmasına rağmen, güvenlik açısından motosiklet sürücüleri için ideal değildir.

Hafif deri ceketler 1 mm kalınlığa (2.5 oz) büyütülmüştür, Hızlı Kurye bu da onları bir gömlek veya yapağıdan üstün kılar ve derinizi yavaş kaymada kurtarır. İyi bir derinin genel amaçlı ağırlığı 1,2 mm’dir (3 oz). Bu bir artış gibi görünmese de, ekstra kalınlık daha uzun aşınma direnci anlamına gelir.

Deri Motosiklet CeketiPin
Deri Motosiklet Ceketi

Son olarak, profesyonel veya yarış ağırlığı olarak da adlandırılan ağır sıklet , genellikle yaklaşık 1,4 mm kalınlığındadır (3,5 oz ve üzeri) ve en iyi kayma sürelerini sağlar. Bu iddia sadece bir genellemedir, çünkü inşaat, dikiş, tabaklama işlemi ve bitiş gibi diğer faktörlerin tümü, bitmiş ürünün bütünlüğünde rol oynar. Resim de ki motosiklet ceketini buradan ulaşabilirsiniz.

Güvenlikli Motosiklet Ceketi

Günümüzde ceketleri, pantolonları ve tek parça takım elbiseleri kapsayan deri motosiklet giysileri, uygunluklarını belirlemek için belirli türde imha testlerine tabi tutulmaktadır. Bu testler, aşınma direncini, keskin bir nesneye karşı darbe direncini ve patlama mukavemetini içerir. Bu nedenle, bir deri ceketin içinde CE veya AS işareti taşıyan bir etiket görürseniz, emin ellerde olduğunuzu bilirsiniz.

Baş harfleri, CE, Conformité Européene veya Avrupa Uygunluğu anlamına gelir; bu, giysinin bir Avrupa güvenlik standardına uygun olduğu anlamına gelir. Bu baş harfler, Moto Kurye Fiyat geçilen testlerin ayrıntılarını veren ve hangi vücut kısmına atıfta bulunduğu hakkında bilgi sağlayan bir güvenlik onay koduna sahip olacaktır. Bu kod EN baş harfleriyle başlayacaktır. Örneğin EN1621-1:2003’ü alın. 1621, özellikle motosiklet kullanımı için derecelendirildiği anlamına gelir; 1, zırhın test seviyesini gösterir ve 2003, standart uygulama tarihini gösterir.

Ne yazık ki, zırhın ayrı bir kaynağı olmadığı sürece, Amerikan yapımı bir deri motosiklet ceketinde böyle bir güvenlik etiketi görmeyeceksiniz. CE etiketi yalnızca Avrupa’da test edilmiş giysilerde bulunurken AS, Avustralya hükümetinin eşdeğeridir.

ABD’deki meşru kaliteli deri motosiklet giysileri üreticilerinin katı şirket içi testlere ve kalite standartlarına uyduğunu belirtmek doğru olur. Bu nedenle, güvenlik testi etiketlerinin olmaması nedeniyle düşük kalitenin bir anlamı yoktur.

Zırh Testli Ceketler

Zırh Testi iki katmanlı bir sistemde gelir. Bir koruyucu vücut zırhı parçasının Seviye 1’i geçmesi için, iletilen maksimum kuvvetin 18 kN’nin altında olması ve tek bir değerin 24 kN’yi aşmaması gerekir. Bu sayı diz, kalça, dirsek ve omuz pedleri için normdur.

Alpinestars Bionic PlusPin
Alpinestars Bionic Plus

Alpinestars Bionic Plus Ceket , göğüs, sırt, dirsekler ve omuzlar için yumuşak zırh kılıflarıyla CE Seviye 1 sertifikalıdır.

Beklediğiniz gibi, bir sonraki seviye, koruyucunun izin verdiği şok dalgasının gücü ile ilgili ante’yi arttırır. Seviye 2 maksimum iletilen kuvvet 9 kN’nin altında olmalıdır ve tek bir Şehirlerarası Kurye değer 12 kN’yi aşamaz. Bu nedenle, sırt koruması arıyorsanız, zırhın Seviye 2 testinden geçmiş olması gerekir.

Güvenlik standartları harika bir başlangıçtır, ancak bir bütün olarak giysiyi değil, yalnızca ceketin belirli kısımlarını test ederler. Bu, test ceketi giyerken birini bir kamyonetin arkasından yuvarlamak dışında zor bir iştir.

Su ve Rüzgar Yalıtımlı Motosiklet Ceketleri

Darbe ve aşınmaya karşı koruma ile kaplı, merak edebilirsiniz, deri ceket elementlerden korunma konusunda nasıl bir fuardır?

Derinin doğal bir ürün olduğunu hatırlamak önemlidir. Tedavi edilmezse elek gibi sızar, bu nedenle üreticiler tabaklama, hazırlama ve uygulama süreçlerini yakından korur.

Deri su itici olabilir ancak su geçirmez değildir. Çoğu deri, yağmurun en kötüsünü dışarıda tutar. Yine de, bir deri motosiklet ceketinin %100 su geçirmez olduğunu iddia eden bir üreticiye karşı temkinli davranıyorlar.

Rüzgar geçirmezlik, memnuniyetle söylemek gerekirse, tamamen farklı bir konudur. Kaliteli, sırçalı deri, rüzgara karşı mükemmel koruma sağlar. Herhangi bir Moto kurye pilotuna sorun!

Doğru ve Uyumlu Motosiklet Ceketini Bulmak

Bir motosiklet ceketi için piyasadayken ne arayacağınızı biliyorsanız, olası sorunları azaltmak mümkündür.

Dikkat edilmesi gereken ilk şey uyumdur. Şimdi, bu bariz görünebilir, ancak ilk fark ettiğimizden daha önemli.
“Tasarımı gereği motosiklete özgü bir ceket bir moda öğesi değildir; birincil amacı, kendisini binici ile yol arasına koymaktır.”

Çevrimiçi sipariş verirken Avrupa ve ABD bedenlerinin farklı olabileceğini göz önünde bulundurun. Daha iyi dönüşüm için tedarikçiden gerçek ölçümleri santimetre Uçak Kargo yerine inç olarak isteyin ve iade politikasını kontrol ettiğinizden emin olun.

Tasarım gereği bir motosiklet ceketi bir moda öğesi değildir; birincil amacı, kendisini binici ile yol arasına koymaktır. Çok gevşekse, yukarı çıkıyorsa veya çarpma anında patlama potansiyeli olan sıkışma noktaları oluşturacak kadar sıkıysa bunu yapamaz.

Bir ceketi denerken, normalde bineceğiniz türden giysiler giyin ve iyi derinin sonunda vücut şeklinize uyum sağlayacağını ve hafifçe vereceğini unutmayın.

Yerleşik zırh elbette önemlidir. Teorik olarak, dirsekler, omuzlar ve sırt gibi tüm potansiyel temas noktalarında bulacaksınız. Hepsine sahip olup olmamanız, stile ve fiyata bağlı olacaktır.
Bazı zırhlar ceplere yerleştirilmiştir; diğer zamanlarda dikilebilir. Ceketi giyip içinde hareket ettirerek test edin. Bu test, zırhın olması gerektiği yerde kalıp kalmadığını belirleyecek ve konfor seviyelerini gösterecek.

Motosiklet Ceket Yapısı ve Bağlantıları

Ceket Dikişleri ve Bağlantıları

Deri bileşenleri takmanın geleneksel yöntemi dikiştir, bu nedenle bir motosiklet ceketi üzerinde özellikle sağlam olmak mantıklıdır. İdeal olarak, üst üste bindirme Hızlı Kargo veya üçlü dikiş için dikişleri kontrol edin. Bu tarz deri ceket için endüstri standartları, her 5 cm’lik koşu için 11-14 dikiş önerir.

Dikişleri birbirinden ayırın. Derideki delikler uzarsa veya iplik uzarsa, deri kalitesizdir. 

Kalitesiz bir ceketin başka bir göstergesi, ceketin birkaç farklı panelden oluşmasıdır. Derinin daha büyük kesimlerini kullanmak yerine, kesiklerden daha küçük paneller yapmak daha kolaydır. Genel bir kılavuz olarak, daha fazla panel, bir kazada arıza riski artar. Patlama dikişleri, motosiklet ceketlerinde en sık görülen arızadır.

Ceket Fermuarı

Fermuarı en üste kadar sabitleyin. Serbestçe hareket ediyor ve güvende hissediyor mu? Alttan kolayca ayrılıyor mu? 

Ek Ceket Bağlantıları

Manşetleri ve cepleri kontrol etmeyi unutmayın. Eşleşen pantolonlara bağlanmak için bel çevresine takılan bir tane varsa özellikle önemlidir.

Son olarak, sizin için en iyi olanı bulmak için mümkün olduğunca çok farklı deri deneyin.

Yüksek Görünürlük Seçenekleri

Bisiklet derilerinin siyah olması gerektiği konusunda yazılı olmayan bir yasa olmasına rağmen, biraz daha fazla görünürlük ile daha güvenli oynayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

AGV Sport DragonPin
AGV Sport Dragon

Bunun gibi kruvazör tarzı bir ceket bulamazsınız, ancak spor bisiklet kalabalığı, yüksek görünürlük bölümünde iyi bir şekilde kapsanmış görünüyor. AGV Sport Dragon , Cortech Latigo 2.0 ve Alpinestars GP Plus gibi ceketler , yüksek görünürlük çizgileri veya ekleri ile Henry Ford siyahı renginde gelir. Bununla birlikte, tam anlamıyla yüksek vizite gitmek istiyorsanız, çok fazla seçenek yok, ancak Icon Sanctuary geceyi aydınlatmanızı sağlayacak.

Tek Parça Deri Motosiklet Ceketleri

Bir deri ceket ve pantolon kombinasyonunun çok yönlülüğüne rağmen, çoğu kişi tek parça deri takımların ek güvenlik faydalarını düşünüyor.

Doğru şekilde takılan tek parça bir takım, kayma durumunda daha iyi koruma sağlar, bu da vücut zırhının çarpma anında hareket etme olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir.
İnsan, binlerce yıldır ve mükemmel nedenlerden dolayı tabaklanmış deriler giyiyor.

Deri Ceketlere Alternatif Olarak

Peki ya deri görünümü çok önemliyse ve hayvansal bir ürün giymekte rahat değilseniz? Neyse ki, parmakları nabzını tutan bazı üreticiler bir dizi vegan dostu motosiklet sürüş teçhizatı tanıttı.

Suni deri, deri görünümlü veya PVC motosiklet ceketlerinden bahsetmiyoruz. Hepsi ince dilimlenmiş salamın aşınma direncine sahip moda giysilerdir.

Oildale JacketPin
Oildale Jacket

Simge Oildale Ceket yıllar içinde göz gelişmeye devam balmumu kanvas malzemeden inşa edilmiştir.

Motosiklete özel ceketlerin seçimi kapsamlı olmaktan uzak olsa da, oradaki birkaç ürün faturaya uyuyor.

Motosiklet ceketlerinin kullanımı, kaza anın da ölüm riskini ciddi derece de azaltmaktadır.

Akıncı Moto Kurye

Simge Oildale Ceket yıllar içinde göz gelişmeye devam balmumu kanvas malzemeden inşa edilmiştir. Bu nedenle, harika dış mekanlara ayak uyduracak bir vegan ceket arıyorsanız, Icon Oildale Ceket tam size göre olabilir.

Üreticilere göre, malzeme ‘ mumlu miras kaplanmış kanvas’tır. Hakiki deriye benzer şekilde eskidikçe daha iyi göründüğünü söylemenin alternatif bir yolu olan ‘vintage kaplama gelişmeye devam ediyor’. D30 dirsek omuz ve sırt zırhı, İngiliz yapımı, askeri sınıf ve şok emici dolgu ile birlikte gelir.

Motosiklet Ceketinizin Bakımı

Derinizin kalitesini ve koruyucu özelliklerini korumanın yanı sıra esnek kalmasını sağlamak için; bakıma ihtiyacı olacak.

Rutin temizlik ve böcek giderme için ılık sabunlu suyla hafif bir yıkama yapın. Deri doğal olarak kuruduktan sonra deri besleme losyonu uygulayın. Son olarak, su geçirmez bir solüsyonla ovun. Bir seferde küçük alanlarla uğraşın ve fermuarların ve dikiş yerlerinin etrafındaki alanlara özellikle dikkat edin.

Deri ceketinizin bakımı hakkında daha fazla bilgi (paylaşılabilir bilgi grafikleri dahil) için 2021 için En İyi Deri Motosiklet Ceketleri Rehberimizi ziyaret edin. 

Diyelim ki bir deri aşığısınız ve kış boyunca ata binmekten keyif alıyorsunuz. Bu durumda, ısıtmalı bir deri ceket bulmanın mümkün olup olmadığını düşünmüş olabilirsiniz. Ne yazık ki, ısıtmalı motosiklet ceketleri genellikle tekstil bazlı olduğu için böyle bir canavarı bulmak mümkün değildi. 

Bununla birlikte, ısıtmalı yelekler ve gömlekler hazırdır ve ceketin altına giymek için idealdir. Bunlar ya pil şeklinde bir güç kaynağına ya da daha yaygın olarak bisikletinizin elektrik prizi için bir fişe sahiptir.

Güvenlik yönleriyle ilgili belirli ayrıntıların yanı sıra, bir deri motosiklet ceketi seçme konusunda en iyi tavsiye basittir – acele etmeyin ve mümkün olduğunca çok sayıda deneyin. Unutmayın, deri benzersizdir, bu yüzden sizin için doğru olanı bulun.

Motosiklet ceketi neden önemlidir?

Motosiklet ceketleri kaza anın da sizi korurlar, bu sebeple kask kadar önemlidir.

Ceket alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Motosiklet ceketinizin sertifikası olup olmadığına ve lisanslı olmasına önem gösterin.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp