En İyi Motosiklet Aksesuarları

Son Güncelleme Tarihi: Mart 20, 2024 tarafından Moto Kurye

En iyi motosiklet aksesuarlarını mı merak edıyorsunuz ? Sizin için motosiklet aksesuarlarını listeledik, en iyi motosiklet aksesuarlarını merak ediyorsanız makalemizi okuyun.

Motosiklet Aksesuarları

Motosiklet sürmek bir macera olabilir, ancak iki tekerlek üzerinde seyir, araçların sağladığı bazı olanaklardan yoksundur. Neyse ki, birkaç şirket İstanbul Kurye bisiklet sürmeyi daha kolay hale getiren aletler üretiyor.

Elektronik cihazları tutmak için bağlantı parçaları, başkalarıyla iletişimde kalmak için iletişim sistemleri ve sürüşünüzün her zaman yola çıkmaya hazır olmasını sağlayan şarj cihazları vardır. Sürüşünüzü biraz daha kolaylaştırmak için bu motosiklet aletlerine göz atın.

Motosiklet Cihazının Faydaları

  • Pratik. Motosiklet endüstrisinde, eller serbest telefon görüşmeleri yapmanıza yardımcı olmaktan, çalınmaması için bisikletinizi güvenli bir şekilde kilitlemeye kadar hayatınızı kolaylaştıran pek çok cihaz var.
  • Ekonomik. Motosikletler için tüm havalı araçlar pahalı değildir. Satılık çok amaçlı aletler, GPS ve telefon bağlantıları ve kask kilitleri gibi eğlenceli, kullanışlı ve nispeten ucuz olan birkaç ürün var.
  • Harika hediyeler. Hayatında bir motorcu varsa, şanslısın. Motosiklet sürücüleri için en iyi araçlar çeşitli şekillerde, boyutlarda ve fiyat noktalarında gelir. Bu kadar çok seçenekle, arkadaşınıza veya sevdiğinize hediye fikri bulmakta sorun yaşamayacaksınız.

İncelemelerimiz, uygulamalı testler, uzman girişi, Moto Kurye gerçek alıcılardan gelen “kalabalığın bilgeliği” değerlendirmeleri ve kendi uzmanlığımızın bir kombinasyonu tarafından yönlendirilir. En iyi seçimleri bulmanıza yardımcı olmak için her zaman gerçek, doğru kılavuzlar sunmayı amaçlıyoruz.

Motosiklet de Kullanılan Teknolojik Cihazlar

İLETİŞİM ARAÇLARI

Bazen bir dahili telefon sistemi kullanarak bir yolculuğa çıkarken diğer binicilerle iletişim kurmak zor olabilir. Ya da belki evde sevdiklerinizle bisiklete binerken check-in yapmak istersiniz. Sesli komutlara ve başkalarıyla bağlantıda kalmanızı sağlayan diğer kullanışlı özelliklere sahip çeşitli Bluetooth kulaklıklar vardır.

KAMERALAR

Sürüş deneyiminizi geliştirmenin bir yolu, maceralarınızı bir video kamera kullanarak kaydetmektir. Teknoloji uzun bir yol kat etti ve GoPro tarafından yapılanlar gibi bir aksiyon kamerasıyla çok eğlenebilirsiniz. Çoğu, hiper pürüzsüz bir ayara sahiptir, böylece video, bisikletiniz dönse bile etrafta zıplamaz.

KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ 

Yolculuğunuzu planlamak için her zaman eski bir okul haritası kullanabilirsiniz, ancak bisikletinizde bir GPS cihazı kullanmak çok daha kolaydır. Birçok Hızlı Kurye Garmin cihazında dokunmatik ekranlar bulunur, böylece bunları eldiven takarken kullanabilirsiniz. Bu cihazlar, ileride trafik olup olmadığı ve hatta hava koşulları olsun, size en iyi rotaları gösterir.

ŞARJ CİHAZLARI

Motosikletinizde alet kullanmak harika olsa da, güç kaynağını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu cihazların şarjlarını korumak için bir yola ihtiyacı var. Örneğin, pilinize takılan bir USB şarj cihazı satın alarak telefonunuzun her zaman kullanıma hazır olduğunu bilirsiniz.

ÇOKLU ARAÇLAR

Multitools, bir motosikletçinin en iyi arkadaşıdır. Bir cıvatanın ne zaman gevşeyeceğini asla bilemezsiniz veya otoyolun kenarında küçük onarımlar yapmanız gerekecektir. Bu mini alet takımları çok kullanışlıdır ve genellikle dar bir noktada olduğunuzda cankurtaran Moto Kurye Fiyat olabilecek anahtarlar ve tornavidalar içerir.

KİLİTLER

Birinin bisikletinizi çalmasından endişeleniyorsanız, bir motosiklet kilidine yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Çeşitli farklı tarzlarda gelirler. Direksiyon kilitleri hırsızların bisikletinizi yönlendirmesini engellerken, disk kilitleri tekerleklerin dönmesini engeller. Akıllı kilitler bir alarm sistemi ile birlikte çalışır ve bazılarında Bluetooth ve hareket algılama özellikleri bulunur.

BİNEKLER

Sürüş sırasında elektronik cihazınıza erişmek istiyorsanız, onu bisikletinizde erişilebilir bir yere yerleştirmeniz gerekir. Telefon montajı gibi bir şeyin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Örneğin, navigasyon için telefonunuzu veya GPS’inizi kullanabilmeniz için gidon üzerine birçok bağlantı monte edilebilir.

En İyi Motosiklet Aksesuarları Markaları

SENA

Sena Technologies, Inc., Irvine, California’da yerleşiktir. Şehirlerarası Kurye Şirket 1998 yılında piyasaya çıkmıştır ve amiral gemisi ürünü, motosiklet kaskları için SMH10 Bluetooth interkom/kulaklıktır. 

BikeMaster

Merkezi Fort Worth, Teksas’ta bulunan BikeMaster, 1981 yılında bir grup bisikletçi tarafından kuruldu. Şirket piller, kravatlar, standlar, aksesuarlar ve daha fazlasını üretir. 

GARMİN

1989 yılında kurulan Garmin, GPS navigasyon teknolojisinde en üst isimdir. Şirket 1989 yılında kurulmuştur ve merkezi Olathe, Kan’dadır.

NELSON-RİGG ABD

Merkezi Santa Ana, Kaliforniya’da bulunan Nelson-Rigg USA, Inc., Uçak Kargo 1972’den beri bisiklet kıyafetleri, valizler ve kılıflar üretmektedir.

Battery Tender

Bir Deltran Operations markası olan Battery Tender, 1965 yılından beri faaliyet gösteriyor. Şirket, motosikletlerde ve diğer araç türlerinde akülerin bakımını kolayca yapabilmek için BTP mikroişlemci teknolojisi ve hızlı bağlantı özelliklerini kullanıyor. 

Motosiklet Aksesuarları Fiyatlandırma

  • 50 doların altında: Akü şarj cihazları, çoklu aletler, telefon şarj cihazları ve montaj aparatları, GPS takip cihazları ve depo çantaları dahil olmak üzere makul bir fiyata çeşitli motosiklet aletleri bulabilirsiniz.
  • 80 $ ve üstü: Ne kadar çok para harcarsanız, gadget’lar o kadar karmaşık olur. Bu fiyat aralığındaki cihazlar arasında iletişim sistemleri, aksiyon kameraları, motosiklet kask hoparlörleri ve kişisel güç kaynakları bulunur.

Motosiklet Aksesuarları Ana Özellikler

DAYANIKLILIK

Elektronik aletler gerçekten kullanışlı olsa da, en iyi şekilde çalışması için onlara iyi bakmanız gerekir. Bazıları diğerlerinden daha dayanıklıdır, bu nedenle satın almadan önce bir cihazın kalitesini incelediğinizden emin olun. Bildiğiniz gibi, daha ucuz cihazlar genellikle bir nedenden dolayı ucuzdur. Ayrıca, bir ürünün güvenilirliği hakkında başkalarının ne söylediğini görmek için yorumları okuyun.

SES VE GÖRÜNTÜ KALİTESİ

Bir iletişim sistemi satın alırsanız, aramanın diğer ucundaki kişiyi duyabilmeniz için sesin olabildiğince net olmasını istersiniz. Ve video söz konusu olduğunda, mümkün olan en net resimleri kaydeden bir kamera istersiniz. Telefon görüşmelerini ve videoları olabildiğince net hale getiren gelişmiş özelliklere sahip daha kaliteli ürünler elde etmek için biraz daha fazla harcamanız gerekebilir.

PİL ÖMRÜ

Bisikletiniz için yeni bir alet satın almak ve daha sonra şarjını hızla kaybettiğini anlamak sinir bozucu olabilir. Bu, örneğin bir GPS cihazı veya bir interkom sistemi ile olabilir. Cihazı doğrudan bisikletinizin aküsüne bağlayamıyorsanız, makul bir süre boyunca şarj olmasını sağlamalısınız.

Motosiklet Aksesuarları Hakkında Diğer Hususlar

  • Fiyat. Motosiklet aksesuarlarına ne kadar harcamak istiyorsunuz? Satın almadan önce bir bütçe belirleyin. Yüksek kaliteli motosiklet aletleri birkaç yüz dolara mal olabilir. Üst düzey bir aksiyon kamerası veya güvenilir bir Bluetooth iletişim sistemi istiyorsanız, bunlar bir pil koruyucudan veya GPS takip cihazı ve akıllı telefon içeren bir çantadan çok daha pahalıya mal olacak.
  • Kullanıcı dostu. Bazı elektronik aletler diğerlerinden daha karmaşık ve kullanımı daha zordur. Özellikle mekanik olarak eğimli değilseniz, bazı Bluetooth iletişim sistemlerini veya diğer cihazları anlamak daha zor olabilir. Kutudan çıkar çıkmaz kullanımı ve kurulumu kolay ürünler arayın.

En İyi Motosiklet Aksesuarları İncelemesi ve Önerisi

Nelson-RiggPin
Nelson-Rigg

Nelson-Rigg

Bir GPS cihazınız varsa ancak onu bisikletinize monte edecek hiçbir yeriniz yoksa, Nelson-Rigg’in bu aksesuarı işinizi görecektir. Benzin deposuna manyetik bağlantılarla takılır ve geride iz bırakmadan yerinde kalacak şekilde tasarlanmıştır. UV ile işlenmiş Tri-Max balistik naylondan yapılmıştır. 

Cep, neredeyse her tür GPS ve elektronik cihazı barındırabilir. Ayrıca akıllı telefonlar ve diğer cihazlar için ikinci bir şeffaf cebe sahiptir. Şeffaf torbalar dokunmatik ekran dostudur ve garaj kapısı açacağı gibi daha küçük eşyalar için ekstra fermuarlı bir cep vardır. Mıknatıslar güçlüdür ve çanta çok yüksek hızlarda bile koyduğunuz yerde kalır. Çanta ayrıca yağmurda kaldığınızda gadget’larınızı kuru tutar.

Çantayla ilgili bir sorun, özellikle daha büyük bir akıllı telefonunuz varsa, şeffaf ceplerin belirli cihazlar için çok küçük olabilmesidir. Ayrıca bazı tanklar için kasa çok uzun olabilir ve cepler ürün açıklamasında belirtilen boyutlarda olmayabilir.

Battery Tender Junior 12V Şarj Cihazı ve KoruyucuPin
Battery Tender Junior 12V Şarj Cihazı ve Koruyucu

Battery Tender Junior 12V Şarj Cihazı ve Koruyucu

Battery Tender Junior 12V Şarj Cihazı ve Bakım Görevlisi, motosikletinizin, ATV’nizin ve diğer Powersports ekipmanlarınızın pilinin bakımını yapar. Cihaz pili şarj eder ve ardından voltaj seviyelerini optimum seviyede tutmak için yüzer moda geçer, böylece piliniz uzun süreli depolama sırasında aşırı şarj olmaz. Bakımcı, 12 fitlik bir kablo ve beş yıllık bir garanti ile birlikte gelir.

Cihaz kompakt, hafif ve kullanımı kolaydır. 12V kurşun-asit, su basmış ve sızdırmaz bakım gerektirmeyen aküler (AGM ve jel hücre) için tasarlanmıştır. Modlar, başlatma, toplu şarj ve yüzdürme modunu içerir. İki renkli LED ışığı vardır, böylece pilin durumunu bilirsiniz. Diğer özellikler arasında ters polarite koruması, otomatik şarj döngüsü ve ISM uyarlamalı şarj bulunur. Kullanıcılar, bunun iyi çalıştığını ve pillerinizi en iyi durumda tuttuğunu bildiriyor.

Bu cihazla ilgili bir şikayet, kabloların belirli durumlar için yeterince uzun olmamasıdır. Ayrıca, sinir bozucu olabilen radyo paraziti yaratma eğilimi vardır.

Sena 20S-01 Motosiklet Bluetooth 4.1 İletişim SistemiPin
Sena 20S-01 Motosiklet Bluetooth 4.1 İletişim Sistemi

Sena 20S-01 Motosiklet Bluetooth 4.1 İletişim Sistemi

Sena’nın bu iletişim sistemi ile sekiz kişiye kadar konuşabilirsiniz. Hem Sena hem de Sena olmayan Bluetooth kulaklıklarla çalışır. Bluetooth cihazlarıyla kurulumu ve eşleştirmesi kolaydır ve eller serbest sesli komutları kullanır. Sistem ayrıca çoklu görev moduna sahiptir, böylece sohbet ederken müzik veya GPS dinleyebilirsiniz.

Bu harika bir sesli çoklu görev ve çoklu grup interkom iletişim cihazıdır. Ses net, kesin, net ve pürüzsüzdür. Bu sistemi bir veya iki cep telefonu ile eşleştirebilirsiniz ve kullandığınız herhangi bir telefona her açtığınızda anında eşleşir. Ayrıca ne tür kask kullandığınıza bağlı olarak rüzgar sesi çok az veya hiç yok.

Bu cihazla ilgili bir sorun, pil ömrünün çok iyi olmamasıdır. Diğer binicilerle eşleşmek de zor olabilir. Ayrıca, garanti desteği söz konusu olduğunda Sena’nın uğraşmasının zor olduğu konusunda bazı şikayetler oldu.

Pin
Sena Bluetooth Kask

Sena Bluetooth Kask

Bu yarım kask, genellikle tam yüz kasklar için ayrılmış bir özellik olan yerleşik Bluetooth 4.1 ile birlikte geldiği için bir gadget olarak nitelendirilir. İletişim cihazı Hızlı Kargo entegre edilmiştir, böylece interkom modunu kullanarak diğer binicilerle sohbet edebilir, telefon görüşmeleri yapabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Sena’nın Gelişmiş Gürültü Kontrol Teknolojisine sahiptir ve 0,5 mil menzil ve 10 saat konuşma süresi sunar.

Diğer özellikler arasında rüzgar gürültüsü azaltma ve geniş ses kontrolü bulunur. Kaskı iPhone ve Android cihazlar için mevcut olan Sena kulaklık uygulamasına bağlamanız yeterlidir. Kask ayrıca federal motorlu araç güvenlik standartlarını karşılar ve DOT sertifikalıdır. Kompozit fiberglastan yapılmıştır ve aerodinamik, düşük profilli, çıkarılabilir bir vizöre sahiptir. Kullanıcılar rahat olduğunu, iyi oturduğunu ve sesin net olduğunu bildiriyor.

Ne yazık ki, Bluetooth’u şarj olurken kullanamazsınız, bu da birkaç saat süren yolculuklarda sinir bozucu olabilir. Ayrıca kulak pedleri çok iyi oturmuyor, bu yüzden birini veya her ikisini birden kaybetmek çok kolay.

HelmetLok II Kask KilidiPin
HelmetLok II Kask Kilidi

HelmetLok II Kask Kilidi

Bisikletten inerken kaskınızı yanınızda taşımak istemiyorsanız, HelmetLok II Kask Kilidi harika bir seçenektir. Kalın bir çerçeveye sahip olsa bile motosikletinize kilitlenir. Kilit, dört haneli yeniden programlanabilir bir şifreli kilide sahiptir, böylece cihazı kolayca unutamayacağınız bir grup numaraya ayarlayabilirsiniz.

Kilit, bisikletinizi çizmez çünkü alüminyum ve çinko alaşımından yapılmış olmasına rağmen kauçuk bir kaplamaya sahiptir. Cihaz dayanıklıdır, bu nedenle yağmurda veya diğer hava koşullarında mahsur kalırsanız endişelenmenize gerek yoktur. T-bar uzatma plakasına sahiptir ve kompakt ve taşınabilirdir. Kullanıcılar, açmanın ve kapatmanın kolay olduğunu, uzatma çubuğunun çok kullanışlı olduğunu ve hırsızları caydırmak için iyi bir yol olduğunu bildiriyor.

Bu ürünün en büyük dezavantajı biraz pahalı olmasıdır. Sayıların belirli bir süre sonra eskidiği ve belirli bisiklet türlerinde kullanmak için bir yer bulmanın zor olabileceğine dair şikayetler de var.

Garmin Zumo XT Motosiklet GPS'iPin
Garmin Zumo XT Motosiklet GPS’i

Garmin Zumo XT Motosiklet GPS’i

Sizi gitmeniz gereken yere götürmek için temel bir GPS kullanabilirsiniz, ancak Garmin Zumo XT Motosiklet GPS’i özellikle bisikletçiler için bazı özellikler sunar. Örneğin, eldiven dostu, yağmura dayanıklı, 5.5 inç HD ekrana sahip. Çeşitli sıcaklıklara, hava koşullarına ve titreşimlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ünite ayrıca yol maceraları için adım adım yol tarifleri ve arazi sürüşleri için uydu görüntüleri sağlar.

Bu GPS bir abonelik gerektirmez ve rotaları, izleri ve ara noktaları ayarlayabilirsiniz. Sizi virajlara ve demiryolu geçişlerine karşı uyarır. Pil, ekranın parlaklık düzeyine bağlı olarak 3,5 ila 6 saatlik bir ömre sahiptir. Ayrıca motosikletinize kabloyla da bağlayabilirsiniz. Diğer özellikler arasında önceden yüklenmiş haritalar, macera odaklı yönlendirme, Wi-Fi bağlantısı ve akıllı telefonunuzu kullanarak cihaz üzerinden müzik akışı yapma yeteneği yer alır. Montaj, donanım, güç kablosu ve USB kablosuyla birlikte gelir. Kullanıcılar, çalıştırmanın kolay olduğunu, ekranın oldukça görünür olduğunu ve arayüzün sezgisel olduğunu bildiriyor.

Ancak, bazı kullanıcılar rotaları programlamanın biraz zor olduğunu bulmuşlardır. Bunları doğru şekilde kullanmak için denemeniz

Battery Tender USB Şarj CihazıPin
Battery Tender USB Şarj Cihazı

Battery Tender USB Şarj Cihazı

Hareket halindeyken akıllı telefonunuzu, GPS’inizi veya diğer elektronik cihazınızı şarj etmeniz gerekecek kadar çok sürüyorsanız, Battery Tender USB Charger gibi bir araca ihtiyacınız vardır. Bu şarj cihazı bisiklet pilinizin SAE kablo demetine takılır, böylece iPhone’unuzu, Android cihazınızı, kameranızı vb. şarj edebilirsiniz. Şarj için USB kullanan her şey bu şarj cihazından yararlanabilir.

Bu ünite, 12 voltluk bir pil ve ayrıca satın almanız gereken Battery Tender SAE Hızlı Bağlantı Kesme Donanımı ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Uzun bir yolculuk sırasında telefonunuzu veya navigasyon cihazınızı durdurmak ve şarj etmek zorunda kalmadan sürüşe devam edebileceğiniz için çok kullanışlıdır. Kurulumu basittir, kompakt ve uygun maliyetlidir.

Bu şarj cihazı hakkında çok fazla şikayet yok. Bununla birlikte, dezavantajlardan biri, modern bir akıllı telefonu şarj etmenin biraz zaman alabilmesidir. Şarj edilmesi gereken cihazı depo çantası gibi uygun bir yere koymak için uzun bir USB kablosuna da ihtiyacınız olabilir.

Sena 10C Proe Bluetooth KulaklıkKameraPin
Sena 10C Proe Bluetooth KulaklıkKamera

Sena 10C Proe Bluetooth Kulaklık/Kamera

Bir kameranın yanı sıra bir iletişim sistemi arıyorsanız, Sena 10C Pro Bluetooth Kulaklık ve Kamera harika bir seçenek. Bu kulaklık cihazı, 1440p QHD video kaydeden ve fotoğraf çeken bir video kameraya sahiptir. Sena kamera uygulaması ile kullanıldığında, Wi-Fi kullanarak görüntüleri akıllı telefonunuza kolayca indirebilirsiniz. Sesli komutları kullanarak çalışır ve çekim, seri çekim ve hızlandırılmış fotoğraf seçeneklerini içerir.

Kulaklığa gelince, bu üründe dört yönlü bir interkom vardır, böylece 1.600 metre içindeki diğer sürücülerle konuşabilirsiniz. Gürültü kontrolü ve bir FM radyo alıcısı ile birlikte gelir. Cihaz suya dayanıklıdır ve Bluetooth 4.1 teknolojisine sahiptir. Tek dokunuşla çalıştırma dahil olmak üzere çeşitli video ve fotoğraf modlarına sahip olmasını seviyoruz. Kullanıcılar, kaskınıza takmanın yanı sıra çalıştırmanın da kolay olduğunu bildiriyor.

Ancak videonun kalitesi GoPro gibi bazı rakip markalar kadar iyi değil. Ayrıca ses kalitesinin en iyi olmadığı ve ürün yazılımı güncellemelerinin sorunlu olabileceğine dair bazı şikayetler oldu.

Motosiklet Aksesuarları Hakkında İpuçları

  • Çeşitli hava koşullarında sürmeyi seviyorsanız, ısıtmalı ekipman satın almak isteyebilirsiniz. Ceket, gömlek gibi eşyaları doğrudan motosikletinizin aküsüne takabilir ve cıva düştüğünde bile sıcak kalabilirsiniz.
  • İşe giderken radyo dinlemek veya müzik akışı yapmak istiyorsanız, kask hoparlörleri harika bir ektir. Ayrıca telefon görüşmelerini cevaplamanıza izin verirler.
  • Dışarısı gerçekten soğuksa ve parmaklarınızı sıcak tutmak istiyorsanız, ısıtmalı kulplara yatırım yapın. Bunları kendiniz veya bir profesyonelin yardımıyla kurabilirsiniz ve sizi tek başına kış eldivenlerinden daha sıcak tutacaktır.

Motosikletçilerin Ne Tür Aksesuarlara İhtiyacı Var?

Bu, motosiklet sürücüsüne ve tercihlerine bağlıdır. Popüler öğeler arasında GPS üniteleri, aksiyon kameraları ve ses yalıtımlı kulaklıklar bulunur.

Kask Hoparlörleri Yol Gürültüsünü Engeller Mi?

Kulaklıklar gibi gürültüyü engellemezler. Biraz sesin içeri girmesine izin verirler, bu iyidir çünkü bu, sürücünün çevresinden haberdar olmasını sağlar. 

En İyi Motosiklet GPS Hangisidir?

Garmin Zumo XT Motosiklet GPS’i veya Garmin Zumo 595LM ile yanlış yollara gidemezsiniz.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp