Kendi Motosikletiniz ile Kuryelik kaç Para Kazandırır

Son Güncelleme Tarihi: Ocak 7, 2023 tarafından Moto Kurye

Kendi motosikletiniz ile kuryelik yaparsanız, ne kadar para kazanırsınız? Merak ediyorsanız, makalemiz de kendi motorunuz ile kuryelik yapmanın İstanbul Kurye getirisini anlatıyoruz.

Motosikletiniz ile Kuryelik Yapıp Para Kazanmak

Bir kurye sürücüsünün standart algısı, birinin bir motosikletini veya teslimat kamyonundan paketleri bırakmasıdır. Ancak bu, teslimat sürücüsünün tek türü değil.

Artan kurye ihtiyacını karşılarken, kendiniz için çalışma özgürlüğü vererek aracınızla teslimat yapabilirsiniz. Peki paketleri arabanızla nasıl teslim edebilirsiniz?

Ne tür bir iş yapmayı bekleyebilirsiniz ve Moto Kurye “Paketleri motosikletim ile teslim etmeli miyim?” diye merak edenler için en iyi ipuçlarından bazıları nelerdir?  

 • Motosikletiniz ile neler teslim edebilirsiniz
 • Kurye sürücüsü türleri arasındaki farklar nelerdir?
 • Amazon için paketler nasıl teslim edilir
 • Motosikletiniz ile paket teslim etmek için ne kadar para kazanabilirsiniz?
 • Para biriktirmenin 5 yolu 
 • Motosikletiniz ile paket tesliminde nasıl hızlı olunur

Aşağıdaki tam kılavuzum, motosikletiniz ile nasıl paket teslim edeceğinizi ve iyi para kazanacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Motosiket ile Kuryelik Yapılabilir Mi?

Kendi motosikletinizi kullanmak size meslek olarak çok kolaylık sağlar. 

 • özel bir sürücü belgesine ihtiyaç duymaz;
 • istemiyorsanız bir şirkette çalışmak Hızlı Kurye zorunda kalmayacaksınız;
 • kendi saatlerinizi ayarlayabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz; ve
 • tam zamanlı işinizi desteklemek için arabanızla teslim edebilirsiniz.

Ayrıca iş ve kişisel kullanım için sadece bir araca sahip olabilirsiniz. Ancak bazı önemli hususlar var.  Paketlerin zarar görmesinden sorumlu olabilirsiniz veya bir iş için kişisel bir motosiklet kullandığınız için ekstra sigortaya ihtiyacınız olabilir.

Örneğin, bazı yargı bölgeleri transit sigortasında veya kiralama ve ödül veya hafif nakliye sigortasında mallara ihtiyaç duyacaktır. Bunların hepsi nerede yaşadığınıza bağlı olacaktır. Plakalar ve sigorta dahil olmak üzere aracınızı satın alma Moto Kurye Fiyat ve bakım maliyetlerini ve ayrıca yakıt maliyetlerini hesaba katmanız gerekir.

Motosiklet ile Kuryelik Yaparak Para KazanmakPin
Motosiklet ile Kuryelik Yaparak Para Kazanmak

Öte yandan, kendi arabanızı kullanarak bazı vergi avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Yetki alanınıza bağlı olarak, paketleri ve diğer öğeleri teslim etmek için kişisel bir araç kullanmanın farklı artıları ve eksileri vardır.

Farklı Motosiklet Kurye İşi Türleri Nelerdir?

Motosiklet ile teslimat yapan bir sürücü olarak, büyük bir kamyonet veya kasa kamyonu gerektirmeyen daha küçük paketler için iş bulacağınızı tahmin edebilirsiniz. Maltepe kuryeleri gece ve gündüz demeden hizmet vermektedirler. Ama gerçekte hangi öğeleri teslim edeceksiniz?

Bu, yasal belgelerden ve çevrimiçi alışverişten küçük mobilya öğelerine, kitaplara, giysilere, mücevherlere, restoranlardan ve bakkallardan aynı gün verilen yiyeceklere ve daha fazlasına kadar her şeyi içerir.

Örneğin, zamana duyarlı yasal belgeler Şehirlerarası Kurye teslim ederek iş alabilirsiniz. Veya eczane kurye olarak çalışabilirsiniz .

Bu durumda, tıbbi belgeleri veya kayıtları, laboratuvar numunelerini veya test sonuçlarını, tıbbi malzemeleri ve ilaçları nakledecek ve teslim edeceksiniz.

Eczaneler bazen reçeteleri müşterilere ulaştırmak için kuryeler bile tutar. Tıbbi malzeme teslim ediyorsanız, özel prosedürleri öğrenmeniz ve ayrıca uygun kullanım ve gizliliği garanti etmeniz gerekebilir.

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma İstatistikleri Bürosu, 2020’de, Kuryeler ve Habercilerde en yüksek istihdam yoğunluğuna sahip Endüstrilerin şunlar olduğunu yayınladı: yerel kuryeler ve yerel teslimat; tıbbi ve teşhis laboratuvarları; kuryeler ve ekspres teslimat hizmetleri; hayvansal üretime yönelik destek faaliyetleri; ve yasal hizmetler.

Ayrıca Getir, Yemeksepeti gibi teslimat uygulamalarını kullanan veya restoranları için yemek dağıtmak için bağımsız sürücüler kiralamayı seçen restoranlarla yemek dağıtım sürücülerine artan bir ihtiyaç var.

Burada önemli olan nokta, isteğe bağlı şoförlük işlerinin artmasıdır . Ve hiçbiri Amazon‘dan daha hızlı değil.

Motosiklet ile Kuryelik Kazanç Getirir Mi?Pin
Motosiklet ile Kuryelik Kazanç Getirir Mi?

Motosikletiniz ile Kuryelik Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Yani şimdi muhtemelen arabanızla teslimat yaparak ne kadar para kazanabileceğinizi merak ediyorsunuz. Çekmeköy kuryeleri ay da 10-15 bin tl civarın da ücret alırlar. Cevap, duruma bağlı. Kendiniz için mi ya da esnaf kuryelik ile şirketle sözleşme mi yaptığınız veya bir çalışan olarak mı çalıştığınıza bağlıdır. 

Aynı zamanda nasıl ödeme alacağınıza da bağlıdır: örneğin maaşlı, saatlik veya teslimat başına. Kuryeler en yüksek istihdam yoğunluğuna sahip endüstriler arasında, yıllık ortalama veya ortalama maaş 29.260 ABD Doları ile 34.910 ABD Doları arasında değişmektedir.

Ancak her kurye saatlik ücretle çalışmaz.Kendiniz için çalışmaya karar verirseniz, teslimat başına veya km başına ücret alabilir ve müşterilerinizin teslim alma Uçak Kargo veya bırakma için beklemeniz gerekiyorsa bekleme süresi için bir miktar bile ekleyebilirsiniz. 

Örneğin, restoran yemeklerini teslim etmek için şoför kiralayan bazı şirketlerin, şoförlerine ödeme yapmak için bir formülü vardır.

Sürüş ve bekleme süresinin yanı sıra kilometreye bağlı olarak siparişle ödeme alacaksınız ve tüm ipuçları sizde kalacak. Ataşehir kuryelerimizin her biri kendi motosikleti ile kuryelik yapmaktadır. Diğerleri, bekleme süresi ve kilometre için tazminatın yanı sıra size bir taban ücret vererek ödemeyi hesaplar. Bununla birlikte, teslimat sürüşünü karlı hale getirmek hala zor bir slogan olabilir. Arabanızla teslimat yaparken, mümkün olan her yerde paradan tasarruf etmek istersiniz. Bu, gelirinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Motosikletiniz ile Kuryelik Yaparken Tasarruf Etmenin 5 Yolu

Motosikletiniz ile kurye hizmeti verirken paradan tasarruf etmenin bu beş basit yolunu görmezden gelerek değerli dolarları masada bırakıyorsunuz.

Motosikletinizin Bakımını Düzenli Yapın

Motosikletinizin bakımını düzenli olarak yaptırın. Daha az yakıt tüketecek ve sorunları büyük bir sorun haline gelmeden önce belirleyeceksiniz. Bu, uzun vadede size para kazandırabilir.

Zaman Kaybını Önlemek İçin Rotaları Düzenleyin

Sabah yola çıktığınızda, rotanızın trafik sıkışıklığından, inşaattan ve sola dönüşler gibi diğer zaman kaybından kaçınacağından emin olun. 

Akaryakıt dan Tasarruf Yapmak İçin Planlama Yapın

Akaryakıt fiyatları mahalleden mahalleye bile Hızlı Kargo değişebilir, bu nedenle yakıt almak için nerede duracağınızı planlamak, paketleri kendi arabanızla teslim ederseniz büyük bir fark yaratabilir.

Yakıt Tasarrufu İçin Sürün

Sürüş şekliniz de yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir ve bu da sizi cepten harcamalarınızdan kurtarır. Örneğin, hızlanmayın ve düzgün sürmeyin ve uzun süre durduğunuzda motosikletinizi kapatın.

Motosiklet Kuryeliği Kaç Para KazandırırPin
Motosiklet Kuryeliği Kaç Para Kazandırır

Planlamalarınız da Aralar Oluşturun

Tüm gününüzü motosiklet sürerek ve kurye hizmeti vererek geçiremezsiniz, bu nedenle her gün için planınıza molalar eklemek size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

İşte neden. Muhtemelen kahve, çay ve su içtiğiniz için banyo molaları vermeniz gerekeceğini biliyorsunuz. Banyo molaları için önceden plan yapmazsanız, utanç verici bir kaza veya rotanızı zorlaştıracak bir acil durdurma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. 

Bunun yerine, mola vermeyi planlayın ve hızlı bir şekilde tuvalet bulmak zorunda olduğunuz için geri dönüş, planladığınız rotadan çıkma veya planlı bir teslimata geç kalmanın güçlük ve masraflarından kaçının. Sonunda, dinlenmenizi ne zaman ve nerede durduracağınızı bilerek daha hızlı bitirecek ve yakıttan tasarruf edeceksiniz.

Motosiklet ile Kuryelik Yaparken Nasıl Hızlı Olunur?

Bir motosiklet kuryesi olarak başarılı olmanın anahtarlarından biri teslimatlarınızı yaparken hızlı olmaktır. İster saatlik olarak ister paket teslimatı başına ödeme alın, bu doğrudur. Aynı gün veya sonraki gün teslimatları gibi zamana duyarlı paketleri teslim ediyor olabilirsiniz veya teslimat başına ödeme alırsanız daha fazla para kazanabilirsiniz.

Patronunuzu ve müşterilerinizi mutlu edeceksiniz. Ayrıca, işi erken veya zamanında bitirmek size daha fazla memnuniyet ve daha fazla kişisel zaman sağlar. İşte paketleri arabanızda teslim ederken nasıl hızlı olunacağına dair birkaç ipucu.

Rotanızı Önceden Ayarlayın

Kurye veya teslimat sürücüsü olmanın her zaman kolay olduğunu düşünmeyin. Teslimat işleri de dahil olmak üzere her işin stresleri vardır. En stresli yönlerden biri, her bırakma için yer bulmaktır. İşte o zaman rotanızı önceden bilmek size zaman kazandıracak ve gününüzü daha sorunsuz hale getirecektir.

Muhtemelen bir akıllı telefonunuz olduğundan, her bir varış yerini bulmak ve yola çıkmadan önce gününüzü planlamak için Google haritalarını veya başka bir planlama uygulamasını kullanabilirsiniz. Her gün çok sayıda teslimat yapmayı planlıyorsanız , her seyahatin bir parçası olarak birçok farklı duraklamanıza olanak tanıyan daha kapsamlı bir rota planlama uygulamasını düşünebilirsiniz .

Rota Optimizasyonu Yapın

Bu, rotanızın yalnızca iki varış noktası arasındaki doğrudan hat olmadığı, tüm varış yerlerinize ulaşmanın en verimli yolu olduğu anlamına gelir.

Optimize edilmiş bir rota , tüm duraklarınızın konumu da dahil olmak üzere yapmanız gereken durak sayısını dikkate alır . Trafik, inşaat gecikmeleri ve sizi yavaşlatabilecek her türlü tıkanıklığı dikkate alır. Bu nedenle en etkili teslimat rota planlayıcı uygulamasını seçmek önemlidir: size rota optimizasyonu sağlayacaktır.

Her gün en iyi rotayı bilerek, müşterilere bir teslimat penceresi verebilir ve en uygun yerlerde dinlenme durakları veya banyo molaları oluşturabilirsiniz. İyi bir planlama uygulaması, ani bir trafik sıkışıklığı gibi gün içindeki herhangi bir değişikliğe göre rotayı yanıtlar ve günceller. Trafik ve diğer durumlar değiştikçe rotalar neredeyse gerçek zamanlı olarak değiştirilecektir.

Motosikletim ile Teslimat ve Kurye Hizmeti Yapabilir Miyim?

Pek çok kişinin bağımsız teslimat sürücüleri için en iyi aracın bir kamyon veya kamyonet olduğunu düşündüğü doğrudur . Ancak özel bir motosiklete bir sürü para harcamadan önce, ne teslim edeceğinizi düşünün. Çok duraklı bir teslimat sürücüsü veya kurye muhtemelen büyük bir araç istemez.

Özellikle bir şehirde bir günde birçok durak yapacaksanız, motosiklet kurye gibi daha küçük bir araç idealdir. Aynı zamanda teslimat sürücüsü olarak yeni başlayanlar için de iyidir – özel bir araç için para harcamadan önce iş hakkında bilgi edinin ve müşteri kazanın.

Motosiklet Kuryeleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

Bir kez daha, paket başına mı yoksa saatlik olarak mı çalışmayı tercih ettiğinize veya bir şirket için çalışıp çalışmadığınıza bağlı olacaktır.

Genel olarak, motosiklet kuryeleri için maaş aralığı:

 • Amerika Birleşik Devletleri’nde ortalama maaşlar yılda 34.000-37.000 USD veya saatte 16-18 USD arasında değişmektedir. 
 • Türkiye de ise Ay da 10-15 Bin TL ciro yapmak mümkün.

Motosikletiniz ile Kurye Paketleri Nasıl Teslim Edilir?

Kuryeler ve teslimat sürücüleri talep görmeye devam ediyor. Görünen o ki, kıtlık raporları ve çevrimiçi alışverişteki artış ve sürücülere olan ihtiyacı artıran diğer eğilimler ile durum böyle olmaya devam edecek.

Bu, arabanızla paket teslim etme fikrini daha da cazip hale getirir ve kazandığınız para miktarını artırabilir.

Motosikletiniz ile Kuryelikte Para Kazançları

Rezerv Kuryeler – Bu seçenekler, müşterilerimizin mallarını kendi transit teminatımız altında 500 TL değerine kadar taşımanıza olanak tanır. İşler, Premium veya VIP kuryelerimizin müsait olmadığı durumlarda yedek olarak sunulur.
Premium Kuryeler – Bu seçenekler, müşterilerimizin mallarını kendi transit teminatımız altında 500 TL değerine kadar taşımanıza olanak tanır. Premium üyeler, bu işlere Rezervlere göre ilk ve tercihli erişim sağlar.
VIP Kuryeler – Bu, tüm teslimatlarımıza erişmenizi ve Premium ve Rezervlerde bulunmayan daha yüksek değerli kargolara özel erişiminizi sağlar. 10.000 TL değerinde ve uygun ‘Kiralama ve Ödül’ sigortası değerinde kendi Transit Mallar sigortanızın olması gerekir.

Kuryelik ile Haftada Ne Kadar Kazanabilirsin?

Müşterinin ödediği fiyatın belirli bir yüzdesini alırsınız, bu nedenle ne kadar uzağa gideceğinize ve kaç tane geri dönüş yükü sağlayabileceğinize bağlıdır (burada kârınızı artırmanıza yardımcı olacağız). 
Milyonlarca kazanmak ve çok az çalışmak gibi bir iddiada bulunmayacağız. Ve kazanacağınız para iyi paradır – sadece küçük kalmak isteyip istemediğiniz size kalmış, ancak isterseniz işinizi büyütebilir ve birkaç kurye çalıştırabilirsiniz.

Motosikletler hakkında diğer yazılarımız için

Yazar Moto Kurye

Akıncı moto kurye müşterilerimizin ürünlerini doğru pazara ve mümkün olan en kısa sürede sunabilen moto kurye sağlayıcısıyız. Moto kurye araçlarımız, kurye teslimat durumunu her zaman bilmemizi sağlayan coğrafi konumludur.

Yorum yapın

2
Hemen Ara Fiyat Al Whatsapp